Huippuliigan pisteet 2011

Miehet
Lopputulokset

 

Sij.NimiSeuraTampere 14.5.Piikkiö 5.6.Lohja 13.7.Inkoo 27.8.Pisteet
1Petteri MuukkonenVehkalahden Veikot801000100280
2Olli-Markus TaivainenPellon Ponsi60808029249
3Olli-Pekka KoistinenDelta10060400200
4Tuomas TervoRajamäen Rykmentti0401000140
5Leo LaakkonenTampereen Pyrintö0365045131
6Simo-Pekka FinckeKalevan Rasti0221380115
7Tero FöhrVehkalahden Veikot0324524101
8David Brickhill-JonesRasti-Kurikka32360095
9Mårten BoströmLynx452424093
10Fredric PortinPaimion Rasti24616091
11Vesa TaanilaIkaalisten Nouseva-Voima05092685
12Tuomo MäkeläAngelniemen Ankkuri36029065
13Antti ParjanneLynx02044064
14Sami HämäläinenMS Parma5003962
15Jani LakanenVaajakosken Terä0005050
16Oskari LiukkonenDelta40100050
16Mikko PatanaIkaalisten Nouseva-Voima201501550
18Jere PajunenKalevan Rasti00163248
19Aaro AsikainenKalevan Rasti0450045
20Jonne LehtoVehkalahden Veikot02913042
21Vili NiemiRajamäen Rykmentti0532037
22Jussi SunaTurun Metsänkävijät16901237
23Ross MorrisonRajamäen Rykmentti0036036
23Jonne LakanenVaajakosken Terä0003636
25Panu TeittinenKangasala SK2900332
26Sergei DetkovHiisirasti01318031
27Pasi IkonenVaajakosken Terä0290029
28Jarkko HuovilaTampereen Pyrintö01513028
29Tuomas KariAngelniemen Ankkuri0026026
29Antti AnttonenVaajakosken Terä2600026
31Peeter PihlMS Parma089623
32Severin HowaldSwiss-O0022022
32Juho-Matti TaivainenPellon Ponsi2200022
32Jani MyllärinenKoovee0002222
35Topi PenttinenOK Orient0130821
36Hannu AirilaKalevan Rasti01101021
37Matti KiveläDelta0020020
37Antti NurmonenKalevan Rasti0002020
39Johannes PohjalaHiisirasti0021820
40Petteri HuikkoVaajakosken Terä7001320
41Kalle LiukkonenDelta0180018
41Jarkko LiuhaVehkalahden Veikot1800018
43Petteri LaitinenKangasala SK0001616
43Juha HyyryläinenAnttolan Urheilijat1600016
43Denis GrishmanRasti-Kurikka0160016
46Antti VainioMS Parma0015015
47Topias TiainenKangasala SK0001414
47Taneli PantsarPellon Ponsi1400014
47Dmitry TsvetkovIkaalisten Nouseva-Voima0014014
50Perttu SorsaDelta1300013
50Juha SorvistoVaajakosken Terä0013013
52Ari-Pekka LassilaVetelin Urheilijat1200012
53Mikko SirenAngelniemen Ankkuri0001111
53Juha TommilaHiisirasti1100011
55Jere AhonenKangasala SK1000010
56Jarkko LaineTampereen Pyrintö90009
57Severi KymäläinenTampereen Pyrintö80008
58Samuli SalmenojaMS Parma00077
58Roman EfimovHiisirasti00707
58Kim FageruddPaimion Rasti07007
61Lauri SildDelta00606
61Kristo HeinmannEST00606
61Ilkka NurminenHelsingin Suunnistajat60006
64Ville UittoRasti-Kurikka50005
64Victor MansnerSibbo Vargarna00055
64Sergey GorokhovRasti-Kurikka05005
67Mikko HeinonenKalevan Rasti00044
68Mathias HallIF Femman02002
68Einari HeinaroHelsingin Suunnistajat00022
70Tuomas MattilaVehkalahden Veikot01001
70Juuso MetsäläKalevan Rasti00011

 

Naiset
Lopputulokset

 

Sij.NimiSeuraTampere 14.5.Piikkiö 5.6.Lohja 13.7.Inkoo 27.8.Pisteet
1Anni-Maija FinckeTampereen Pyrintö0100100100300
2Merja RantanenKoovee45808080285
3Venla NiemiTampereen Pyrintö50606040210
4Minna KauppiAsikkalan Raikas10002460184
5Inga DambePaimion Rasti18504550163
6Ulrika UotilaKoovee80221515132
7Katri LindeqvistPaimion Rasti2945360110
8Saila KinniTampereen Pyrintö26263226110
9Sofia HaajanenSK Pohjantähti24162245107
10Maria RantalaAngelniemen Ankkuri362902994
11Maija SianojaMS Parma321150093
12Outi OjanenKangasala SK404013093
13Riina KuuseloTampereen Pyrintö022262270
14Liisa AnttilaKoovee6070067
15Aino LeskinenLynx22325059
16Mari VäänänenKalevan Rasti04010858
17Josefine EngströmÖSA Alfta ÖSA OK16003652
18Marttiina JoensuuSK Pohjantähti00203252
19Yvonne GunellPargas IF31462043
20Natalia VinogradovaAngelniemen Ankkuri0040040
21Anu ÅkermanHelsingin Suunnistajat02401640
22Silja TarvonenKangasniemen Kalske01801836
23Jenny PaulinDelta20001434
24Marika TeiniRasti-Lukko14109033
25Vroni König-SalmiSwiss-O0032032
26Sanna HeinonenMS Parma0158932
27Miia NiittynenKoovee11441231
28Isabelle FeerKangasala SK13016029
29Anni HeikkonenRastikarhut0002424
30Marjo NiittynenKoovee12120024
31Anna-Sofia MarilaTampereen Pyrintö9001322
32Anastasia TikhonovaHiisirasti0812020
33Angela SimpsonBay of Plenty0018018
34Ellu MunukkaTampereen Pyrintö8001018
35Päivi AutioHiisirasti6001117
36Anna NärhiDelta1501016
37Sanna AndelinLahden Taimi090615
38Heini WennmanSK Pohjantähti0014014
39Sirkka-Liisa LauronenAsikkalan Raikas0130013
40Ingunn FristadHalden Skiklubb0012012
41Taru IkäheimonenLynx1100011
42Heini PapinsaariKangasala SK700310
43Bodil HolmströmNTNUI00707
43Marika AirilaKalevan Rasti00077
45Katja MjøsundMS Parma06006
45Matleena OjapaloRajamäen Rykmentti06006
47Laura LammilaMS Parma50005
47Katja RodionovaPargas IF00055
49Liisa PulliTampereen Pyrintö40004
49Saara NikkariRajamäen Rykmentti00044
51Susanna TervoMS Parma20204
52Heini SaarimäkiAngelniemen Ankkuri00303
52Natalia KorzhovaHiisirasti00303
52Laura HokkaSK Pohjantähti03003
55Sonja LiukkonenDelta00202
55Laura LeijolaDelta02002
55Laura PalmKangasala SK20002
55Sonja KyröläTampereen Pyrintö00022
59Hanna RaitanenRajamäen Rykmentti00101
59Maaret RantanenJämsän Retki-Veikot01001
59Miina KankoKoovee00011
Pistelasku

Kaikissa osakilpailuissa pisteitä saa 30 parasta kilpailijaa seuraavasti:

1. sija 100 pistettä, 2. sija 80 pistettä, 3. sija 60 pistettä, 4. sija 50 pistettä, 5. sija 45 pistettä, 6. sija 40 pistettä, 7. sija 36 pistettä, 8. sija 32 pistettä, 9. sija 29 pistettä, 10. sija 26 pistettä, 11. sija 24 pistettä, 12. sija 22 pistettä, 13. sija 20 pistettä, 14. sija 18 pistettä, 15. sija 16 pistettä, 16. sija 15 pistettä, 17.sija 14 pistettä, … , 30. sija 1 piste.

Kokonaispisteisiin lasketaan kaikkien osakilpailujen yhteenlaskettu pistemäärä.

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail