Suunnistuksen SM-mitalistit 1980-1989

1989 | 1988 | 1987 | 1986 | 1985 | 1984 | 1983 | 1982 | 1981 | 1980

1989
Pikamatka – 17.9. Asikkala
KultaHopeaPronssi
H21 Peter Ivars FemmanReijo Mattinen LS-37Keijo Parkkinen YlikNM
D21 Tarja Hämäläinen ViiSuEija Koskivaara VaRaSirpa Kukkonen LamSä
H18 Mika Rostedt HirvHe Reko Martti TP Mikko Vehmas RiSu
D18 Terhi Hyttinen LynxEija Kujansuu KooveeMari Lukkarinen OuSu
Normaalimatka – 9.9. Pohja
KultaHopeaPronssi
H21Ari Anjala IkNVTimo Karppinen LTHArto Holappa YlikNM
D21 Eija Koskivaara VaRaMarja-Liisa Portin RaHaUlla Mänttäri HNMKY
H20  Kimmo Liljeström Lynx Juha Miettinen EsSuTimo Koski Koovee
D20 Reeta-Mari Kolkkala VaRaAnniina Paronen HlSMari Aarikka RasKa
H18 Erkki Hellsten TuSJussi Aumo LynxMika Laitamäki HyPo
D18 Eija Kujansuu KooveeKatja Peltola LiePaMari Lukkarinen OuSu
H17Joakim Holmback MalaxJukka Nikulainen TuSPetri Vainio KR
D17Ingela Mattsson KSFSanna Turakainen EKPJohanna Tiira RuSu
H16Max Packalen LynxMikko Vehmas RiSuPasi Nissilä SuSi
D16Monica Boström LynxMervi Väisänen RRHeidi Liljeström Lynx
H15 Harri Mäki TYJussi Mäkilä EsSuTapani Partanen JäPa
D15 Liisa Anttila HlSYvonne Gunell FalkenTanja Mähönen RaVi
Pitkä matka – 25.6. Rautjärvi
KultaHopeaPronssi
H21 Ari Anjala IkNVReijo Mattinen LS-37Peter Ivars Femman
D21 Eija Koskivaara VaRaKirsi Tiira HNMKYAnnika Viilo TP
H20 Janne Salmi TuSMatti Karvonen HSMarko Loukkalahti KanSu
D20 Mari Aarikka RasKaReeta-Mari Kolkkala VaRaMaarit Dahlman LS-37
H18 Jouni Kahelin S-941Jussi Aumo LynxMika Rostedt HirvHe
D18 Eija Kujansuu Koovee Sanna Turakainen EKPMari Lukkarinen OuSu
H16 Aarto Hirvi HSMax Packalen LynxKari Laine KaRa
D16 Monica Boström LynxMervi Väisänen RRYvonne Gunell Falken
Yö – 30.9. Punkalaidun
KultaHopeaPronssi
H21 Hannu Pulli LappRiTimo Karppinen LTHIlkka Sihvola HNMKY
D21 Marja-Liisa Portin RaHaUlla Mänttäri HNMKYAnnika Viilo TP
H20 Vesa Forsblom KouRa-72Kimmo Liljeström LynxKimmo Niska PelPo
D20 Åsa Sundqvist KronanHenna Malmlund PIFLei Laine Pihkan
H18 Joakim Holmback MalaxJuha Näpänkangas KoPoPasi Liitiäinen SV
D18 Katja Peltola LiePaKati Heinola LaPy Eija Kujansuu Koovee
Viesti – 16.9. Vammala
KultaHopeaPronssi
H21Hiidenkiertäjät (Teemu Kemppainen, Juha Tikkala, Kari Sallinen, Petri Forsman)Angelniemen Ankkuri (Petri Laaksonen, Timo Alapiha, Pekka Nikulainen, Jarmo Reiman)Helsingin NMKY (Harri Koski, Harri Karjalainen, Jari Kymäläinen, Ari Kattainen)
D21Helsingin NMKY (Annamari Vierikko, Maritta Kymäläinen, Kirsi Tiira, Ulla Mänttäri)Vakka-Rasti (Riina Kolkkala, Hanna Helin-Luotonen, Reeta-Mari Kolkkala, Eija Koskivaara)Rastikarhut (Anne Nurmi, Pirjo Mattila, Riikka Ankelo, Marja Pyymäki)
H20Lynx (Mikael Boström, Tom Nylund, Kimmo Liljeström)Rajamäen Rykmentti (Mika Virtanen, Petri Harjamäki, Kaj Roine)Pargas IF (Petter Rönnlöf, Anders Mattson, Sören Nymalm)
D20Tampereen Pyrintö (Pia Kiema, Tiina Juntunen, Sari Nieminen)Ounasvaaran Hiihtoseura (Mirka Haataja, Päivi Merkkiniemi, Terhi Holster)Angelniemen Ankkuri (Virpi Elovaara, Sari Hofman, Auli Mäkitalo)
H18Lynx (Tero Aaltonen, Janne Kivilaakso, Jussi Aumo)Pargas IF (Pasi Autio, Pessi Liukkonen, Tommy Nymalm)Rasti-Lukko (Arto Kelhä, Lassi Virtanen, Timo Torpo)
D18 ei sarjaa
H16 Lynx (Mika Juntto, Janne Aumo, Max Packalen)Kangasalan Kisa (Janne Nykänen, Tatu Piiparinen, Mikko Lepo)Hämeenlinnan Suunnistajat (Toni-Pekka Niittymäki, Ville Niskanen, Tero Viljanen)
D16 Vehkalahden Veikot (Elina Ämmälä, Riikka Kivelä, Marjo Rämä)IK Falken (Yvonne Backman, Linda Forsman, Yvonne Gunell)Rasti-Jussit (Tanja Hyytiä, Johanna Heikkilä, Elina Pienimäki)
1988
Normaalimatka – 20.8. Konnevesi (SM-päivä)
KultaHopeaPronssi
H21 Ari Anttas HyPoTimo Karppinen LTHJussi Mannila KangKi
D21 Marja Pyymäki RasKaSirpa Lusa HSAnnika Viilo TP
H20 Juha Tilli VeVeTimo Sivill UurUJanne Lehto AngA
D20 Reeta-Mari Kolkkala VaRaAnu Pasonen OK77Kirsi Tiira HNMKY
H18 Kaj Roine RRMikael Boström Lynx Kimmo Liljeström Lynx
D18 Eija Kujansuu KooveeTerhi Holster OHTuija Tammelin OuSu
H16 Mikko Lepo KangKiPanu Piiparinen KangKiAntti Väyrynen Reima
D16 Riitta Korpela TPSanna Turakainen EKPIngela Mattsson KSF
Pitkä matka – 19.6. Vihti
KultaHopeaPronssi
H21 Timo Karppinen LTH Markku Jauhiainen LiePa Ari Kattainen HNMKY
D21 Ulla Mänttäri HNMKYSirpa Lusa HSMarja Pyymäki RasKa
H20 Matti Karvonen HSAri Vuorenpää IkNVJuha Tilli VeVe
D20 Riitta Karjalainen ÄhtUKirsi Tiira HNMKYJaana Pietilä KangKi
H18 Heikki Laine KooveeJukka Lanki LHRKimmo Liljeström Lynx
D18 Åsa Sundqvist KronanTuija Tammelin OuSuEija Kujansuu OuSu
H16 Panu Piiparinen KangKiJoakim Holmback MalaxKim Nylund HS
D16 Ingela Mattsson KSFJohanna Tiira RuSuRiitta Korpela TP
Yö – 24.9. Hämeenlinna
KultaHopeaPronssi
H21 Ari Kattainen HNMKYJukka-Pekka Rantio HauSiTimo Karppinen LTH
D21 Ulla Mänttäri HNMKYMarja-Liisa Portin RaHaAnnika Viilo TP
H20 Ilkka Sundberg LynxJuha Tilli VeVeOlli Turakainen KR
D20Riitta Karjalainen ÄhtUJaana Pietilä KangKiAnu Rundgren JäPa
H18Kimmo Liljeström Lynx Sören Nymalm PIF Terho Puustinen KR
D18 Eija Kujansuu KooveeTerhi Holster OHNina Aalto TY
H16Mikko Lepo KangKiPanu Piiparinen KangKiSami Takaluoma TP
D16 Riitta Korpela TPKatja Honkala VaHaAstra Francke Reima
Viesti – 17.9. Kouvola
KultaHopeaPronssi
H21 Rastikarhut (Vesa-Pekka Nurmi, Timo Pöysti, Juha-Pekka Harju, Leo Pyymäki)Angelniemen Ankkuri (Petri Laaksonen, Pekka Nikulainen, Markku Kaartinen, Jarmo Reiman)Pargas IF (Petteri Vuorinen, Jarmo Heiskanen, Ari Ääri, Markku Virtala)
D21 Helsingin NMKY (Annamari Vierikko, Ulla Mänttäri, Tiina Äijälä, Kirsi Tiira) Rastikarhut (Anne Nurmi, Riikka Ankelo, Pirjo Mattila, Marja Pyymäki)Helsingin Suunnistajat (Hanna Virtanen, Eija Korhonen, Leena Salmenkylä-Mattila, Sirpa Lusa)
H20Ikaalisten Nouseva-Voima (Asmo Vuorenpää, Ari Vuorenpää, Severi Eerola) Vehkalahden Veikot (Otto Tuominen, Rauno Ratilainen, Juha Tilli)Turun Suunnistajat (Jyrki Nieminen, Jouni Hannula, Janne Salmi)
D20Oulun Suunnistajat (Kisi Honkanen, Mari Lukkarinen, Tuija Tammelin) IK Kronan (Ann-Charlotte Hästö, Ingrid Byggningsbacka, Åsa Sundqvist)Pihkaniskat (Päivi Pellinen, Lei Laine, Mervi Pellinen)
H18Lynx (Mikael Boström, Jussi Aumo, Kimmo Liljeström)Pargas IF (Pessi Liukkonen, Tommy Nymalm, Sören Nymalm) Vaajakosken Terä (Jarno Viljakainen, Jukka Rohula, Pasi Liuha)
D18 ei sarjaa
H16 Kangasalan Kisa (Panu Piiparinen, Janne Nykänen, Mikko Lepo)Helsingin Suunnistajat (Kim Nylund, Aarto Hirvi, Harri Salminen)Kalevan Rasti (Akseli Ahtiainen, Petri Vainio, Kari Juvaste)
D16 Lynx (Heidi Liljeström, Terhi Hyttinen, Monica Boström)Rajamäen Rykmentti (Päivi Tolvanen, Salla Lehto, Mervi Väisänen)Enon Kisa-Pojat (Kati Ryynänen, Anne Ryynänen, Sanna Turakainen)
1987
Normaalimatka – 8.8. Hauho
KultaHopeaPronssi
H21 Markku Jauhiainen LiePaJarmo Tonder KRKari Sallinen HiKi
D21 Sirpa Lusa HSMarja-Liisa Portin RaHaUlla Mänttäri HNMKY
H20 Timo Karppinen LTHJuha Tilli VeVeMika Kuisma JuvU
D20 Riitta Karjalainen ÄhtUKirsi Tiira RuSuRiikka Ankelo RasKa
H18 Olli Turakainen EKPMika Ahola PieSaEsa Kujansuu Koovee
D18 Marja Joutsen TarpSuVeronica Palmen OK77Virpi Laine KaRa
H16 Jouni Kahelin JKTTero Aaltonen ReimaReko Martti TP
D16 Eija Kujansuu KooveeTerhi Holster OH Riitta Korpela TP
Pitkä matka – 28.6. Tarvasjoki
KultaHopeaPronssi
H21 Kari Sallinen HiKiAri Anjala IkNVMarkku Kaartinen AngA
D21 Ulla Mänttäri HNMKYPirjo Mattila RasKaTellervo Parviainen JäPa
H20 Timo Karppinen LTHPetri Forsman HiKiArto Sahlman HiKi
D20 Sari Heino LaJyVuokko Ukkola SipRaJaana Pietilä KangKi
H18 Matti Karvonen HSKimmo Liljeström Lynx
Janne Salmi TuS
D18 Reeta-Mari Kolkkala VaRaAnniina Paronen HlSAnn-Christine Hästö Kronan
H16 Jussi Aumo LynxJari Lehtonen PiVeMarko Väisänen PR
D16 Mari Lukkarinen OuSuEija Kujansuu KooveeJohanna Tiira RuSu
Yö – 19.9. Sipoo
KultaHopeaPronssi
H21 Ari Kattainen HNMKYJukka-Pekka Rantio HauSiKeijo Parkkinen YlikNM
D21 Eija Koskivaara VaRaEija Sipponen PR Anne Pyykönen ORa
H20 Timo Karppinen LTHJyrki Nieminen HlSMika Kuisma JuvU
D20 Anu Rundgren JäPaArja Nuolioja YlivKuKirsi Tiira RuSu
H18 Sören Nymalm PIFKenneth Cederberg GIFJarmo Puttonen IPR
D18 Åsa Sundqvist KronanTiina Kainulainen HSMervi Anttila HlS
H16 Jouni Mähönen RaViTero Aaltonen ReimaJarkko Penttilä TarU
D16 Marite Kuokkanen JäPaEija Kujansuu KooveePäivi Martikainen LS-37
Viesti – 12.9. Hämeenlinna
KultaHopeaPronssi
H21 Kalevan Rasti (Timo Ikonen, Mika Ruuhiala, Arto Muhonen, Jarmo Tonder)Angelniemen Ankkuri (Jarmo Reiman, Petri Laaksonen, Raimo Kauppila, Pekka Nikulainen)Kangasalan Kisa (Jukka Heikkinen, Ilari Grönholm, Jussi Mannila, Harri Virta)
D21 Helsingin NMKY (Annamari Vierikko, Irmeli Peltola, Tiina Äijälä, Ulla Mänttäri) Vakka-Rasti (Riina-Mari Kolkkala, Hanna Helin-Luotonen, Reeta-Mari Kolkkala, Eija Koskivaara)Tampereen Pyrintö (Katri Lilja, Hilkka Hakomäki, Anu Rundgren, Tellervo Parviainen)
H20 Hiidenkiertäjät (Antti Keinänen, Arto Sohlman, Petri Forsman) Lynx (Jari Ilkka, Simo Sukselainen, Jari Vikberg)Angelniemen Ankkuri (Tero Heikkilä, Carrick von Schoultz, Janne Lehto)
D20 Kangasalan Kisa (Pirjo Myllymäki, Mari Toivonen, Jaana Pietilä)Rajamäen Rykmentti (Jaana Enroth, Sanna Lehto, Jaana Simonen)Ounasvaaran Hiihtoseura (Katja Kestilä, Mirka Haataja, Terhi Holster)
H18 Koovee (Esa Kujansuu, Heikki Laine, Timo Koski) Pargas IF (Anders Mattsson, Petter Rönnlöf, Sören Nymalm)Lynx (Mikael Boström, Tom Nylund, Kimmo Liljeström)
D18 ei sarjaa
H16Kangasalan Kisa (Mikko Lepo, Jari Kaaja, Panu Piiparinen)Lynx (Joonas Henriksen, Janne Kivilaakso, Jussi Aumo)Oulun Suunnistajat (Mikko Salonen, Tapio Perttunen, Jyrki Leskelä)
D16 Kuortaneen Kunto (Henna Haarajärvi, Sanna Soukka, Terhi Ala-Mäyrä)IK Falken (Yvonne Gunell, Linda Forssman, Marika Nylund)Maarian Mahti (Marianne Tikka, Pauliina Läärä, Kirsi Lehtola)
1986
Normaalimatka – 9.8. Tammisaari
KultaHopeaPronssi
H21 Kari Sallinen HiKiJussi Mannila KangKiJari Kymäläinen HNMKY
D21 Annariitta Kottonen LiePaSirpa Lusa HSUlla Mänttäri HNMKY
H20 Timo Karppinen LTHThomas Hjerpe FemmanTero Vehkamäki KanSu
D20 Marja Pyymäki SuSeMarja-Liisa Portin RaHaTeresa Mäki-Kamppi RasKu
H18 Matti Karvonen HSPetri Forsman HiKiArto Sahlman HiKi
D18 Anu Pasonen OK77Reeta-Mari Kolkkala VaRaMarjut Saari RuSu
H16 Kimmo Liljeström Lynx Mikael Bosröm LynxKai Roine RR
D16 Jaana Simonen RRTiina Juntunen TPTiina Kainulainen HS
Pitkä matka – 1.6. Alavus
KultaHopeaPronssi
H21 Taisto Kemppainen IisuTeemu Helppolainen PIFRaimo Tolonen Iisu
D21 Eija Koskivaara VaRaHennariikka Lonka LiePaUlla Mänttäri HNMKY
H20 Thomas Hjerpe FemmanTimo Karppinen LTHJuha-Pekka Pallaspuro HS
D20 Riikka Ankelo RasKaMarja-Liisa Portin RaHaMarja Pyymäki SuSe
H18 Arto Sahlman HiKiPekka Hintsanen KarhKKPetri Forsman HiKi
D18 Anniina Paronen HlSAnu Rundgren JäPaJaana Pietilä KangKi
H16 Kimmo Liljeström LynxHeikki Laine KooveeTimo Pulli LappRi
D16 Åsa Sundqvist KronanTiina Kainulainen HSAnnika Kullas Vörå
Yö – 20.9. Eura
KultaHopeaPronssi
H21 Keijo Parkkinen YlikNMEsa Helin LiePaRoald von Schoultz PIF
D21 Pirjo Mattila LaLuMargita Nyström AOK Hilkka Hanhimäki TP
H20 Tuomo Haanpää TPEero Enroth KyRaTimo Karppinen LTH
D20 Eija Korhonen HSMarja-Liisa Portin RaHaSari Heino LaJy
H18 Juha Tilli VeVe Ilkka Sundberg LynxMarko Loukkalahti KanSu
D18 Jaana Pietilä KangKiAnu Rundgren JäPaRiitta Karjalainen ÄhtU
H16 Sören Nymalm PIFMikael Boström LynxErkka Laininen EsRa
D16 Jaana Simonen RRKrisse Lumme TPRaila Mäkipää HS
Viesti – 13.9. Turku
KultaHopeaPronssi
H21 Liedon Parma (Urho Kujala, Hannu Kottonen, MarkkuJauhiainen, Esa Helin) Kalevan Rasti (Timo Alapiha, Arto Muhonen, Jarmo Tonder, Mika Ruuhiala)Kankaantaan Kisa (Reijo Viitanen, Jorma Nevala, Aki Nieminen, Simo Nurminen)
D21 Liedon Parma (Gun-Viol Lång, Anne Lempiäinen, Liisa Veijalainen, Annariitta Kottonen) Helsingin Suunnistajat (Eija Korhonen, Riitta Hämäläinen, Sirpa Lusa, Leena Salmenkylä-Mattila)Järvenpään Palo (Pia Touru, Maarit Mäkinen, Anu Rundgren, Tellervo Parviainen)
H20 Hiidenkiertäjät (Antti Keinänen, Arto Sahlman, Petri Forsman)Rastikarhut (Olli Mattila, Jyrki Ankelo, Vesa Mäkelä)Helsingin Suunnistajat (Tero Kekäläinen, Timo Salin, Pekka Pallaspuro)
D20 Ruokolahden Suunnistajat (Sirpa Tiilikainen, Marjut Saari, Kirsi Tiira)Pargas IF (Maria Pahlman, Hanna Ljungqvist, Marika Abrahamsson)Lahden Suunnistajat -37 (Virpi Suomalainen, Mervi Vauhkonen, Maarit Dahlman)
H18 Lynx (Ilkka Sundberg, Harri Liljeström, Simo Sukselainen)Vehkalahden Veikot (Otto Tuominen, Rauno Ratilainen, Juha Tilli) Espoon Rasti (Erkka Laininen, Sami Louekari, Marko Miettinen)
D18
H16 IF Sibbo-Vargarna (Tim Kankfelt, Stefan Karlsson, Jukka Erkkilä)Lynx (Mikael Boström, Jussi Aumo, Kimmo Liljeström)Tampereen Yritys (Harri Jukarainen, Jari Jokela, Rami Mäkelä)
D16 Tampereen Pyrintö (Tiina Juntunen, Riitta Korpela, Krisse Lumme)Ounasvaaran Hiihtoseura (Katja Kestilä, Mirka Haataja, Terhi Holster)Oulun Suunnistajat (Tuija Tammelin, Sirpa Westerholm, Mari Lukkarinen)
1985
Normaalimatka (päivä) – 10.8. Varkaus
KultaHopeaPronssi
H21 Jorma Nissilä LohtVeKari Sallinen HiKiTaisto Kemppainen IiSu
D21 Leena Salmenkylä-Mattila HSTiina Äijälä KangKiEija Sipponen PaiU
H20 Keijo Parkkinen YlikNMPetri Laaksonen AngATimo Nurmela RasKu
D20 Annika Heino TPSari Hassinen KREija Koskivaara VaRa
H18 Juha Tilli VeVePetri Forsman HiKi Jari Vikberg Lynx
D18 Riitta Karjalainen ÄhtUKirsi Tiira RuSuVuokko Ukkola SipRa
H16 Janne Lehto AngAJanne Salmi TuSJukka Erkkilä HlS
D16 Mari Aarikka KiukUSatu Pirilä ReimaReeta-Mari Kolkkala VaRa
Pitkä matka – 29.9. Ikaalinen
KultaHopeaPronssi
H21 Pekka Nikulainen AngA Pasi Raukko TPMika Ruuhiala KR
D21 Annariitta Kottonen LiePaPirjo Mattila LaLuHanna Helin VaRa
H20 Mikko Toivonen KangKiJarmo Reiman AngAPasi Ikonen KR
D20 Eija Koskivaara VaRaMarja-Liisa Portin RaHaAnnika Heino TP
H18 Mika Kuisma JuvUJuha Tilli VeVeTimo Karppinen LaTa
D18 Riitta Karjalainen ÄhtUKirsi Tiira RuSuTeresa Mäki-Kamppi RasKu
H16 Matti Karvonen HSKimmo Liljeström LynxVesa Lujala MS-52
D16 Anniina Paronen HlSTiina Kainulainen HSMari Aarikka KiukU
Yö – 21.9. Seinäjoki
KultaHopeaPronssi
H21 Ari Anjala IkNVMika Ruuhiala KRTeemu Helppolainen PIF
D21 Hilkka Hanhimäki TPPaula Savolainen SiiRaAnnika Frilander PIF
H20 Kimmo Pernu LaTaReima Vainio HSReijo Viitanen KanKi
D20 Marjut Majander LS-37Annika Heino TPEija Korhonen HS
H18 Tero Vehkamäki KanSu Ilkka Sungberg LynxSimo Sukselainen Lynx
D18 Mervi Vauhkonen LS-37Riitta Karjalainen ÄhtUAnu Rundgren JäPa
H16 Kimmo Liljeström LynxJarmo Puttonen IPRJanne Salmi TuS
D16 Sari Vistiaho KoSÅsa Sundqvist KronanMervi Anttila HlS
Viesti – 11.8. Juva
KultaHopeaPronssi
H21Pargas IF (Arto Virtala, Teemu Helppolainen, Markku Virtala, Roald von Schoultz)Järvenpään Palo (Jari Vesterinen, Markku Salminen, Pekka Jokimies, Pertti Päivänranta) Kalevan Rasti (Risto Vairinen, Jussi Silvennoinen, Arto Muhonen, Mika Ruuhiala)
D21Liedon Parma (Pirjo Koivula, Liisa Veijalainen, Hennariikka Lonka, Annariitta Kottonen)Tampereen Pyrintö (Katri Heino, Hilkka Hanhimäki, Pirita Vaalavirta, Annika Heino)Kalevan Rasti (Sari Hassinen, Irja Suomalainen, Päivikki Makkonen, Kyllikki Kauppinen)
H20Helsingin Suunnistajat (Timo Salin, Pekka Pallaspuro, Juha Äkräs)Angelniemen Ankkuri (Petri Koskinen, Jarmo Reiman, Petri Laaksonen)Rastikarhut (Aki Pyymäki, Teuvo Pöysti, Jyrki Ankelo)
D20Vakka-Rasti (Reeta-Mari Kolkkala, Riina Kolkkala, Eija Koskivaara)Lahden Suunnistajat -37 (Virpi Suomalainen, Mervi Vauhkonen, Marjut Majander)Pihkaniskat (Marjo Lalli, Kaija Väänänen, Anna-Mari Vierikko)
H18Lynx (Ilkka Sundberg, Simo Sukselainen, Jari Vikberg)Vehkalahden Veikot (Otto Tuominen, Rauno Ratilainen, JuhaTilli)Hiidenkiertäjät (Antti Keinänen, Arto Sahlman, Petri Forsman)
D18
H16 Koovee (Esa Kujansuu, Timo Koski, Mikko Laine)Angelniemen Ankkuri (Tero Suominen, Tero Heikkilä, Janne Lehto)Lynx (Mikael Boström, Jussi Aumo, Kimmo Liljeström)
D16Reima -34 (Virpi Seppälä, Satu Pirilä, Lulu Rimminen)Hämeenlinnan Suunnistajat (Mervi Anttila, Satu Leiponen, Anniina Paronen)Rajamäen Rykmentti (Sanna Lehto, Marjo Koistinen, Jaana Simonen)
1984
Normaalimatka – 8.9. Loviisa, sarjat H/D20-12 Vilppula
KultaHopeaPronssi
H21 Pekka Nikulainen AngAHannu Kurppa HNMKYSeppo Rytkönen SumKu
D21 Pirjo Koivula LiePaLeena Silvennoinen IkNVKyllikki Kauppinen KR
H20 Pasi Ikonen KRTimo Alapiha KROlli Ranta RasKa
D20 Eija Tetri TarUTiina Äijälä KangKiAnnika Heino TP
H18 Thomas Hjerpe FalkenTimo Karppinen LaTaJukka Pohjonen LapVi
D18 Marja-Liisa Portin RaHaAnita Taskinen ORaSari Hassinen KR
H16 Juha Hiirsalmi PiKe Petri Forsman KarjUraJyrki Nieminen LHR
D16 Riitta Karjalainen ÄhtUAnniina Paronen HlSMaarit Mäkinen JäPa
H14Timo Pulli LappRiKimmo Liljeström LynxKristian Kuokkanen JäPa
D14Heli Kari HSEija Kujansuu KooveeTuija Tammelin OuSu
H12Tero Tahvanainen KouRaPasi Liitiäinen PorvUTero Lehtonen YlKi
D12Terhi Mattila LaLuJatta Haapamäki KeuKiSanna Turakainen EKP
Pitkä matka – 30.9. Porvoo
KultaHopeaPronssi
H21Pasi Raukko TPEsa Turunen IiSuJukka-Pekka Rantio HauSi
D21 Anne Saari TYMargita Nyström AOKHennariikka Lonka LiePa
H20 Harri Hintsanen KarhKKPasi Ikonen KRPekka Mattila RasKa
D20 Eija Koskivaara VaRaAnnika Heino TPTiina Äijälä KangKi
H18 Vesa Enroth KyRaTimo Karppinen LaTaThomas Hjerpe Falken
D18 Anita Taskinen ORaSari Hassinen KRMarja-Liisa Portin RaHa
H16 Ilkka Sundberg LynxPekka Hintsanen KarhKKJanne Salmi TuS
D16 Heidi Torp HSAnu Rundgren JäPaJaana Pietilä KangKi
Yö – 22.9. Savonlinna
KultaHopeaPronssi
H21 Juha Rantoja AlavU Ari Yli-Kaatiala KuortKuKari Sallinen RaVi
D21 Kirsi Vairinen LiePa Virpi Peltonen ImSuPäivi Mäki-Neste AlavU
H20 Pasi Ikonen KRTimo Alapiha KRUnto Korhonen KarhKK
D20 Tiina Äijälä KangKiEija Tetri TarUAnnika Heino TP
H18 Thomas Hjerpe FalkenTero Vehkamäki KanSuTimo Eskelinen KyS
D18 Virpi Suomalainen LS-37Marja Pyymäki SuSeSari Hassinen KR
H16 Otto Tuominen VeVeJyrki Nieminen LHRSimo Sukselainen Lynx
D16 Riitta Karjalainen ÄhtUKirsi Tiira RuSuSirra Aalto Koovee
H14Timo Pulli LappRiJukka Erkkilä SVErkka Laininen EsRa
Viesti – 9.9. Loviisa, sarjat H/D16-20 Tampere
KultaHopeaPronssi
H21Pihkaniskat (Rainer Pietilä, Antti Saarikoski, Ilkka Sihvola, Timo Seppänen) Vehkalahden Veikot (Pekka Fincke, Hannu Lehtikangas, Pekka Jokimies, Timo Harju)Ruokolahden Suunnistajat (Tapio Peippo, Martti Asikainen, Jarmo Tonder, Vesa Tonder)
D21Liedon Parma (Pirjo Koivula, Kirsi Vairinen, Annariitta Kottonen, Hennariikka Lonka)Tampereen Pyrintö (Katri Heino, Raija Nieminen, Pirita Vaalavirta, Annika Heino)Suunta-Sepot (Anna Mäkelä, Satu Myllymaa, Satu Mäkelä, Marja Pyymäki)
H20Kalevan Rasti (Timo Alapiha, Pasi Ikonen, Timo Ikonen)Rastikarhut (Vesa Mikkola, Pekka Mattila, Olli Ranta)Angelniemen Ankkuri (Petri Koskinen, Petri Laaksonen, Jarmo Reiman)
D20Pihkaniskat (Hanna Virtanen, Kaija Väänänen, Annamari Vierikko)Ruokolahden Suunnistajat (Riitta Luukkonen, Aija Ahokas, Kirsi Tiira)Lahden Suunnistajat -37 (Mervi Vauhkonen, Virpi Suomalainen, Marjut Majander)
H18 Lahden Suunnistajat -37 (Teemu Korhonen, Petteri Moilanen, Eero Jalonen)Lynx (Jari Ilkka, Petri Savilahti, Jari Vikberg)Helsingin Suunnistajat (Timo Salin, Pekka Pallaspuro, Tero Kekäläinen)
D18
H16Lynx (Ilkka Sundberg, Harry Liljeström, Simo Sukselainen)Kankaanpään Suunnistajat (Mika Loukkalahti, Marko Loukkalahti, Jari Hämäläinen)Helsingin Suunnistajat (Jukka Oinonen, Matti Karvonen, Juha Burtsoff)
D16Hämeenlinnan Suunnistajat (Mervi Anttila, Katariina Kivilahti, Anniina Paronen)Kangasalan Kisa (Pirjo Myllymäki, Mari Toivonen, Jaana Pietilä)Pihkaniskat (Pirjo-Liisa Parviainen, Lei Laine, Mervi Pellinen)
H14Lynx (Mikael Boström, Jussi Aumo, Kimmo Liljeström)Tampereen Yritys (Harri Jukarainen, Jari Jokela, Rami Mäkelä)Jyväskylän Kisa-Toverit (Kimmo Mankonen, Timo Pekkanen, Jouni Kahelin)
D14Oulun Suunnistajat (Tuija Tammelin, Sirpa Westerholm, Mari Lukkarinen)Pihkaniskat (Sanna Lousio, Paula Kinnari, Päivi Pellinen)Rajamäen Rykmentti (Heli Korpi, Leena Virtanen, Jaana Simonen)
1983
Normaalimatka – 18.9. Vaasa, sarjat H/D16-14 Maalahti
KultaHopeaPronssi
H21Kari Sallinen RaVi Hannu Pulli KRPekka Jokimies VeVe
D21Outi Borgenström-Anjala IkNVHanna Helin RaLuSirpa Lusa HS
H20Pasi Raukko TPTimo Mäkelä KenSuHarri Hintsanen KarhKK
D20Tiina Äijälä KangKiUlla Mänttäri HSKatri Heino TP
H18Vesa Mäkipää MS-52Pasi Ikonen KRMiki Peräkylä SaSu
D18Marja-Liisa Portin RaHaMarja Pyymäki SuSeAnnika Heino TP
H16Petri Stevander HlSTimo Eskelinen KySTeemu Hauhia AlavU
D16Riikka Ankelo RasKaRiina-Mari Kolkkala RaLuRiitta Karjalainen ÄhtU
H14Juha Kukkola OuSuMikko Laine KooveeMika Virtanen RR
D14Mari Aarikka KiukUSari Vistiaho KoSReeta-Mari Kolkkala RaLu
H12Tero Tahvanainen KouRa-72Reko Martti TPRami Mäkelä TY
D12Leena Virtanen RREeva-Liisa Oikarinen PosPyKati Salminen TarpSu
Pitkä matka –  9.10. Liperi
KultaHopeaPronssi
H21Pekka Jokimies VeVePekka Nikulainen AngAArto Virtala PIF
D21Annariitta Kottonen LiePaHennariikka Lonka LiePa Pirjo Mattila LaLu
H20Timo Mäkelä KenSuJarmo Tonder RuSuPertti Linnainmaa KyRa
D20Tiina Äijälä KangKiEija Tetri TarUAuli Suominen LiePa
H18Miki Peräkylä SaSuPasi Ikonen KRKent Åstrand Malax
D18Marja Pyymäki RasKaAnita Taskinen ORaOuti Mäkineste AlavU
H16Timo Karppinen LaTaAntti Keinänen HiKiCarrick von Schoultz Orren
D16Riitta Karjalainen ÄhtUMervi Vauhkonen LS-37Mirja Linnainmaa KyRa
Yö – 1.10. Lohja
KultaHopeaPronssi
H21Mika Ruuhiala KRIlari Grönholm KangKiRisto Metsälä RasKa
D21Outi Borgenström-Anjala IkNVPirjo Mattila LaLuHilkka Hanhimäki AlahKi
H20Markku Kaartinen KanSuPekka Mattila RasKaKari Ylönen PertPo
D20Eija Tetri TarUAuli Suominen LiePa Päivi Mustamäki TarU
H18Unto Korhonen KarhKKPasi Ikonen KREsa Kurki RaJu
D18Marja-Liisa Portin RaHaMaria Pahlman PIFAnnika Heino TP
H16Timo Eskelinen KySPasi Pekkinen PihkanKristian Liljeström ORa
D16Riitta Karjalainen ÄhtUSari Heino LaJyAnu Rundgren JäPa
H14Esa Kujansuu KooveeTom Järvinen PihkanThomas Sundqvist Kronan
Viesti – 11.9. Karkkila, sarjat H/D20-16 Joensuu
KultaHopeaPronssi
H21Ikaalisten Nouseva-Voima (Pekka Kittilä, Jari Turto, Pekka Ahonen, Ari Anjala)Kouvolan Rasti -72 (Ilkka Sihvola, Kimmo Hakanen, Esa Nikkanen, Heikki Peltola)Kauhajoen Karhu (Aku Nieminen, Erkki Knuuttila, Hannu Mäkirinta, Osmo Siven)
D21Liedon Parma (Pirjo Koivula, Gun-Viol Lång, Hennariikka Lonka, Annariitta Kottonen)Helsingin Suunnistajat (Margit Ampuja, Hilkka Salmenkylä, Leena Salmenkylä-Mattila, Sirpa Lusa)Keravan Urheilijat (Pirkko Nieminen, Tiina Harjula, Tellervo Parviainen, Erja Päivinen)
H20Rasti-Kurikka (Timo Nurmela, Rauno Syväoja, Ari Koivuluoma)Rastikarhut (Pekka Mattila, Leo Pyymäki, Olli Ranta)Karhulan Korvenkiertäjät (Harri Hintsanen, Pekka Hintsanen, Unto Korhonen)
D20Tampereen Pyrintö (Katri Heino, Pirita Vaalavirta, Annika Heino)Lahden Suunnistajat -37 (Mervi Vauhkonen, Virpi Suomalainen, Marjut Majander)Pargas IF (Maria Pahlman, Maria Grönroos, Hanna Ljungqvist)
H18Hämeenlinnan Suunnistajat (Mika Ternola, Jukka Vilenius, Harri Koski)Kyrös-Rasti (Eero Enroth, Jukka Kujanpää, Vesa Enroth)Järvenpään Palo (Jyrki Inkinen, Juha Eronen, Arto Sahlman)
D18
H16Vehkalahden Veikot (Otto Tuominen, Rauno Ratilainen, Juha Tilli)Lynx (Jari Ilkka, Pekka Kääriäinen, Ilkka Sundberg)Nurmeksen Sepot (Markku Mäkäräinen, Jouni Savolainen, Olli Kakkinen)
D16Lappeen Riento (Ulla Munne, Päivi Meuronen, Marjut Saari)Kiukaisten Urheilijat (Liisa Tuumi, Maija Tuumi, Mari Aarikka)Järvenpään Palo (Sirkku Huhtala, Maarit Mäkinen, Anu Rundgren)
H14Koovee (Esa Kujansuu, Timo Koski, Mikko Laine)Kankaanpään Suunnistajat (Mika Loukkalahti, Turo Vehkamäki, Marko Loukkalahti)Ruokolahden Suunnistajat (Harri Enlund, Ville Halonen, Ilkka Kaarakainen)
D14Piikkiön Karhu (Jaana Nurmi, Hiirsalmi Heli, Hanna-Maija Laaksonen)Oulun Suunnistajat (Tuija Tammelin, Mari Lukkarinen, Tiina Haapalainen)Rajamäen Rykmentti (Sanna Lehto, Marjo Koistinen, Jaana Simonen)
1982
Normaalimatka (Päivä) – 12.9. Vantaa, sarjat  H/D12-16 Joutseno
KultaHopeaPronssi
H21Kari Sallinen RaViHannu Kottonen LiePaHeikki Peltola KouRa
D21Annariitta Lonka KROuti Borgenström IkNVLiisa Veijalainen LiePa
H20Juha Kirvesmies PieSaRisto Metsälä RasKaJyrki Saarivaara VaajTe
D20Tuulikki Salmenkylä HSElina Autero KanKiHenna Männistö HirvHe
H18Olli Ranta RasKaTimo Ikonen KRTimo Alapiha KR
D18Eija Koskivaara MS-52Eija Tetri TarUAnnika Heino TP
H16Esa Kurki RaJuTom Nyfors BraheMika Oinonen HS
D16Marja Pyymäki SuSeMarja-Liisa Portin RaHaRiikka Eerola EE
H14Jouni Hannula TuSHarry Liljeström KeUTimo Karppinen LaTa
D14Riitta Karjalainen ÄhtUMervi Anttila HlSSatu Lohtander KR
H12Erkka Laininen EsRaJukka Erkkilä SVTapio Pöysti RasKa
D12Mari Stenvall KangKiNina Aalto TYTytti Pylkkö RR
Pitkä matka – 10.10. Säkylä
KultaHopeaPronssi
H21Hannu Kottonen LiePaAri Yli-Kaatiala KuortKuUrho Kujala LiePa
D21Outi Borgenström IkNVAnnariitta Lonka KRMarita Ruoho LeSi
H20Jyrki Saarivaara VaajTeMarkku Kaartinen KanSuJuha Kirvesmies PieSa
D20Auli Suominen HlTHenna Männistö HirvHeErja Huikari ViiSu
H18Timo Alapiha KROlli Ranta RasKaPasi Ikonen KR
D18Annika Heino TPTiina Äijälä KangKiEija Tetri TarU
Yö – 2.10. Merikarvia
KultaHopeaPronssi
H21Kari Sallinen RaViAri Anjala IkNVEsa Nikkanen KouRa
D21Annariitta Lonka KRHelena Mannervesi HiKiOuti Borgenström IkNV
H20Jyrki Saarivaara VaajTePeter Ivars FemmanPekka Nikulainen AngA
D20Anna-Mari Saarinen PiVeElina Autero KanKiMaria Liljeström SV
H18Vesa Koskinen KöLaJuha Kettunen SaSuJari Vesterinen JäPa
D18Eija Koskivaara MS-52Annika Frilander OrrenTiina Äijälä KangKi
H16Esa Kurki RaJuLars-Erik Stenbacka BraheMikko Toivonen KangKi
D16Anu Rundgren JäPaEija Korhonen HSSari Hassinen KR
H14JuhaTilli VeVeJuha Hiirsalmi PiKaTomas Wikblom Minken
Viesti – 29.8. Kangasala (H/D21), Pietarsaari (muut sarjat)
KultaHopeaPronssi
H21Ikaalisten Nouseva-Voima (Matti Äijö, Matti Löppönen, Erkki Knuuttila, Pekka Ahonen)Järvenpään Palo (Juha Tikkala, Veijo Parviainen, Markku Salminen, Pertti Päivänranta)Vaajakosken Terä (Kari Häkkinen, Jyrki Saarivaara, Seppo Rytkönen, Jukka Kapanen)
D21Liedon Parma (Kirsi Vairinen, Hennariikka Lonka, Liisa Veijalainen)Sippurasti (Päivi Salpakivi, Anne Mettälä, Mirja Puhakka)Kankaantaan Kisa (Elina Autero, Raija Nieminen, Anne Saari)
H20Kalevan Rasti (Timo Alapiha, Pasi Ikonen, Timo Ikonen)Rastikarhut (Timo Pöysti, Juha-Pekka Harju, Risto Metsälä)IF Femman (Jan-Stefan Hästö, Peter Ivars, Bo Beijar)
D20Tarvasjoen Urheilijat (Päivi Mustamäki, Marjo Saanisto, Eija Tetri)Suunta-Sepot (Marja Pyymäki, Satu Myllymaa, Aune Mäkelä)Viitasaaren Suunta (Raili Hokajärvi, Anna-Riitta Hokajärvi, Erja Huikari)
H16Kyrös-Rasti (Eero Enroth, Jukka Kujanpää, Vesa Enroth)Hämeenlinnan Suunnistajat (Jari Erkkilä, Mika Ternola, Harri Koski)Kymin Suunnistajat (Mika Törönen, Markus Levänen, Timo Eskelinen)
D16Pargas IF (Maria Pahlman, Carola Grönroos, Hanna Ljungqvist)Ruokolahden Suunnistajat (Kirsi Tiira, Aija Ahokas, Sirpa Pellinen)Epilän Esa (Johanna Peltonen, Sirkku Molin, Riikka Eerola)
H14Kankaanpään Suunnistajat (Mika Loukkalahti, Marko Loukkalahti, Jari Hämäläinen)Lahden Suunnistajat -37 (Marko Tulokas, Timo Lehtonen, Ville Klinga)Helsingin Suunnistajat (Matti Karvonen, Mika Mäkinen, Juha Burtsoff)
D14Ähtärin Urheilijat (Jutta-Kaisa Mikkola, Heli Haakana, Riitta Karjalainen)Pihkaniskat (Lei Laine, Pirjo-Liisa Parviainen, Mervi Pellinen)Järvenpään Palo (Maarit Mäkinen, Sirkku Huhtala, Anu Rundgren)
1981
Normaalimatka (Päivä) – 12.9. Sipoo, Mynämäki (H/D12-16)
KultaHopeaPronssi
H21Ari Anjala KangKiSeppo Rytkönen SumKuHannu Kottonen LiePa
D21Outi Borgenström KangKiLiisa Veijalainen LiePaKirsi Vairinen LiePa
H20Pekka Nikulainen AngAAri Enroth RRJyrki Saarivaara VaajTe
D20Marjo Herva OHHanna Helin RaLuKirre Palmi IkNV
H18Olli Ranta RasKaKari Laiho LaitJyPeter Ivars Femman
D18Eija Tetri TarUTuulikki Salmenkylä HSAuli Suominen HlT
H16Pasi Ikonen KRMika Ryhänen EspRaUnto Korhonen KarhKK
D16Marja-Liisa Portin RaHaPirita Vaalavirta TPAnnika Heino TP
H14Teemu Hauhia AlavUJouni Laaksonen TuSHeikki Pekkala HTH
D14Sari Heino LaitJyMarjut Saari LappRiMervi Vauhkonen LS-37
H12Mika Mäkinen HSMarko Loukkalahti KanSuJuha Kukkola OuSu
D12Sari Vistiaho KoSSatu Salorinne SipRaHanna-Maija Laaksonen PiKa
Pitkä matka – 4.10. Vehkalahti
KultaHopeaPronssi
H21Simo Nurminen KanKiHannu Kottonen LiePaHeikki Peltola KouRa-72
D21Outi Borgenström KangKiMarita Ruoho LeSiKii Ruohonen Pihkan
H20Pekka Nikulainen AngAJuha Koskela AngARaimo Kauppila IkNV
D20Pirjo Mattila LaLuHeini Ahonen IkNVMarjo Herva OH
H18Pasi Raukko TPHarri Hintsanen KarhKKPeter Ivars Femman
D18Auli Suominen HlTTuulikki Salmenkylä HSUlla Mänttäri HS
Yö – 26.9. Kokkola
KultaHopeaPronssi
H21Hannu Pulli LappRiVeikko Loukonen PiKeHannu Kurppa JäPa
D21Helena Mannervesi HiKiSinikka Kukkonen LS-37Erja Päivinen KeU
H20Juha Koskela AngAAri Enroth RRKjell Nyberg Järven
D20Pirjo Mattila LaLuMarjo Herva OHPäivi Mäkineste AlavU
H18Kari Ylönen PertPoPasi Raukko TPPeter Ivars Femman
D18Auli Suominen HlTPäivi Nuolioja NivUAnne Mäkelä SuSe
H16Vesa Mäkipää MS-52Kent Åstrand MalaxEsa Kurki RaJu
D16Pia Touru JäPaHeidi Suominen HlTAnn-Christine Wikblom Minken
H14Olli Mattila RasKaJuha Tilli VeVeTuomo Haanpää TY
Viesti – 13.9. Helsinki
KultaHopeaPronssi
H21Liedon Parma (Arto Mononen, Jan Lång, Urho Kujala, Hannu Kottonen)Angelniemen Ankkuri (Jussi Salusvuori, Juha Koskela, Pekka Nikulainen, Seppo Väli-Klemelä)Kouvolan Rasti -72 (Ilkka Sihvola, Rauno Vanhalakka, Kimmo Hakanen, Heikki Peltola)
D21Liedon Parma (Kirsi Vairinen, Pirjo Koivula, Liisa Veijalainen)Leppävaaran Sisu (Marja Suomalainen, Irmeli Airaksinen, Marita Ruoho)Keravan Urheilijat (Erja Päivinen, Tiina Harjula, Tellervo Kantonen)
H20Kalevan Rasti (Mika Ruuhiala, Timo Ikonen, Arto Muhonen)Rastikarhut (Risto Metsälä, Juha-Pekka Harju, Timo Pöysti)Rastikarhut (Pekka Mattila, Veli-Pekka Nurmi, Olli Ranta)
D20Tampereen Pyrintö (Annika Heino, Pirita Vaalavirta, Katri Heino)Helsingin Suunnistajat (Outi Tuovinen, Ulla Mänttäri, Tuulikki Salmenkylä)Viitasaaren Suunta (Raili Hokajärvi, Anja-Riitta Hokajärvi, Erja Huikari)
H16Kymin Suunnistajat (Jorma Karjalainen, Ari Huttunen, Mikko Niskanen)KENSU (Jyrki Tuomala, Jyrki Pulkki, Kimmo Poutiainen)Vehkalahden Veikot (Tapio Tilli, Veli-Matti Pekurinen, Vesa Halinen)
D16Pargas IF (Maria Pahlman, Carola Grönroos, Hanna Ljungqvist)Piikkiön Karhu (Jaana Laakso, Johanna Ruusunen, Liisa Honkasaari)Pihkaniskat (Nina Järvinen, Kaija Väänänen, Annamari Vierikko)
H14Lynx (Jari Ilkka, Ilkka Sundberg, Pekka Kääriäinen)Piikkiön Karhu (Juha Paju, Juha Hiirsalmi, Jyrki Louhi)Mikkelin Suunnistajat (Tuomo Valkonen, Janne Syrjäläinen, Pekka Turunen)
D14Helsingin Suunnistajat (Kati Kumpulainen, Anna-Maria Saramäki, Heli Latvasto)Mynämäen Suunnistajat -52 (Johanna Harjunpää, Hanne Laavainen, Sari Mäkipää)Rastikarhut (Virpi Isoherranen, Teresa Rantanen, Riikka Ankelo)
1980
Normaalimatka (Päivä) – 20.9. Joensuu, sarjat H/D16-12 Enonkoski
KultaHopeaPronssi
H21Seppo Rytkönen SumKuMarkku Jauhiainen KanSuJuha Rantoja AlavU
D21Arja Haikarainen JuvUOuti Borgenström KangKiMarita Ruoho LeSi
H20Raimo Kauppila IkNVHannu Pulli LappRiAri Enroth RR
D20Marjo Herva OHPirjo Mattila LaLuKirsti Kestilä RoLa
H18Pekka Nikulainen AngAJuha Koskela AngAPasi Raukko TP
D18Helena Karjalainen SipRaHenna Männistö HirvHeKatri Heino TP
H16Timo Ikonen KRPekka Mattila RasKaPetteri Kähäri AlavU
D16Tiina Äijälä KangKiEija Koskivaara MS-52Pirjo Parkkali KENSU
H14Aki Vainio LaitJyVesa Tuomaila ARTimo Salin HS
D14Sari Hassinen KRJutta Heinonen JäPaJonna Repo TuS
Marjo Ilonen TY
H12Mika Mäkinen HSPekka Hintsanen KarhKKHeikki Lappalainen KaavKa
D12Kirsi Tiira JoKuRiitta Karjalainen ÄhtUHenna Jalo LaitJy
Pitkä matka – 5.10. Pusula
KultaHopeaPronssi
H21Simo Nurminen KanKiOsmo Siven IkNVHannu Kurppa JäPa
D21Hennariikka Lonka KRHelena Mannervesi HiKiLeila Viljander JäPa
H20Jarmo Tukiainen RaViJari Turto KanSuRaimo Kauppila IkNV
D20Pirjo Mattila LaLuMarjo Herva OHKirre Palmi IkNV
H18Juha Kirvesmies PielavSaJuha-Pekka Harju RasKaPekka Nikulainen AngA
D18Katri Heino TPTuulikki Salmenkylä HSAuli Suominen HlT
Yö – 27.9. Hauho
KultaHopeaPronssi
H21Hannu Kurppa JäPaHeikki Hautala KauViMikko Mannonen AngA
D21Erja Päivinen KeULeena Salmenkylä HSEija Peltonen ImSu
H20Jussi Mannila KangKiJarmo Tukiainen RaViJukka Mattila RasKa
D20Pirjo Mattila LaLuTiina Harjula KeUTellervo Kantonen KeU
H18Pasi Raukko TPJarmo Myllys VaajTeRisto Metsälä RasKa
D18Auli Suominen HlTMarja Eskelinen KySPirjo Kauranen LappRi
H16Pekka Mattila RasKaKari Iivonen EräpOssi Olin Pihkan
D16Taina Penttinen MikSuHanna Virtanen PihkanLea Harju RaPe
H14Tuomo Haanpää TYJukka Kotovaara LappRiEsa Kurki RaJu
Viesti – 21.9. Kontiolahti, sarjat H/D14-20 31.8.  Pyhtää
KultaHopeaPronssi
H21IiSu (Jukka Juntunen, Tapio Markki, Ismo Turunen, Esa Turunen)Järvenpään Palo (Tommy Juvonen, Markku Salminen, Pentti Jauhiainen, Hannu Kurppa)Liedon Parma (Jan Lång, Timo Peltola, Urho Kujala, Hannu Kottonen)
D21Keravan Urheilijat (Erja Päivinen, Tiina Harjula, Tellervo Kantonen)Kalevan Rasti (Leena Silvennoinen, Hennariikka Lonka, Annariitta Lonka)Liedon Parma (Kirsi Vairinen, Pirjo Koivula, Liisa Veijalainen)
H20Angelniemen Ankkuri (Ari Paganus, Pekka Nikulainen, Juha Koskela)Kangasalan Kisa (Mikko Heikkinen, Olli Mannila, Jussi Mannila)Rastikarhut (Timo Pöysti, Juha-Pekka Harju, Risto Metsälä)
D20Tampereen Pyrintö (Annika Heino, Pirita Vaalavirta, Katri Heino)Suunta-Sepot (Anne Mäkelä, Satu Mäkelä, Satu Myllymaa)Imatran Suunnistajat (Lea Heino, Satu Peltonen, Virpi Peltonen)
H16Rastikarhut (Pekka Mattila, Aku Pyymäki, Olli Ranta)Kalevan Rasti (Timo Ikonen, Urpo Väänänen, Timo Alapiha)Keljon Nuorisoseuran Urheilijat (Timo Kulmala, Harri Louna, Kimmo Poutiainen)
D16Ruokolahden Suunnistajat (Riitta Laukkonen, Erja Marttila, Erja Kalpio)Tarvasjoen Urheilijat (Marjo Saanisto, Eija Tetri, Päivi Mustamäki)Pihkaniskat (Nina Järvinen, Kaija Väänänen, Hanna Virtanen)
H14Rastikarhut (Kari Hilo, Olli Mattila, Jussi Mattila)Hämeenlinnan Suunnistajat (Jari Erkkilä, Mika Ternola, Harri Koski)Kymin Suunnistajat (Mika Törönen, Markus Levänen, Timo Eskelinen)
D14Ruokolahden Suunnistajat (Aija Ahokas, Mari Sotejeff, Sirpa Pellinen)Pargas IF (Maria Pahlman, Carola Grönroos, Hanna Ljungqvist)Järvenpään Palo (Pia Touru, Jutta Heinonen, Johanna Kokkonen)

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail