Hiihtosuunnistuksen SM-mitalistit 1962-1979

1979 , 1978 , 1977 , 1976 , 1975 , 1974 , 1973 , 1972 , 1971 , 1970 1970 , 1969 , 1968 , 1967 , 1966 , 1965 , 1964 , 1963 , 1962

1979
Henkilökohtainen – 3.2. Niinisalo / Kankaanpään Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
MiehetPekka Pökälöä KangKaMatti Väisänen LapinlVeOlavi Svanberg TohmU
NaisetMirja Puhakka SeiRaKaija Silvennoinen ORaAnneli Nuutinen SuonVa
H20Jari Männistö KurkRyHannu Kaikkonen OuTaJari Kapanen ORa
D20Eija Peltonen ImSuIrmeli Peltonen HeinisEila Riihimäki KeuKi
H18Juha Kirvesmies PialavSaArto Vilppola AlatPiMatti Laitinen HartVo
D18Marjo Herva OHPirjo Mattila LaLuLea Heino ImSu
H16Jarmo Varjus ImSuPetri Asikainen KeNsUMartti Häkkinen VaaJTe
D16Heli Rantala KöyLaHelena Karjalainen SipRaTaina Penttinen MikSu
H14Jukka Peltonen ImSuHannu Ahtilinna KangKaTimo Nurmela KyVo
D14Maritta Sievänen KuPeErja Kalpio RuSuEija Koskivaara MS-52
H12Jukka Kivelä HimUTimo Eskelinen KySTimo Roimela VeMU
D12Päivikki Raitomäki KRMervi Vauhkonen JurvUMerja Rinta-Koski KyVo
Viesti – 17.2. Rajamäki / Rajamäen Rykmentti
KultaHopeaPronssi
MiehetTohmajärven Urheilijat (Eero Kantelinen, Olavi Sandberg, Pertti Tikka)Suomussalmen Rasti (Väinö Mustonen, Seppo Sirviö, Ilkka Räinä)Kangasniemen Kalske (Kari Liikanen, Heimo Taskinen, Pekka Pökälä)
NaisetJoutsenon Kullervo (Anja Tiira, Tuula Lallo, Leeni Kylmälä)Kalevan Rasti (Leena Silvennoinen, Annariitta Lonka, Kyllikki Kauppinen)Lahden Suunnistajat -37 (Merja Hertsi, Kaija Dahlman, Sinikka Kukkonen)
H18-20Olavin Rasti (jukka Kapanen, Juha Rauhansalo, Jari Kapanen)Rasti-Vihti (Kari Sallinen, Kimmo Sallinen, Pekka Kemppi)Hiidenkiertäjät (Juha Forsell, Kari Korpi, Juha Tikkala)
D18-20Imatran Suunnistajat (Virpi Peltonen, Satu Peltonen, Eija Peltonen)Heinolan Isku (Irmeli Peltola, Suvi Päivikki Lahtinen, Mirjam Nordman)Rovaniemin Lappi (Hannele Miettinen, Kirsi Kestilä, Kirsti Kestilä)
H16Savon Suunta (Kari Pikkarainen, Arto Pikkarainen, Juha Kettunen)Ranuan Peura (Raimo Itkonen, Jyrki Itkonen, Kimmo Määttä)Joutsenon Kullervo (Vesa Venäläinen, Vesa Salakka, Reijo Mattinen)
D16Joutsenon Kullervo (Kirsi Tiira, Pauliin Lankinen, Jaana Lallo)Tervasjoen Urheilijat (Marja Saaristo, Eija Tetri, Päivi Mustamäki)Sippurasti (Katri Karjalainen, Heli Heiskanen, Helena Karjalainen)
H12-14Ruokolahden Suunnistajat (Pasi Rönkkönen, Jari Valkama, Kari Puurtinen)Imatran Suunnistajat (Jyrki Auronen, Olli Lampinen, Jukka Peltonen)Helsingin Suunnistajat (Tero Kekäläinen, Mika Oinonen, Timo Salin)
D12-14Järvenpään Palo (Pia Touru, Jutta Heinonen, Johanna Kokkonen)Keravan Urheilijat (Katja Lampinen, Anne Tuomi, Hanne Siikavirta)Hartolan Voima (Katri Oksanen, Merja Ikonen, Heljä Peltonen)
1978
Henkilökohtainen – 19.2. Kuopio / Kuopion Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
MiehetOlavi Sandberg TohmUSeppo Sirviö SuomRaJorma Karvonen SimpU
NaisetKaija SIlvennoinen ORaKaija Dahlman LS-37Mirja Puhakka SipRa
H20Hannu Kaikonen OuTaKari Ristanen TPUJuha Heimala LappRi
D20Sirpa Kukkonen SuonVaMirja Nordman HeinisEija Peltonen ImSu
H18Jari Kapanen ORaJarmo Tukiainen SuVeJari Kivinen InkTe
D18Marjo Herva OHSari Heikkinen KeukKiSeija-Sinikka Lähteilä HiKi
H16Reijo Hautamäki KurikRyJuha Kirvesmies PielavSaJukka Hänninen Hanka
D16Lea Hartikainen OHTarja Nevalainen EnonKPAnni Heikkinen ÄhtU
H14Juha Kettunen SaSuPetri Saatsi IisViPekka Mattila RasKa
D14Taina Penttinen MikSuHelena Karjalainen SipRaLea Harju RanPe
H12Hannu Varkoi KangKaOlli Lampinen ImSuJuha Hartikainen IisVi
D12Sari Hassinen KRAija Ahokas RuSuKirsi Tiira JoKu
Viesti – 4.2. Järvenpää / Järvenpään Palo
KultaHopeaPronssi
MiehetAsikkalan Raikas (Harri Sipilä, Pentti Rautavuo, Pekka Pökälä)Joutsenon Kullervo (Tapio Peippo, Pentti Tiira, Väinö Patama)Simpeleen Urheilijat (Kyösti Koivusalo, Jorma Karvonen,  Sauli Matikainen)
NaisetAlavuden Urheilijat (Kaisa Teppo, Leena Savonen, Kaija Heinonen)Sippurasti (Hilkka Karjalainen, Helena Kattelus, Mirja Puhakka)Leppävaaran Sisu (Raili Vilonen, Marita Ruoho, Marja Suomalainen)
H18-20Lappeen Riento (Pekka Rantanen, Jorma Heimala, Juha Heimala)Olavin Rasti (Jukka Kapanen, Juha Rauhansalo, Jari Kapanen)Kalevan Rasti (Jyrki Pellinen, Jouko Ratasalo, Mika Ruuhiala)
D20Kalevan Rasti (Leena Silvennoinen, Päivikki Makkonen, Annariitta Lonka)Heinolan Isku (Irmeli Peltonen, Suvi-Päivikki Lahtinen, Mirja Nordman)Keravan Urheilijat (Pirkko Kantonen, Tiina Harjula, Tellervo Kantonen)
H16Kalevan Rasti (Juha Vihonen, Pasi Kortelainen, Arto Muhonen)Kankaanpään Suunnistajat (Olli Kangas-Lahti, Olli Harju, Jorma Manninen)Olavin Rasti (Heikki Makkonen, Ari Saramäki, Vesa Pantsar)
D16Sippurasti (Katri Karjalainen, Tuula Siltala, Helena Karjalainen)Kuopion Suunnistajat (Arja Korhonen, Lea Hartikainen, Helena Savolainen)Hämeenlinnan Tarmo (Heidi Suominen, Auli Suominen, Päivi Suominen)
H12-14Ruokolahden Suunnistajat (Jari Vainikka, Kari Puurtinen, Juha Rantasalo)Imatran Suunnistajat (Jukka Peltonen, Jouni Peltonen, Olli Lampinen)Kalevan Rasti (Markku Raitomäki, Pasi Ikonen, Timo Ikonen)
D12-14Ruokolahden Suunnistajat (Riitta Luukkonen, Erja Marttinen, Erja Kalpio)Ranuan Peurat (Tiina Kaakinen, Pirjo Koivula, Lea Harju)Tarvasjoen Urheilijat (Marjo Saanisto, Päivi Mustamäki, Eija Tetri)
1977
Henkilökohtainen – 6.2. Joensuu / Kalevan Rasti
KultaHopeaPronssi
MiehetHeikki Hautala KauViOlavi Sandberg KitUMatti Kattilakoski KPV
NaisetSinikka Kukkonen LS-37Kaija Halonen ORaKaija Dahlman LS-37
H20Pekka Vähäsöyrinki HaapKiJuha Heimala LappRiJorma Heimala LappRi
D18Irmeli Peltonen HeinisTuula Lallo JoKuEija Peltonen ImSu
H18Kari Sallinen RaViJyrki Peltonen ImSuHannu Koponen KaavKa
D16Tarja Nevalainen EnonKPLea Hartikainen KuoSuSari Heikkinen KeuKi
H16Mika Ruuhiala KRHarri Sikiö RuSuJuha Hölttö LS-37
D14Helena Karjalainen SipRaAnu Huovila EnonKPJaana Lallo JoKU
H14Jarmo Varjus ImSuAri Heikura EnonKPJuha Kettunen SaSu
Viesti – 19.2. Joutseno / Joutsenon Kullervo
KultaHopeaPronssi
MiehetSimpeleen Urheilijat (Kyösti Koivusalo, Jorma Karvonen, Veli-Matti Pellinen)Kiteen Urheilijat (Eero Kantelinen, Matti Ikonen, Olavi Svanberg)Asikkalan Raikas (Harri Sipilä, Pentti Rautavuo, Pekka Pökälä)
NaisetLahden Suunnistajat -37 (Arja Nieminen, Kaija Dahlman, Sinikka Kukkonen)Leppävaaran Sisu (Raili Viilonen, Marita Ruoho, Marja Suomalainen)Saarijärven Pullistus (Sirkka Ketola, Vappu Ketola, Sinikka Viinikainen)
H18-20Vaajakosken Terä (Pekka Kärkkäinen, Kari Häkkinen, Jukka Pukkila)Haapajärven Kiilat (Kyösti Kukonlehti, Pentti Jussila, Pekka Vähäsöyrinki)Lappeen Riento (Hannu Pulli, Jorma Heimala, Juha Heimala)
D16-18Imatran Suunnistajat (Virpi Peltonne, Satu Peltonen, Eija Peltonen)Kuopion Suunnistajat (Lea Hartikainen, Sirpa Hartikainen, Helena Savolainen)Kuopion Suunnistajat (Arja Korhonen, Anni Virolainen, Sari Tolvanen)
H14-16Kalevan Rasti (Jyrki Pellinen, Arto Muhonen, Mika Ruuhiala)Hartolan Voima (Eino Havas, Hannu Peltonen, Matti Laitinen)Kalevan Rasti (Pasi Kortelainen, Juha Vihonen, Ari Pippuri)
1976
Viesti – 7.2. Joensuu / Kalevan Rasti
KultaHopeaPronssi
MiehetAsikkalan Raikas ( Harri Sipilä, Pentti Rautavuo, Pekka Pökälä)Kiteen Urheilijat (Esko Toivanen, Eero Kantelinen, Olavi Svanberg)Kaustisen Pohjan-Veikot (Matti Kattilankoski, Eero Kattilankoski, Markku Sillanpää)
NaisetLahden Suunnistajat (Arja Nieminen, Kaija Dahlman, Sinikka Kukkonen)Kalevan Rasti (Hennariikka Lonka, Kyllikki Kauppinen, Tyyne Muhonen)Sippurasti (Hilkka Karjalainen, Helena Kattelius, Mirja Ukkola)
H18-20Haapajärven Kiilat (Kyösti Kukonlehto, Pentti Jussila, Pekka Vähäsöyrinki)Vaajakosken Terä (Olli-Pekka Kärkkäinen, Kari Häkkinen, Jukka Pukkila)Lappeen Riento (Jorma Heimala, Juha Heimala, Ari Torniainen)
D16-18Kalevan Rasti (Annariitta Lonka, Jaana Silvennoinen, Leena Silvennoinen)Imatran Suunnistajat (Satu Peltonen, Virpi Peltonen, Eija Peltonen)Jämsänkosken Retki-Veikot (Erja Päivinen, Seija Bister, Merja Vainio)
H14-16Enonkosken Urheilijat (Juhani Makkonen, Urpo Karvinen, Jari Kapanen)Kalevan Rasti (Jyrki Pellinen, Jukka Inkeri, Mika Ruuhiala)Ruokolahden Suunnistajat (Anssi Paunonen, Jarmo Kempinen, Harri Sikiö)
Henkilökohtainen – 15.2. Kangasniemi / Kangasniemen Kalske
KultaHopeaPronssi
MiehetMatti Kattilakoski KPVPekka Pökälä ARMatti Väisänen IisVi
NaisetSinikka Kukkonen LS-37Mirja Puhakka SipRaPirkko Väisänen LoimJa
H20Antti Orkola HlTAntti Kauppila SalReVesa Niemelä KerU
D18Mirja Nordman HeinisLeena Silvennoinen KRTuula Lallo JoKu
H18Jorma Heimala LappRiJuha Heimala LappRiKari Mäki LiePa
D16Virpi Peltonen ImSuErja Rytkönen KRVirpi Vainio LaitJy
H16Timo Rautio VesPoJari Kapanen EnonkUPauli Kukkola SiiRa
D14Tarja Nevalainen EnonKPTaina Penttinen MäntyhULea Hartikainen KuoSu
H14Kimmo Sallinen VihViIlkka Peltola HeinisArto Muhonen KR
1975
Henkilökohtainen – 9.2. Haukipudas / Haukiputaan Veikot & Iisu
KultaHopeaPronssi
MiehetHeimo Taskinen KangKaJorma Karvonen JoKuPentti Rautavuo AR
NaisetSinikka Kukkonen LS-37Aila Flöjt KuPeHennariikka Lonka KR
H20Olli Juntunen InYrPertti Tikka TohmUJouko Nousiainen S-V
D18Leena Silvennoinen KREija Peltonen ImSuJaana Silvennoinen KR
H18Antti Kauppila SalRePekka Vähäsöyrinki HaapKiJukka Pukkila VaajakKu
D16Tuula Lalllo JoKuSeija-Sinikka Lähteilä HiKiMaarit Mielonen EnonKP
H16Jouko Rautsalo KRJyrki Peltonen ImSuArto Mononen LovTor
D14Sari Heikkinen KeuKiVirpi Peltonen ImSuHilppa Kauppila HaukipVe
H14Asko Möhönen TohmUJyrki Pellinen KRJukka Hänninen Hanka
Viesti – 2.3. Mäntsälä / Mäntsälän Urheilijat
KultaHopeaPronssi
MiehetKiteen Urheilijat (Eero Kantelinen, Matti Ikonen, Olavi Svanberg)Asikkalan Raikas (Harri Sipilä, Pentti Rautavuo, Pertti Pökälä)Kangasniemen Kalske (Kauko Hokkanen, Veikko Valkonen, Heimo Taskinen)
NaisetHyvinkään Rasti (Ulla Borgenström, Kaija Sälpäkivi, Outi Borgeström)Lahden Suunnistajat -37 (Leena Sutinen, Kaija Dahlman, Sinikka Kukkonen)Jämsänkosken Retki-Veikot (Sirkka Enqvist, Soile Nieminen, Pirkko Lindqvist)
H18-20Lappeen Riento (Jorma Heimala, Juha Heimala, Ari Torniainen)Hartolan Voima (Matti Kotilainen, Pekka Kuusipohja, Jarmo Lehtinen)Riihimäen Suunnistajat (Timo Kauranen, Arto Miettinen, Sauli Vasara)
D18-20Hankasalmen Hanka (Tuula Makkonen, Rauni Hänninen, Kirsi Hitunen)Imatran Suunnistajat (Virpi Peltonen, Satu Peltonen, Eija Peltonen)Juvan Urheilijat (Päivi Vehomäki, Heli Hyytiäinen, Arja Haikarainen)
H14-16Vihdin Viesti (Jukka Kemppi, Kimmo Sallinen, Kari Sallinen)Enonkosken Urheilijat (Jari Kapanen, Juhani Makkonen, Jukka Kapanen)Kalevan Rasti (Jyrki Pellinen, Jussi Silvennoinen, Jouko Rautasalo)
1974
Henkilökohtainen – 24.2. Riihimäki / Riihimäen Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
MiehetPekka Pökälä ARPentti Tiira JoKuHeimo Taskinen KangKa
NaisetSinikka Kukkonen JuvUMirja Pyykkö TarpSuKaija Halonen ORa
H20Heikki Pusa LappRiJouko Nousiainen S-VTimo Mutikainen ORa
D18Outi Borgeström HyRaEija Peltonen ImSuAuli Nissilä LohtVe
H18Kari Raatikainen LamSäPekka Vähäsöyrinki HaapjKiErkki Paananen VaR
H16Kari Mäki LiePaHannu Hämäläinen RaRyJuha Vunneli OutPa
Viesti – 9.2. Vihti / Helsingin Poliisi-Voimailijat
KultaHopeaPronssi
MiehetKiteen Urheilijat (Esko Toivanen, Matti Ikonen, Olavi Svanberg)Joutsenon Kullervo (Vesa Airas, Pentti Tiira, Jorma Karvonen)Mesikämmenet (Onni Seppälä, Keijo Laine, Veikko Huhtinen)
NaisetJuvan Urheilijat (Lea Ristavaara, Marjatta Vauhkonen, Sinikka Kukkonen)Saarijärven Pullistus (Sirkka Ketola, Sinikka Viinikainen, Vappu Ketola)Keuruun Kisailijat (Oili Martikainen, Sirkka-Liisa Ketola, Ulla Haapamäki)
H18-20Lappeen Riento (Esko Ontronen, Ari Torniainen, Heikki Pusa)Riihimäen Suunnistajat (Sauli Vasara, Arto Miettinen, Antti Aalto)Lammin Säkiä (Kari Raatikainen, Tapio Tikkanen, Pekka Valtonen)
1973
Henkilökohtainen – 25.2. Kellokoski / Keravan Urheilijat
KultaHopeaPronssi
MiehetOlavi Svanberg KitUVeikko Huhtinen MesikPekka Pökälä AR
NaisetSinikka Kukkonen PielavSaVappu Ketola SaaPuAila Flöjt KuhKi
H20Heikki Pusa LappRiErkki Tanskanen HeinIsTimo Mutikainen PRa
D18Outi Borgeström HyRaLeila Viljander AKTSisko Antikainen RiistavU
H18Pertti Tikka TohmUJukka Taimisto AnttUJukka Koistinen OutPa
Viesti – 17.3.  Nikkilä / Sibbo-Vargarna (kilpailuja siirrettiin lumenpuutteen takia reilulla kuukaudella)
KultaHopeaPronssi
MiehetAsikkalan Raikas (Martti Mäkelä, Pentti Rautavuo, Pekka Pökälä)Kiteen Urheilijat (Esko Toivonen, Olavi Svanberg, Matti Ikonen)Lammin Säkiä (Väinö Patama, Erkki Palonen, Lasse Tiirikka)
NaisetKeuruun Kisailijat (Armi Palomäki, Ulla Haapamäki, Sirkka-Liisa Koskela)Askolan Kisa-Toverit (Raili Vilonen, Helena Kajaala, Leila Viljander)Saarijärven Pullistus (Sinikka Viinikainen, Sirkka Ketola, Vappu Ketola)
1972
Henkilökohtainen – 20.2. Jyväskylän Kisa-Toverit
KultaHopeaPronssi
MiehetOlavi Svanberg KitUPentti Tiira JoKuHeimo Taskinen KangKa
NaisetSinikka Kukkonen PielavSaIrja Niemelä XYZLeena Helin KuoS
H20Jorma Sipilä ARTimo Hyytiäinen JuvUJuhani Kokkonen KerU
D18Outi Borgenström HyRaRaili Vilonen AKTLeila Viljander AKT
H18Pertti Tikka TohmUMatti Minkkinen UurUTimo Mutikainen ORa
Viesti – 12.2. Kaarlela-Kokkola / Gamlakarleby IF
KultaHopeaPronssi
MiehetAsikkalan Raikas (Heino Avikainen, Veijo Tahvanainen, Pekka Pökälä)Rajamäen Rykmentti (Tuoko Vannas, Timo Paulanto, Antti Savela)Miehikkälän Vilkas (Vaito Järvenpää, Jukka Urpalainen, Pauli Kontunen)
1971
Henkilökohtainen –  28.2. Siuntio / Helsingin Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
MiehetPentti Tiira JoKuVeikko Kostiainen KerUAntti Savela RaRy
NaisetKaija Koivuniemi TarpSuKaija Sälpäkivi HyRaPäivi Saarinen MäntsU
H20Jukka Juntunen IinUPentti Jauhiainen S-VMatti Kouki RaRy
H18Sune Ståhl S-VHannu Kurppa HyRaAntti Nuuros SuomjSi
Viesti – 13.2. Vehkalahdella / Metsäkylän Kurssi (kilpailu alkoi klo 14)
HopeaPronssi
MiehetSaarijärven Pullistus (Paavo Moisio, Vilho Pollari, Pekka Pökälä)Miehikkälän Vilkas (Olavi Hietala, Jukka Urpiainen, Pauli Kontunen)Asikkalan Raikas (Terho Ala-Heikkilä, Pentti Rautavuo, Veijo Tahvanainen)
1970
Henkilökohtainen – 1.3. Jyväskylän maalaiskunta / Tikkakosken suunnistajat
KultaHopeaPronssi
MiehetAntti Savela RaRyPentti Tiira JoKuErkki Oikarinen KangKa
NaisetEine Laine XYZRaija Nieminen PetPeAune Jalava MäntsU
H20Pentti Jauhiainen S-VRaimo Hirsimäki KerUMartti Mäkelä AR
Viesti – 14.2. Niinisalo / Kankaanpään Urheilijat (kilpailu alkoi päivällä ja päättyi yöllä)
KultaHopeaPronssi
MiehetKeravan Urheilijat (Lauri Piiroinen, Johannes Baljaskin, Veikko Kostiainen)Maarian Mahti (Esko Kurppa, Risto Joonas, Raimo Nissi)Kangasniemen Kalske (Veikko Valkonen, Erkki Oikarinen, Heimo Taskinen)

 

1969
Henkilökohtainen – 2.3. Karkkila / Karkkilan Pojat
KultaHopeaPronssi
MiehetVeijo Tahvanainen ARAntti Savela RaRyAimo Tepsell GIF
Viesti – 15.2.Renko / Hämeenlinnan Tarmo (kilpailu alkoi päivällä ja päättyi yöllä)
KultaHopeaPronssi
MiehetKeravan Urheilijat (Johannes Baljaskin, Reijo Korhonen, Veikko Kostiainen)Gamlakarleby IF (Bror Granskog, Seppo Jukkola, Osmo Tepsell)Miehikkälän Vilkas (Olavi Hietala, Hannu Auronen, Pauli Kontunen)

 

1968
Henkilökohtainen – 10.3. Myllykoski / Myllykosken Kilpa-Veikot
KultaHopeaPronssi
MiehetAimo Tepsell GIFReijo Korhonen KerUPertti Heikkonen KooVee
Viesti – 17.2. Lieto / Liedon Parma (kilpailu alkoi päivällä ja päättyi yöllä)
KultaHopeaPronssi
MiehetGamlakarleby IF (Bror Granskog, Osmo Tepsell, Aimo Tepsell)Keravan Urheilijat (Johannes Baljaskin, Reijo Korhonen, Veikko Kostiainen)Asikkalan Raikas (Veikko Hakulinen, Veijo Tahvanainen, Heino Avikainen)

 

1966
Henkilökohtainen
KultaHopeaPronssi
Miehet
Viesti – (kilpailu alkoi päivällä klo 15 ja päättyi yöllä)
KultaHopeaPronssi
Miehet

 

1967
Henkilökohtainen – 12.3. Tampere / Tampereen Kilpa-Veljet
KultaHopeaPronssi
MiehetAimo Tepsell GIFVeijo Tahvanainen AROsmo Tepsell GIF
(yö) Viesti – Janakkala / Janakkalan Jana
KultaHopeaPronssi
MiehetAsikkalan Raikas (Terho Ala-Heikkilä, Veijo Tahvanainen, Heino Avikainen)Gamlakarleby IF (Bror Granskog, Osmo Tepsell, Aimo Tepsell)Sibbo-Vargarna (Sixten Höglund, Per-Erik Wickholm, Stig Österholm)

 

1965
(yö)Viesti – 21.2. Sippola / Sippolan Kunto
KultaHopeaPronssi
MiehetGamlakarleby IF (Bror Granskog, Osmo Tepsell, Aimo Tepsell)Hämeenlinnan Suunnistajat (Toivo Vanhapelto, Aarne Neuvonen, Reijo Korhonen)Sibbo-Vargarna (Sixten Höglund, Per-Erik Wickholm, Stig Österholm)

 

1964
(Yö) Viesti – 23.2. Mäntsälä / Mäntsälän Urheilijat
KultaHopeaPronssi
Miehet Janakkalan Jana (Reino Lönni, Kalevi Rautava, Jaakko Pirilä)Gamlakarleby IF (Bror Granskog, Osmo Tepsell, Aimo Tepsell)Helsingin Poliisi-Voimailijat (Mauri Aho, Heikki Lahti, Pauli Siitonen)

 

1963
(Yö) Viesti -24.2. Lohjanharju / Helsingin Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
MiehetTampereen Kilpa-Veljet (Tasito Moilanen, Jouko Kattelus, Esko Rantanen)Gamlakarleby IF (Bror Granskog, Osmo Tepsell, Aimo Tepsell)Asikkalan Raikas (Esko Vainio, Aulis Kivistö, Heimo Avikainen)

 

1962
(Yö)Viesti- 19.2. Tuusula-Järvenpään kauppala / Eräkärpät
KultaHopeaPronssi
MiehetGamlakarleby IF (Osmo Tepsell, Erik Eriksson, Aimo Tepsell)Hämeenlinnan Suunnistajat (J. Tervola, M. Heikkilä, Mauri Seppä)Turun Suunnistajat (Jukka Siivonen, Aarne Sihvonen, Jouko Nikulainen)

 

1961
SM-viestisuunnistushiihto – 19.3. Tuusula-Järvenpään kauppala / Eräkärpät (Peruttiin lumenpuutteen takia)
Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail