Stipendiraha haettavana seuran lasten ja nuorten toiminnan toteutusidealle

Onko seurallasi mielessä hyvä toteutusidea nuorisotoiminnan kehittämiseksi tai uusien harrastajien rekrytoimiseksi? Kerro ideasi meille niin voit saada tukea sen toteutukseen.

Suunnistusliiton nuorisotoiminta etsii hyviä, innovatiivisia nuorisotoiminnan toteutuksia tai ideoita toteutettavaksi tulevan kauden aikana. Paras idea palkitaan 550 euron stipendillä Rastikaronkkassa 18.-19.11.

Toteutusidea voi olla esim. suunnitelma miten seura valmistautuu ensi vuoden Nuorten Jukolaan, liikunnallisen vanhempainillan toteutus, aivan uudenlainen koulusuunnistustapahtuman toteutus (esim. välituntiliikunta suunnistavan oppilaan vetämänä) tai joku muu seuran nuorisotoimintaa kehittävä idea tai uusien harrastajien rekrytointi.

Haku on osa Suunnistusliiton käynnissä olevaa kiinnostavimman markkinointiponnistuksen tai kokeilun palkitsemista.   Tämä haku koskettaa laajemmin seurojen toimintaa. Haku päättyy 30.9.2017.