Huippuliigan pisteet 2010

Miehet

Lopputulokset
Sauvo 17.4.Lohja 13.5.Imatra 14.7.Inkoo 28.8.Yhteensä
1Jani LakanenVaajakosken Terä361004050226
2Hannu AirilaKalevan Rasti60804526211
3Jarkko HuovilaTampereen Pyrintö266024100210
4Olli-Markus TaivainenPellon Ponsi4068080206
5Petteri MuukkonenVehkalahden Veikot80503624190
6Pasi IkonenVaajakosken Terä1000500150
7Tuomas TervoRajamäen Rykmentti2201000122
8Jere PajunenKalevan Rasti29152929102
9Johan BäckmanOK Orient111106082
10Jani MyllärinenKoovee134516074
11Johannes PohjalaHiisirasti181443672
12Tero FöhrVehkalahden Veikot32360068
13Oskari LiukkonenDelta102482264
14Vesa TaanilaIkaalisten Nouseva Voima0060060
15Petteri LaitinenKangasala SK01804058
16Jörgen WickholmIF Sibbo-Vargarna20320052
17Topi AnjalaIkaalisten Nouseva Voima5000050
18Samu LehtolaKangasala SK0404549
19Antti ParjanneLynx01603248
Jonne LakanenVaajakosken Terä14260848
21Matti KiveläDelta40222046
22Olli-Pekka KoistinenAnttolan Urheilijat132012045
Timo SaarinenTampereen Pyrintö4500045
24Markus LindeqvistPaimion Rasti62201442
25Kim FagerrudPaimion Rasti0400040
26Dmitry TsvetkovIkaalisten Nouseva Voima8290037
27Janne HeikkaTampereen Pyrintö91201132
Antti AnttonenVaajakosken Terä0032032
29Tuomas KariAngelniemen Ankkuri0026430
30Miika HernelahtiKalevan Rasti16130029
31David Brichill-JonesRasti-Kurikka00151328
32Andrei HramovHiisirasti2400024
33Mårten BoströmLynx0020020
34Topias TiainenKangasala SK0001818
Mikko HeinonenKalevan Rasti0301518
Aapo LeskinenLynx092718
Sergey GorokhovRasti-Kurikka0018018
38Jarno ParkkinenRajamäen Rykmentti0001616
39Olle KärnerDelta1500015
40Henri TaanilaIkaalisten Nouseva Voima0014014
41Juho-Matti TaivainenPellon Ponsi0013013
Elmeri VähänenTampereen Pyrintö580013
43Victor MansnerIF Sibbo-Vargarna0001212
44Antti NurmonenKalevan Rasti0011011
45Leo LaakkonenTampereen Pyrintö0001010
Andreas HallFemman0010010
Esa HuttunenOK Orient0100010
48Jussi SunaTurun Metsänkävijät00099
Lasse KauttoAngelniemen Ankkuri00909
50Juuso MetsäläLynx00707
Tuomas MattilaVehkalahden Veikot07007
Jan ProchazkaKalevan Rasti70007
53Jonne LehtoVehkalahden Veikot00066
Christian PfeiferTeamAust00606
Aleksi LeskinenLynx15006
56Matti TöyryläVehkalahden Veikot00055
Lukas ScharnaglTeamAust00505
58Einari HeinaroHelsingin Suunnistajat00033
Perttu SorsaMäntsälän Urheilijat02013
Juho-Veikko HytönenIkaalisten Nouseva Voima00303
Petri NoponenDelta30003
62Vili NiemiRajamäen Rykmentti00022
Teemu VärePaimion Rasti20002
64Aaro AsikainenKalevan Rasti01001
Timo JoensuuVaajakosken Terä10001

 

Naiset
Lopputulokset

 

Sauvo 17.4.Lohja 13.5.Imatra 14.7.Inkoo 28.8.Yhteensä
1Minna KauppiAsikkalan Raikas100100100100400
2Anni-Maija FinckeTampereen Pyrintö60808080300
3Maria RantalaAngelniemen Ankkuri80604020200
4Karoliina SundbergLynx50402945164
5Sofia HaajanenSK Pohjantähti11453660152
6Marttiina JoensuuSK Pohjantähti45362232135
7Merja RantanenKoovee4529050124
8Kuuselo RiinaTampereen Pyrintö0226036118
9Pinja MäkinenKoovee13325014109
10Anne-Mari LeskinenLynx32202424100
11Bodil HolmströmNTNUI05032082
12Yvonne GunellPargas IF2024132279
13Heini WennmanSK Pohjantähti150451575
14Inga DambePaimion Rasti29004069
15Ulrika UotilaKoovee26818254
16Venla NiemiTampereen Pyrintö241401351
17Marika TeiniRasti-Lukko18020139
18Maija SianojaMS Parma00261238
19Anni HeikkonenRastikarhut0072936
Vroni König-SalmiTurun Suunnistajat3600036
21Mari VäänänenKalevan Rasti7514733
22Katja MjösundMS Parma81311032
23Silja TarvonenKangasniemen Kalske0032629
24Liisa PulliTampereen Pyrintö12015027
25Anna KoponenLynx0260026
26Outi OjanenKangasala SK0071825
Aino LeskinenLynx0451625
Jaana RöytiöPaimion Rasti0160925
29Susanna TervoMS Parma0108624
Katja RodionovaHlS00121123
31Heidi HaapasaloTampereen Pyrintö2200022
32Mia TainiKoovee9110020
33Jenni LaineTampereen Pyrintö470819
34Taru IkäheimonenLynx0180018
35Bernadett KelemenHlS0016016
Satu TahvonenPaimion Rasti1600016
37Maaret RantanenJämsän Retki-Veikot190515
Sini PekkalaEspoon Suunta0120315
Sanna HeinonenMS Parma1410015
Liisa AnttilaKoovee0150015
41Lotta KarholaTampereen Pyrintö1100011
42Tuuli PaunonenKoovee0001010
Sonja LiukkonenDelta0010010
44Elisa KemppainenVehkalahden Veikot00909
Laura HokkaSK Pohjantähti36009
46Elli HaapamäkiRastikarhut60006
47Saara NorrgrannPaimion Rasti50005
48Anni HonkimaaEspoon Suunta00044
Haikonen Henna-RiikkaAnttolan Urheilijat00404
Riikka KiveläVehkalahden Veikot04004
51Laura PajunenAnttolan Urheilijat00202
Mira KaskinenUlvilan Ura20002
Sanna AndelinLahden Taimi02002
54Matleena OjapaloRajamäen Rykmentti00101
Pistelasku

Kaikissa osakilpailuissa pisteitä saa 30 parasta kilpailijaa seuraavasti:

1. sija 100 pistettä, 2. sija 80 pistettä, 3. sija 60 pistettä, 4. sija 50 pistettä, 5. sija 45 pistettä, 6. sija 40 pistettä, 7. sija 36 pistettä, 8. sija 32 pistettä, 9. sija 29 pistettä, 10. sija 26 pistettä, 11. sija 24 pistettä, 12. sija 22 pistettä, 13. sija 20 pistettä, 14. sija 18 pistettä, 15. sija 16 pistettä, 16. sija 15 pistettä, 17.sija 14 pistettä, … , 30. sija 1 piste.

Kokonaispisteisiin lasketaan kaikkien osakilpailujen yhteenlaskettu pistemäärä.

 

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail