Lasten ja nuorten ratavalvojat

Alueilla toimii alueiden esittämä ja Suunnistusliiton nimeämä lasten ja nuorten ratojen valvoja. Lasten ratojen ratamestarin tulee lähettää hyvissä ajoin ennen kilpailutapahtumaa suunnitellut radat kommentoitavaksi tälle valvojalle. Radat voi toimittaa sähköisessä muodossa esim. pdf-tiedostona.

Nämä alueelliset henkilöt toimivat lasten ratojen ratamestareiden sparraajana ja tarvittaessa he vastaavat ratamestareita askarruttaviin kysymyksiin.

Ohjeita lasten ratojen laadintaan ja lasten kilpailujen toteutukseen.

Alueelliset lasten ja nuorten ratojen valvojat 2019

Listaa päivitetään sen mukaan, kun alueet vahvistavat tietoja.

Etelä-Pohjanmaa, Tapio Karppi; tapio.karppi(a)gmail.com
FSO / Nyland, Kristian Forsell; kristian.forsell59(a)gmail.com
FSO / Österbotten, Filip Brunell; filip.brunell(a)gmail.com
FSO / Åboland, Ann-Catherine Henriksson; Ann-Catherine.Henriksson(a)pargas.fi
Häme, Mikko Eskola; mikkoeskola(a)kolumbus.fi, Tomi-Pekka Olkkonen; tomi.pekka.olkkonen(a)gmail.com  ja Teppo Salmia; teppo.salmia(a)ideal.fi
Kaakko, Hannu Peni; han6mich(a)gmail.com
Kainuu, Petteri Haikola; petteri.haikola(a)gmail.com
Keski-Pohjanmaa, Päivi Lassila; paivi.lassila(a)haapajarvi.fi ja Raimo Haapalehto; raimo.haapalehto(a)veteli.fi
Keski-Suomi, Jarmo Puttonen; jake.puttonen(a)gmail.com
Lappi, Tuomas Pussila; tuomas.v.pussila(a)gmail.com
Pohjois-Pohjanmaa,
Päijät-Häme, Katja Iivonen; katja.iivonen(a)asikkalanraikas.net
Satakunta, Sanna Koivusalo; koivusalosanzi(a)gmail.com
Savo-Karjala, Timo Suhonen, timo.suhonen(a)smilepalvelut.fi
Uusimaa, Ville Koponen; ville(a)lynx.fi ja Kai Hilo; kaihilo2(a)gmail.com
Varsinais-Suomi, Pentti Tamminen; pentti.tamminen(a)pp2.inet.fi

Alueelliset lasten ja nuorten ratojen valvojia 2018

Pohjois-Pohjanmaa, Ville Kosola; villekosola(a)outlook.com

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail