Huippuliigan pisteet 2015

Miehet

Sij.NimiSeura12345Yht
1Fredric PortinHalden SK1003624100100360
2Severi KymäläinenTampereen Pyrintö3610060022218
3Frederic TranchandPaimion Rasti501580760212
4Mårten BoströmIFK Lidingö0501002429203
5Petteri MuukkonenVehkalahden Veikot124188045159
6Jani LakanenKoovee80003640156
7Olli-Pekka KoistinenHiidenkiertäjät08050151146
8Timo SildKoovee0006080140
9Otto SimosasOK Trian1029323212115
10Tero FöhrVehkalahden Veikot60002232114
11Olli-Markus TaivainenPellon Ponsi0005060110
12Hannu AirilaKalevan Rasti29004526100
13Jarkko HuovilaHalden SK4000401494
14Tuomo MäkeläAngelniemen Ankkuri060290089
15Miika SuominenRajamäen Rykmentti0451220279
16Miika KirmulaAngelniemen Ankkuri24026131679
17Topi PenttinenOK Trian2622514067
18Mikko PatanaHiidenkiertäjät813450066
19Mikko HuhtinenTurun Suunnistajat9121629066
20Jesse LaukkarinenPaimion Rasti124360061
21Oskari LiukkonenHiidenkiertäjät3200121559
22Toni SaariVaajakosken Terä000183654
23Joni HirvikallioKoovee0291501054
24Antti AnttonenVaajakosken Terä040130053
25Jere PajunenKalevan Rasti1800112453
26Aleksi AnttolainenLahden Suunnistajat-37018149950
27Pavel KubatVaajakosken Terä45000045
28Jussi SunaTurun Metsänkävijät222200044
29Ross MorrisonRajamäen Rykmentti032110043
30Tobias HenrikssonOK Trian2000101343
31Kenny KivikasKoovee00400040
32Topi AnjalaKoovee00026935
33Elias KuukkaTampereen Pyrintö110001829
34Gleb TikhonovTurun Metsänkävijät00240024
35Mikko SirénAngelniemen Ankkuri00032023
36Matti KiveläHiidenkiertäjät00016622
37Antti ParjanneTurun Metsänkävijät02000020
38Aleksi NiemiTampereen Pyrintö01600016
38Peeter PihlMS Parma16000016
40Janne MänkärläLynx15000015
41Vesa TaanilaIkaalisten Nouseva-Voima00041115
41Vili NiemiRajamäen Rykmentti00100515
41Santeri SainioKangasala SK6900015
44Antti VainioMS Parma01400014
44Juha SorvistoVaajakosken Terä14000014
46Sami HämäläinenMS Parma0095014
47Juuso MetsäläKalevan Rasti13000013
48Jani MyllärinenKoovee0006713
49Markus RäsänenKuopion Suunnistajat0900312
50Markku EloAngelniemen Ankkuri01100011
51Tuukka JurvakainenVaajakosken Terä0650011
52Lauri NenonenKalevan Rasti01000010
53Jonne LakanenVaajakosken Terä000909
54Tuomas HeikkiläHelsingin Suunnistajat008008
55Jarno ParkkinenRajamäen Rykmentti700007
55Tommaso ScaletHelsingin Suunnistajat070007
55Will CritchleyVaajakosken Terä007007
58Tuomas KariAngelniemen Ankkuri006006
59Jukka-Pekka SeppänenHiidenkiertäjät050005
59Michal HubácekKoovee500005
61Mikko KnuuttilaIkaalisten Nouseva-Voima000044
61Aleksi TuovinenKuopion Suunnistajat040004
61Valentin NovikovHiidenkiertäjät400004
64Arttu SyrjäläinenHelsingin Suunnistajat003003
64Victor MansnerOK Trian300003
66Aapo LeskinenLynx200103
67Anssi VesantoEspoon Suunta020002
67Jere SipponenPaimion Rasti002002
67Petri SaariVaajakosken Terä000202
70Andreas HallHiidenkiertäjät001001

 

Naiset

Sij.NimiSeura12345Yht
1Minna KauppiLahden Suunnistajat-372908080100289
2Saila KinniTampereen Pyrintö10032204560257
3Merja RantanenJämsän Retki-Veikot6022226080244
4Jenny PatanaHiidenkiertäjät26801001026242
5Venla NiemiTampereen Pyrintö40100131829200
6Svetlana MironovaKoovee060454050195
7Sofia HaajanenSK Pohjantähti502060290159
8Emily KempAngelniemen Ankkuri80003632148
9Sari AnttonenKeuruun Kisailijat450265024145
10Henna-Riikka HaikonenAnttolan Urheilijat002410020144
11Mira KaskinenRastikarhut205032514121
12Anna NärhiIFK Göteborg4455040103
13Miia NiittynenKoovee24013245102
14Inga DambePaimion Rasti36892622101
15Maija SianojaMS Parma04040128100
16Saara NorrgrannPaimion Rasti3231624075
17Elli VirtaOK Trian01615201667
18Tuulia VibergMS Parma2003214066
19Julia JärveläinenIF Femman164001764
20Anna HaatajaSK Pohjantähti024360060
21Lotta KarholaTampereen Pyrintö140003650
22Kirsi NurmiIFK Göteborg301891848
23Marttiina JoensuuSK Pohjantähti914016948
24Riina KuuseloOK Linné00064046
25Yvonne GunellPargas IF1304151345
26Sanni KiveläAngelniemen Ankkuri102633042
27Johanna HulkkonenSK Uusi712123539
28Hanna RaitanenRajamäen Rykmentti02950034
29Aino MänkärläLynx500131533
30Heini WennmanSK Pohjantähti22000628
31Karoliina SundbergLynx00022022
32Matleena BoströmIFK Lidingö01570022
33Laura VikeHämeenlinnan Suunnistajat111100022
34Elli PeltomäkiRastikarhut001001121
35Sari NurmelaVehkalahden Veikot10811020
36Emma SilvennoinenPaimion Rasti01800018
37Heini SaarimäkiAngelniemen Ankkuri15000015
38Jannina GustafssonSK Uusi00140115
39Ina WesterlundOK7701300013
40Bodil HelgerudHalden SK12000012
40Marjo LiikanenRajamäen Rykmentti00001212
42Päivi AutioHiisirasti21000012
43Niina HulkkonenSK Uusi00110011
44Laura PajunenAnttolan Urheilijat00001010
45Anniina SuhonenHelsingin Suunnistajat0620210
46Kaisa LylynperäTurun Suunnistajat090009
47Laura AhonenKangasala SK000808
47Outi HytönenKangasala SK800008
49Anni HeikkonenMS Parma000707
49Emmi JokelaSuunta-Sepot070007
51Pihla OtsamoHelsingin Suunnistajat006006
51Tiia MiettinenMS Parma600006
53Ulrika UotilaKoovee050005
54Saana-Maria RahkoSK Pohjantähti000044
54Sanni KymäläinenTampereen Pyrintö040004
56Eveliina HirvonenPaimion Rasti000033
57Miitu KorhonenKuopion Suunnistajat020002
58Anni LiimatainenTurun Suunnistajat010001
Osakilpailut
  1. Sammatti 14.5.
  2. Tampere 23.5.
  3. Loviisa 27.6.
  4. Suomussalmi 7.7.
  5. Suomussalmi 9.7.
Pistelasku

Kaikissa osakilpailuissa pisteitä saa 30 parasta kilpailijaa seuraavasti:

1. sija 100 pistettä, 2. sija 80 pistettä, 3. sija 60 pistettä, 4. sija 50 pistettä, 5. sija 45 pistettä, 6. sija 40 pistettä, 7. sija 36 pistettä, 8. sija 32 pistettä, 9. sija 29 pistettä, 10. sija 26 pistettä, 11. sija 24 pistettä, 12. sija 22 pistettä, 13. sija 20 pistettä, 14. sija 18 pistettä, 15. sija 16 pistettä, 16. sija 15 pistettä, 17.sija 14 pistettä, … , 30. sija 1 piste.

Kokonaispisteisiin lasketaan kaikkien osakilpailujen yhteenlaskettu pistemäärä.

Vanhat pisteet

2014
2013
2011
2010
2009

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail