Suunnistuksen SM-mitalistit 2010-

2018 |2017 |2016 | 2015 | 2014 |2013 | 2012 | 2011 | 2010

2018
Sprintti – 16.9. Oulu/SK Pohjantähti
KultaHopeaPronssi
H21Olav Lundanes PRSeveri Kymäläinen TPFrederic Tranchand PR
D21Anna Närhi IFK GöteborgMaija Sianoja MSParmaSofia Haajanen Pohjant
H20Otto Kaario S-JKLEsteves Ferreira Ricardo MSParmaAkseli Ruoholo MSParma
D20Jasmiina Rantala RaLuVeera Klemettinen S-JKLIda-Marie Cederberg PIF
H18Teemu Oksanen IkNVNiklas Heikkilä TuMeLassi Vaismaa JRV
D18Inka Nurminen JRVVenla Taulavuori AlatPiSiiri Silvennoinen KR
H17Leo Matinheikki TPOskari Lepistö MSParmaTimi Niemensivu RaLu
D17Hilla Pitkänen JRVMikaela Karjalainen JRVMilja Väätäjä PR
H16Seeti Salonen VaHaJasper Alajoutsi KooveeAkseli Virtanen KyS
D16Liisa Peltonen KSVenla Kankainen SoJyLiisa Raasakka EsSu
H15Topias Kemppi EsSuAarni Ronkainen JRVOliver Alajoutsi Koovee
D15Ilona Tikkakoski TPMinja Nietula HSKatri Kontio KangSK
H14Sakari Holmroos TuSMiska Kuusikko SalReJuuko Ekola AlahKi
D14Salla IsoherranenLotte-Line Ekström MSParmaEnni Petrelius OH

 

Keskimatka – 26.5. Kouvola/Kouvolan Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21Olav Lundanes PROlli Ojanaho HSMiika Kirmula KR
D21Anna Närhi IFKLidingöMaija Sianoja MSParmaHenna-Riikka Haikonen AnttU
H20Akseli Ruohola MSParmaTuomas Heikkilä HSJustus Vuori TS
D20Anu Tuomisto VaaSuVeera Klemettinen S-JKLAnni Haanpää TP
H18Mikko Eerola TPSamuli Peltola KeuKiLassi Vaismaa JRV
D18Siiri Silvennoinen KRMaria Määttänen EsSuMelina Lahdenperä EsSu
H16Touko Seppä TuSAaro Ojala KSWille Laitamäki MSParma
D16Elisa Mattila KSHanne Hilo EsSuJill Laurén PIF
H15Aarni Ronkainen JRVTopias Kemppi EsSuRiku Gröhn HU-46
D15Salla Isoherranen LynxEssi Hölsö PRSuvi Heikkilä Lynx
Pitkä matka – 26.8. Mikkeli/Navi
KultaHopeaPronssi
H21Miika Kirmula KRElias Kuukka TPFrederic Tranchand PR
D21Svetlana Mironova KooveeSari Anttonen KeuKiMaija Sianoja MSParma
H20Akseli Ruohola MSParmaAaro Aho VaHaTuomas Heikkilä HS
D20Amy Nymalm PIFVeera Klemettinen S-JKLAnni Haanpää TP
H18Mikko Eerola TPLeo Matinheikki TPTeemu Oksanen IkNV
D18Ida Haapala EsSuMikaela Karjalainen JRVHilla Pitkänen JRV
H16Aaro Ojala KSNiilo Syrjälä LHRKristian Salo Trian
D16Elisa Mattila KSTessa Salmia MSParmaLiisa Peltonen KS
H15Aarni Ronkainen JRVRiku Gröhn HU-46Topias Kemppi EsSu
D15Ilona Tikkakoski TPFanny Kukonlehto KangSKEmilia Tala HS
Erikoispitkä – 14.10. Salo/Angelniemen Ankkuri
KultaHopeaPronssi
H21Eetu Savolainen IkNVAleksi Karppinen IkNVMikael Fabritius Trian
D21Lotta Karhola TPAnu Tuomisto VaaSuSofia Haajanen Pohjant
H20Akseli Ruohola MSParmaAaro Aho VaHaArttu Laaksonen AngA
D20Amy Nymalm PIFAnni Haanpää TPVeera Klemettinen S-JKL
H18Oskari Silvennoinen KRPyry Willman RasKaAtte Ikola HS
D18Siiri Silvennoinen KRInka Nurminen JRVVenla Taulavuori AlatPi
H16Touko Seppä TuSWille Laitamäki MSParmaMatias Lautamäki HlS
D16Elisa Mattila KSHanne Hilo EsSuNina Kärnä SonPa
H15Riku Gröhn HU-46Aarni Ronkainen JRVJussi Rantala OH
D15Fanny Kukonlehto KangSKIlona Tikkakoski TPSuvi Heikkilä Lynx
Yö – 22.9. Hauho
KultaHopeaPronssi
H21Eetu Savolainen IkNVMarkus Räsänen KRJuha Sorvisto VaajTe
D21Lotta Karhola TPMira Kaskinen RasKaTiia Istolahti MSParma
H20Tuomas Heikkilä HSAaro Aho VaHaAkseli Ruohola MSParma
D20Anni Haanpää TPIda-Marie Cederberg PIFVeera Klemettinen S-JKL
H18Teemu Oksanen IkNVVille Mannonen HSSamuli Peltola KeuKi
D18Venla Taulavuori AlatPiVenla Turakainen HSMikaela Karjalainen JRV
H16Touko Seppä TuSMatias Lautamäki HlSNiilo Syrjälä LHR
D16Liisa Peltonen KSLydia Mårtenson OK77Hanne Hilo EsSu
H15Riku Gröhn HU-46Topias Kemppi EsSuSampo Sankelo LapVi
D15Jenny Ojala KooveeOlivia Hahn SoIFJuulia Tala HS
Viesti – 15.9. Rovaniemi/Ounasvaaran Hiihtoseura
KultaHopeaPronssi
H21Paimion Rasti (Frederic Tranchand, Jesse Laukkarinen, Fredric Portin, Olav Lundanen)Turun Metsänkävijät (Gleb Tikhonov, Esa Huttunen, Jussi Suna, Edgars Bertuks)Helsingin Suunnistajat (Topi Syrjäläinen, Veli Kangas, Einari Heinaro, Olli Ojanaho)
D21SK Pohjantähti (Sofia Haajanen, Heini Wennman, Marika Teini)Koovee (Karolina Ukskoski, Svetlana Mironova, Miia Niittynen)MS Parma (Tuulia Viberg, Tiia Istolahti, Maija Sianoja)
H20MS Parma (Ricardo Esteves Ferreira, Aaro Julkunen, Akseli Ruohola)Helsingin Suunnistajat (Matias Salonen, Topias Niemi, Tuomas Heikkilä)Vehkalahden Veikot (Daniel Koivisto, Janne Niskanen, Valtteri Heikkinen)
D20Pargas IF (Jenny Virtala, Ida-Marie Cederberg, Amy Nymalm)Suunta Jyväskylä (Veera Klemettinen, Maiju Kovanen, Elisa Viholainen)Turun Suunnistajat (Hanga Szuromi, Ilona Lainio, Alina Lounela)
H18Tamperen Pyrintö (Sakari Koivuniemi, Leo Matinheikki, Mikko Eerola)Jämsän Retki-Veikot (Topias Heiminen, Aarni Ronkainen, Lassi Vaismaa)Kouvolan Suunnistajat (Aaro Ojala, Pyry Mattila, Arttu Lindqvist)
D18Jämsän Retki-Veikot (Hilla Pitkänen, Inka Nurminen, Mikaela Karjalainen)Vehkalahden Veikot (Raita Pakkanen, Miina Ruoti, Jenni Ovaska)Tampereen Pyrintö (Oona Luoma, Ida Jussila, Villa Mustajoki)
H16Espoon Suunta (Olli Tiainen, Kristian Boström, Topias Kemppi)Rastikarhut (Valtteri Lahti, Joona Nolvi, Iivari Willman)Lynx (Matias Koponen, Tatu Aaltonen, Karim Mbembela)
D16Lynx (Aino Asklöf, Suvi Heikkilä, Salla Isoherranen)MS Parma (Lotte-Line Ekström, Elsa ANkelo, Tessa Salmia)Helsingin Suunnistajat (Minja Nietula, Juulia Tala, Emilia Tala)
Sprinttiviesti – 27.5. Kerava/Keravan Urheilijat
KultaHopeaPronssi
H/D21Varsinais-Suomi/MS Parma (Tuulia Viberg, Sami Hämäläinen, Artem Popov, Maija Sianoja)Varsinais-Suomi/Paimion Rasti (Saara Norrgrann, Jesse Laukkarinen, Fredric Tranchand, Aleksandra Hornik)Päijät-Häme (Lahden Suunnistajat-37 (Lotta Kirvesmies, Aleksi Anttolainen, Philipp Von Arx, Minna Kauppi)
H/D18Kaakko/Kouvolan Suunnistajat (Liisa Peltonen, Aaro Ojala, Arttu Lindqvist, Elisa Mattila)Häme / Tampereen Suunnistajat (Oona Luoma, Leo Matinheikki, Mikko Eerola, Silja Yli-Hietanen)Häme/Koovee (Rita Simola, Oliver Alajoutsi, Jasper Alajoutsi, Jenny Ojala)
H/D40Häme/Koovee (Hanna-Maija Koski, Tero Mamia, Jani Lakanen, Reetta Lakanen)Uusimaa/Helsingin Suunnistajat (Heidi Salonen, Tuomas Tala, Juha-Vile Ketolainen, Johanna Kiiski)Häme (Sirra Toivonen, Mika Häkkinen, Antti Virtanen, Annika Viilo)
H/D55Etelä-Pohjanmaa (Tuija Katajamäki, Asko Sippola, Juha Tuomisto, Tarja Kankaanpää)Varsinais-Suomi (Tea Elsanen, Kari Lehto, Markku Kaartinen, Pirkko Kalliola)Satakunta (Anne Pelto-Huikko, Kalevi Mäkipää, Jyrki Routsi, Marita Saari)
2017
Sprintti – 17.9. Helsinki/Helsingin Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21Olli Ojanaho, HSOlli-Pekka Koistinen, HiKiTopi Raitanen, HS
D21Kirsi Nurmi, IFK GöteborgVenla Harju, TPMaija Sianoja, MSParma
H20Teemu Eerola, TPRicardo Esteves Ferreira, MSParmaKirill Komarov, EsSu
D20Veera Klemettinen, S-JKLAmy Nymalm, PIFNoora Koskinen, Hiisi
H18Matias Salonen, HSJuha Lilja, TPAleks Hiidenhovi, MSParma
D18Jasmiina Rantala, RaLuAmanda Strandvall, MinkenTuuli Heikkilä, Lynx
H17Teemu Oksanen, IkNVVille Mannonen, HSMikko Eerola, TP
D17Inka Nurminen, JRVVenla Taulavuori, AlatPiSara Kurth, TP
H16Topias Arola, PRTimi Niemensivu, RaLuJuuso Viskari, HiKi
D16Mikaela Karjalainen, JRVMaria Määttänen, EsSuOona Luoma, UlvUra
H15Touko Seppä, TuSKristian Salo, TrianAaro Ojala, KS
D15Riikka Lilja, S-JKLElisa Mattila, KSElsa Näpänkangas, S-JKL
H14Topias Kemppi, EsSuAarni Ronkainen, JRVKarim Mbembela, Lynx
D14Fanny Kukonlehto, KangSKInari Karppinen, EsAkIlona Tikkakoski, TP
Keskimatka – 21.5. Kangasala/Kangasala SK
KultaHopeaPronssi
H21Fredric Portin, PREinari Heinaro, HSAaro Asikainen, KR
D21Saila Kinni, TPMerja Rantanen, JRVMarika Teini, Pohjant
H20Akseli Ruohola, MSParmaTopi Syrjäläinen, HSOllipekka Heikkilä, HS
D20Sanni Norrbacka, LynxVeera Klemettinen, S-JKLEmilia Ståhlberg, EsSu
H18Mikko Eerola, TPLassi Vaismaa, JRVDaniel Koivisto, KyS
D18Anu Tuomisto, VaaSuLeenukka Hanhijärvi, EsAkSiiri Silvennoinen, KR
H16Lauri Syrjäläinen, HSJuuso Viskari, HiKiLeo Matinheikki, TP
D16Maria Määttänen, EsSuIda Haapala, EsSuMelina Lahdenperä, EsSu
H15Aarni Ronkainen, JRVKristian Boström, LynxAlex Virtala, PIF
D15Elisa Mattila, KSSuvi Heikkilä, LynxHanne Hilo, EsSu
Pitkä matka – 3.9. Lapua/Lapuan Virkiä
KultaHopeaPronssi
H21Elias Kuukka, TPFredric Portin, PRJani Lakanen, Koovee
D21Anna Haataja, PohjantHenna-Riikka Haikonen, AnttUSaila Kinni, TP
H20Tuomas Heikkilä, HSTopi Syrjäläinen, HSOllipekka Heikkilä, HS
D20Veera Klemettinen, S-JKLEmilia Ståhlberg, EsSuAmy Nymalm, PIF
H18Aaro Aho, VaHaMiika Nurmi, VaaSuVille Kinnala, TuS
D18Lotta Eerola, TPSatu Tuomisto, VaaSuElisa Viholainen, S-JKL
H16Topias Arola , PRLeo Matinheikki, TPSamuli Peltola, KeuKi
D16Ida Haapala, EsSuMikaela Karjalainen, JRVHilla Pitkänen, JRV
H15Touko Seppä, TuSMatias Lautamäki, HlSKristian Salo, Trian
D15Liisa Peltonen, KSRiikka Lilja, S-JKLElsa Näpänkanas, S-JKL
Erikoispitkä – 14.10. Loimaa/Loimaan Jankko
KultaHopeaPronssi
H21Elias Kuukka TPOlli-Pekka Koistinen HiKiMikko Knuuttila IkNV
D21Sanni Kivelä AngAMiia Niittynen KooveeJulia Järveläinen Femman
H20Olli Ojanaho HSTopi Syrjäläinen HSPascal Buchs TP
D20Anna Dvorianskaja HiisiVeera Klemettinen S-JKLAlexandra Enlund Femman
H18Sakari Koivuniemi TPArttu Lindqvist KSAntton Sankelo LapVi
D18Anu Tuomisto VaaSuInka Nurminen JRVLotta Eerola TP
H16Leo Matinheikki TPPyry Willmann RasKaValtteri Kankainen SoJy
D16Hilla Pitkänen JRVIda Haapala EsSuEssi Metsälä HlS
H15Touko Seppä TuSEmil Jansson FalkenAaro Ojala KS
D15Elisa Mattila KSLiisa Peltonen KSHanne Hilo EsSu
Yö – 23.9. Laihia/Laihian Luja
KultaHopeaPronssi
H21Markus Räsänen KRJussi Suna TuMeAapo Leskinen Lynx
D21Lotta Karhola TPMaija Sianoja MSParmaTuulia Viberg MSParma
H20Aleksi Sorsa EsSuTopi Syrjäläinen HSLari Pernu EsSu
D20Veera Klemettinen S-JKLAnni Haanpää TPAmy Nymalm PIF
H18Aapo Viippola OuTaHenrik AsklöfMiika Nurmi VaaSu
D18Inka Nurminen JRVTuuli Heikkilä LynxVenla Taulavuori AlatPi
H16Topias Arola PRJuuso Viskari HiKiJoel Schüle Koovee
D16Mikaela Karjalainen JRVIda Haapala EsSuMaria Määttänen EsSu
H15Jesper Alajoutsi KooveeMatias Lautamäki HlSEmil Jansson Falken
D15Elisa Mattila KSLiisa Peltonen KSInka Joensivu VaHa
Viesti – 16.9. Espoo/Espoon Suunta
KultaHopeaPronssi
H21Paimion Rasti (Daniel Stenlund, Jesse Laukkarinen, Fredric Portin, Olav Lundanes)Ikaalisten Nouseva-Voima (Mikko Knuuttila, Vesa Taanila, Aleksi Karppinen, Dmitri Tsvetkov)Koovee (Topi Anjala, Jani Myllärinen, Jani Lakanen, Oleksandr Kratov)
D21Paimion Rasti (Inga Dambe, Emma Silvennoinen, Ida Marie Näss Björgul)Tampereen Pyrintö (Lotta Karhola, Saila Kinni, Venla Harju)MS Parma (Anastasia Rudnaja, Tuulia Viberg, Maija Sianoja)
H20Helsingin Suunnistajat (Ollipekka Heikkilä, Topi Syrjäläinen, Tuomas Heikkilä)Espoon Suunta (Lari Pernu, Mihail Kuleshov, Aleksi Sorsa)MS Parma (Aaro Julkunen, Eero Heinonen, Akseli Ruohola)
D20Lynx (Suvi Heikkilä, Sanni Norrbacka, Tuuli Heikkilä)Espoon Suunta (Heidi Plit, Anni Kivilaakso, Emilia Ståhlberg)Suunta Jyväskylä (Veera Klemettinen, Janika Puikkonen, Maiju Kovanen)
H18Kouvolan Suunnistajat (Pyry Mattila, Arttu Lindqvist, Niklas Heikkilä)Turun Suunnistajat (Justus Vuori, Touko Seppä, Ville Kinnala)Helsingin Suunnistajat (Ville Mannonen, Topias Niemi, Matias Salonen)
D18Tampereen Pyrintö (Melina Avelin, Sara Kurth, Lotta Eerola)Vaasan Suunnistajat (Eveliina Välimaa, Anu Tuomisto, Satu Tuomisto)Suunta Jyväskylä (Elisa Viholainen, Marika Aho, Kaisa Klemettinen)
H16Tampereen Pyrintö (Akseli Julkunen, Akseli Konttila, Leo Matinheikki)Paimion Rasti (Jarkko Rantoja, Klaus Haanpää, Topias Arola)Helsingin Suunnistajat (Atte Ikola, Anton Hamppu, Lauri Syrjäläinen)
D16Jämsän Retki-Veikot (Elena Konstari, Hilla Pitkänen, Mikaela Karjalainen)Espoon Suunta (Maria Määttänen, Melina Lahdenperä, Ida Haapala)Koovee (Hilla Niemelä, Jenny Ojala, Rosa Simola)
2016
Sprintti – 17.9. Vaasa/Vaasan Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21Frederic Tranchand, PRMårten Boström, IFK LidingöJoni Hirvikallio, Koovee
D21Merja Rantanen, JRVAnna Närhi, IFK GöteborgMarika Teini, Pohjant
H20Topi Raitanen, HSOlli Ojanaho, OHOllipekka Heikkilä, Lynx
D20Enni Jalava, TuSKaroliina Ukskoski, PerhKiValerie Aebischer, TP
H18Tuomas Heikkilä, HSTeemu Eerola, TPAkseli Ruohola, MSParma
D18Veera Klemettinen, S-JKLLeenukka Hanhijärvi, EsAkAmy Nymalm, PIF
H17Aaro Aho, VaHaTopias Niemi, HSVille Kinnala, TuS
D17Jasmiina Rantala, RaLuEssi Rantanen, MSParmaJanina Donner, OK77
H16Arttu Lindqvist, KSMikko Eerola, TPNiklas Heikkilä, KS
D16Inka Nurminen, JRVLotta Eerola, TPVenla Taulavuori, AlatPi
H15Leo Matinheikki, TPTopias Arola, PRSamuli Peltola, KeuKi
D15Mikaela Karjalainen, PäijRaMaria Määttänen, EsSuIda Haapala, EsSu
H14Touko Seppä, TuSNiilo Syrjälä, LHRKristian Salo, Trian
D14Elisa Mattila, KSMaria Hoskari, RasKeLiisa Peltonen, KS
Keskimatka – 5.6. Anttola/Anttolan Urheilijat
KultaHopeaPronssi
H21Olli-Markus Taivainen, PelPoFredric Portin, PROskari Liukkonen, HiKi
D21Marika Teini, PohjantSaila Kinni, TPMiia Niittynen, Koovee
H20Anton Kuukka, TPOllipekka Heikkilä, LynxTopi Syrjäläinen, HS
D20Enni Jalava, TuSEmmi Jokela, SuSeNoora Koskinen, Hiisi
H18Akseli Ruohola, MSParmaTuomas Heikkilä, HSTeemu Eerola, TP
D18Anu Tuomisto, VaaSuAnni Haanpää, TPJanina Donner, OK77
H16Mikko Eerola, TPMiika Tala, HSNiklas Heikkilä, KS
D16Lotta Eerola, TPInka Nurminen, JRVSiiri Silvennoinen, KR
H15Leo Matinheikki, TPTopias Arola, PRTouko Seppä, TuS
D15Ida Haapala, EsSuMikaela Karjalainen, PäijRaElisa Mattila, KS
Pitkä matka – 3.9. Kirkkonummi/Lynx & OK77
KultaHopeaPronssi
H21Miika Kirmula, AngAHannu Airila, KRFredric Portin, PR
D21Sari Anttonen, KeuKiSaila Kinni, TPEmily Kemp, AngA
H20Olli Ojanaho, OHAnton Kuukka, TPAleksi Sorsa, EsSu
D20Enni Jalava, TuSKaroliina Ukskoski, PerhKiLotta Kirvesmies, LS-37
H18Aaro Julkunen, MSParmaAkseli Ruohola, MSParmaAaro Aho, VaHa
D18Anu Tuomisto, VaaSuVeera Klemettinen, S-JKLAmy Nymalm, PIF
H16Mikko Eerola, TPNiklas Heikkilä, KSVille Mannonen, HS
D16Lotta Eerola, TPVenla Taulavuori, AlatPiInka Nurminen, JRV
H15Topias Arola, PRAkseli Julkunen, LHRJuuso Viskari, HiKi
D15Ida Haapala, EsSuHilla Pitkänen, JRVMilja Väätäjä, PR
Erikoispitkä – 15.10. Hämeenkyrö/Tampereen Pyrintö
KultaHopeaPronssi
H21Mikko Knuuttila, IkNVOtto Loukkalahti, HiKiSami Hämäläinen, MSParma
D21Emily Kemp, AngAMira Kaskinen, RasKaKirsi Nurmi, IFK Göteborg
H20Eero Heinonen, MSParmaAnton Kuukka, TPMikko Rahkola, OH
D20Enni Jalava, TSJekaterina Vlasova, HiisiKaroliina Ukskoski, PerhKi
H18Tuomas Heikkilä, HSOtto Kaario, S-JKLAaro Julkunen, MSParma
D18Simona Aebersold, TPAnni Haanpää, TPLeenukka Hanhijärvi, EsAk
H16Mikko Eerola, TPArttu Lindqvist, KSLassi Kuva, RaVa
D16Lotta Eerola, TPInka Nurminen, JRVHilda Kukonlehto, KangSK
H15Topias Arola, PRJuuso Viskari, HiKiEmil Piippo, KangSK
D15Maria Määttänen, EsSuIda Haapala, EsSuMelina Lahdenperä, EsSu
Yö – 24.9. Jyväskylä/Vaajakosken Terä
KultaHopeaPronssi
H21Juha Sorvisto, VaajTeMikael Fabritius, TrianJussi Suna, TuMe
D21Merja Rantanen, JRVMarttiina Joensuu, PohjantTuulia Viberg, MSParma
H20Aleksi Sorsa, EsSuTopi Syrjäläinen, HSMihail Kuleshov, EsSu
D20Karoliina Ukskoski, PerhKiEmilia Ståhlberg, EsSuRiikka Haltia, RR
H18Akseli Ruohola, MSParmaTommi Hakuli, SKUusiValtteri Heikkinen, VeVe
D18Leenukka Hanhijärvi, EsAkAnu Tuomisto, VaaSuVeera Klemettinen, S-JKL
H16Mikko Eerola, TPNiklas Heikkilä, KSOskari Silvennoinen, KR
D16Inka Nurminen, JRVSiiri Silvennoinen, KRMarika Aho, S-JKL
H15Topias Arola, PRJuuso Viskari, HiKiLauri Syrjäläinen, HS
D15Maria Määttänen, EsSuIda Haapala, EsSuHilla Pitkänen, JRV
Viesti – 18.9. Kurikka/Rasti-Kurikka
KultaHopeaPronssi
H21Koovee (Topi Anjala, Jarno Parkkinen, Jani Lakanen, Timo SIld)Paimion Rasti (Jesse Laukkarinen, Daniel Stenlund, Frederic Tranchand, Fredric Portin)OK Trian (Mikael Fabritius, Jörgen Wickholm, Tobias Henriksson, Otto Simosas)
D21Tampereen Pyrintö (Lotta Karhola, Venla Harju, Saila Kinni)SK Pohjantähti (Heini Wennman, Marttiina Joensuu, Marika Teini)Angelniemen Ankkuri (Sanna Kauppila, Sanni Kivelä, Emily Kemp)
H20Helsingin Suunnistajat (Anton Salmenkylä, Topi Syrjäläinen, Topi Raitanen)Espoon Suunta (Kiril Komarov, Aleksi Sorsa, Lari Pernu)Navi (Lars Vicari, Joonas Ahola, Topias Ahola)
D20Turun Suunnistajat (Alli Haavisto, Venla Kinnala, Enni Jalava)SK Pohjantähti (Sara Niva, Juliaana Näsi, Anna Haataja)Kouvolan Suunnistajat (Tuuli Suutari, Henna Pylvänäinen, Noora Hyyrynen)
H18MS Parma (Rasmus Ekström, Aaro Julkunen, Akseli Ruohola)Helsingin Suunnistajat (Topias Niemi, Matias Salonen, Tuomas Heikkilä)Tampereen Pyrintö (Juha Lilja, Konsta Puranen, Teemu Erola)
D18Pargas IF (Jenny Virtala, Ida-Marie Cederberg, Amy Nymalm)Suunta Jyväskylä (Maiju Kovanen, Elisa Viholainen, Veera Klemettinen)Tampereen Pyrintö (Salla Pitkänen, Anni Haanpää, Simona Aebersold)
H16Kouvolan Suunnistajat (Pyry Mattila, Arttu Lindqvist, Niklas Heikkilä)Tampereen Pyrintö (Lasse Viilo, Leo Matinheikki, Mikko Eerola)OK77 (Valter Mårtensson, Jonny Donner, Eljas Talja)
D16Jämsän Retki-Veikot (Elena Konstari, Hilla Pitkänen, Inka Nurminen)Espoon Suunta (Melina Lahdenperä, Ida Haapala, Maria Määttänen)Tampereen Pyrintö (Ida Jussila, Kaisa Haanpää, Lotta Eerola)
2015
Sprintti – 19.9. Tampere/Epilän Esa
KultaHopeaPronssi
H21Tuomo Mäkelä, AngAJesse Laukkarinen, PROtto Simosas, Trian
D21Sofia Haajanen, PohjantAnna Närhi, IFK GöteborgMaija Sianoja, MSParma
H20Topi Raitanen, HSAleksi Niemi, TPTopias Ahola, Navi
D20Anna Haataja, PohjantKaroliina Ukskoski, PerhKiPihla Otsamo, HS
H18Ollipekka Heikkilä, LynxLari Pernu, EsSuTopi Syrjäläinen, HS
D18Noora Koskinen, HiisiVenla Kinnala TuSAlexandra Enlund, Femman
H17Teemu Eerola, TPTuomas Heikkilä, HSEmil Sevelius, Trian
D17Veera Klemettinen, S-JKLJohanna Räsänen, KuoSuHeidi Plit, EsSu
H16Arttu Vesterinen, TPMiika Nurmi, VaaSuAleks Hiidenhovi, MSParma
D16Leenukka Hanhijärvi, EsAkAnu Tuomisto, VaaSuJasmiina Rantala, RaLu
H15Lassi Kuva, RaVaNiklas Heikkilä, KSArttu Lindqvist, KS
D15Inka Nurminen, JRVHilda Kukonlehto, KangSKVenla Turakainen, HS
H14Juuso Viskari, HiKiAkseli Julkunen, LHRLeo Matinheikki, TP
D14Milja Väätäjä, PRMikaela Karjalainen, PäijRaHeta Virtanen, HlS
Keskimatka – 24.5. Ikaalinen/Ikaalisten Nouseva-Voima
KultaHopeaPronssi
H21Fredric Portin, Halden SKSeveri Kymäläinen, TPTero Föhr, VeVe
D21Saila Kinni, TPMerja Rantanen, JRVSonja Kyrölä, TP
H20Aleksi Niemi, TPTopi Raitanen, HSAnton Kuukka, TP
D20Pihla Otsamo, HSAnna Haataja, PohjantEmmi Jokela, SuSe
H18Topi Syrjäläinen, HSOllipekka Heikkilä, LynxEmil Lönnström, Trian
D18Emilia Ståhlberg, EsSuEnni Jalava, TuSSonja Mellberg, VaaSu
H17Akseli Ruohola, MSParmaTuomas Heikkilä, HSAaro Julkunen, MSParma
D17Amy Nymalm, PIFVeera Klemettinen, S-JKLElla Mahlamäki, EsSu
H16Aaro Aho, VaHaAntti Pasi, KySAleks Hiidenhovi, MSParma
D16Leenukka Hanhijärvi, EsAkAnu Tuomisto, VaaSuTuuli Heikkilä, Lynx
H15Akseli Julkunen, LHRNiklas Heikkilä, KSMikko Eerola, TP
D15Lotta Eerola, TPJenny Vuori, TuSSanni Oikkonen, OH
Pitkä matka – 6.9. Karjaan Ura
KultaHopeaPronssi
H21Toni Saari VaajTeElias Kuukka TPMiika Kirmula TP
D21Minna Kauppi LS-37Saila Kinni TPHenna-Riikka Haikonen AnttU
H20Topi Raitanen HSArto Talvinen MSParmaVeli Kangas HS
D20Anna Haataja PohjantNiina Hulkkonen SKUusiPihla Otsamo HS
H18Aleksi Sorsa EsSuEevert Toivonen KangSKAnton Salmenkylä HS
D18Enni Jalava TuSKaroliina Martikainen TrianJuliaana Näsi Pohjant
H17Tuomas Heikkilä HSAaro Julkunen MSParmaAkseli Ruohola MSParman
D17Amy Nymalm PIFLiinu Nummela MUElla Mahlämäki
H16Aaro Aho VaHaAntti Pasi KySVille Kinnala TuS
D16Leenukka HanhijäviTuuli Heikkilä LynxElla Hyvärinen RaVa
H15Valter Mårtenson OK77Mikko Eerola TPVili Mähönen TP
D15Venla Turakainen HSInka Nurminen JRVSiiri Silvennoinen KR
Erikoispitkä – 18.19. Vehkalahden Veikot
KultaHopeaPronssi
H21Olli-Markus Taivainen PelPoMiika Kirmula AngAFrederic Tranchand PR
D21Merja Rantanen JRVSonja Kyrölä TPSaila Kinni TP
H20Anton Kuukka TPAleksi Karppinen IkNVAnssi Koirikivi RasTiimi
D20Emmi Jokela SuSePihla Otsamo HSAnna Kotkajuuri KangSK
H18Emil Lönsström TrianTobias Jern OK77Pyry Mustonen TP
D18Enni Jalava TuSKaroliina Martikainen TrianHenna Yliluikki SuSi
H17Akseli Ruohola MSParmaArttu Laaksonen AngAOtto Kaario S-JKL
D17Amy Nymalm PIFAnni Haanpää TPVeera Klemettinen S-JKL
H16Justus Vuori TuSAntti Pari KySAaro Aho VaHa
D16Leenukka Hanhijärvi EsAkAnu Tuomisto VaaSuJanina Donner OK77
H15Niklas Heikkilä KSHenrik Asklöf LynxVäinö Venetjoki KoS
D15Inka Nurminen JRVHilda Kukonlehto KangSKVenla Turakainen HS
Yö – 25.9. Vierumäki / Lahden Suunnistajat -37
KultaHopeaPronssi
H21Jani Lakanen KooveeAapo Leskinen LynxVille Parkkinen IkNV
D21Merja Rantanen JRVEmily Kemp AngAMarttiina Joensuu Pohjant
H20Santeri Silvennoinen KRAki Saari VaajTeAntti Saikko LappRi
D20Anna Kotkajuuri KangSkEmmi Jokela SuSePihla Otsamo HS
H18Aleksi Sorsa EsSuEero Heinonen MSParmaEevert Toivonen KangSK
D18Enni Jalava TuSRiikka Haltia RREmilia Ståhlberg EsSu
H17Tuomas Heikkilä HSOtto Kaario S-JKLAkseli Ruohola MSParma
D17Anni Haanpää TPVeera Klemettinen S-JKLLiinu Nummela MU
H16Daniel Koivisto KySAapo Viippola OuTaJustus Vuori TuS
D16Henna Pylvänäinen KSAnu Tuomisto VaaSuAlli Haavisto TuS
H15Mikko Eerola TPLasse Viilo TPVili Mähönen TP
D15Sara Kurth TPElisa Ståhlberg EsSuKaisa Klemettinen S-JKL
Viesti – 20.9. Hämeenkyrö/Kyrös-Rasti
KultaHopeaPronssi
H21Kalevan Rasti (Aaro Asikainen, Jere Pajunen, Hannu Airila, Thierry Gueorgiou)Paimion Rasti (Jesse Laukkarinen, Markus Lindeqvist, Kim Fagerudd, Frederic Tranchand)Ikaalisten Nouseva-Voima (Tero Linnainmaa, Dmitri Tsvetkov, Mikko Knuuttila, Vesa Taanila)
D21Tampereen Pyrintö (Venla Harju, Sonja Kyrölä, Saila Kinni)SK Pohjantähti (Heini Wennman, Marttiina Joensuu, Sofia Haajanen)Angelniemen Ankkuri (Heini Saarimäki, Sanni Kivelä, Emily Kemp)
H20Tampereen Pyrintö (Anssi Huostila, Anton Kuukka, Aleksi Niemi)Helsingin Suunnistajat (Arttu Syrjäläinen, Veli Kangas, Topi Raitanen)Navi (Jeremias Lipsanen, Joonas Ahola, Topias Ahola)
D20Helsingin Suunnistajat (Helena Matilainen, Venla Heikkilä, Pihla Otsamo)MS Parma (Emilia Rantanen, Anni Valtonen, Essi Hakala)Vaasan Suunnistajat (Cecilia Sjövall, Sonja Mellberg, Hanne Manderbacka)
H18Espoon Suunta (Alvar Palmen, Aleksi Sorsa, Lari Pernu)Tampereen Pyrintö (Konsta Puranen, Pyry Mustonen, Teemu Eerola)Ounasvaaran Hiihtoseura (Mikko Rahkola, Niilo Ojanaho, Olli Ojanaho)
D18Turun Suunnistajat (Alli Haavisto, Venla Kinnala, Enni Jalava)Suunta Jyväskylä (Maiju Kovanen, Janika Puikkonen, Veera Klemettinen)Pargas IF (Jenny Virtala, Johanna Brink, Amy Nymalm)
H16Tampereen Pyrintö (Vili Mähönen, Lasse Viilo, Mikko Eerola)Helsingin Suunnistajat (Miika Tala, Matias Salonen, Topias NiemiOK77 (Linus Jern, Valter Mårtensson, Eljas Talja)
D16Vaasan Suunnistajat (Emma Stenbacka, Anu Tuomisto, Satu Tuomisto)Suunta Jyväskylä (Anu Kovanen, Kaisa Klemettinen, Elisa Viholainen)Rastivarsat (Eveliina Lohikainen, Roosa Pelkonen, Ella Hyvärinen)
2014
Sprintti 20.9. – Hollolan Urheilijat -46
KultaHopeaPronssi
H21Jesse Laukkarinen RROlli-Pekka Koistinen HiKiOtto Simosas Orient
D21Sari Anttonen KeuKiSofia Haajanen PohjantMaija Sianoja MSParma
H20Miika Kirmula AngAAleksi Niemi TPVeli Kangas HS
D20Niina Hulkkonen SKUusiEkaterina Savkina EsSuPihla Otsamo HS
H18Topi Raitanen HSSamuli Schoderus PohjantAleksi Sopo KuoSu
D18Anna Haataja OHHanne Manderbacka VaaSuKaroliia Ukskoski
H17Olli Ojanaho OHEero Heinonen MSParmaTopi Syrjäläinen HS
D17Noora Koskinen HiisiVenla Kinnala TuSElla-Noora Rahkola OH
H16 Tuomas Heikkilä HSTeemu Eerola TPAaro Julkunen MSParma
D16 Ida-Marie Cederberg PIFVeera Klemettinen S-JKLIlona Haapasaari TuS
H15Antti Pasi KySAaro Aho VaHaArttu Vesterinen TP
D15Jasmiina Rantala RaLuEssi Rantanen MSParmaLeenukka Hanhijärvi EsAk
H14Niklas Heikkilä KSVille Mannonen HSKimmo Kontio KangSK
D14Sara Kurth TPHanga Szuromi TuSLotta Eerola TP
Keskimatka 24.5. – Joutsenon Kullervo/Joutseno
KultaHopeaPronssi
H21Pasi Ikonen VaajTeMikko Siren AngAOlli-Markus Taivainen PelPo
D21Inga Dambe PRVenla Harju TPTuulia Viberg MSParma
H20Aleksi Niemi TPOtto Loukkalahti HiKiVeli Kangas HS
D20Henna Skog KooVeePihla Otsamo HSAino Väyrynen KyS
H18Topias Ahola NaviAnton Kuukka TPEemeli Suominen HiKi
D18Emmi Jokela SuSeKaroliina Ukskoski PerhKiNetta Rajamäki KangSK
H17Eevert Toivonen KangSKLauri Lavikainen KySTopi Syrjäläinen HS
D17Emilia Ståhlberg EsSuNoora Koskinen HiisiAlexandra Enlund Femman
H16Aaro Julkunen MSParmaTeemu Eerola TPTuomas Heikkilä HS
D16Ella Mahlamäki EsSuLiinu Nummela MUAmy Nymalm PIF
H15Niilo Ojanaho OHTopias Niemi HSJustus Vuori TuS
D15Elisa Viholainen S-JKLHenna Pylvänäinen KSJanina Donner OK77
Pitkä matka 6.9. – Suunta Jyväskylä/Muuratsalo
KultaHopeaPronssi
H21Jani Lakanen VaajTeJere Pajunen KRMårten Boström SWE
D21Saila Kinni TPSari Anttonen KeuKiSanni Kivelä AngA
H20Aleksi Niemi TPElias Kuukka TPEetu Savolainen SiiRa
D20Jannina Gustafsson SKUusiPihla Otsamo HSAino VäyrynenKyS
H18Jonas Jern FemmanJoonas Ahola NaviAnton Kuukka TP
D18Annabella Tolonen RRKaroliina Ukskoski PerhKiLotta Kirvesmies LS-37
H17Olli Ojanaho OHOlli-Pekka Heikkilä LynxEero Heinonen MSParma
D17Emilia Ståhlberg EsSuNoora Koskinen HiisiEnni Jalava TuS
H16Tuomas Heikkilä HSVesa Lahtinen HiKiTommi Hakuli SKUusi
D16Amy Nymalm PIFVeera Klemettinen S-JKLIda-Marie Cederberg PIF
H15Antti Pasi KySMikko Ahola KangSKLauri Heinaro EsSu
D15Essi Rantanen MSParmaJasmiina Rantala RaLuLeenukka Hanhijärvi EsAk
Erikoispitkä 18.10. – Hyvinkään Rasti/ Hyvinkään Usmi
KultaHopeaPronssi
H21Mårten Boström IFKLidingöAleksi Anttolainen LS-37Einari Heinaro HS
D21Saila Kinni TPYvonne Gunell PIFSatu Heittola RasKu
H20Miika Kirmula AngAEero Saleva SKUusiOtto Loukkalahti HiKi
D20Jannina Gustafsson SKUusiAino Väyrynen KySLilja Österman TuS
H18Aleksi Sopo KuoSuAnton Kuukka TPAntti Saikko LappRI
D18Anna Haataja OHAnnabella Tolonen RRLotta Kirvesmies LS-37
H17Eero Heinonen MSParmaMikko Rahkola OHJuho Ylinen JRV
D17Ellen Myrskog KronanKaroliina Martikainen SVEnni Jalava TuS
H16Akseli Ruohola MSParmaTommi Härkönen KaSuValtteri Heikkinen VeVe
D16Liinu Nummela MUIda-Marie Cederberg PIFVeera Klemettinen S-JKL
H15Mikko Ahola KangSKAaro Aho VaHaTopias Niemi HS
D15Leenukka Hanhijärvi EsAkEmma Stenbacka VaaSuAnu Tuomisto VaaSu
Yö 26.9. – Olavin Rasti/ Tanhuvaara
KultaHopeaPronssi
H21Fredric Portin PRMikko Sirén AngATopi Penttinen Orient
D21Sanni Kivelä AngAMira Kaskinen RasKaMarika Teini Pohjant
H20Elias Kuukka TPLuukas Valtonen HSAleksi Niemi TP
D20Lisa Schubnell TuSAino Väyrynen KySSanni Kymäläinen TP
H18Topi Raitanen HSAnton Kuukka TPAntti Saikko LappRi
D18Petra Aho NaviJohanna Viilo TPAnnabella Tolonen RR
H17Ollipekka Heikkilä LynxEevert Toivonen KangSKEmil Lönnström Orient
D17Emilia Ståhlberg EsSuRiikka Haltia RREnni Jalava TuS
H16Tuukka Mäkinen HiisiAkseli RUohola MSParmaTommi Hakuli SKUusi
D16Ida-Marie Cederberg PIFAmy Nymalm PIFVeera Klemettinen S-JKL
H15Mikko Ahola KangSKJustus Vuori TuSAntti Pasi KyS
D15Essi Rantanen MSParmaTuuli Heikkilä LynxJanina Donner OK77
Viesti 21.9. – Pukkila/Mäntsälän Urheilijat
KultaHopeaPronssi
H21Paimion Rasti (Daniel Stenlund, Frederic Tranchand, Kim Fagerudd, Fredric Portin)Vaajakosken Terä (Petri Saari, Tue Lassen, Jonne Lakanen, Jani Lakanen)Kalevan Rasti (Juuso Metsälä, Jarkko Huovila, Jeer Pajunen, Thierry Gueorgiou)
D21SK Pohjantähti (Marika Teini, Marttiina Joensuu, Sofia Haajanen)MS Parma (Tiia Miettinen, Tuulia Viberg, Maija Sianoja)Paimion Rasti (Eveliina Hirvonen, Inga Dambe, Saara Norrgrann)
H20Tampereen Pyrintö (Jussi-Elmeri Halme, Elias Kuukka, Aleksi Niemi)Suunta Jyväskylä (Ilari Sulkula, Misa Tuomala, Eeli Viholainen)Navi (Joonas Ahola, Topias Ahola, Nicolas Rio)
D20Espoon Suunta (Venla Heikkilä, Anniina Suhonen, Pihla Otsamo)Koove (Henna Saarinen, Iiris Taubert, Henna Skog)Rajamäen Rykmentti (Sirkku Minkkinen, Marika Suhonen, Maaret Turunen)
H18Espoon Suunta (Juha Rauhala, Aleksi Sorsa, Lari Pernu)Tampereen Pyrintö (Vili Mustonen, Pyry Mustonen, Anton Kuukka)Helsingin Suunnistajat (Anton Salmenkylä, Topi Syrjäläinen, Topi Raitanen)
D18Rajamäen Rykmentti (Mirabella Tolonen, Riikka Haltia, Annabella Tolonen),IK Kronan (Alexandra Strandvall, Linnea Myrskog, Ellen Myrskog)Vaasan Suunnistajat (Emma Stenbacka, Sonja Mellberg, Hanne Manderbacka)
H16S Parma (Aaro Julkunen, Eero Lapila, Akseli Ruohola)Kymin Suunnistajat (Daniel Koivisto, Antti Väyrynen, Antti Pasi)Tampereen Pyrintö (Konsta Puranen, Taavi Mustajoki, Teemu Eerola)
D16Pargas IF (Jenny Virtala, Ida-Marie Cederberg, Amy Nymalm)Suunta Jyväskylä (Maiju Kovanen, Elisa Viholainen, Veera Klemettinen)Mäntsälän Urheilijat (Riikka Mäkinen, Laura Kylmälä, Liinu Nummela)
2013
Sprintti 18.5. – Mikkeli/Navi
KultaHopeaPronssi
H21Tuomo Mäkelä AngAMårten Boström LynxAntti Anttonen VaajTe
D21Minna Kauppi ARVenla Niemi TPMerja Rantanen JRV
H20Aleksi Anttolainen LS-37Miika Kirmula AngASanteri Sainio KangSK
D20Jannina Gustafsson TVVJohanna Hulkkonen PihkanElli Peltomäki RasKa
H18Aleksi Niemi TPArto Talvinen MSParmaSanteri Silvennoinen KR
D18Niina Hulkkonen PihkanPinja Hietanen KSPihla Otsamo HS
H17Topi Raitanen TVVEemeli Suominen HiKiAnton Kuukka TP
D17Lotta Kirvesmies LS-37Anna Haataja OHKaroliina Ukskoski PerhKi
H16Olli Ojanaho OHMikko Rahkola OHEero Heinonen MSParma
D16Noora Koskinen HiisiAlexandra Enlund FemmanEllen Myrskog Kronan
H15Emil Sevelius OrientTuomas Heikkilä MUAaro Julkunen LHR
D15Veera Klemettinen S-JKLAnni Haanpää TPJosefina Sundman HiKi
H14Veeti Otsamo HSAaro Aho VaHaTopias Niemi HS
D14Essi Rantanen MSParmaElisa Viholainen S-JKLTuuli Heikkilä Lynx
Keskimatka 21.9. – Rasti E4 / Uurainen
KultaHopeaPronssi
H21Thierry Gueorgiou KRLeonid Novikov HiKiPasi Ikonen VaajTe
D21Minna Kauppi ARAnni-Maija Fincke TPMarjo Liikanen RR
H20Eetu Savolainen SiiRaLuukas Valtonen HSTuukka Jurvakainen VaajTe
D20Sanni Kivelä AngAHenna-Riikka Haikonen AnttUElli Peltomäki RasKa
H18Arto Talvinen MSParmaAleksi Niemi TPSanteri Silvennoinen KR
D18Pihla Otsamo HSNiina Hulkkonen PihkanSuvi Heittola RasKu
H17Topi Raitanen TVVTopias Ahola NaviMiro Tuomala S-JKL
D17Emmi Jokela SuSeAnna Haataja OHNetta Rajamäki KangSK
H16Olli Ojanaho OHTopi Syrjäläinen HSEevert Toivonen KangSK
D16Noora Koskinen HiisiRiikka Haltia RRJanika Puikkonen S-JKL
H15Tuomas Heikkilä MUAaro Aho VaHaAaro Julkunen LHR
D15Veera Klemettinen S-JKLJosefina Sundman HiKiHeidi Plit Lynx
Pitkä matka 7.9. – Pudasjärvi/Pudasjärven Urheilijat & SK Pohjantähti
KultaHopeaPronssi
H21Thierry Gueorgiou KRTimo Sild HiKiJani Lakanen VaajTe
D21Tuulia Viberg MSParmaAnni-Maija Fincke TPVenla Niemi TP
H20Miika Kirmula AngAAleksi Anttolainen LS-37Lauri Nenonen SKVuoksi
D20Sanni Kivelä AngAElli Peltomäki RasKaJannina Gustafsson TVV
H18Arto Talvinen MSParmaAleksi Niemi TPEdvard Sundman Raseborg
D18Niina Hulkkonen PihkanAino Väyrynen KySPihla Otsamo HS
H17Topias Ahola NaviAnton Kuukka TPJoonas Ahola Navi
D17Petra Aho NaviLotta Kirvesmies LS-37Helena Matilainen HS
H16Olli Ojanaho OHAnton Salmenkylä HSOllipekka Heikkilä Lynx
D16Alexandra Enlund FemmanElla-Noora Rahkola OHEmilia Ståhlberg EsSu
H15Teemu Eerola TPAkseli Ruohola MSParmaAaro Julkunen LHR
D15Josefina Sundman HiKiHeini Rintanen KangSKIda-Marie Cederberg PIF
Erikoispitkä 19.5. – Puumala/Anttolan Urheilijat
KultaHopeaPronssi
H21Jonne Lakanen VaajTeVesa Taanila IkNVJarno Parkkinen RR
D21Karoliina Sundberg LynxOuti Ojanen KangSKYvonne Gunell PIF
H20Aleksi Anttolainen LS-37Lauri Nenonen SKVuoksiSanteri Sainio KangSK
D20Jannina Gustafsson TVVElli Peltomäki RasKaJohanna Hulkkonen Pihkan
H18Arto Talvinen MSParmaSanteri Silvennoinen KRArttu Syrjäläinen HS
D18Niina Hulkkonen PihkanAnni-Kaisa Mäkipää HiisiPihla Otsamo HS
H17Topi Raitanen TVVAnton Kuukka TPValtteri Rantala Rava
D17Emmi Jokela SuSeLotta Kirvesmies LS-37Annabella Tolonen RR
H16Olli Ojanaho OHTopi Syrjäläinen HSMikko Rahkola OH
D16Noora Koskinen HiisiAlexandra Enlund FemmanEmilia Ståhlberg EsSu
H15Tuomas Heikkilä MUAaro Julkunen LHRAkseli Ruohola MSParma
D15Ida-Marie Cederberg PIFAnni Haanpää TPJohanna Räsänen KuoSu
Yö 27.9. – Alastaro, Loimaan Jankko, Punkalaitumen Kunto, Rasti 88
KultaHopeaPronssi
H21Mikko Sirén AngAAntti Parjanne LynxSeveri Kymäläinen TP
D21Marjo Liikanen RRMaija Sianoja MSParmaMarttiina Joensuu Pohjant
H20Miika Kirmula AngAEetu Savolainen SiiRaElias Kuukka TP
D20Emmi Mähönen TPSanni Kivelä AngAOona Valkonen Kalske
H18Santeri Silvennoinen KRArto Talvinen MSParmaAleksi Karppinen Pohjant
D18Suvi Heittola RasKuNiina Hulkkonen PihkanVenla Heikkilä MU
H17Topias Ahola NaviAnton Kuukka TPJonas Jern Femman
D17Katja von Schoultz OK77Petra Aho NaviHanne Manderbacka VaaSu
H16Olli Ojanaho OHAleksi Sorsa PihkanJoona Tynys KS
D16Enni Jalava VaRaAnni Valtonen MSParmaKrista Lahtinen HS
H15Tuomas Heikkilä MUEmil Sevelius OrientAkseli Ruohola MSParma
D15Ida-Marie Cederberg PIFJosefina Sundman HiKiEssi Roininen HS
Viesti -22.9. Saarijärven Pullistus / Saarijärvi
KultaHopeaPronssi
H21VaajTe (Antti Anttonen, Jani Lakanen, Anders Nordberg, Pasi Ikonen)VaajTe 2 (Juha Sorvisto, Petteri Huikko, Toni Saari, Tue Lassen)KR (Jarkko Huovila, Aaro Asikainen, Jere Pajunen, Thierry Gueorgiou)
D21TP (Saila Kinni, Anni-Maija Fincke, Venla Niemi)PR(Salla Fagerudd, Vroni König-Salmi, Inga Dambe)Koovee (Miia Niittynen, Liisa Anttila, Ulrika Uotila)
H20TP (Jussi-Elmeri Halme, Elias Kuukka, Aleksi Niemi)KangSK (Antti Rantala, Santeri Sainio, Kristian Kannus)KuoSu (Markus Räsänen, Aleksi Tuovinen, Janne Kukkonen)
D20TP (Suvi Harju, Sanni Kymäläinen, Emmi Mähönen)AngA (Emma Laakkio, Anni Reiman, Sanni Kivelä)RaVa (Inka Komonen, Emilia Hyvärinen, Milla Lohikainen)
H18Navi (Antti-Ville Salomaa, Joonas Ahola, Topias Ahola)HS (Lauri Roininen, Ville Lampinen, Veli Kangas)MSParma (Eero Heinonen, Aaro Ruohola, Arto Talvinen)
D18TP (Salla Saarijärvi, Jutta Jussila, Johanna Viilo)HS (Helena Matilainen, Mona Juppo, Pihla Otsamo)MU (Liinu Nummela, Laura Sinisalo, Venla Heikkilä)
H16OH (Mikko Rahkola, Tuomas Oikarinen, Olli Ojanaho)PudU (Lasse Moilanen, Taneli Härkönen, Aleksi Härkönen)MSParma (Eero Jalli, Eero Lapila, Akseli Ruohola)
D16S-JKL(Janika Puikkonen, Elisa Viholainen, Veera Klemettinen)TP (Sanni Alatalo, Salla Pitkänen, Anni Haanpää)TuS (Venla Kinnala, Laura Jerkku, Inna Antikainen)
2012
Sprintti 3.6. – Tampere / Koovee
KultaHopeaPronssi
H21Mårten Boström Lynx, Tuomo Mäkelä AngA jaettu kultaTuomas Tervo RR
D21Marika Teini Pohjant, Ulrika Uotila Koovee jaettu kultaMerja Rantanen JRV
H20Otto Simosas OrientJesse Laukkarinen RRSami Hämäläinen MSParma
D20Anna Närhi DeltaIida Savolainen KangSKSaana-Maria Rahko Pohjant
H18Miika Kirmula AngAEeli Viholainen S-JKLVille Parkkinen Pohjant
D18Jannina Gustafsson TVVSara Karvonen LynxOona Valkonen Kalske
H17Aleksi Niemi TPArto Talvinen MSParmaHenri Similä SKVuoksi
D17Anni Reiman AngANiina Hulkkonen PihkanVenla Heikkilä MU
H16Topi Raitanen TVVTopias Ahola NaviJoonas Ahola Navi
D16Lotta Kirvesmies LS-37Anna Haataja OHHanne Manderbacka VaaSu
H15Anton Salmenkylä HSMikko Rahkola OHTopi Syrjäläinen HS
D15Alexandra Enlund FemmanNoora Koskinen HiisiAnni Valtonen MSParma
H14Teemu Eerola TPAaro Julkunen LHRNiku Rintala TeuRi
D14Liinu Nummela MUAnni Haanpää TPAmy Nymalm PIF
Keskimatka 15.9. – Savon Suunta, Joroinen
KultaHopeaPronssi
H21Thierry Gueorgiou KRAntti Nurmonen KRSimo-Pekka Fincke KR
D21Minna Kauppi ARSaila Kinni TPMerja Rantanen JRV
H20Miika Suominen RRTobias Henriksson PIFToni Saari VaajTe
D20Tuulia Viberg MSParmaAnna Närhi DeltaSanni Kivelä AngA
H18Eeli Viholainen S-JKLMiika Kirmula AngAChristian Kronberg Femman
D18Elisa Mäkinen MUOona Valkonen KalskeHenna Saarinen Koovee
H17Santeri Silvennoinen KRAleksi Niemi TPVeli Kangas HS
D17Niina Hulkkonen PihkanAnni Reiman AngA) Pihla Otsamo HS
H16Topi Raitanen TVVAnton Kuukka TPTopias Ahola Navi
D16Emmi Jokela SuSeLotta Kirvesmies LS-37Karoliina Ukskoski PerhKi
H15Olli Ojanaho OHEmil Sevelius OrientTuomas Heikkilä MU
D15Veera Klemettinen S-JKLRiikka Haltia RRJohanna Räsänen KuoSu
Pitkä matka 25.8. – Hämeenlinna, Hämeenlinnan Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21Fredric Portin PRSimo-Pekka Fincke KRJani Lakanen VaajTe
D21Minna Kauppi ARMerja Rantanen JRVVenla Niemi TP
H20Miika Suominen RRToni Saari VaajTeTobias Henriksson PIF
D20Henna-Riikka Haikonen AnttUSanni Kivelä AngATuulia Viberg MSParma
H18Kristian Kannus KangSKEeli Viholainen S-JKLMiika Kirmula AngA
D18Elisa Mäkinen MUHenna Skog KooveeEmilia Sågfors Botnia
H17Veli Kangas HSSanteri Silvennoinen KRArto Talvinen MSParma
D17Pihla Otsamo HSNiina Hulkkonen PihkanEssi Hakala MSParma
H16Topi Raitanen TVVAnton Kuukka TPTopias Ahola Navi
D16Emmi Jokela SuSe, Anna Haataja OH jaettu kultaNetta Rajamäki KangSK
H15Olli Ojanaho OHTopi Syrjäläinen HSEmil Lönnström Orient
D15Roosa Metsola KySAlexandra Enlund FemmanSanni Alatalo TP
Erikoispitkä 27.5. – Kortesjärven Järvi-Veikot
KultaHopeaPronssi
H21Mikko Patana IkNVSimo-Pekka Fincke KREinari Heinaro HS
D21Yvonne Gunell PIFLaura Lammila MSParmaMari Väisänen KR
H20Otto Simosas OrientTommi Oksanen HSTobias Henriksson PIF
D20Henna-Riikka Haikonen AnttUTuulia Viberg MSParmaJohanna Hulkkonen Pihkan
H18Luukas Valtonen HSKristian Kannus KangSKMiika Kirmula AngA
D18Elisa Mäkinen MUOona Valkonen KalskeJohanna von Frenckell Raseborg
H17Santeri Silvennoinen KRAleksi Niemi TPArto Talvinen MSParma
D17Eliisa Alatalo TPVenla Heikkilä MUHanna Lehto LapVi
H16Topias Ahola NaviTopi Raitanen TVVJoonas Ahola Navi
D16Emmi Jokela SuSeAnna Haataja OHLotta Kirvesmies LS-37
H15Olli Ojanaho OHTopi Syrjäläinen HSEevert Toivonen KangSK
D15Ellen Myrskog KronanAnni Valtonen MSParmaElla-Noora Rahkola OH
Yö 28.9. – Kouvola, Kuusankosken Urheiluseura
KultaHopeaPronssi
H21Antti Nurmonen KRSimo-Pekka Fincke KRAntti Parjanne Lynx
D21Merja Rantanen JRVUlrika Uotila KooveeAnni-Maija Fincke TP
H20Miika Suominen RRSanteri Sainio KangSKTobias Henriksson PIF
D20Tuulia Viberg MSParmaSaana-Maria Rahko PohjantHenna-Riikka Haikonen AnttU
H18Kristian Kannus KangSKElias Kuukka TPLuukas Valtonen HS
D18Henna Skog KooveeOona Valkonen KalskeSanni Kymäläinen TP
H17Aleksi Niemi TPArttu Syrjäläinen HSArto Talvinen MSParma
D17Niina Hulkkonen PihkanTiina Haapakoski RasKaPihla Otsamo HS
H16Joonas Ahola NaviSamuli Schroderus PohjantAnton Kuukka TP
D16Anna Haataja OHEssi Väisänen SKVuoksiSanni Marttinen Navi
H15Olli Ojanaho OHOllipekka Heikkilä LynxTopi Syrjäläinen HS
D15Noora Koskinen HiisiRiikka Haltia RREnni Jalava VaRa
Viesti 16.9. – Leppävirta, Kuopion Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21Kalevan Rasti 2 (Jere Pajunen, Aaro Asikainen, Jarkko Huovila, Philippe Adamski)Kalevan Rasti 1 (Hannu Airila, Simo-Pekka Fincke, Antti Nurmonen, Thierry Gueorgiou)Paimion Rasti (Teemu Väre, Kim Fagerudd, Markus Lindeqvist, Fredric Portin)
D21Tampereen Pyrintö (Anni-Maija Fincke, Venla Niemi, Saila Kinni)Asikkalan Raikas (Riina Liuha, Kirsi Kiiskinen, Minna Kauppi)Paimion Rasti(Saara Norrgrann, Vroni König-Salmi, Inga Dambe)
H20Turun Suunnistajat (Matti Saari, Olli Huhtinen, Mikko Huhtinen)Rajamäen Rykmentti (Aapo Aaltio, Otso Seppälä, Miika Suominen)Kangasala SK (Antti Rantala, Santeri Sainio, Kristian Kannus)
D20Delta (Sonja Liukkonen, Kerstin Uiboupin, Anna Närhi)Vaasan Suunnistajat (Ella Nurmi, Essi Varjonen, Kirsi Nurmi)Lahden Suunnistajat -37 (Tytti Kirvesmies, Filomena Kovacs, Lotta Kirvesmies)
H18Suunta Jyväskylä (Ilari Sulkula, Misa Tuomala, Eeli Viholainen)Helsingin Suunnistajat (Veli Kangas, Arttu Syrjäläinen, Luukas Valtonen)Tampereen Pyrintö (Elias Kuukka, Jussi-Elmeri Halme, Aleksi Niemi)
D18Koovee (Amanda Uusitalo, Henna Saarinen, Henna Skog),Mäntsälän Urheilijat (Venla Heikkilä, Laura Sinisalo, Elisa Mäkinen)Rajamäen Rykmentti (Sirkku Minkkinen, Maaret Turunen, Marika Suominen)
H16Navi (Anton Sihvonen, Joonas Ahola, Topias Ahola)Ounasvaaran Hiihtoseura (Mikko Rahkola, Markku Bergman, Olli Ojanaho)MS Parma (Eero Heinonen, Akseli Ruohola, Aaro Ruohola)
D16Ounasvaaran Hiihtoseura (Ella-Noora Rahkola, Laura Kotila, Anna Haataja)Tampereen Pyrintö (Salla Saarijärvi, Anni Haanpää, Johanna Viilo)Navi (Sanni Marttinen, Iita Pulkkinen, Alisa Laitinen)
2011
Sprintti – 5.6. Piikkiö/Paimion Rasti & RastiPiikkiö
KultaHopeaPronssi
H21Petteri Muukkonen VeVeOlli-Markus Taivainen PelPoOlli-Pekka Koistinen Delta
D21Anni-Maija Fincke TPMerja Rantanen KooveeVenla Harju TP
H20Toni Saari VaajTeJesse Laukkarinen RRSeveri Kymäläinen TP
D20Mira Kaskinen UlvUraTuulia Viberg MSParmaSari Anttonen KeuKi
H18Kristian Kannus KangSKLuukas Valtonen HSTuukka Jurvakainen S-JKL
D18Henna-Riikka Haikonen AnttUHenna Skog KooveeJohanna Hulkkonen Pihkan
H16Aleksi Niemi TPSanteri Silvennoinen KRTopi Raitanen TVV
D16Pihla Otsamo HSAnna Haataja OHSuvi Heittola RasKu
Keskimatka 17.9. – Rastiketut
KultaHopeaPronssi
H21Topi Anjala IkNVThierry Gueorgiou KRPetteri Muukkonen VeVe
D21Minna Kauppi ARInga Dambe PRSaila Kinni TP
H20Florian Howald TPTopias Tiainen KangSKJesse Laukkarinen RR
D20Kirsi Nurmi VaaSuTuulia Viberg MSParmaAnna Närhi Delta
H18Eeli Viholainen S-JKLTommi Oksanen HSJussi-Elmeri Halme TP
D18Annika Kottonen LynxEmilia Mänttäri KuoSuSanni Kivelä AngA
H16Santeri Silvennoinen KRTopias Ahola NaviAleksi Niemi TP
D16Elisa Alatalo TPAnna Haataja OHHanna Lehto LapVi
Pitkä matka 4.9. – Liedon Parma / Yläne
KultaHopeaPronssi
H21Thierry Gueorgiou KRTopi Anjala IkNVTero Föhr VeVe
D21Merja Rantanen KooveeMinna Kauppi ARAnni-Maija Fincke TP
H20Topias Tiainen KangSKSami Hämäläinen MSParmaSeveri Kymäläinen TP
D20Mira Kaskinen UlvUraMiina Kanko KooveeLotta Karhola TP
H18Santeri Sainio KangSKLauri Nenonen SKVuoksiTommi Oksanen HS
D18Henna-Riikka Haikonen AnttUSanni Kivelä AngAJohanna Hulkkonen Pihkan
H17Eeli Viholainen S-JKLLuukas Valtonen HSJussi-Elmeri Halme TP
D17Elisa Mäkinen MUJannina Gustafsson TVVSara Karvonen Lynx
H16Arto Talvinen MSParmaArttu Syrjäläinen HSAleksi Niemi TP
D16Hanna Lehto LapViSuvi Heittola RasKuTanja Moser TP
H15Topi Raitanen TVVTopias Ahola NaviJoonas Ahola Navi
D15Anna Haataja OHSalla Saarijärvi TPEssi Väisänen SKVuoksi
Erikoispitkä 21.5. – Kalevan Rasti
KultaHopeaPronssi
H21Petteri Muukkonen VeVeKiril Nikolov KRPasi Ikonen VaajTe
D21Aino Mänkärlä LynxInga Dambe PRAnni Heikkonen RasKa
H20Tobias Herniksson PIFToni Saari VaajTeSami Hämäläinen MSParma
D20Sari Anttonen KeuKiMira Kaskinen UlvUraSonja Kyrölä TP
H18Tommi Oksanen HSLuukas Valtonen HSElias Kuukka TP
D18Henna Skog KooveeHenna-Riikka Haikonen AnttUElisa Mäkinen MU
H16Aleksi Niemi TPTopias Ahola NaviJesse Ihalainen Navi
D16Anna Haataja OHLotta Kirvesmies LS-37Petra Aho Navi
Yö 1.10. – Kyrös Rasti / Mouhijärvi, Sastamala
KultaHopeaPronssi
H21Olli-Markus Taivainen PelPoJanne Heikka TPTimo Sild Delta
D21Inga Dambe PRMarttiina Joensuu PohjantLaura Portin MSParma
H20Topias Tiainen KangSKEinari Heinaro HSToni Saari VaajTe
D20Mira Kaskinen UlvUraSonja Kyrölä TPEmma Silvennoinen PR
H18Elias Kuukka TPTuukka Jurvakainen S-JKLJere Sipponen PR
D18Jenna Pajunen NaviEssi Hietaoja HSSanni Kivelä AngA
H16Santeri Silvennoinen KRArto Talvinen MSParmaJoonas Ahola Navi
D16Annabella Tolonen RRSuvi Heittola RasKuJohanna Viilo TP
Viesti 18.9 – Alajärven Ankkurit / Vimpeli
KultaHopeaPronssi
H21Vaajakosken Terä (Juha Sorvito, Jani Lakanen, Pasi Ikonen, Anders Nordberg)Paimion Rasti (Teemu Väre, Kim Fagerudd, Markus Lindeqvist, Fredric Portin)Kalevan Rasti (Jere Pajunen, Antti Nurmonen, Simo-Pekka Fincke, Thierry Gueorgiou)
D21Tampereen Pyrintö (Venla Niemi, Saila Kinni, Anni-Maija Fincke)Paimion Rasti (Saara Norrgrann, Katri Lindeqvist, Inga Dambe)MS Parma (Laura Lammila, Outi Sareila, Maija Sianoja)
H20Rajamäen Rykmentti (Aapo Aaltio, Jesse Laukkarinen, Miika Suominen)Kangasala SK (Kristian Kannus, Santeri Sainio, Topias Tiainen)Paimion Rasti(Henri Kalve, Janne Nieminen, Tommi Reponen)
D20Koovee (Henna Saarinen, Henna Skog, Miina Kanko)Angelniemen Ankkuri (Milla Saarimäki, Pinja Kurppa, Sanni Kivelä)MS Parma (Tiia Miettinen, Reeta Rantanen, Tuulia Viberg)
H18Hämeenlinnan Suunnistajat (Vili Virkki, Atte Mäkelä, Ari Meriläinen)Tampereen Pyrintö (Heikki Virekunnas, Jussi-Elmeri Halme, Elias Kuukka)SK Vuoksi (Lauri Nenonen, Lauri Similä, Tuomas Kotro)
D18Rajamäen Rykmentti (Ilona Lehtinen, Marika Suominen, Maaret Turunen)Mäntsälän Urheilijat (Venla Heikkilä, Laura Sinisalo, Elisa Mäkinen)Angelniemen Ankkuri (Emma Laakkio, Anni Reiman, Lilia Emaldinova)
H16Helsingin Suunnistajat (Ville Lampinen, Veli Kangas, Arttu Syrjäläinen)Tuusulan Voima-Veikot (Eero Tuomaala, Eero Saleva, Topi Raitanen)Delta (Vilho Loukkalahti, Eemeli Suominen, Edvard Sundman)
D16Ounasvaaran Hiihtoseura (Ella Rahkola, Suvi Oikarinen, Anna Haataja)Rajamäen Rykmentti (Riikka Haltia, Mirabella Tolonen, Annabella Tolonen)Helsingin Suunnistajat (Helena Matilainen, Essi Roininen, Krista Lahtinen)
2010
Sprintti – 22.5. Lynx
KultaHopeaPronssi
H21Tuomas Tervo RRMatthias Merz RRVesa Taanila IkNV
D21Minna Kauppi ARKaroliina Sundberg LynxMerja Rantanen Koovee
H20Antti Vainio MSParmaSeveri Kymäläinen TPJoni Hirvikallio LappRi
D20Anastasia Tihonova HiisiVenla Niemi TPMonika Gajde KangSK
H18Miika Suominen RROtto Simosas OrientMikko Huhtinen TuS
D18Henna-Riikka Haikonen AnttUSaana-Maria Rahko PohjantJohanna Hulkkonen Pihkan
H16Kristian Kannus KangSKOtto Loukkolahti DeltaVille Parkkinen Pohjant
D16Jannina Gustafsson TVVMarika Suominen RRNiina Hulkkonen Pihkan
Keskimatka 18.9. – Rastivarsat
KultaHopeaPronssi
H21Kim Fagerudd PRPasi Ikonen VaajTeJarkko Huovila TP
D21Minna Kauppi ARAnni-Maija Fincke TPKaroliina Sundberg Lynx
H20Victor Mansner SVEinari Heinaro HSOskari Mikkola HS
D20Venla Niemi TPHanna Raitanen RRFrida Lönnberg PIF
H18Sami Hämäläinen MSParmaMatti Saari TuSMikko Huhtinen TuS
D18Emmi Mähönen TPSaana-Maria Rahko PohjantTytti Kirvesmies LS-37
H16Eeli Viholainen S-JKLEdvard Sundman DeltaVille Parkkinen Pohjant
D16Maaret Turunen RRJannina Gustafsson TVVAnniina Suhonen KuoSu
Pitkä matka 5.9. – Karjaan Ura
KultaHopeaPronssi
H21Pasi Ikonen VaajTePetteri Muukkonen VeVeOlli-Markus Taivainen PelPo
D21Minna Kauppi ARMerja Rantanen KooeeAnni-Maija Fincke TP
H20Einari Heinaro HSAntti Vainio MSParmaTopi Penttinen Orient
D20Venla Niemi TPMira Kaskinen UlvUraMiina Kanko Koovee
H18Sami Hämäläinen MSParmaMiika Suominen RRJesse Laukkarinen RR
D18Tytti Kirvesmies LS-37Tuulia Viberg TuSAnna Närhi JRV
H17Tommi Oksanen HSAapo Aaltio RRAnssi Vesanto EsSu
D17Johanna Hulkkonen PihkanHenna-Riikka Haikonen AnttUEssi Hietaoja HS
H16Otto Loukkalahti DeltaKristian Kannus KangSKEeli Viholainen S-JKL
D16Elisa Mäkinen MUEmilia Mänttäri KuoSuMaaret Turunen RR
H15Edvard Sundman DeltaAleksi Niemi TPArto Talveinen MSParma
D15Suvi Heittola RasKuNiina Hulkkonen PihkanPihla Otsamo HS
Erikoispitkä 23.5. Someron Esa
KultaHopeaPronssi
H21Petteri Muukkonen VeVeAntti Parjanne LynxFredric Portin Brahe
D21Riina Kuuselo TPSilja Tarvonen KalskeUlrika Uotila Koovee
H20Oskari Mikkola HSJoni Hirvikallio LappRiVictor Mansner SV
D20Sari Anttonen KeuKiMonika Gajde KangSKHanna Raitanen RR
H18Otto Simosas OrientMiika Suominen RRMikko Huhtinen TuS
D18Essi Hietaoja HSSonja Liukkonen DeltaElli Peltomäki SiikSi
H16Eeli Viholainen S-JKLOtto Loukkolahti DeltaLuukas Valtonen HS
D16Niina Hulkkonen PihkanElisa Mäkinen MUSuvi Heittola RasKu
Yö 2.10. – Mynämäen Suunnistajat -52
KultaHopeaPronssi
H21Leo Laakkonen TPAntti Nurmonen KRAapo Leskinen Lynx
D21Marika Teini RaLuMarttiina Joensuu PohjantInga Dambe PR
H20Einari Heinaro HSMikko Siren AngASeveri Kymäläinen TP
D20Venla Niemi TPSari Anttonen KeuKiEllu Munukka TP
H18Miika Suominen RROtto Simosas OrientMiika Arvola Koovee
D18Sanni Kivelä AngATuulia Viberg TuSHenna-Riikka Haikonen AnttU
H16Luukas Valtonen HSEeli Viholainen S-JKLSanteri Silvennoinen KR
D16Marika Suominen RROona Valkonen KalskeEliisa Alatalo TP
Viesti 19.9. Vihti
KultaHopeaPronssi
H21Kalevan Rasti (Jere Pajunen, Antti Nurmonen, Hannu Airila, Thierry Gueorgiou)Vaajakosken Terä (Antti Anttonen, Jonne Lakanen, Jani Lakanen, Pasi Ikonen)Rajamäen Rykmentti (Jarno Parkkinen, Vili Niemi, Tuomas Tervo, Matthias Merz)
D21SK Pohjantähti (Heini Wennman, Marttiina Joensuu, Sofia Haajanen)Tampereen Pyrintö (Riina Kuuselo, Saila Kinni, Anni-Maija Fincke)Paimion Rasti (Saara Norrgrann, Jaana Röytiö, Inga Dambe)
H20Helsingin Suunnistajat (Attila Molnar, Oskari Mikkola, Einari Heinaro)Kangasala SK (Rasmus Alén, Santeri Sainio, Topias Tiainen)MS Parma (Eero-Matti Vainio, Antti Vainio, Sami Hämäläinen)
D20Tampereen Pyrintö (Ellu Munukka, Lotta Karhola, Venla Niemi)Kangasala SK (Niina Papinsaari, Iida Savolainen, Monika Gajda)Rajamäen Rykmentti (Ilona Lehtinen, Sanna Minkkinen, Hanna Raitanen)
H18Rajamäen Rykmentti (Jesse Laukkarinen, Aapo Aaltio, Miika Suominen)SK Vuoksi (Lauri Nenonen, Lauri Similä, Tuomas Kotro)Helsingin Suunnistajat (Panu Kangas, Lassi Aaltonen, Tommi Oksanen)
D18Kuopion Suunnistajat (Emilia Mänttäri, Anniina Suhonen, Miitu Korhonen)Rasti-Lukko (Anna Laitinen, Silja Annila, Emilia Teini)Tampereen Pyrintö (Suvi Harju, Emmi Mähönen, Liisa Parviainen)
H16Tampereen Pyrintö (Aleksi Niemi, Jussi-Elmeri Halme, Elias Kuukka)Delta (Miika Kirmula, Edvard Sundman, Otto Loukkalahti)Navi (Arttu Syrjäläinen, Jesse Ihalainen, Topias Ahola)
D16Rajamäen Rykmentti (Marika Suominen, Sirkku Minkkinen, Maaret Turunen)Turun Suunnistajat (Laura Neuvonen, Lilja Österman, Emmi Haavisto)Lapuan Virkiä (Jenna Lehto, Salla Pajula, Hanna Lehto)

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail