Suunnistuksen valmennusryhmät 2014

A-maajoukkue

Naiset (4): Anni-Maija Fincke Tampereen Pyrintö, Minna Kauppi Asikkalan Raikas, Venla Niemi Tampereen Pyrintö, Merja Rantanen Jämsän Retki-Veikot
Miehet (2): Mårten Boström IFK Lidingö, Jani Lakanen Vaajakosken Terä
Ryhmämaksu 1 000 €.

B-maajoukkue

Naiset (4): Sofia Haajanen SK Pohjantähti, Saila Kinni Tampereen Pyrintö, Marika Teini SK Pohjantähti, Ulrika Uotila Koovee
Miehet (6): Hannu Airila Kalevan Rasti, Tero Föhr Vehkalahden Veikot, Pasi Ikonen Vaajakosken Terä, Tuomo Mäkelä Angelniemen Ankkuri, Fredric Portin Paimion Rasti, Olli-Markus Taivainen Pellon Ponsi
Ryhmämaksu 500 €.

Talenttiryhmä (21–23-v.)

Naiset (6): Sari Anttonen Keuruun Kisailijat, Henna-Riikka Haikonen Anttolan Urheilijat, Johanna Hulkkonen Pihkaniskat, Kirsi Nurmi IFK Göteborg, Anna Närhi IFK Göteborg, Tuulia Viberg MS Parma
Miehet (5): Aleksi Anttolainen Lahden Suunnistajat -37, Einari Heinaro Helsingin Suunnistajat, Severi Kymäläinen Tampereen Pyrintö, Otto Simosas OK Orient, Miika Suominen Rajamäen Rykmentti
Ryhmämaksu 500 € ja leirikohtaiset omavastuut.

Maajoukkueen valmennus ja huolto

Valmentajat: Juha Taini (päävalmentaja), Antti Harju, Harri Koski (sprintti), Kalle Rantala (sprintti), Jarmo Tonder (talentit)
Lääkäri: Katja Mjösund
Lihashuolto: Olli Andersson
Joukkueen johto ja huolto: Petteri Vuorinen

Maajoukkueen maastopainotteinen leiritys

15.–17.11. Info-leiri, Rastitreffit
28.12.2013–25.1.2014 Etelä-Afrikka
5.2.–4.3. Portugali, Monte Gordo
4.3.–8.4. Portugali, Figueira da Foz
8.–18.5. Italia, Lavarone
30.6.–4.7. Italia, Asiago, MM-joukkueen ennakkoleiri
9.–16.9. Skotlanti, Inverness
5.–7.12. Info-leiri, Tuusula (kauden 2015 ryhmä)

Maajoukkueen sprinttipainotteinen leiritys

15.–17.11. Info-leiri, Rastitreffit
13.–19.2. Portugali, Monte Gordo
9.–15.3. Italia, Toscana
8.–18.5. Italia, Lavarone
27.6. Tampere
21.–23.11. Info-leiri, Turku (kauden 2015 ryhmä)

21–25-v. talenttiryhmän leiritys

8.–10.11. Info-leiri, Tuusula
24.–26.1. Vierumäki
5.2.–4.3. Portugali, Monte Gordo
4.3.–8.4. Portugali, Figueira da Foz
8.–18.5. Italia, Lavarone
28.6.–5.7. Vuokatti
21.–28.8. Ruotsi, Göteborg/Strömstad

Nuorten Pohjola-ryhmä 2014

Tytöt (10): Jannina Gustafsson Tuusulan Voima-Veikot, Anna Haataja Ounasvaaran Hiihtoseura, Niina Hulkkonen Pihkaniskat, Emmi Jokela Suunta-Sepot, Lotta Kirvesmies Lahden Suunnistajat -37, Veera Klemettinen Suunta-Jyväskylä, Noora Koskinen Hiisi, Elisa Mäkinen Mäntsälän Urheilijat, Pihla Otsamo Helsingin Suunnistajat, Oona Valkonen Kangasniemen Kalske.
Pojat (12): Topias Ahola Navi, Olli-Pekka Heikkilä Lynx, Miika Kirmula Angelniemen Ankkuri, Elias Kuukka Tampereen Pyrintö, Aleksi Niemi Tampereen Pyrintö, Olli Ojanaho Ounasvaaran Hiihtoseura, Topi Raitanen Tuusulan Voima-Veikot, Eetu Savolainen Siilin Rasti, Santeri Silvennoinen Kalevan Rasti, Arto Talvinen MS Parma, Luukas Valtonen Helsingin Suunnistajat, Eeli Viholainen Suunta Jyväskylä.
Ryhmämaksu 300 € ja leirikohtaiset omavastuut.

Nuorten maajoukkuevalmentajat

Markus Lindeqvist ja Antti Örn

Nuorten maajoukkueleiritys

15.–17.11. Info-leiri, Rastitreffit
20.–27.11. Nuorten MM-leiri, Borovetz, Bulgaria
24.–26.1. Vierumäki
15.2.–1.3. Portugali, Monte Gordo
15.–18.4. Turku
12.–19.5. Nuorten MM-leiri ja näyttökisat, Borovetz, Bulgaria
3.–6.6. Rovaniemi
29.–31.8. Rauma
28.9.–5.10. Nuorten MM-leiri, Norja, Rauland
21.–23.11. Info-leiri, Rastitreffit, Turku (kauden 2015 ryhmä)

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail