Seurakirje

Suunnistusliiton seurakirje sisältää ajankohtaisia seuratoimintaan liittyviä asioita ja uutisia. Seurakirje lähetetään noin 7-9 kertaa vuodessa sähköisenä uutiskirjeenä seurakirjeen tilaajille sekä seurojen puheenjohtajien, sihteereiden, rahastonhoitajien sekä yhteyshenkilöiden sähköpostiosoitteisiin. Mikäli kuulut edellä mainittuun joukkoon, etkä saanut kirjettä, tarkista ja päivitä seuran toimihenkilötiedot IRMAan ja tilaa seurakirje uutisen lopusta.

Toukokuun seurakirjeen aiheita:

  • Seuratukea  yli 100 000 euroa suunnistusseuroille
  • Unelmien liikuntapäivä 10.5.
  • World Orienteering Day 23.-29.5.2018
  • Rastilippu – joko seurasi tapahtumat löytyvät palvelusta?
  • Kultainen kompassi cupin & leirin järjestäjähaku vuosille 2019 ja 2020
  • MOBO -radat houkuttelevat – tilaa rata seuran kartalle
  • Suunnistusseuran huipputreenit -harjoituskorttipaketti tarjoushintaan
  • Jukolakauppa avattu
  • Urheiluseuran taloushallinto uudelle tasolle – osallistu kilpailuun

Tutustu myös aiemmin ilmestyneisiin seurakirjeisiin.

Tilaa suunnistusliiton uutiskirjeitä.