Suunnistuksen SM-mitalistit 1990-1999

1999, 1998, 1997, 1996, 19951994, 1993, 1992, 1991, 1990

Vuodet | 2000-2009 | 2010 – |

1999
Pikamatka – 18.9. Anjalankoski/Sippurasti
KultaHopeaPronssi
H21 Janne Salmi TuSJuha Peltola MSParmaJani Lakanen Delta
D21 Reeta-Mari Kolkkala LiePaKirsi Boström KRLiisa Anttila TP
H20 Mikko Heikelä MSParmaJarkko Hautala LapViMarkus Lindeqvist PR
D20 Heli Jukkola RasKaTiina Komssi RRJohanna Seppinen TuS
H18 Jussi Perlinen KangSKJouko Juntunen TPJörgen Wickholm SV
D18 Ann-Sofie Sundelin FemmanKirsi Vanhalakka KouRaSara Forsström Raseborg
H16 Olli Vesalainen AngALasse Kautto S-101Tuomas Tervo RR
D16 Tia Junnola JRVLaura Salmi RasKaLaura Hokka JRV
Normaalimatka – 5.9. Parainen/Pargas IF
KultaHopeaPronssi
H21 Juha Peltola MSParmaJanne Salmi TuSTimo Karppinen Pohjant
D21 Reeta-Mari Kolkkala LiePaJohanna Asklöf KRKirsi Boström KR
H20 Pasi Ikonen PohjantSvante Nilsson OK77Mikko Heikelä MS Parma
D20 Heli Jukkola RasKaMaria Rantala RasKeSilja Tarvonen Kalske
H18Simo-Pekka Fincke VeVeTimo Mikkola HiisiElmeri Vähänen HyRa
D18Kirsi Vanhalakka KouRaSara Forsström RaseborgBodil Holmström OK77
H17 Simo Mertanen KouRaMårten Boström LynxJani Myllärinen RaKaS
D17 Minna Kauppi ARTiina Kivimäki HSMaria Pietilä TP
H16Hannu Saviharju HSTuomas Mattila KySOlli Vesalainen AngA
D16Pinja Satri KooveeLaura Salmi RasKaMarttiina Joensuu NivU
H15 Jonne Lehto KySJuha Sorvisto LapViJuha-Matti Huhtanen RaJu
D15 Maija Hakala HauSiMari Puhakka SipRaLinda Sundqvist Botnia
Pitkä matka – 22.5. Ruokolahti/Imatran Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21 Janne Salmi TuSTeuvo Heimonen PohjantJani Lakanen Delta
D21 Liisa Anttila TPEija Koskivaara PIFYvonne Gunell PIF
H20 Pasi Ikonen PohjantJonne Lakanen DeltaMikko Heikelä MSParma
D20 Maria Rantala RasKeJohanna Ryynänen PihkanHeli Jukkola RasKa
H18 Jarno Parkkinen RaSaTimo Mikkola HiisiSören Sundblom Åland
D18 Bodil Holmström OK77Sara Forsström RaseborgKirsi Vanhalakka KouRa
H16 Hannu Saviharju HSMatti Töyrylä KySTuomas Tervo RR
D16 Pinja Satri KooveeMaija Hakala HauSi Linnea Biström PIF
Yö – 25.9. Akilles OK
KultaHopeaPronssi
H21 Sören Nymalm PIFMikael Boström KRHarri Romppanen KR
D21 Johanna Asklöf KRJohanna Toivonen S-101Anu Äijälä Lynx
H20 Pasi Ikonen PohjantSvante Nilsson OK77Mikko Heikelä MSParma
D20 Heli Jukkola RasKaJohanna Ryynänen PihkanMia Junnola JRV
H18 Hannu Saarijärvi TPJussi Perlinen KangSKElmeri Vähänen HyRa
D18 Sara Forsström RaseborgBodil Holmström OK77Tiina Kivimäki HS
H16 Jonas Nilsson OK77Simon Fröjdö BotniaBen Wickholm SV
D16 Pinja Satri KooveeTia Junnola JRVLiina Länsiluoto EsSu, Piia Gustafsson RaLu
Viesti – 19.9. Pihkaniskat
KultaHopeaPronssi
H21 Delta (Samuli Launiainen, Miika Hernelahti, Jarkko Huovila, Jani Lakanen)MSParma (Marko Suuronen, Petteri Muukkonen, Mikko Heikelä, Juha Peltola)Tampereen Pyrintö (Petteri Kähäri, Jouni Mähönen, Jarmo Puttonen, Jouni Kahelin)
D21 Tampereen Pyrintö (Riina Kuuselo, Annika Viilo, Satu Vesalainen, Liisa Anttila)Kalevan Rasti (Elina Raijas, Monica Boström, Johanna Asklöf, Kirsi Boström)Pargas IF (Ingela Mattsson, Yvonne Gunell, Eija Koskivaara, Sanna Nymalm)
H20 Paimion Rasti (Antti Ryynänen, Teemu Väre, Markus Lindeqvist)Hyvinkään Rasti (Elmeri Vähänen, Jari Juntunen, Pekka Itävuo)Kangasala SK (Jussi Perlinen, Panu Teittinen, Petri Ikävalko)
D20 Turun Suunnistajat (Sanna Malmivirta, Salla Sukki, Johanna Seppinen)Keravan Urheilijat (Päivi Surakka, Anu Annus, Sini Turunen)Vehkalahden Veikot (Mirkka Pakkala, Laura Mäkelä, Katri Lehtikangas)
H18 Angelniemen Ankkuri (Tuomo Mäkelä, Vesa Mäkinen, Jarkko Pyy)Delta (Harri Räty, Riku Eronen, Olli Moisander)Turun Suunnistajat (Matti Takalokastari, Markku Rapo, Pekka Halla)
D18 ei sarjaa
H16 Rajamäen Rykmentti (Aapo Lindberg, Antti Räsänen, Tuomas Tervo)IF Sibbo-Vargarna (Dan Johansson, Ben Wickholm, Niklas Ståhl)Keravan Urheilijat (Perttu Ilmarinen, Teemu Kemppainen, Hannu Airila)
D16 Rasti-Nokia (Maria Nieminen, Laura Suominen, Annika Nieminen) Keravan Urheilijat (Siru Parviainen, Sanna Anteli, Hanna-Katariina Jäppinen)Tampereen Pyrintö (Outi Nieminen, Maija Koivisto, Paula Ojanen)
1998
Pikamatka – 29.8. Joutseno/Joutsenon Kullervo
KultaHopeaPronssi
H21 Mikael Boström KRJukka Miettinen HSSimo Martomaa KR
D21 Elina Raijas KRMaria Hoffman DeltaAstra Francke RR
H20 Jonne Lakanen DeltaJuha-Pekka Andelmaa AngASami Hämälistö Delta
D20 Hanna Heiskanen RaLuSini Turunen KeUCamilla Hellström PR
H18 Pasi Ikonen PohjantVesa Eronen DeltaSimo-Pekka Fincke VeVe
D18 Maria Rantala RasKeRiina Kauppi ARKatri Kerkola TP
H16 Vesa Taanila KanSuSimo Mertanen KouRaTuomas Saramäki Lynx
D16 Lena Jauhiainen SVLaura Salmi RasKaMarttiina Joensuu NivU
Normaalimatka – 23.8. Kuopio /Kuopion Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21 Kenneth Cederberg PIFJuha Peltola LiePaJarkko Huovila Delta
D21 Vroni König-Salmi TuSAnnika Viilo TPKirsi Tiira AngA
H20 Mikko Heikelä MS-52Jonne Lakanen DeltaAntti Harju VeVe
D20 Hanna Heiskanen RaLuRiina Kuuselo TPHeli Jukkola RasKa
H18Pasi Ikonen PohjantJari Sillman SVTimo Saarinen VaHa
D18Anu Annus KeUSalla Sukki HlSKaroliina Heiskanen AngA
H17 Riku Eronen DeltaJarno Parkkinen RaSaJouko Juntunen TP
D17 Sara Forsström RaseborgKirsi Vanhalakka KouRaRiina Kauppi AR
H16Jörgen Wickholm SVLauri Viitanen TPJani Myllärinen RaKaS
D16Tiina Kivimäki HSMaria Pietilä TPLena Jauhiainen SV
H15 Tuomas Tervo RRLasse Kautto S-101Tuomas Mattila KyS
D15 Pinja Satri KooveeLaura Salmi RasKaLinnea Biström PIF
Pitkä matka – 7.6. Siboo /IF Sibbo-Vargarna
KultaHopeaPronssi
H21 Janne Salmi TuSKenneth Cederberg PIFJan Donner OK77
D21 Liisa Anttila HlSEija Koskivaara PIFMarika Mikkola AngA
H20 Mikko Heikelä MS-52 Jonne Lakanen DeltaJuha-Ville Ketolainen EsSu
D20 Hanna Heiskanen RaLuRiina Kuuselo TPHeli Jukkola RasKa
H18 Jouko Juntunen TPVisa Eronen DeltaRiku Eronen Delta
D18 Kirsi Vanhalakka KouRaSalla Sukki HlSRaija Rantanen PIF
H16 Tuomas Tervo RRSimo Mertanen KouRaLauri Viitanen TP
D16 Pinja Satri KooveeMinna Kauppi ARMaria Pietilä TP
Yö – 26.9. Lapua/Lapuan Virkiä
KultaHopeaPronssi
H21 Mikko Hölsö TuSSören Nymalm PIFPetri Noponen AnttU
D21 Katja Peltola LiePaSanna Nymalm PIFAnu Äijälä Lynx
H20 Heikki Nousiainen Suunta-101Samuli Salmenoja PIFMikko Heinonen KeU
D20 Heli Jukkola RasKaHanna Heiskanen RaLuMirja Nurmi PR
H18 Pasi Ikonen PohjantSvante Nilsson OK77Jari Sillman SV
D18 Maria Rantala RasKeSenni Salmenoja PIFMarie Lundgren OK77
H16 Lauri Viitanen TPJörgen Wickholm SVStaffan Tunis Femman
D16 Lena Jauhiainen SVTia Junnola JRVPiia Gustafsson RaLu
Viesti – 30.8. Anttola/Anttolan Urheilijat
KultaHopeaPronssi
H21 Kalevan Rasti (Kimmo Liljeström, Harri Romppanen, Simo Martomaa, Mikael Boström)Delta (Jari Laitamäki, Jarno Salmelin, Miika Hernelahti, Jarkko Huovila)Rajamäen Rykmentti (Lasse Torpo, Marko Väisänen, Mikko Vehmas, Reijo Mattinen)
D21 Liedon Parma (Anu Ekström, Katja Peltola, Reeta-Mari Kolkkala, Anniina Paronen)Angelniemen Ankkuri (Monica Boström, Marika Mikkola, Kirsi Tiira, Johanna Asklöf)Tampereen Pyrintö (Sari Saarijärvi, Henna-Riikka Huhta, Heidi Haapasalo, Annika Viilo)
H20 SK Pohjantähti (Jukka Kokkoniemi, Timo Joensuu, Pasi Ikonen)Turun Suunnistajat (Pasi Hongisto, Jani Tamminen, Pasi Vainikainen)Suunta-101 (Jukka Liuha, Heiki Nousiainen, Jarkko Liuha)
D20 Rasti-Lukko (Maarit Gustafsson, Anni Kulmala, Hanna Heiskanen)Turun Suunnistajat (Elli Haapamäki, Sanna Malmivirta, Johanna Seppinen)Pargas IF (Senni Salmenoja, Alexandersson Dina, Raija Rantanen)
H18Hyvinkään Rasti (Elmeri Vähänen, Jari Juntunen, Pekka Itävuo)IF Sibbo-Vargarna (Jari Sillman, Markus Ståhl, Mathias Backman)Tampereen Pyrintö (Janne Nurminen, Hannu Saarijärvi, Eero Pietilä)
D18 ei sarjaa
H16 Lynx (Tuomas Saramäki, Aleksi Leskinen, Mårten Boström)IF Femman (Anders Bäckström, Staffan Tunis, Viktor Forss)IF Sibbo-Vargarna (Janne Erlund, Mikael Sundström, Jörgen Wickholm)
D16 Tampereen Pyrintö (Maija Koivisto, Jenni Laine, Maria Pietilä)Espoon Suunta (Kaisa Eronen, Reetta Peltonen, Liina Länsiluoto)Mynämäen Suunnistajat -52 (Senja Tuomisto, Henna-Riitta Tasanen, Annu Tyyskänen)
1997
Pikamatka – 20.9. Lahden Suunnistajat -37
KultaHopeaPronssi
H21 Janne Salmi TuS
Mikael Boström KR
Jouni Mähönen TP
D21 Johanna Asklöf AngAReeta-Mari Kolkkala LiePaMonica Boström  AngA
H20 Sami Hämälistö DeltaMarko Vapa S-2000 Jarno Salmelin Delta
D20 Paula Haapakoski KaSuHanna Heiskanen RaLuSiv Friman TuS
H18 Jari Sillman SVJonne Lakanen DeltaVisa Eronen Delta
D18 Marie Lundgren OK77Johanna Ryynänen PihkanSalla Sukki HlS
H16 Riku Eronen DeltaTimo Mikkola EuVeJörgen Wickholm SV
D16 Sara Forsström RaseborgMinna Kauppi ARKirsi Vanhalakka KouRa
Normaalimatka (SM-päivä) – 7.9. Kangasala SK
KultaHopeaPronssi
H21 Jani Lakanen DeltaTimo Karppinen PohjantMikael Boström KR
D21 Katja Honkala RRJohanna Asklöf AngAAnnika Viilo TP
H20 Antti Harju VeVeIlkka Leppävuori FemmanJanne Weckman VeVe
D20 Niina Raatikainen LS-37Hanna Heiskanen RaLuElli Haapamäki KeuKi
H18Jonne Lakanen DeltaTimo Savonen HlSMikko Heikelä MS-52
D18Heli Jukkola RasKaSini Turunen KeUJohanna Ryynänen Pihkan
H17 Jari Sillman SVPasi Ikonen SiSeTimo Saarinen VaHa
D17 Karoliina Heiskanen AngASenni Salmenoja HirvHeSalla Sukki HlS
H16Riku Eronen DeltaVesa Mäkinen AngAMikko Töyrylä KyS
D16Päivi Surakka KeUKatri Saavalainen SaRaKirsi Vanhalakka KouRa
H15 Tomi Tasanen MS-52Lauri Viitanen TPMårten Boström Lynx
D15 Lena Jauhiainen SVLenita Lempainen EuVeJenni Laine TP
Pitkä matka – 24.5. Lappeen Riento
KultaHopeaPronssi
H21 Sören Nymalm PIFMats Haldin FemmanJanne Salmi TuS
D21 Johanna Asklöf AngAReeta-Mari Kolkkala LiePaKatja Honkala RR
H20 Samuli Salmenoja PIFIlkka Leppävuori FemmanHarri Koskinen LHR
D20 Hanna Heiskanen RaLuLeena Gustafsson RaLuElli Haapamäki KeuKi
H18Jonne Lakanen DeltaMikko Heikelä MS-52Visa Eronen Delta
D18 Maria Rantala RasKeHeli Jukkola RasKaHenrika Gerkman OK77
H16 Sören Sundblom ÅlandRiku Eronen DeltaDavid Fred Femman
D16 Päivi Surakka KeUKatri Saavalainen SaRaRiina Kauppi AR
Yö – 27.9. Uusikaupunki/Vakka-Rasti
KultaHopeaPronssi
H21 Mikael Boström KRJarmo Reiman AngAJouni Mähönen TP
D21 Katja Honkala RRKirsi Tiira AngAMaria Hoffman Delta
H20 Samuli Salmenoja PIFMika Venho TuSJarno Salmelin Delta
D20 Niina Raatikainen LS-37Paula Haapakoski KaSuEveliina Pietilä KangSK
H18 Jouni Heinonen HlSAntti Virsu KeUAntti Veijalainen MaMa
D18 Heli Jukkola RasKaMarie Lundgren OK77Henna Mäkeläinen LiePa
H16 Jouko Juntunen TPJarno Parkkinen JuvUJörgen Wickholm SV
D16 Sara Forsström RaseborgSanna Tolsa KySTerhi Karvinen Pihkan
Viesti – 21.9. Riihimäen Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21 Turun Suunnistajat (Pasi Tölkkö, Tommi Tölkkö, Lassi Virtanen, Janne Salmi)Pihkaniskat (Raimo Turtinen, Jukka Erkkilä, Mikko Hölsö, Pekka Pallaspuro)Rajamäen Rykmentti (Lasse Torpo, Mikko Vehmas, Reijo Mattinen, Marko Väisänen)
D21 Angelniemen Ankkuri (Monica Boström, Kirsi Tiira, Marika Mikkola, Johanna Asklöf)Liedon Parma (Outi Sareila, Katja Peltola, Reeta-Mari Kolkkala, Anniina Paronen)Hämeenlinnan Suunnistajat (Marianne Touru, Salla Sukki, Liisa Anttila, Satu Mäkitammi)
H20 Pargas IF (Mats Dahlen, Jarkko Laine, Samuli Salmenoja)Suunta 2000 (Marko Vapa, Karri Mustonen, Mikko Vapa)Suunta-101 (Heikki Nousiainen, Ville Tiitinen, Jarkko Liuha)
D20 Rasti-Lukko (Anni Kulmala, Leena Gustafsson, Hanna Heiskanen)Pihkaniskat (Johanna Ryynänen, Marika Boström, Riina Kaskentaus)OK77 (Katri Salo, Bodil Holmström, Marie Lundgren)
H18 Delta (Mika Hämälistö, Eronen Visa, Jonne Lakanen)Lapuan Virkiä (Toni Närvä, Juha Taini, Jarkko Hautala)Hyvinkään Rasti (Pekka Itävuo, Tero Niemi, Jari Juntunen)
D18 ei sarjaa
H16 Delta (Harri Räty, Olli Moisander, Riku Eronen)IF Sibbo-Vargarna (Janne Erlund, Ben Wickholm, Jörgen Wickholm)Angelniemen Ankkuri (Tuomo Mäkelä, Jarkko Pyy, Vesa Mäkinen)
D16 Tampereen Pyrintö (Maria Pietilä, Terhi Kauppila, Jenni Laine)Hämeenlinnan Suunnistajat (Heli Savonen, Anniina Viertonen, Jenni Mettälä)Rasti-Lukko (Katariina Kulmala, Anni Heikkonen, Gustafsson Piia)
1996
Pikamatka – 22.9. Vehkalahti/Vehkalahden Veikot
KultaHopeaPronssi
H21 Sören Nymalm PIFTimo Sivill S-101Janne Salmi TuS
D21 Sanna Nymalm PIFAnniina Paronen LiePaKirsi Tiira AngA
H20 Petteri Laitinen KangSKToni Louhisola LynxIlkka Leppävuori Femman
D20 Johanna Toivonen S-101Satu Vesalainen PRMarika Boström Pihkan
H18 Jonne Lakanen DeltaAntti Veijalainen MaMaJarkko Liuha S-101
D18 Hanna Heiskanen RaLuSiv Friman TuSRiina Kuuselo TP
H16 Visa Eronen DeltaJari Sillman SVMarkus Lindeqvist PR
D16 Karoliina Heiskanen AngAMaria Rantala RasKeSalla Tarvonen Kalske
Normaalimatka – 8.9. Kirkkonummi/Espoon Suunta
KultaHopeaPronssi
H21 Mikael Donner OK77Arto Holappa YlikNMJarmo Puttonen S-101
D21 Liisa Anttila HlSTeresa Kollanen LynxJohanna Tiira AngA
H20 Petteri Muukkonen KeUToni Louhisola LynxMarko Närvä RasKu
D20 Satu Vesalainen PRJenni Malmlund RaLuMaria Hoffman Delta
H18Samuli Salmenoja HirvHeSamuli Launiainen LynxJarkko Liuha S-101
D18Heiskanen Hanna RaLuRiina Kuuselo TPSiv Friman TuS
H17 Jonne Lakanen DeltaMikko Heikelä MS-52Timo Savonen HlS
D17 Sini Turunen KeUHeli Jukkola RasKaAnnika Kiuru LS-37
H16Jari Sillman SVTeemu Väre SomEsaVisa Eronen Delta
D16Raija Rantanen AuVaKaroliina Heiskanen AngASenni Salmenoja HirvHe
H15 Timo Mikkola EuVeHannu Saarijärvi PirHiJuho Saarinen HyRa
D15 Katri Saavalainen SaRaBodil Holmström OK77Terhi Ratia PR
Pitkä matka – 25.5. Suolahti/RastiE4
KultaHopeaPronssi
H21 Janne Salmi TuSJarmo Reiman AngAMikael Donner OK77
D21 Liisa Anttila HlSSanna Turakainen PIFJohanna Tiira AngA
H20 Petteri Muukkonen KeUToni Louhisola LynxLasse Karjalainen S-101
D20 Maria Hoffman DeltaSusanna Mattsson PIFOuti Sareila LiePa
H18 Samuli Launiainen LynxJonne Lakanen DeltaSami Hämälistö AngA
D18 Hanna Heiskanen RaLuHeli Jukkola RasKaHannele Valkonen Hanka
H16 Visa Eronen DeltaPasi Ikonen SiSeTeemu Väre SomEsa
D16 Päivi Surakka KeUSalla Lehto KySKaroliina Heiskanen AngA
Yö – 28.9. Taipalsaari/Raja-Karjalan Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21 Mikael Boström KRJussi Aumo LynxTommi Tölkkö TuS
D21 Sanna Nymalm PIFTeresa Kollanen LynxKatja Honkala RR
H20 Petteri Muukkonen KeUMikko Vapa S-2000Niclas Calden Minken
D20 Satu Vesalainen PRMarika Boström PihkanPaula Haapakoski KaSu
H18 Antti Veijalainen MaMaJonne Lakanen DeltaSamuli Launiainen Lynx
D18 Elli Haapamäki KeuKiRiina Kuuselo TPAnnika Kiuru LS-37
H16 Visa Eronen DeltaMarkus Lindeqvist PRJari Sillman SV
D16 Salla Lehto KySLaura Koivisto TPSalla Sukki HlS
Viesti – 21.9. Askola
KultaHopeaPronssi
H21 Delta (Jarkko Huovila, Miika Hernelahti, Jarkko Huovila, Petri Forsman)Ikaalisten Nouseva-Voima (Jukka Pohjonen, Ari Anjala, Ari Kotiharju, Tommi Humppi)Espoon Suunta (Jaakko Länsiluoto, Janne Hartman, Manu Mutka, Juha Miettinen)
D21 Angelniemen Ankkuri (Ulla Lahtinen, Marika Mikkola, Johanna Tiira, Kirsi Tiira) Rastikarhut (Mari Aarikka, Pirjo Aalto, Marja Tonder, Tiina Jukkola)Lynx (Monica Boström, Anu Äijälä, Sari Salo, Teresa Kollanen)
H20 Lynx (Tuomas Niemi, Ville Sundberg, Toni Louhisola)Kangasala SK (Jani Virta, Kalle Viitanen, Petteri Laitinen)Hyvinkään Rasti (Esa Niinimäki, Janne Karri, Sami Vähänen)
D20 Paimion Rasti (Mirja Nurmi, Camilla Hellström, Satu Vesalainen)Pihkaniskat (Johanna Ryynänen, Merja Riikola, Marika Boström)Suunta-101 (Jenni Toivonen, Kaisa Kurittu, Johanna Toivonen)
H18 Delta (Kai Kujala, Petri Heinonen, Jonne Lakanen)Espoon Suunta (Ilkka Karhu, Juha Immonen, Juha-Ville Ketolainen)Eurajoen Veikot (Jani Vahala, Ilkka Mikkola, Lasse Lempainen)
D18 ei sarjaa
H16 Delta (Riku Eronen, Olli Moisander, Visa Eronen)IF Femman (Ove Haldin, Sebastian Wester, Pontus Fred)Angelniemen Ankkuri (Antti Vigelius, Mika Hämälistö, Sami Nurmi)
D16 Tampereen Pyrintö (Tuija Laine, Laura Koivisto, Katri Kerkola)Suunta-Sepot (Hanna-Mari Mäkelä, Kaisa Mäkinen, Camilla Kulmala)Tampereen Pyrintö (Jenni Laine, Terhi Kauppila, Nina Kiiskinen)
1995
Pikamatka – 17.9. Orivesi/Tampereen Pyrintö
KultaHopeaPronssi
H21 Timo Karppinen OuTaJouni Mähönen RR Kimmo Liljeström HS
D21 Riikka Eerola RasKaLiisa Anttila HlSYvonne Gunell Falken
H20 ei sarjaa
D20 ei sarjaa
H18 Ville Kujala DeltaJanne Weckman VeVeJari Sillman SV
D18 Paula Haapakoski KaSuMarjo Pienimäki RaseborgEeva Lepo KangSK
H16 ei sarjaa
D16 ei sarjaa
Normaalimatka – 2.9. Taivalkoski/Taivalkosken Kuohu
KultaHopeaPronssi
H21 Juha Miettinen EsSuJanne Salmi TuSTimo Karppinen OuTa
D21 Katja Honkala RRKirsi Tiira AngAAnniina Paronen LiePa
H20 Jani Lakanen DeltaMats Haldin FemmanMarko Närvä RasKu
D20 Kaisa Salminen RRRiikka Kivelä VeVeSatu Vesalainen PR
H18Ilkka Leppävuori FemmanMarko Vapa S-2000Mika Lyytikäinen PR
D18Paula Haapakoski KaSuEveliina Pietilä KangSKAura Puhakka KeU
H17 Juha-Matti Laakso RasKuMika Rissanen NurmSeSamuli Launiainen Lynx
D17 Hanna Heiskanen RaLuAsta Flöjt KEVElli Haapamäki KeuKi
H16Jonne Lakanen DeltaMikko Heikelä MS-52Timo Savonen HlS
D16Mirkka Pakkala VeVeSirkka-Liisa Huusari LS-37Johanna Seppinen MS-52
H15 Juha Siltovuori LS-37Visa Eronen DeltaPetri Kiiskinen LieRa
D15 Karoliina Heiskanen AngASalla Lehto KySTiina Komssi RR
Pitkä matka – 20.5. Karjaa/Karjaan Ura
KultaHopeaPronssi
H21 Janne Salmi TuSPetri Forsman TuSRiku Rintanen KangSK
D21 Johanna Tiira AngAKirsi Tiira AngAYvonne Gunell Falken
H20 Juha Peltola LiePaJanne Kempas S-101Jani Lakanen Delta
D20 Henna-Riikka HuhtaTPRiikka Kivelä VeVeTiina Jukkola RasKa
H18 Juha-Ville Ketolainen EsSuSamuli Salmenoja HirvHeVille Kujala Delta
D18 Riina Kuuselo TPPaula Haapakoski KaSuHanna Heiskanen RaLu
H16 Jonne Lakanen DeltaJari Sillman SVJarkko Hautala LapVi
D16 Marjo Pienimäki RaseborgCamilla Hellström PRKaroliina Heiskanen AngA
Yö – 15.9. Tampere/Koovee
KultaHopeaPronssi
H21Lasse Torpo RRMikael Boström LynxJanne Salmi TuS
D21 Kirsi Tiira AngAIngela Mattsson PIFUlla Lahtinen AngA
Mari Aarikka RasKa
H20 Petteri Laitinen KangSKMats Haldin FemmanSami Levijoki Delta
D20 Satu Vesalainen PRJohanna Hartvik MalaxOuti Sareila LiePa
H18 Eero Ruhanen HSSamuli Salmenoja HirvHeMikko Vapa S-2000
D18 Hanna Heiskanen RaLuPaula Haapakoski KaSuHannele Valkonen Hanka
H16 Mikko Heikelä MS-52Jari Sillman SVHeikki Nousiainen PieSa
D16 Heli Jukkola RasKaSalla Sukki HlS Salla Lehto KyS
Viesti – 3.9. Pudasjärven Urheilijat
KultaHopeaPronssi
H21 Helsingin Suunnistajat (Tero Kekäläinen, Tuomas Tala, Jukka Miettinen, Matti Karvonen)Kalevan Rasti (Petri Vainio, Pekka Inkeri, Jussi Silvennoinen, Antti Tolonen)Eräpirkat (Kari Iivonen, Kari Paavola, Harri Iivonen, Pasi Kiema)
D21 Pargas IF (Ingela Mattsson, Hanna Ljungqvist, Sanna Turakainen, Eija Koskivaara)Rastikarhut (Mari Aarikka, Marja Tonder, Tiina Jukkola, Riikka Ankelo)Liedon Parma (Katja Peltola, Outi Sareila, Reeta-Mari Kolkkala, Anniina Paronen)
H20 Delta (Jarkko Huovila, Jani Lakanen, Miika Hernelahti)IF Femman (Mangus Torrkulla, Ilkka Leppävuori, Mats Haldin)Jämsän Retki-Veikot (Petri Laakso, Simo Lindgren, Olli Reitman)
D20 Espoon Suunta (Maria Hoffman, Taru Salminen, Anu Heikkilä)Paimoin Rasti (Meri Hallisto, Kati Johanssen, Satu Vesalainen)Rajamäen Rykmentti (Satu Lehto, Lila Harjamäki, Kaisa Salminen
H18 Suunta 2000 (Lari Huusko, Marko Vapa, Mikko Vapa)Paimion Rasti (Hannu Hjelm, Juuso Lindeqvist, Mika Lyytikäinen)Lappeen Riento (Antti Kyckling, Antti Nakari, Antti Kiljunen)
D18 ei sarjaa
H16 Delta (Kai Kujala, Visa Eronen, Jonne Lakanen)Angelniemen Ankkuri (Mika Hämälistö, Antti Vegelius, Sami Nurmi)Lahden Suunnistajat -37 (Juha Hirvonen, Jarno Käyhkö, Juha Siltovuori)
D16 Vehkalahden Veikot (Katri Lehtikangas, Laura Mäkelä, Mirkka Pakkala)Paimion Rasti (Elina Ratia, Elina Peikola, Camilla Hellström)Tampereen Pyrintö (Marianne Eskola, Jenni Laine, Mirkka Janka)
1994
Pikamatka – 11.9. Espoon Suunta
KultaHopeaPronssi
H21 Sören Nymalm PIFTimo Karppinen OuTaKimmo Liljeström HS
D21 Eija Koskivaara PIFJohanna Tiira AngAMervi Ikonen OuSu
H20 ei sarjaa
D20 ei sarjaa
H18 Jani Lakanen DeltaTuomas Niemi LynxLasse Karjalainen S-101
D18 Kaisa Salminen RRSusanna Mattsson PIFJohanna Toivonen S-101
H16 ei sarjaa
D16 ei sarjaa
Normaalimatka – 3.9. Nummi-Pusula/Hiidenkiertäjät
KultaHopeaPronssi
H21 Timo Karppinen OuTaPetri Forsman TuSReijo Mattinen RR
D21 Marja Pyymäki RasKaKirsi Tiira AngAReeta-Mari Kolkkala LiePa
H20 Jarkko Huovila DeltaSimo Martomaa VeVeMikko Väisänen AnttU
D20 Liisa Anttila HlSYvonne Gunell FalkenMari Heinonen KeU
H18Jani Lakanen DeltaPetteri Laitinen KangSKLasse Karjalainen S-101
D18Kaisa Salminen RRSusanna Mattsson PIFTuuli Koivu VeVe
H17 Jarno Salmelin DeltaJanne Weckman VeVeHarri Lähdesmäki KauKa
D17 Paula Haapakoski KaSuKatja Kyckling HSAura Puhakka KeU
H16Samuli Salmenoja HirvHeTuomas Kivelä KangSKMats Dahlen PIF
D16Hanna Heiskanen RaLuJaana Röytiö PRElli Haapamäki HU
H15 Timo Savonen HlSJonne Lakanen Delta
Mikko Heikelä MS-52
D15 Heli Jukkola RasKaKaisa Kurittu S-101Mirkka Salmelin Delta
Pitkä matka – 28.5. Viitasaari /Viitasaaren Suunta
KultaHopeaPronssi
H21 Mika Kuisma AngAReijo Mattinen RRKenneth Cederberg Femman
D21 Marja Pyymäki RasKaReeta-Mari Kolkkala LiePaEija Koskivaara PIF
H20 Tommi Tölkkö TuSSimo Martomaa VeVeLasse Torpo RR
D20 Liisa Anttila HlSYvonne Gunell FalkenAnu Heikkilä EsSu
H18 Jani Lakanen DeltaPetteri Laitinen KangSKTero Heinikangas RasKa
D18 Satu Mäkitammi HlSPaula Haapakoski KaSuKaisa Salminen RR
H16 Mikko Heinonen KeUJussi Karelo ViPaPasi Vainikainen TuS
D16 Hanna Heiskanen RaLuJaana Nyman RaJuKatja Seitajoki Jyry
Yö – 24.9. Ilmajoki/Rasti-Jussit
KultaHopeaPronssi
H21 Ari Heinola KangSKJouni Hannula TuSTimo Sivill S-101
D21 Sanna Turakainen PIFMia Karvanen LappRiKatja Peltola LiePa
H20 Jukka Miettinen HSJuha Peltola LiePaSimo Martomaa VeVe
D20 Anu Heikkilä EsSuRiikka Kivelä VeVeTerhi Hyttinen Lynx
H18 Jani Lakanen DeltaPetteri Laitinen KangSKJuha Lehtola LiePa
D18 Tuuli Koivu VeVeOuti Sareila LiePaReetta Kivelä VeVe
H16 Tuomas Kivelä KangSKJanne Rossi SuoVaJanne Järnstedt LS-37
D16 Hanna Heiskanen RaLuRiina Kuuselo TPHeli Jukkola RasKa
Viesti – 10.9. Kuru/Epilän Esa
KultaHopeaPronssi
H21 Rajamäen Rykmentti (Marko Väisänen, Jouni Mähönen, Kaj Roine, Reijo Mattinen)Suunta -101 (Jari Kahelin, Jouni Kahelin, Timo Sivill, Jarmo Puttonen)Turun Suunnistajat (Lassi Virtanen, Jyrki Nieminen, Janne Salmi, Petri Forsman)
D21 Pargas IF (Ingela Mattsson, Auli Hovikorpi, Eija Koskivaara, Sanna Turakainen)Rastikarhut (Mari Aarikka, Tiina Jukkola, Riikka Ankelo, Marja Pyymäki)Rajamäen Rykmentti (Virpi Suomalainen, Mervi Väisänen, Päivi Tolvanen, Astra Francke)
H20 Kangasala SK (Ville Kivelä, Raine Reiman, Tatu Piiparinen)Vehkalahden Veikot (Jaakko Urpalainen, Janne Weckman, Simo Martomaa)Turun Suunnistajat (Ville Repo, Esa Mäki, Tommi Tölkkö)
D20 Keravan Urheilijat (Mari Siren, Aura Puhakka, Mari Heinonen)Vehkalahden Veikot (Reija Pakkala, Riikka Kivelä, Tuuli Koivu)Espoon Suunta (Taru Salminen, Sini Kemppainen, Anu Heikkilä)
H18 Delta (Jarno Salmelin, Ville Kujala, Jani Lakanen)Rastikarhut (Tero Heinikangas, Pasi Mikkola, Joel Ahola)Lynx (Ville Sundberg, Toni Louhisola, Tuomas Niemi)
D18 ei sarjaa
H16 Angelniemen Ankkuri (Juha-Pekka Andelmaa, Sami Nurmi, Sami Hämälistö) Lapuan Virkiä (Teemu Rantala, Jarkko Hautala, Mikko Perälä)Espoon Suunta (Janne Nuotio, Ilkka Karhu, Juha-Ville Ketolainen)
D16 Tampereen Pyrintö (Terhi Kulmala, Laura Kiiski, Riina Kuuselo)Paimion Rasti (Mirja Nurmi, Camilla Hellström, Jaana Röytiö)Lahden Suunnistajat -37 (Leena Rauhamäki, Sirkka-Liisa Huusari, Annika Kiuru)
1993
Pikamatka – 5.9. Ruokolahti/Imatran Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21 Petri Forsman TuSMikael Boström LynxSören Nymalm PIF
Mikko Lepo KangKi
D21 Reeta-Mari Kolkkala LiePaAnnika Viilo TPAnniina Paronen HlS
H20 ei sarjaa
D20 ei sarjaa
H18 Juha Peltola LiePaMats Haldin FemmanJani Lakanen Delta
D18 Satu Mäkitammi HlSSatu Vesalainen PRHannele Valkonen Hanka
H16 ei sarjaa
D16 ei sarjaa
Normaalimatka – 19.9. Rantasalmi/Savon Suunta, Rantasalmen Urheilijat
KultaHopeaPronssi
H21 Petri Forsman TuSTimo Karppinen OuTaKimmo Liljeström HS
D21 Reeta-Mari Kolkkala LiePaAnnika Viilo TPLiisa Anttila HlS
H20 Simo Martomaa VeVeMikko Vehmas RRJukka Miettinen HS
D20 Monica Boström LynxPäivi Tolvanen RR Sini Kemppainen KaSu
H18 Ville Repo LS-37Miika Hernelahti DeltaMats Haldin Femman
D18Marika Roos SVAnu Heikkilä EsSuMari Sane HS
H17Petteri Laitinen KangKiAki Väisänen RasTiimiMatti Keskinarkaus OH
D17 Satu Mäkitammi HlSSatu Vesalainen PRMaria Hoffman EsSu
H16Mika Lyytikäinen PRVille Kujala DeltaJanne Weckman VeVe
D16Paula Haapakoski KaSuMarika Boström LynxAura Puhakka KeU
H15 Samuli Salmenoja HirvHeSamuli Launiainen LynxPaavo Väisänen PuolRy
D15 Riina Kuuselo KooveeKatja Seitajoki JyryHanna Heiskanen RaLu
Pitkä matka – 23.5. Karkkila/Karkki-Rasti
KultaHopeaPronssi
H21 Keijo Parkkinen ONMKYMikael Donner OK77Leo Pyymäki RasKa
D21 Eija Koskivaara PIFMarja Pyymäki RasKaPia Kiema TP
H20 Mikko Lepo KangKiFredrik Bergström PIFTommi Tölkkö TuS
D20 Monica Boström LynxLiisa Anttila HlSKatja Honkala RR
H18 Jani Lakanen DeltaJanne Kempas KoSRaine Reiman KangKi
D18 Satu Mäkitammi HlSTiina Jukkola RasKaAnu Heikkilä EsSu
H16 Ville Kujala DeltaMika Venho MaMaToni Pikkarainen RR
D16 Hanna Heiskanen RaLuJaana Nyman RaJuTytti Nahi KanSu
Yö – 23.9. Kruunupyy
KultaHopeaPronssi
H21 Jouni Hannula TuSJussi Silvennoinen KRTimo Karpinen OuTa
D21 Mari Aarikka RasKaAuli Hovikorpi PIFSari Koskinen LaJy
H20 Mikko Lepo KangKiJoni Kemppi LiePaJukka Miettinen HS
D20 Päivi Tolvanen RRYvonne Gunell FalkenKatja Honkala RR
H18 Janne Kempas KoSVesa-Pekka Melleri SVPetteri Laitinen KangKi
D18 Satu Mäkitammi HlSTiina Jukkola RasKaAnu Heikkilä EsSu
H16 Janne Weckman VeVeJarno Salmelin DeltaVille Sundberg Lynx
D16 Elli Haapamäki HUPaula Haapakoski KaSuMarika Boström Lynx
Viesti – 4.9. Kymin Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21 Angelniemen Ankkuri (Pekka Pallaspuro, Pekka Nikulainen, Mika Kuisma, Jarmo Reiman) Turun Suunnistajat (Lassi Virtanen, Jyrki Nieminen, Petri Forsman, Janne Salmi)Rajamäen Rykmentti (Jouni Mähönen, Heikki Peltola, Reijo Mattinen, Kaj Roine)
D21 Hämeenlinnan Suunnistajat (Satu Mäkitammi, Kirsi Arvola, Anniina Paronen, Liisa Anttila)Tampereen Pyrintö (Tiina Juntunen, Marja Joutsen, Riitta Karjalainen, Annika Viilo)Pargas IF (Ingela Mattsson, Auli Hovikorpi, Sanna Turakainen, Eija Koskivaara)
H20 Espoon Suunta (Manu Mutka, Mikko Tanska, Ville Rousu)Rajamäen Rykmentti (Jani Pikkarainen, Vesa Pirinen, Mikko Vehmas)Helsingin Suunnistajat (Aarto Hirvi, Jukka Miettinen, Alpo Kuusisto)
D20 Rajamäen Rykmentti (Päivi Tolvanen, Kaisa Salminen, Katja Honkala)IF Falken (Andrea Vikström, Yvonne Gunell, Yvonne Backman)Rajamäen Rykmentti (Lila Harjamäki, Mervi Väisänen, Tanja Mähönen)
H18 Delta (Jarkko Huovila, Jani Lakanen, Miika Hernelahti)Hyvinkään Rasti (Janne Karri, Sami Vähänen, Janne Åberg)Kangasalan Kisa (Jani Virta, Raine Reiman, Petteri Laitinen)
D18 ei sarjaa
H16 Delta (Jonne Lakanen, Jarno Salmelin, Ville Kujala)Lynx (Kenneth Hertzman, Samuli Launiainen, Ville Sundberg)IF Sibbo-Vargarna (Tapio Torro, Jari Sillman, Ted Sundbäck)
D16 Vehkalahden Veikot (Reija Pakkala, Mirkka Pakkala, Kaisa Lehtikangas) Rasti-Lukko (Hanne-Marja Berg, Johanna Salin, Hanna Heiskanen)Keravan Urheilijat (Mari Siren, Hanna Tanttu, Aura Puhakka)
1992
Pikamatka – 6.9. Mikkelin Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21 Mika Kuisma AngAHarri Koski PIFPetri Forsman TuS
D21 Mari Lukkarinen OuSuAnniina Paronen HlSTeresa Kollanen RasKu
H20 ei sarjaa
D20 ei sarjaa
H18 Jukka Miettinen HSMikko Väisänen AnttUTommi Tölkkö TuS
D18Satu Mäkitammi HlSLiisa Anttila HlSMaria Hoffman EsSu
H16 ei sarjaa
D16 ei sarjaa
Normaalimatka – 5.9. Itä-Päijänteen Rasti
KultaHopeaPronssi
H21 Kenneth Cederberg FemmanMarkku Kaartinen AngATimo Karppinen OuTa
D21 Eija Koskivaara PIFElina Raijas KRUlla Lahtinen S-941
H20 Mikko Vehmas RRMikko Hölsö RasKuJukka Nikulainen TuS
D20 Johanna Tiira AngAMonica Boström LynxIngela Mattsson PIF
H18Tommi Tölkkö TuSJimmy Norrman LynxHannu Havanka ParkU
D18Liisa Anttila HlSTerhi Hyttinen LynxSuvi Arola RR
H17 Ville Repo LS-37Juha Peltola LiePaJeppe Koivula HS
D17 Tiina Jukkola RasKaHenna-Riikka Huhta TYMari Heinonen KeU
H16Lasse Karjalainen S-941Juha Vaininen TuSAnssi Muikku LSR
D16Satu Mäkitammi HlSMaria Hoffman EsSuJohanna Toivonen S-941
H15 Jarno Salmelin DeltaVille Kujala DeltaMika Lyytikäinen PR
D15 Marika Boström LynxKatja Kyckling HSSiv-Inger Wikman Järven
Pitkä matka – 31.5. Asikkala/Asikkalan Raikas
KultaHopeaPronssi
H21 Keijo Parkkinen ONMKYAri Anjala TPKenneth Cederberg Femman
D21 Eija Koskivaara PIFMarja Pyymäki RasKaAnnika Viilo TP
H20 Mikko Vehmas RRRaino Pesu IPR Pasi Nissilä SuSi
D20 Mia Karvanen LappRiKirsi Haarala ViiSuSanna Turakainen PIF
H18 Simo Martomaa VeVe Mikko Väisänen AnttUVille Kivelä KangKi
D18 Henna-Riikka Huhta TYLiisa Anttila HlSYvonne Gunell Falken
H16 Jani Lakanen DeltaAnssi Muikku LSRTero Heinikangas RasKa
D16 Pienimäki Elina RaJuOuti Sareila LiePaSatu Mäkitammi HlS
Yö – 26.9. Liedon Parma
KultaHopeaPronssi
H21 Mikael BoströmTuomo Haanpää TPSören Nymalm PIF
D21 Eija Koskivaara PIFMarja-Liisa Portin EsSuAnnika Viilo TP
H20 Mikko Vehmas RRMikko Lepo KangKiMikko Hölsö RasKu
D20 Katja Honkala RRMia Karvanen LappRiSanna Turakainen PIF
H18 Jukka Miettinen HSVesa-Pekka Melleri SVTommy Lemberg YKV
D18 Sini Kemppainen KaSuRiikka Kivelä VeVe Tiina Jukkola RasKa
H16 Sami Lindgren JRVJuha Vaininen TuSPetteri Laitinen KangKi
D16 Jenni Malmlund RaLuMaria Hoffman EsSuTuuli Koivu VeVe
Viesti – 12.9. Ruokolahden Suunnistajat (H21-sarja uusittiin 14.10. järjestelyvirheen vuoksi)
KultaHopeaPronssi
H21 Angelniemen Ankkuri (Petteri Kähäri, Tero Heikkilä, Markku Kaartinen, Jarmo Reiman)Kouvolan Rasti -72 (Timo  Reiman, Urpo Särkkä, Jorma Laukkarinen, Esa Nikkanen)Suunta-941 (Timo Mäkelä, Jarmo Puttonen, Timo Sivill, Jouni Kahelin)
D21 Kalevan Rasti (Irene Liljeström, Päivi Martikainen, Heidi Haapasalo, Elina Raijas)Pargas IF (Annika von Schoultz, Hanna Ljungqvist, Auli Hovikorpi, Eija Koskivaara)Helsingin Suunnistajat (Mervi Anttila, Kaija Kekäläinen, Hanna Virtanen, Ulla Mänttäri)
H20 Anttolan Urheilijat (Petri Noponen, Petri Rusanen, Mikko Väisänen)Helsingin Suunnistajat (Harri Eskelin, Harri Salminen, Kim Nylund)Helsingin Suunnistajat (Tuomas Tala, Sami Isoherranen, Aarto Hirvi)
D20 Rajamäen Rykmentti (Katja Honkala, Päivi Tolvanen, Mervi Väisänen)Keravan Urheilijat (Mari Laurinen, Camilla Grönroos, Mari Heinonen)Pargas IF (Jeanette Lindroos, Sanna Turakainen, Ingela Mattsson)
H18Helsingin Suunnistajat (Jeppe Koivula, Jukka Miettinen, Alpo Kuusisto)Lahden Suunnistajat -37 (Tomi Lehmusvuori, Kristian Leppänen, Ville Repo)Koovee (Samuli Tiirikainen, Pasi Mäntylä, Jukka Reunamäki)
D18 ei sarjaa
H16 Kangasalan Kisa (Jani Virta, Kalle Viitanen, Petteri Laitinen)Delta (Jarno Salmelin, Ville Kujala, Jani Lakanen)Lynx (Ville Sundberg, Antti Suvinen, Toni Louhisola)
D16 Rasti-Jussit (Tiina Nyman, Jaana Nyman, Elina Pienimäki)Rasti-Lukko (Jenni Malmlund, Sanna Salin, Hanna Heiskanen)Lynx (Henna Sorvari, Mia Hovi, Marika Boström)
1991
Pikamatka – 22.9. Savonlinna/Olavin Rasti
KultaHopeaPronssi
H21Sören Nymalm PIFMarko Miettinen EsSuMikael Boström Lynx
D21 Eija Koskivaara VaRaAnniina Paronen HlSMarja-Liisa Portin RaHa
H20 ei sarjaa
D20 ei sarjaa
H18 Jukka Miettinen HSFredrik Bergström PIFHenri Björklund Orient
D18 Liisa Anttila HlSMervi Väisänen RRYvonne Backman Falken
H16 ei sarjaa
D16 ei sarjaa
Normaalimatka (SM-päivä) – 7.9. Nurmeksen Sepot
KultaHopeaPronssi
H21 Mika Kuisma AngAKenneth Cederberg FemmanOlli Turakainen KR
D21 Marja-Liisa Portin RaHaKirsi Tiira HNMKYMarja Pyymäki RasKa
H20 Jari Lehtonen JuvUJouni Kahelin S-941Jussi Aumo Lynx
D20 Eija Kujansuu KooveeJohanna Tiira HNMKYPäivi Martikainen LS-37
H18 Petri Saari PoRaLasse Köngäs PuolRyMikko Vehmas RiSu
D18Mervi Väisänen RRPäivi Tolvanen RRHeidi Liljeström Lynx
H17Jukka Miettinen HSJussi Mäkilä EsSuTommi Tölkkö TuS
D17 Yvonne Gunell FalkenKatja Talala S-941Liisa Anttila HlS
H16Tero Koponen KaRaHarri Romppanen EKPVille Repo LS-37
D16Riikka Kivelä VeVeMari Heinonen KeUTiina Jukkola RasKa
H15 Jani Lakanen RaViJanne Röytiö PRSimo Lindgren JRV
D15 Elina Pienimäki RaJuSatu Mäkitammi HlSMaria Hoffman EsSu
Pitkä matka – 15.6. Vehkalahti/Vehkalahden Veikot
KultaHopeaPronssi
H21 Ari Anjala TPJarmo Tonder RuSuJanne Salmi TuS
D21 Eija Koskivaara VaRaMarja-Liisa Portin RaHaTarja Silvennoinen ViiSu
H20 Jussi Aumo LynxJouni Mähönen RRJouni Kahelin S-941
D20 Johanna Tiira HNMKYMarika Nylund FalkenTerhi Holster OH
H18 Kari Laine KaRaMikko Vehmas RiSuPasi Nissilä SuSi
D18 Mervi Väisänen RRYvonne Backman FalkenLiisa Anttila HlS
H16 Ville Repo LS-37Harri Romppanen EKPKimmo Karhu EsSu
D16 Satu Mäkitammi HlSElina Pienimäki RaJuSatu Vesalainen PR
Yö – 28.9. Masku/Turun Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21 Timo Karppinen LTHSören Nymalm PIFMika Kuisma AngA
D21 Ulla Mänttäri HNMKYAnu Rundgren JäPaTiina Autio YlämPy
H20 Joakim Holmbäck MalaxJouni Mähönen RRJussi Aumo Lynx
D20 Ingela Mattsson KSFKati Heinola TYOuti Reitmaa JRV
H18 Mikko Lepo KangKiKari Laine KaRaPetri Saari PoRa
D18 Katja Honkala KooveeMonica Boström LynxSari Eskola MaMa
H16 Miika Hernelahti HiKiPetri Ahti MS-52Ville Repo LS-37
D16 Elina Pienimäki RaJuPäivi Jonkka RasKaSaana Ruuskanen KuoSu
Viesti – 8.9. Kangasniemi/Kangasniemen Kalske
KultaHopeaPronssi
H21 Angelniemen Ankkuri (Petteri Kähäri, Markku Kaartinen, Mika Kuisma, Jarmo Reiman)Kalevan Rasti (Jari Heikkinen, Pekka Inkeri, Antti Tolonen, Olli Turakainen)Pargas IF (Roald von Schoultz, Ari Ääri, Sören Nymalm, Harri Koski)
D21 Helsingin NMKY (Maritta Kymäläinen, Johanna Tiira, Ulla Mänttäri, Kirsi Tiira)Tampereen Pyrintö (Anitta Knuuttila, Tiina Juntunen, Riitta Karjalainen, Annika Viilo)Rastikarhut (Mari Aarikka, Anne Nurmi, Marja Pyymäki, Pirjo Aalto)
H20 Kalevan Rasti (Kari Juvaste, Petri Vainio, Marko Pitkänen)Lynx (Janne Kivilaakso, Erkki Hellsten, Jussi Aumo)Rajamäen Rykmentti (Marko Väisänen, Arto Haikonen, Jouni Mähönen)
D20 IK Falken (Yvonne Gunell, Yvonne Backman, Marika Nylund)Kimito SF (Pia Söderström, Susanna Mattsson, Ingela Mattsson)Lynx (Irene Liljeström, Monica Boström, Heidi Liljeström)
H18 Kangasalan Kisa (Janne Nykänen, Tatu Piiparinen, Mikko Lepo)Espoon Suunta (Manu Mutka, Jussi Mäkilä, Mikko Tanska)Helsingin Suunnistajat (Alpo Kuusisto, Jukka Miettinen, Aarto Hirvi)
D18 ei sarjaa
H16 Liedon Parma (Juha Lehtola, Riku Äyräs, Juha Peltola)Kangasalan Kisa (Ari Paulin, Raine Reiman, Petteri Laitinen)Espoon Suunta (Mikko Elomaa, Jarmo Sireeni, Kimmo Karhu)
D16 Rastikarhut (Anu Laine, Tiina Jukkola, Päivi Jonkka)Vehkalahden Veikot (Liisa Puhakka, Tuuli Koivu, Riikka Kivelä)Paimion Rasti (Sari Ilola, Katariina Peikola, Kati Johansson)
1990
Pikamatka – 9.9. Pohja/Karjaan Ura
KultaHopeaPronssi
H21 Pekka Nikulainen AngAPetri Forsman HiKiTimo Karppinen LTH
D21 Eija Koskivaara VaRaLeena Salmenkylä-Mattila HSTuija Tammelin OuSu
H20 ei sarjaa
D20 ei sarjaa
H18 Joakim Holmbäck MalaxHarri Eskelin HSHarri IIvonen Eräp
D18 Ingela Mattsson KSFJohanna Tiira HNMKYHeidi Liljeström Lynx
H16 ei sarjaa
D16 ei sarjaa
Normaalimatka – 26.8. Jämsän Retki-Veikot
KultaHopeaPronssi
H21 Pekka Nikulainen AngAReijo Mattinen LS-37Timo Mäkelä S-941
D21 Auli Suominen PIFAnnika Viilo TPTarja Silvennoinen ViiSu
H20Sören Nymalm PIFJarmo Puttonen S-941Mikael Boström Lynx
D20 Eija Kujansuu KooveePäivi Martikainen LS-37Heidi Haapasalo KR
H18Harri Iivonen EräpJoakim Holmbäck MalaxHarri Eskelin HS
D18Johanna Tiira HSSanna Turakainen EKPAstra Francke EsSu
H17 Mikko Lepo KangKiPetri Saari PoRaMikko Vehmas RiSu
D17 Heidi Liljeström LynxSusanna Tervo JoKuMervi Väisänen RR
H16Tommi Tölkkö TuSMikko Lampi PäijRaRisto Lehtonen HiKi
D16Liisa Anttila HlSYvonne Gunell FalkenJohanna Heikkilä RaJu
H15 Juha Peltola LiePaKimmo Karhu EsSuMats Haldin Femman
D15 Anu Heikkilä LeSiPetra Päivärinta SahKuPamela Roth Järven
Pitkä matka – 24.6. Joroinen/Savon Suunta
KultaHopeaPronssi
H21 Ari Anjala IkNVMika Kuisma JuvUKeijo Parkkinen ONMKY
D21 Marja Pyymäki RasKaAnnika Viilo TPEija Koskivaara VaRa
H20 Kimmo Liljeström LynxKaj Roine RRJussi Aumo Lynx
D20 Päivi Martikainen LS-37Eija Kujansuu KooveeMarika Nylund Falken
H18 Pasi Nissilä SuSiMikko Lepo KangKiPetri Vainio KR
D18 Sanna Turakainen EKPJohanna Tiira HNMKYAstra Francke EsSu
H16 Tommi Tölkkö TuSLasse Torpo RaLuIlkka Nurminen TP
D16 Liisa Anttila HlS Yvonne Gunell FalkenKatri Jalovaara IPR
Yö – 22.9. Joensuu/Kalevan Rasti
KultaHopeaPronssi
H21 Tuomo Haanpää TPTimo Karppinen LTHMarko Loukkalahti KanSu
D21 Ulla Mänttäri HNMKYEija Koskivaara VaRaRiitta Karjalainen TP
H20 Sören Nymalm PIFJanne Honkonen HyPoJukka Jokela KOPo
D20 Eija Kujansuu KooveeKatja Peltola LiePaÅsa Sundqvist Kronan
H18 Kari Laine KaRaMikko Lepo KangKiMikko Karppinen OuSu
D18 Katja Honkala KooveeSanna Turakainen EKPJohanna Tiira HNMKY
H16 Miika Hernelahti HiKiIlkka Nurminen TPKimmo Karhu EsSu
D16 Katja Talala S-941Sini Kemppainen KaSuKatri Jalovaara IPR
Viesti – 8.9. Rasti-Vihti
KultaHopeaPronssi
H21 Angelniemen Ankkuri (Juha Koskela, Markku Kaartinen, Pekka Nikulainen, Jarmo Reiman)Kalevan Rasti (Antti Tolonen, Jari Heikkinen, Mika Ruuhiala, Olli Turakainen)Rasti-Hyry (Juha Keränen, Timo Partanen, Esa Romppainen, Petteri Niskanen)
D21 Järvenpään Palo (Maarit Mäkinen, Marianne Touru, Anu Rundgren, Tellervo Parviainen)Helsingin NMKY (Johanna Tiira, Maritta Kymäläinen, Ulla Mänttäri, Kirsi Tiira)Pargas IF (Annika von Schoultz, Maria Pahlman, Janina Järnström, Auli Suominen)
H20 Lynx (Mikael Boström, Kimmo Lilljeström, Jussi Aumo)S-941 (Pasi Liuha, Jarmo Puttonen, Jouni Kahelin)Rajamäen Rykmentti (Marko Väisänen, Petri Harjamäki, Kaj Roine)
D20 Lynx (Irene Liljeström, Monica Boström, Heidi Liljeström)Ounasvaaran Hiihtoseura (Mirka Haataja, Eeva-Liisa Oikarinen, Terhi Holster)Koovee (KatjaHonkala, Tytti Hollo, Eija Kujansuu)
H18 Kangasalan Kisa (Janne Nykänen, Mikko Lepo, Panu Piiparinen)Helsingin Suunnistajat (Harri Salminen, Sami Isoherranen, Aarto Hirvi)Pargas IF (Pasi Autio, Tommi Joelsson, Fredik Bergström)
D18 ei sarjaa
H16 Turun Suunnistajat (Kari Kauniskangas, Juha Vaininen, Tommi Tölkkö)Helsingin Suunnistajat (Jeppe Koivula, Alpo Kuusisto, Jukka Miettinen)Hiidenkiertäjät (Ari Ahonen, Risto Lehtonen, Miika Hernelahti)
D16 Ruokolahden Suunnistajat (Mari Putkonen, Karoliina Pussi, Aino Salminen)Paimion Rasti (Inna Launto, Meri Hallisto, Kati Johansson)Keravan Urheilijat (Mari Laurinen, Camilla Grönroos, Mari Heinonen)

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail