Huippuliigan pisteet 2013

Miehet
Lopputulokset
SijaNimiSeuraMaaFinaalin aikaTulosEro
1Frederic TranchandOK HällenFRA41:12:0044:33:00
2Topi AnjalaKooveeFIN43:25:0044:37:00+4
3Tuomas TervoRajamäen RykmenttiFIN43:26:0044:40:00+7
4Mårten BoströmLynxFIN44:43:0044:44:00+11
5Jussi SunaTurun MetsänkävijätFIN43:51:0044:46:00+13
6Jani LakanenVaajakosken TeräFIN42:05:0044:50:00+17
7Petteri MuukkonenVehkalahden VeikotFIN43:52:0044:51:00+18
8Martin HubmannNorwaySUI42:16:0044:52:00+19
9Tomas DlabajaRajamäen RykmenttiCZE42:54:0044:53:00+20
10Florian HowaldTampereen PyrintöSUI42:47:0045:08:00+35
11Andrei HramovHiisirastiRUS41:56:0045:09:00+36
12Jere PajunenKalevan RastiFIN42:22:0045:11:00+38
13Simo-Pekka FinckeKalevan RastiFIN42:52:0045:13:00+40
14Aaro AsikainenKalevan RastiFIN42:11:0045:16:00+43
15Juuso MetsäläKalevan RastiFIN42:24:0045:24:00+51
16Otto SimosasOK OrientFIN42:19:0045:25:00+52
17Jonne LehtoVehkalahden VeikotFIN42:22:0045:29:00+56
18Petri SaariVaajakosken TeräFIN42:17:0045:30:00+57
19Andreas RüedlingerSwedenSUI43:42:0045:31:00+58
20Vesa TaanilaIkaalisten Nouseva-VoimaFIN42:13:0045:34:00+1:01
21Jarno ParkkinenRajamäen RykmenttiFIN42:46:0045:35:00+1:02
22Vili NiemiRajamäen RykmenttiFIN42:59:0045:46:00+1:13
23Daniel StenlundPaimion RastiFIN42:51:0045:48:00+1:15
24Jonne LakanenVaajakosken TeräFIN44:03:0045:49:00+1:16
25Antti AnttonenVaajakosken TeräFIN42:55:0045:50:00+1:17
26Jarkko HuovilaKalevan RastiFIN42:36:0045:57:00+1:24
27Juha SorvistoVaajakosken TeräFIN43:17:0045:58:00+1:25
28Dmitry NakonechnyyAngelniemen AnkkuriRUS42:38:0045:59:00+1:26
29Einari HeinaroHelsingin SuunnistajatFIN43:15:0046:00:00+1:27
30Lauri OikarinenPellon PonsiFIN43:06:0046:09:00+1:36
31Antti NurmonenKalevan RastiFIN43:47:0046:40:00+2:07
32Alain DenzlerSwitzerlandSUI43:39:0046:57:00+2:24
33Miika SuominenRajamäen RykmenttiFIN44:26:0047:10:00+2:37
34Aapo SummanenNorwayFIN46:59:0050:20:00+5:47
35Jesse LaukkarinenRajamäen RykmenttiFIN47:19:0050:40:00+6:07
36Toni SaariVaajakosken TeräFIN47:27:0050:48:00+6:15
37Mikko HuhtinenTurun SuunnistajatFIN47:41:0050:51:00+6:18
38Hannu AirilaKalevan RastiFIN49:21:0051:46:00+7:13
39Mikko PatanaHiidenkiertäjätFIN49:06:0051:53:00+7:20
40Tuomas KariAngelniemen AnkkuriFIN56:53:001:00:10+15:37
41Severin HowaldTampereen PyrintöSUI57:57:001:01:18+16:45
Antti ParjanneLynxFINkeskeytti
Severi KymäläinenTampereen PyrintöFINkeskeytti
Timo JoensuuVaajakosken TeräFINkeskeytti
Lasse KauttoVaajakosken TeräFINkeskeytti
Ross MorrisonRajamäen RykmenttiNZLkeskeytti

 

Osakilpailut 1-3
Sij.NimiSeuraEspoo 20.4.Sauvo 27.4.Lohja 9.5.PisteetAikaero finaaliin
1Mårten BoströmLynx100010020000:00
2Jussi SunaTurun Metsänkävijät60602614600:54
3Petteri MuukkonenVehkalahden Veikot36268014200:58
4Topi AnjalaKoovee01002912901:11
5Tuomas TervoRajamäen Rykmentti8045212701:13
6Jonne LakanenVaajakosken Terä455009501:45
7Andreas RüedlingerLeksands OK, SWE3240209201:48
8Tomas DlabajaRajamäen Rykmentti500328201:58
9Dmitry TsvetkovIkaalisten Nouseva-Voima08008002:00
10Florian HowaldTampereen Pyrintö00606002:20
11Simo-Pekka FinckeKalevan Rasti222996002:20
12Fredric PortinPaimion Rasti263205802:22
13Hannu AirilaKalevan Rasti160405602:24
14Timo SildHiidenkiertäjät00505002:30
15Martin HubmannKristiansand OK, NOR00454502:35
16Antti ParjanneLynx40404402:36
17Juha SorvistoVaajakosken Terä291104002:40
18Miika SuominenRajamäen Rykmentti201343702:43
19Jani LakanenVaajakosken Terä00363602:44
19Lauri SildHiidenkiertäjät03603602:44
21Einari HeinaroHelsingin Suunnistajat916113602:44
22Vili NiemiRajamäen Rykmentti100243402:46
23Mikko PatanaHiidenkiertäjät142003402:46
24Jarno ParkkinenRajamäen Rykmentti022103202:48
25Jere PajunenKalevan Rasti140183202:48
26Antti NurmonenKalevan Rasti60222802:52
27Antti AnttonenVaajakosken Terä18082602:54
28Daniel StenlundPaimion Rasti02402402:56
28Matti KiveläHiidenkiertäjät24002402:56
30Juuso MetsäläKalevan Rasti91202102:59
31Lauri OikarinenPellon Ponsi01801803:02
32Aaro AsikainenKalevan Rasti00161603:04
33Jörgen WickholmRajamäen Rykmentti21401603:04
34Pasi IkonenVaajakosken Terä00151503:05
34Otto SimosasOK Orient01501503:05
34Peeter PihlMS Parma15001503:05
37Yury TambasauMS Parma00141403:06
37Jonne LehtoVehkalahden Veikot00141403:06
37Tuomo MäkeläAngelniemen Ankkuri14001403:06
40Mikko SirénAngelniemen Ankkuri00121203:08
41Ari-Pekka LassilaKoovee11001103:09
42Tuomas MattilaVehkalahden Veikot0561103:09
43Henrik VäisänenHiisirasti01001003:10
44Mikko HuhtinenTurun Suunnistajat5051003:10
45Lasse SuonpääMS Parma090903:11
46Andrei HramovHiisirasti008803:12
46Petri SaariVaajakosken Terä080803:12
48Otto SundIF Femman070703:13
48Severi KymäläinenTampereen Pyrintö700703:13
50Johan BäckmanSweden430703:13
51Tobias HenrikssonPargas IF060603:14
52Tuomas KariAngelniemen Ankkuri400403:16
53Alain DenzlerJärla Orienteering, SWE003303:17
54Janne MänkärläLynx020203:18
55Aapo LeskinenLynx001103:19
55Sami HämäläinenMS Parma010103:19
55Jere AhonenKangasala SK100103:19

 

Naiset
Lopputulokset
SijaNimiSeuraMaaFinaalin aikaTulosEro
1Minna KauppiAsikkalan RaikasFIN43:42:0043:43:00
2Venla NiemiTampereen PyrintöFIN42:57:0044:42:00+59
3Saila KinniTampereen PyrintöFIN44:38:0047:54:00+4:11
4Rahel FriederichSwedenSUI44:52:0047:57:00+4:14
5Sofia HaajanenSK PohjantähtiFIN44:30:0048:00:00+4:17
6Riina KuuseloTampereen PyrintöFIN44:04:0048:01:00+4:18
7Karoliina SundbergLynxFIN43:57:0048:03:00+4:20
8Ulrika UotilaKooveeFIN44:38:0048:05:00+4:22
9Heini SaarimäkiAngelniemen AnkkuriFIN43:32:0048:09:00+4:26
10Natalia VinogradovaAngelniemen AnkkuriRUS43:51:0048:10:00+4:27
11Inga DambePaimion RastiLAT44:49:0048:12:00+4:29
12Outi OjanenKangasala SKFIN44:01:0048:17:00+4:34
13Tuulia VibergMS ParmaFIN44:10:0048:19:00+4:36
14Yvonne GunellPargas IFFIN44:25:0048:28:00+4:45
15Jenny PaulinHiidenkiertäjätFIN44:04:0048:30:00+4:47
16Outi SareilaMS ParmaFIN44:03:0048:46:00+5:03
17Merja RantanenJämsän Retki-VeikotFIN47:07:0049:54:00+6:11
18Heini WennmanSK PohjantähtiFIN45:53:0049:58:00+6:15
19Anni HeikkonenRastikarhutFIN47:30:0051:36:00+7:53
20Mari VäänänenKalevan RastiFIN47:12:0051:54:00+8:11
21Miia NiittynenKooveeFIN47:11:0051:59:00+8:16
22Maija SianojaMS ParmaFIN49:38:0053:40:00+9:57
23Sari AnttonenKeuruun KisailijatFIN51:10:0055:34:00+11:51
24Marttiina JoensuuSK PohjantähtiFIN51:47:0056:33:00+12:50
25Tytti KirvesmiesTampereen PyrintöFIN53:29:0058:13:00+14:30
26Mira KaskinenRastikarhutFIN55:32:001:00:26+16:43
27Sanna AndelinLahden TaimiFIN55:37:001:00:34+16:51
28Isabelle FeerKangasala SKSUI56:41:001:01:38+17:55
29Anna NärhiHiidenkiertäjätFIN58:22:001:01:58+18:15
30Susanna TervoMS ParmaFIN1:01:381:06:39+22:56
31Miitu KorhonenKuopion SuunnistajatFIN1:16:181:21:19+37:36
Aino MänkärläLynxFINkeskeytti
Hanna RaitanenRajamäen RykmenttiFINkeskeytti

 

Osakilpailut 1-3
Sij.NimiSeuraEspoo 20.4.Sauvo 27.4.Lohja 9.5.PisteetAikaero finaaliin
1Minna KauppiAsikkalan Raikas10010010030000:00
2Venla NiemiTampereen Pyrintö36808019601:44
3Merja RantanenJämsän Retki-Veikot29604513402:46
4Rahel FriederichSweden80102611603:04
5Saila KinniTampereen Pyrintö26502910503:15
6Anni-Maija FinckeTampereen Pyrintö5005010003:20
7Inga DambePaimion Rasti929609803:22
8Ulrika UotilaKoovee1836409403:26
9Sofia HaajanenSK Pohjantähti404569103:29
10Anna NärhiHiidenkiertäjät605208503:35
11Marika TeiniSK Pohjantähti4524128103:39
12Riina KuuseloTampereen Pyrintö626326403:56
13Maija SianojaMS Parma2611225904:01
14Yvonne GunellPargas IF3213135804:02
15Heini WennmanSK Pohjantähti1622185604:04
16Karoliina SundbergLynx144015504:05
17Anni HeikkonenRastikarhut732165504:05
18Tuulia VibergMS Parma2220105204:08
19Outi OjanenKangasala SK1516144504:15
20Natalia VinogradovaAngelniemen Ankkuri06364204:18
21Sari AnttonenKeuruun Kisailijat201523704:23
22Jenny PaulinHiidenkiertäjät141473504:25
23Heini SaarimäkiAngelniemen Ankkuri00242404:36
24Aino MänkärläLynx12092104:39
25Mari VäänänenKalevan Rasti11081904:41
26Outi SareilaMS Parma01801804:42
27Tytti KirvesmiesTampereen Pyrintö10701704:43
28Marttiina JoensuuSK Pohjantähti00151504:45
29Miia NiittynenKoovee20111304:47
30Sarina JenzerSweden01201204:48
31Natalia EfimovaHiisirasti090904:51
32Laura LammilaPaimion Rasti080804:52
32Marjo LiikanenRajamäen Rykmentti800804:52
34Mira KaskinenRastikarhut340704:53
35Katja MjösundMS Parma005504:55
35Hanna RaitanenRajamäen Rykmentti500504:55
37Isabella FeerKangasala SK004404:56
37Sara ForsströmOK Raseborg004404:56
37Sanna AndelinLahden Taimi400404:56
40Saana-Maria RahkoSK Pohjantähti030304:57
41Caballero Alicia CoboSK Pohjantähti100104:59

 

Pistelasku 2013

Kolmessa ensimmäisessä osakilpailussa pisteitä saa 30 parasta kilpailijaa seuraavasti:

1. sija 100 pistettä, 2. sija 80 pistettä, 3. sija 60 pistettä, 4. sija 50 pistettä, 5. sija 45 pistettä, 6. sija 40 pistettä, 7. sija 36 pistettä, 8. sija 32 pistettä, 9. sija 29 pistettä, 10. sija 26 pistettä, 11. sija 24 pistettä, 12. sija 22 pistettä, 13. sija 20 pistettä, 14. sija 18 pistettä, 15. sija 16 pistettä, 16. sija 15 pistettä, 17.sija 14 pistettä, … , 30. sija 1 piste.

Huippuliigan kokonaiskilpailun tulos muodostuu finaalikilpailun (neljäs osakilpailu) maaliintulojärjestyksestä ja maaliintulon aikaeroista.

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail