Naisten pisteet

2016
SijaNimiSeuraPaimio 17.4.Anttola 5.6.Kouvola 16.6.Porvoo 2.7.Yht
1Emily KempAngelniemen Ankkuri1004510036281
2Marika TeiniSK Pohjantähti801003229241
3Saila KinniTampereen Pyrintö22808014196
4Miia NiittynenKoovee60604018178
5Anni-Maija FinckeHalden Skiklubb5005060160
6Kirsi NurmiIFK Göteborg2420980133
7Venla HarjuTampereen Pyrintö4540532122
8Outi HytönenKangasala SK2624600110
9Anna HaatajaSK Pohjantähti004100104
10Johanna HulkkonenKoovee2022262290
11Maija SianojaMS Parma112605087
12Sanni KiveläAngelniemen Ankkuri401324986
13Merja RantanenJämsän Retki-Veikot32500082
14Inga DambePaimion Rasti133622071
15Tuulia VibergMS Parma32929070
16Sofia HaajanenSK Pohjantähti9005059
17Lotta KarholaTampereen Pyrintö03220759
18Svetlana MironovaKoovee815122459
19Aino MänkärläLynx14536055
20Mira KaskinenRastikarhut1210181555
21Heidi BagstevoldFredrikstad SK0045045
22Sari AnttonenKeuruun Kisailijat18002644
23Anna NärhiIFK Göteborg0004040
24Natalia EfimovaHiisirasti3600036
25Tiia MiettinenMS Parma31601332
26Salla FageruddPaimion Rasti0290029
27Heini WennmanSK Pohjantähti15013028
28Yvonne GunellPargas IF51201027
29Emmi JokelaSuunta-Sepot00101626
30Saara NorrgrannPaimion Rasti1608024
31Nadja VolinskaOK Orion0022022
32Katri LindeqvistPaimion Rasti0180018
33Marttiina JoensuuSK Pohjantähti0116017
34Elli VirtaOK Trian0016016
35Emma JohanssonDomnarvets GolF0015015
36Eveliina HirvonenPaimion Rasti007815
37Mari VäänänenKalevan Rasti0140014
37Hallan KineLillomarka OL0014014
39Hanna RaitanenRajamäen Rykmentti0001212
40Laura PajunenAnttolan Urheilijat0011011
40Enni JalavaTurun Suunnistajat0001111
42Karoliina SundbergLynx1000010
43Ulrika UotilaKoovee08109
44Laura AhonenKangasala SK07018
45Karoliina UkskoskiPerhon Kiri70007
46Emma SilvennoinenPaimion Rasti60006
46Pihla OtsamoHelsingin Suunnistajat06006
46Sanna KauppilaAngelniemen Ankkuri00066
49Sanna AndalinLahden Taimi00055
50Laura VikeKoovee40004
50Paula Iso-MarkkuKalevan Rasti04004
50Ina WesterlundKoovee00044
53Tuija KuuselaRastikarhut03003
53Sari NurmelaVehkalahden Veikot00303
53Suvi YlikyläRastikarhut00033
56Elli PeltomäkiRastikarhut02002
56Nina TemjakovaPaimion Rasti20002
56Lotta KirvesmiesLahden Suunnistajat-3700022
59Anne-Mari LeskinenLynx01001
59Leenukka HanhijärviEspoon Akilles10001
Pistelasku

Kaikissa osakilpailuissa pisteitä saa 30 parasta kilpailijaa seuraavasti:

1. sija 100 pistettä, 2. sija 80 pistettä, 3. sija 60 pistettä, 4. sija 50 pistettä, 5. sija 45 pistettä, 6. sija 40 pistettä, 7. sija 36 pistettä, 8. sija 32 pistettä, 9. sija 29 pistettä, 10. sija 26 pistettä, 11. sija 24 pistettä, 12. sija 22 pistettä, 13. sija 20 pistettä, 14. sija 18 pistettä, 15. sija 16 pistettä, 16. sija 15 pistettä, 17.sija 14 pistettä, … , 30. sija 1 piste.

Kokonaispisteisiin lasketaan kaikkien osakilpailujen yhteenlaskettu pistemäärä.

Vanhat pisteet

2015
2014
2013
2011
2010
2009

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail