Suunnistuksen SM-mitalistit 2020-

2020
Erikoispitkä – 17.10. Orivesi / Oriveden ponnistus
KultaHopeaPronssi
H21Jussi Suna TuMeMikko Sirén AngAJuho Ylinen IkNV
D21Merja Rantanen JRVKirsi Nurmi PohjantJenny Patana HiKi
H20Topias Arola PROskari Lepistö MSParmaPyry Willman LS-37
D20Ida Haapala EsSuSiiri Silvennoinen KRVeera Laaksoviita KR
H18Santeri Kirjavainen KuoSuTouko Seppä TuSValter Joensuu Brahe
D18Ansa-Lotta Ojanaho OHHanne Hilo EsSuFanny Kukonlehto KangSK
H16Elmeri Syrjälä LHRHenri Arvela LS-37Jesper Donner OK77
D16Salla Isoherranen LynxIida-Emilia Kaiponen ORaJaana Haapala PR
H15Jussi Ankelo MSParmaTopias Muukkonen MSParmaPyry Riissanen EsAk
D15Silva Kemppi EsSuEeva-Liina Ojanaho OHHelmi Karkiainen KeuKi
Yö – 26.9. Pärnävaara / Kalevan Rasti
KultaHopeaPronssi
H21Elias Kuukka TPAleksi Karppinen IkNVTopi Syrjäläinen HS
D21Mira Kaskinen RasKaMarika Teini PohjantAnni Haanpää TP
H20Fricis Spektors TuMeJonny Donner OK77Topias Arola PR
D20Venla Taulavuori AlatPiMikaela Karjalainen JRVVenla Turakainen HS
H18Aarni Ronkainen JRVSanteri Kirjavainen KuoSuAlex Virtala PIF
D18Tiina Niemi RasKaAnsa-Lotta Ojanaho OHInari Karppinen EsSu
H16Jesper Donner OK77Rauli Aho VaHaElias Lehtonen UlvUra
D16Siiri Julkunen TPSalla Isoherranen LynxAnni Rajala HS
H15Pyry Riissanen EsAkTopias Muukkonen MSParmaElias Ala-Heikkilä AR
D15Silva Kemppi EsSuEeva-Liina Ojanaho OHPeppi Sikkilä LapVi
Viesti – 20.9. Pöytyä / Rasti 88
KultaHopeaPronssi
H21Tampereen Pyrintö (Anton Kuukka, Severi Kymäläinen, Aleksi Niemi)Ikaalisten Nouseva-Voima (Lauri Oikarinen, Mikko Knuuttila, Aleksi Karppinen, Eetu Savolainen)Helsingin Suunnistajat (Arttu Syrjäläinen, Einari Heinaro, Topi Syrjäläinen, Olli Ojanaho)
D21Angelniemen Ankkuri (Heini Saarimäki, Emily Kemp, Sanna Kauppila)Tampereen Pyrintö (Lotta Karhola, Anni Haanpää, Venla Harju)Koovee (Karoliina Ukskoski, Johanna Hulkkonen, Ulrika Uotila)
H20Tampereen Pyrintö (Henrik Asklöf, Leo Matinheikki, Mikko Eerola)Helsingin Suunnistajat (Ilari Haltia, Kaarel Vesilind, Lauri Syrjäläinen)Jämsän Retki-Veikot (Samuli Peltola, Topias Helminen, Lassi Vaismaa)
D20Jämsän Retki-Veikot (Inka Nurminen, Hilla Pitkänen, Mikaela Karjalainen)Tampereen Pyrintö (Oona Luoma, Ida Jussila, Lotta Eerola)Suunta Jyväskylä (Kaisa Klemettinen, Marika Aho, Mette Nygård)
H18Kouvolan Suunnistajat (Eetu Korhonen, Akseli Virtanen, Aaro Ojala)Espoon Suunta (Topias Kemppi, Antti Sorsa, Kristian Boström)Koovee (Oliver Alajoutsi, Joona Yliaho, Jasper Alajoutsi)
D18Espoon Suunta (Liisa Raasakka, Inari Karppinen, Hanne Hilo)MS Parma (Lotte-Line Ekström, Elsa Ankelo, Tessa Salmia)Jämsän Retki-Veikot (Heta Virkajärvi, Elena Konstari, Helmi Pitkänen)
H16Lynx (Anton Packalén, Florian Fritzen, Tatu Aaltonen)Tampereen Pyrintö (Tuomas Leinamo, Aaro Koskinen, Aapo Liponkoski)Turun Suunnistajat (Oskari Kalliokoski, Joonas Paananen, Sakari Holmroos)
D16Lynx (Saana Viskari, Veera Turakainen, Salla Isoherranen)Tampereen Pyrintö (Ronja Gröhn, Siiri Julkunen, Emilia Schmidt)Espoon Suunta (Fanni Määttälä, Kiia Miettinen, Silva Kemppi)
Sprintti – 19.9. Salo / Angelniemen Ankkuri
KultaHopeaPronssi
H21Aleksi Niemi TPOtto Simosas TPFredric Portin PIF
D21Maija Sianoja MSParmaAino Mänkärlä LynxMarika Teini Pohjant
H20Niklas Heikkilä TuMeFricis Spektors TuMeMikko Eerola TP
D20Mikaela Karjalainen JRVVeera Laaksoviita KRVenla Taulavuori AlatPi
H18Touko Seppä TuSNiilo Syrjälä LHRAkseli Virtanen KS
D18Elsa Ankelo MSParmaHanne Hilo EsSuTessa Salmia MSParma
H17Oliver Alajoutsi KooveeMatyas Stregl JRV ja Topias Kemppi EsSu
D17Inari Karppinen EsSuAnsa-Lotta Ojanaho OHAnna Korpi LänRa
H16Rauli Aho VaHaAapo Liponkoski TPElmeri Syrjälä LHR
D16Salla Isoherranen LynxVeera Turakainen LynxIida-Emilia Kaiponen ORa
H15Topias Muukkonen MSParmaJussi Ankelo MSParmaPyry Riissanen EsAk
D15Silva Kemppi EsSuElli Punto RaNEeva-Liina Ojanaho OH
H14Joona Hirvilahti VeVeFlorian Fritzen LynxEemil Koskinen TP
D14Meri Väistökoski TPSini Hietala LapViMeeri Kurttila Navi
Pitkä matka – 13.9. Siikainen / Kankaanpään Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21Olli Ojanaho HSAkseli Ruohola MSParmaAleksi Niemi TP
D21Maija Sianoja MSParmaMerja Rantanen JRVMira Kaskinen RasKa
H20Mikko Eerola TPOskari Silvennoinen KRAntton Sankelo LapVi
D20Siiri Silvennoinen KRInka Nurminen JRVVenla Taulavuori AlatPi
H18Touko Seppä TuSAaro Ojala KSAkseli Virtanen KS
D18Hanne Hilo EsSuFanny Kukonlehto KangSKEmilia Tala HS
H16Tatu Aaltonen LynxTuomas Leinamo TPJesper Donner OK77
D16Salla Isoherranen LynxVeera Turakainen LynxIlona Lohtander RaLu
H15Topias Muukkonen MSParmaJussi Ankelo MSParmaAnton Packalén Lynx
D15Eeva-Liina Ojanaho OHSaga Wickholm TrianElli Punto RaN
Keskimatka – 30.8. Paljakko / Suunta Jyväskylä
KultaHopeaPronssi
H21Miika Kirmula KRElias Kuukka TPAleksi Anttolainen LS-37
D21Venla Harju TPMarika Teini PohjantMerja Rantanen JRV
H20Mikko Eerola TPTeemu Oksanen IkNVTopias Arola PR
D20Siiri Silvennoinen KRMikaela Karjalainen JRVHilla Pitkänen JRV
H18Touko Seppä TuSAaro Ojala KSAarni Ronkainen JRV
D18Hanne Hilo EsSuTessa Salmia MSParmaEmilia Tala HS
H16Jesper Donner OK77Tatu Aaltonen LynxElmeri Syrjälä LHR
D16Salla Isoherranen LynxIlona Lohtander RaLuLotte-Line Ekström MSParma
H15Elias Ronkainen JRVPyry Riissanen EsAkJussi Ankelo MSParma
D15Eeva-Liina Ojanaho OHElli Punto RaNPeppi Sikkilä LapVi

 

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail