Naisten pisteet

2017
Sij.NimiSeura16.4.23.4.6.5.21.5.Yht
1Teini MarikaSK Pohjantähti80458060265
2Harju VenlaTampereen Pyrintö100364550231
2Kemp EmilyAngelniemen Ankkuri455010036231
4Rantanen MerjaJämsän Retki-Veikot60601480214
5Kinni SailaTampereen Pyrintö22806100208
6Niittynen MiiaKoovee161001220148
7Anttonen SariKeuruun Kisailijat40295022141
8Nurmi KirsiIFK Göteborg918807114
9Sundberg KaroliinaLynx24203632112
10Kivelä SanniAngelniemen Ankkuri50121326101
11Karhola LottaTampereen Pyrintö2926045100
12Närhi AnnaIFK Göteborg152245890
13Haajanen SofiaSK Pohjantähti032361583
14Sianoja MaijaMS Parma361618070
15Tuomisto AnuVaasan Suunnistajat36240060
16Viberg TuuliaMS Parma291416059
17Norrgrann SaaraPaimion Rasti18729054
18Naess Björkul Ida MariePaimion Rasti00104050
19Haataja AnnaSK Pohjantähti81122041
20Rudnaya AnastasiaMS Parma0400040
21Patana JennyHiidenkiertäjät01029039
22Westerlund InaOK770382435
23Silvennoinen EmmaPaimion Rasti10471233
24Gunell YvonnePargas IF15001631
25Hauswirth Sabineol norska0002929
26Efimova NataliaHiisirasti2060026
27Hulkkonen JohannaKoovee7810025
28Joensuu MarttiinaSK Pohjantähti12130025
29Jenzer Sarinaol norska0024024
30Karvonen SaraLynx0020020
31Saarimäki HeiniAngelniemen Ankkuri0001818
32Kyrölä SonjaTampereen Pyrintö3150018
33Järveläinen JuliaIF Femman0016016
34Peltomäki ElliRastikarhut0041115
35Iso-Markku PaulaKalevan Rasti0001414
36Fincke Anni-MaijaTampereen Pyrintö0001313
36Haikonen Henna-RiikkaAnttolan Urheilijat1300013
38Hytönen OutiKangasala SK1100011
38Mironova SvetlanaKoovee0011011
40Ukskoski KaroliinaKoovee050611
41Wennman HeiniSK Pohjantähti0001010
42Laine JenniTampereen Pyrintö00099
42Novikova JuliaHiidenkiertäjät09009
44Miettinen TiiaMS Parma52007
45Otsamo PihlaHelsingin Suunnistajat21047
46Hanhijärvi LeenukkaEspoon Akilles60006
47Mjösund KatjaMS Parma00055
47Kirvesmies LottaLahden Suunnistajat -3700505
47Nurminen InkaJämsän Retki-Veikot50005
50Gustafsson JanninaMS Parma00404
51Väänänen MariKalevan Rasti00033
52Nurmela SariVehkalahden Veikot00022
52Hämäläinen RoosaKokkolan Suunnistajat00202
54Kuusela TuijaRastikarhut00011
54Mänkärlä AinoLynx10001
54Somova InnaHiisirasti00101
Pistelasku

Kaikissa osakilpailuissa pisteitä saa 30 parasta kilpailijaa seuraavasti:

1. sija 100 pistettä, 2. sija 80 pistettä, 3. sija 60 pistettä, 4. sija 50 pistettä, 5. sija 45 pistettä, 6. sija 40 pistettä, 7. sija 36 pistettä, 8. sija 32 pistettä, 9. sija 29 pistettä, 10. sija 26 pistettä, 11. sija 24 pistettä, 12. sija 22 pistettä, 13. sija 20 pistettä, 14. sija 18 pistettä, 15. sija 16 pistettä, 16. sija 15 pistettä, 17.sija 14 pistettä, … , 30. sija 1 piste.

Kokonaispisteisiin lasketaan kaikkien osakilpailujen yhteenlaskettu pistemäärä.

Vanhat pisteet

2016
2015
2014
2013
2011
2010
2009

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail