Huippuliigan pisteet 2009

Miehet

Lopputulokset
Nimi
PaimioSiuntioEspooMäntsälä Yhteispisteet
1Föhr Tero40100100100340
2Huovila Jarkko32805080242
3Wickholm Jörgen8060760207
4Lehto Jonne29364545155
5Tervo Tuomas504060150
6Taanila Vesa22164532115
7Hramov Andrei100100
8Anttonen Antti148094
9Ikonen Pasi36292085
10Fagerudd Kim25324079
11Myllärinen Jani241542669
12Airila Hannu10223668
13Muukkonen Petteri129321467
14Anjala Topi4512865
15Lakanen Jani26201864
16Novikov Valentin6060
17Haldin Mats5050
17Bäckman Johan5050
19Lakanen Jonne45247
20Hertner Fabian4545
21Saarinen Timo14131542
21Pohjala Johannes132942
23Hernelahti Miika862438
24Lindeqvist Markus43236
25Suna Jussi241135
26Kivelä Matti201434
27Fincke Simo-Pekka132033
28Heikka Janne2131631
29Leskinen Aleksi102030
30Laitinen Petteri32629
31Mattila Tuomas20626
31Skarholt Anders2626
33Dahlen Mats101525
33Liukkonen Oskari1221125
35Vaher Sander2424
35Boström Mårten2424
37Lehtola Samu2222
38Ryapolov Roman2020
39Vähänen Elmeri64919
40Prochazka Jan1616
40Koistinen Olli-Pekka1616
42Fadeev Evgeny1515
43Efimov Roman9514
44Heinaro Einari1313
45Parjanne Antti11112
45Huttunen Esa1212
47Kärner Olle1111
47Mäkelä Tuomo1111
49Pilblad Jonas88
49Heinonen Mikko88
51Sorvisto Juha77
51Nurmonen Antti77
51Portin Fredric77
54Kautto Lasse66
55Asikainen Aaro55
55Fredriksson John55
55Joensuu Timo55
58Myhren Jonn Are44
58Noponen Petri44
60Peltola Juha33
61Gristwood Graham22
62Petteri Huikko11
62Väisänen Marko11
Naiset
Lopputulokset

 

Nimi
PaimioSiuntioEspooMäntsälä Yhteispisteet
1Kauppi Minna1001003280312
2Rantanen Merja265045100221
3Dambe Inga40806040220
4Sundberg Karoliina50608029219
5Lindeqvist Katri113210036179
6Anttila Liisa802250152
7König-Salmi Vroni604545150
8Leskinen Anne-Mari29362460149
9Fincke Anni-Maija8264050124
10Gunell Yvonne1624292291
11Holmström Bodil13403689
12Mäkinen Pinja3214182488
13Kinni Saila36201470
14Sareila Outi451863
15Kuuselo Riina9261550
15Rantala Maria183250
17Joensuu Marttiina222648
18Tahvonen Satu241842
19Saarimäki Heini2071239
20Kulmala Päivi4221137
20Haajanen Sofia9172037
22Heikkonen Anni5151333
23Hokka Laura29332
24Töyrylä Salla282030
25Taini Mia568928
26Pulli Liisa111627
27Leskinen Aino151025
28Väänänen Mari15823
29Rantanen Maaret14620
30Ryapolova Evgenya1818
30Heinonen Sanna74718
32Wennman Heini14317
32Pekkala Sini16117
32Kemppainen Elisa13417
32Teini Marika12517
36Uotila Ulrika12214
37Åkerman Anu1313
38Niittynen Marjo1212
39Klechova Vendula1111
40Liikanen Marjo1010
40Pietilä Johanna1010
40Norrgrann Saara1010
43Sianoja Maija99
44Kivimäki Tiina66
44Korzhova Natalia66
44Laine Maria336
47Honkimaa Anni55
48Niemi Venla11
Pistelasku

Kaikissa osakilpailuissa pisteitä saa 30 parasta kilpailijaa seuraavasti:

1. sija 100 pistettä, 2. sija 80 pistettä, 3. sija 60 pistettä, 4. sija 50 pistettä, 5. sija 45 pistettä, 6. sija 40 pistettä, 7. sija 36 pistettä, 8. sija 32 pistettä, 9. sija 29 pistettä, 10. sija 26 pistettä, 11. sija 24 pistettä, 12. sija 22 pistettä, 13. sija 20 pistettä, 14. sija 18 pistettä, 15. sija 16 pistettä, 16. sija 15 pistettä, 17.sija 14 pistettä, … , 30. sija 1 piste.

Kokonaispisteisiin lasketaan kaikkien osakilpailujen yhteenlaskettu pistemäärä.

 

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail