Seurakirje

Suunnistusliiton seurakirje sisältää ajankohtaisia seuratoimintaan liittyviä asioita ja uutisia. Seurakirje lähetetään noin 7-9 kertaa vuodessa sähköisenä uutiskirjeenä seurakirjeen tilaajille sekä seurojen puheenjohtajien, sihteereiden, rahastonhoitajien sekä yhteyshenkilöiden sähköpostiosoitteisiin. Mikäli kuulut edellä mainittuun joukkoon, etkä saanut kirjettä, tarkista ja päivitä seuran toimihenkilötiedot IRMAan ja tilaa seurakirje uutisen lopusta.

Maaliskuun seurakirjeen aiheita:

  • Kertalisenssi käyttöön syksyllä 2018 ja muita liittovaltuuston kuulumisia
  • Vuoden 2017 seurakyselyn tuloksia
  • Oman seuran analyysi – helppo ja maksuton kyselytyökalu
  • Seuran jäsenmaksun ja osanottomaksujen maksaminen 2018, lisenssin lunastus
  • Suunnistus mukana Tähtiseura -ohjelmassa
  • World Orienteering Day 23.-29.5.2018 – rekisteröi tapahtumasi
  • Fin5 -suunnistusviikko Seinäjoella ja Lapualla 15.-20.7.2018 – ilmoittaudu nyt!

Tutustu myös aiemmin ilmestyneisiin seurakirjeisiin.

Tilaa suunnistusliiton uutiskirjeitä.