Urheilijaprofiilit

Maajoukkueurheilijoiden taustatiedot saavutuksineen löytyvät lajin ja/tai maajoukkuetason kategorioista.

Lataa Mediaopas 2016 käyttöösi (pdf-tiedosto). Mediaopas sisältää urheilijaprofiilit, tilastoja, tuloksia ja muuta tietoa suunnistuksesta.

Kaikki urheilijat aakkosittain

Suunnistus

Aikuisten maajoukkue
Hannu Airila Kalevan Rasti
Sari Anttonen Keuruun Kisailijat
Mårten Boström IFK Lidingö
Sofia Haajanen SK Pohjantähti
Anna Haataja SK Pohjantähti*
Venla Harju Tampereen Pyrintö
Saila Kinni Tampereen Pyrintö
Miika Kirmula Angelniemen Ankkuri*
Olli-Pekka Koistinen Hiidenkiertäjät
Anton Kuukka Tampereen Pyrintö*
Elias Kuukka Tampereen Pyrintö*
Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö*
Miia Niittynen Koovee
Kirsi Nurmi IFK Göteborg
Fredric Portin Paimion Rasti
Topi Raitanen Helsingin Suunnistajat*
Merja Rantanen Jämsän Retki-Veikot
Toni Saari Vaajakosken Terä
Eetu Savolainen Ikaalisten Nouseva-Voima*
Mikko Sirén Angelniemen Ankkuri
Olli-Markus Taivainen Navi
Marika Teini SK Pohjantähti
Karoliina Ukskoski Koovee*
*Team Kisakallio

Haastajat
Topias Ahola* Navi
Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat -37
Henna-Riikka Haikonen Anttolan Urheilijat
Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat
Johanna Hulkkonen Koovee
Sami Hämäläinen MS Parma
Emmi Jokela*  Suunta Sepot
Lotta Karhola Tampereen Pyrintö
Lotta Kirvesmies* Lahden Suunnistajat -37
Sanni Kivelä Angelniemen Ankkuri
Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö
Jesse Laukkarinen Paimion Rasti
Vili Niemi Rajamäen Rykmentti
Anna Närhi IFK Göteborg
Maija Sianoja MS Parma
Otto Simosas OK Trian
Miika Suominen Rajamäen Rykmentti

Nuorten Trimtex-ryhmä (nuorten MM-ryhmä)
Aaro Aho Valkeakosken Haka
Topias Arola Paimion Rasti
Lotta Eerola Tampereen Pyrintö
Mikko Eerola Tampereen Pyrintö
Teemu Eerola Tampereen Pyrintö
Anni Haanpää Tampereen Pyrintö
Leenukka Hanhijärvi Espoon Akilles
Niklas Heikkilä Kouvolan Suunnistajat
Ollipekka Heikkilä Lynx
Tuomas Heikkilä Helsingin Suunnistajat
Enni Jalava Turun Suunnistajat
Aaro Julkunen MS Parma
Veera Klemettinen Suunta Jyväskylä
Noora Koskinen Hiisirasti
Leo Matinheikki Tampereen Pyrintö
Inka Nurminen Jämsän Retki-Veikot
Amy Nymalm Pargas IF
Olli Ojanaho Helsingin Suunnistajat
Akseli Ruohola MS Parma
Aleksi Sorsa Espoon Suunta
Topi Syrjäläinen Helsingin Suunnistajat
Anu Tuomisto Vaasan Suunnistajat

Hiihtosuunnistus

A-maajoukkue
Janne Häkkinen Suunta Jyväskylä
Mira Kaskinen Ulvilan Ura
Salla Koskela Lounais-Hämeen Rasti
Tuomas Kotro SK Vuoksi
Tero Linnainmaa Kyrös-Rasti
Sonja Mörsky Haapamäen Urheilijat
Milka Reponen Haapamäen Urheilijat
Marjut Turunen SK Vuoksi
Jyri Uusitalo Pellon Ponsi

Leiriryhmä
Santeri Aikio Kuusamon Erä-Veikot
Aleksi Karppinen SK Pohjantähti
Anssi Koirikivi RasTiimi
Suvi Oikarinen Ounasvaaran Hiihtoseura
Sanna Pusa Haapamäen Urheilijat
Tommi Reponen Suunta Jyväskylä
Noora Räisänen Saloisten Reipas
Ville-Petteri Saarela Keminmaan Urheilijat
Mirka Suutari Kouvolan Suunnistajat
Samuli Schroderus SK Pohjantähti
Misa Tuomala Suunta Jyväskylä

Nuorten talenttiryhmä (17-20 v.)
Niklas Heikkilä Kouvolan Suunnistajat
Pyry Hyppölä Sotkamon Jymy
Tommi Härkönen Kajaanin Suunnistajat
Veera Klemettinen Suunta-Jyväskylä
Väinö Kotro Kymin Suunnistajat
Maiju Kovanen Suunta-Jyväskylä
Liisa Nenonen SK Vuoksi
Sanni Oikkonen Ounasvaaran Hiihtoseura
Henna Pylvänäinen Kouvolan Suunnistajat
Siiri Saalo Keravan Urheilijat
Roosa Similä SK Vuoksi
Tuuli Suutari Kouvolan Suunnistajat
Elmeri Toivanen Kouvolan Suunnistajat
Eevert Toivonen Pirkkalan Hiihtäjät
Aapo Viippola Oulun Tarmo

Pyöräsuunnistus

Aikuisten maajoukkue
Anders Blomster OK Trian
Andre Haga OK Botnia
Antonia Haga OK Botnia
Eeva-Liisa Hakala Kortesjärven Järvi-Veikot
Marika Hara Koovee
Kare Kaskinen Ulvilan Ura
Jussi Laurila Jalasjärven Jalas
Pekka Niemi Kankaanpään Suunnistajat
Ruska Saarela Kokkolan Suunnistajat
Samuli Saarela Kokkolan Suunnistajat
Henna Saarinen Koovee
Ingrid Stengård OK Trian
Konsta Vanhanen Asikkalan Raikas

Haastajaryhmä
Aikuiset:

Essi Hakala MS Parma
Petrus Hanhijärvi Espoon Akilles
Jouni Kahelin Vaajakosken Terä
Julia Korhonen Lappeen Riento
Mona Lindroth Asikkalan Raikas
Aleksi Rantala Rasti-Jussit
Nuoret:
Pinja Koskinen Rajamäen Rykmentti
Viivi Voutilainen Jämsän Retki-Veikot
Eveliina Välimaa Vaasan Suunnistjat

Nuorten MM-ryhmä
Jonna Juva Angelniemen Ankkuri
Teemu Kaksonen Ylistaron Kilpa-Veljet
Juha Lilja Tampereen Pyrintö
Jesper Lindahl OK Trian
Verneri Nieminen Rastivarsat
Eerik Nurminen Kouvolan Suunnistajat
Jutta Nurminen Valkeakosken Haka
Kaarina Nurminen Tampereen Pyrintö
Sakari Puolakanaho Hyvinkään Rasti
Miska Tervala Rastivarsat
Saara Yli-Hietanen Tampereen Pyrintö

Tarkkuussuunnistus

Ken Gammelgård OK Ravinen (SWE)
Sami Hyvönen Rasti-Pielinen
Martti Inkinen Rajamäen Rykmentti
Anna Jacobson OK77
Tuomo Markelin, Helsingin Suunnistajat
Lauri Mäkinen Mäntsälän Urheilijat
Pinja Mäkinen Koovee
Marko Määttälä Kaustisen Pohjan-Veikot
Hannu Niemi Epilän Esa
Kari Pinola Rasti-Nokia
Antti Rusanen Keravan Urheilijat
Pekka Seppä Suunta-Sepot
Petteri Suominen MS Parma
Ari Tertsunen Tuusulan Voima-Veikot

Löydät urheilijaprofiilit myös suoraan sivuston sivupalkin kategoriavalinnasta.

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail