Huippuliigan pisteet 2014

Miehet

Lopputulokset
SijaVäliajatNimiSeuraMaaAika
11Frederic TranchandPaimion RastiFRA52:47
210Mikko SirénAngelniemen AnkkuriFIN54:31+1:44
35Otto SimosasOK OrientFIN54:33+1:46
42Tuomo MäkeläAngelniemen AnkkuriFIN54:35+1:48
511Fredric PortinPaimion RastiFIN54:37+1:50
612Jani LakanenVaajakosken TeräFIN54:39+1:52
73Vili NiemiRajamäen RykmenttiFIN54:41+1:54
86Olli-Pekka KoistinenHiidenkiertäjätFIN55:28+2:41
94Antti AnttonenVaajakosken TeräFIN55:51+3:04
108Toni SaariVaajakosken TeräFIN55:52+3:05
117Topi PenttinenOK OrientFIN56:15+3:28
1225Tobias HenrikssonPargas IFFIN57:26+4:39
1324Simo-Pekka FinckeKalevan RastiFIN57:32+4:45
1414Mikko PatanaHiidenkiertäjätFIN57:35+4:48
1513Matti KiveläHiidenkiertäjätFIN57:39+4:52
1618Aapo LeskinenLynxFIN57:41+4:54
1720Jussi SunaTurun MetsänkävijätFIN58:22+5:35
1826Sami HämäläinenMS ParmaFIN58:46+5:59
1917Joni HirvikallioKooveeFIN58:47+6:00
2015Mikko HuhtinenTurun SuunnistajatFIN1:02:45+9:58
2119Andreas HallHiidenkiertäjätFIN1:04:54+12:07
2222Markku EloAngelniemen AnkkuriFIN1:05:17+12:30
2316Sergey GorokhovIkaalisten Nouseva-VoimaRUS1:05:21+12:34
2421Ross MorrisonRajamäen RykmenttiNZL1:12:22+19:35
23Miika SuominenRajamäen RykmenttiFINkeskeytti
9Jesse LaukkarinenRajamäen RykmenttiFINei läht.

2014 / Pisteet kolmen osakilpailun jälkeen

SijaNimiSeuraRaisio 1.5.Inkoo 29.5.Turku 2.8.PisteetAikaero finaaliin
1Frederic TranchandPaimion Rasti20020011051000:00
2Tuomo MäkeläAngelniemen Ankkuri1605020041001:40
3Vili NiemiRajamäen Rykmentti95259021005:00
4Antti AnttonenVaajakosken Terä07513020505:05
5Otto SimosasOK Orient13004017005:40
6Olli-Pekka KoistinenHiidenkiertäjät8518016605:44
7Aaro AsikainenKalevan Rasti55110016505:45
8Topi PenttinenOK Orient75454516505:45
9Timo SildHiidenkiertäjät0160016005:50
9Pasi IkonenVaajakosken Terä0160016005:50
9Yannic MichielsOK Ravinen0016016005:50
12Toni SaariVaajakosken Terä19706515405:56
13Jesse LaukkarinenRajamäen Rykmentti1100011006:40
13Miika KirmulaAngelniemen Ankkuri0011011006:40
15Mikko SirénAngelniemen Ankkuri2285010706:43
16Tero FöhrVehkalahden Veikot4065010506:45
17Fredric PortinPaimion Rasti09509506:55
18Severi KymäläinenTampereen Pyrintö09009007:00
18Sergei DetkovHiisirasti90009007:00
20Einari HeinaroHelsingin Suunnistajat030609007:00
21Jani LakanenVaajakosken Terä700198907:01
22Gaute Hallan SteiwerLillomarka OL00858507:05
23Yury TambasauMS Parma48008407:06
24Matti KiveläHiidenkiertäjät602208207:08
25Alexey SidorovAngelniemen Ankkuri80008007:10
26Stepan KodedaMS Parma00757507:15
26Kristo HeinmannKangasala SK00757507:15
28Petteri MuukkonenVehkalahden Veikot165507107:19
29Mikko PatanaHiidenkiertäjät65046907:21
30Oskari LiukkonenHiidenkiertäjät06006007:30
31Mikko HuhtinenTurun Suunnistajat55005507:35
31Sergey GorokhovIkaalisten Nouseva-Voima55005507:35
31Kris JonesLillomarka OL00555507:35
34Joni HirvikallioKoovee303225507:35
35Nicholas OskarssonLillomarka OL00505007:40
36Johan BäckmanMalungs OK04004007:50
36Vesa TaanilaIkaalisten Nouseva-Voima40004007:50
38Aapo LeskinenLynx03503507:55
38Andreas HallHiidenkiertäjät00353507:55
40Jussi SunaTurun Metsänkävijät019163507:55
41Ross MorrisonRajamäen Rykmentti00303008:00
42Leonid NovikovHiidenkiertäjät25002508:05
42Markku EloAngelniemen Ankkuri00252508:05
44Aleksi AnttolainenLahden Suunnistajat-3703161908:11
45Tuomas KariAngelniemen Ankkuri20161808:12
46Miika SuominenRajamäen Rykmentti10071708:13
47Jarno ParkkinenRajamäen Rykmentti01601608:14
48Juha SorvistoVaajakosken Terä01301308:17
48Otto SundIF Femman13001308:17
48Hannu AirilaKalevan Rasti01301308:17
51Santeri SainioKangasala SK207908:21
52Antti ParjanneLynx070708:23
52Kenny KivikasKoovee700708:23
54Simo-Pekka FinckeKalevan Rasti050508:25
54Tuukka JurvakainenVaajakosken Terä500508:25
56Jonne LakanenVaajakosken Terä040408:26
56Juho-Matti TaivainenPellon Ponsi004408:26
58Roman EfimovHiisirasti300308:27
59Tobias HenrikssonPargas IF002208:28
59Sami HämäläinenMS Parma002208:28

Finaalikilpailuun pääsee mukaan 50 parasta aiemmissa Huippuliigan osakilpailuissa 2014 pisteitä kerännyttä kilpailijaa.

Naiset

Lopputulokset 2014
SijaVäliajatNimiSeuraMaaAika
1101Sofia HaajanenSK PohjantähtiFIN48:44
2104Saila KinniTampereen PyrintöFIN51:27+2:43
3105Jenny PatanaHiidenkiertäjätFIN51:37+2:53
4106Marttiina JoensuuSK PohjantähtiFIN52:53+4:09
5108Saara NorrgrannPaimion RastiFIN53:03+4:19
6102Marika TeiniSK PohjantähtiFIN53:06+4:22
7112Heini SaarimäkiAngelniemen AnkkuriFIN53:10+4:26
8113Tuulia VibergMS ParmaFIN53:20+4:36
9107Julia BjörkstrandIF FemmanFIN53:32+4:48
10109Marjo LiikanenRajamäen RykmenttiFIN53:38+4:54
11110Inga DambePaimion RastiLAT53:43+4:59
12103Maija SianojaMS ParmaFIN56:10+7:26
13111Heini WennmanSK PohjantähtiFIN57:46+9:02
14114Sanni KiveläAngelniemen AnkkuriFIN1:00:26+11:42
15116Eveliina HirvonenPaimion RastiFIN1:00:44+12:00
16115Ina WesterlundOK77FIN1:00:51+12:07
17120Hanna RaitanenRajamäen RykmenttiFIN1:03:41+14:57
18118Elli PeltomäkiRastikarhutFIN1:03:50+15:06
19119Emma SilvennoinenPaimion RastiFIN1:06:37+17:53
117Sari NurmelaVehkalahden VeikotFINei läht.
2014 / Pisteet kolmen osakilpailun jälkeen
SijaNimiSeuraRaisio 1.5.Inkoo 9.5.Turku 2.8.PisteetAikaero finaaliin
1Sofia HaajanenSK Pohjantähti909520038500:00
2Marika TeiniSK Pohjantähti130016029001:35
3Maija SianojaMS Parma955511026002:05
4Saila KinniTampereen Pyrintö21609525702:08
5Jenny PaulinHiidenkiertäjät753013023502:30
6Marttiina JoensuuSK Pohjantähti85806022502:40
7Minna KauppiAsikkalan Raikas0200020003:05
8Anastasia TikhonovaMS Parma2000020003:05
9Julia BjörkstrandIF Femman70169017603:29
10Venla NiemiTampereen Pyrintö65110017503:30
11Sarina JenzerIFK Lidingö SOK1600016003:45
12Mira KaskinenRastikarhut10855014504:00
13Saara NorrgrannPaimion Rasti8006514504:00
14Marjo LiikanenRajamäen Rykmentti0707014004:05
15Outi OjanenKangasala SK0130013004:15
16Inga DambePaimion Rasti40603013004:15
17Heini WennmanSK Pohjantähti5565012004:25
18Heini SaarimäkiAngelniemen Ankkuri10258011504:30
19Tuulia VibergMS Parma1100111104:34
20Henna-Riikka HaikonenAnttolan Urheilijat1390010304:42
21Noora KoskinenHiisirasti00858505:00
22Yvonne GunellPargas IF1950138205:03
23Sanni KiveläAngelniemen Ankkuri07537805:07
24Anu ÅkermanHiidenkiertäjät351407605:09
25Kirsi NurmiIFK Göteborg0007505:10
26Annika RihmaHiidenkiertäjät60006005:25
27Anna NärhiIFK Göteborg55405905:26
28Ina WesterlundOK7720555705:28
29Vroni König-SalmiPaimion Rasti04504505:40
30Karoliina SundbergLynx04504505:40
31Matleena BoströmIFK Lidingö SOK45004505:40
31Josefine EngströmAlfta Ösa OK00454505:40
33Eveliina HirvonenPaimion Rasti03404305:42
34Sari AnttonenKeuruun Kisailijat221904105:44
35Johanna HulkkonenSK Uusi251303805:47
36Anni-Maija FinckeTampereen Pyrintö03503505:50
37Julia NovikovaHiidenkiertäjät30003005:55
38Miia NiittynenKoovee010192905:56
39Emmi JokelaSuunta-Sepot00252506:00
40Sari NurmelaVehkalahden Veikot02202206:03
40Elli PeltomäkiRastikarhut00222206:03
42Emma SilvennoinenPaimion Rasti02161806:07
43Hanna RaitanenRajamäen Rykmentti07101706:08
44Sara ForsströmOK Raseborg16001606:09
45Jannina GustafssonSK Uusi00101006:15
46Anni HeikkonenMS Parma050506:20
46Liis JohansonMS Parma500506:20
46Päivi AutioHiisirasti005506:20
49Ulrika UotilaKoovee302506:20
50Heini PapinsaariKangasala SK400406:21
50Elli VirtaIF Sibbo-Vargarna004406:21

Finaalikilpailuun pääsee mukaan 40 parasta aiemmissa Huippuliigan osakilpailuissa 2014 pisteitä kerännyttä kilpailijaa.

 

 

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail