Seuran maksamat kilpailumaksut sekä jäsenmaksu 2019

Seura voi siirtää jäsentensä osallistumismaksuja seuran maksettavaksi ja näihin maksuihin seura saa noin viikon verran maksuaikaa. Nyt usealta seuralta on kilpailumaksuja erääntynyt maksettavaksi. Erääntyneet kilpailmaksut tulee maksaa mahdollisimman pian Suunnistusliitolle. Seura voidaan asettaa ilmoittautumiskieltoon, mikäli maksuja ei makseta ajoissa.

Usealta seuralta myös jäsenmaksu vuodelle 2019 on maksamatta. Maksu tulee suorittaa viipymättä joko IRMAn kautta verkkopankissa tai pyytämällä maksutiedot Suunnistusliitosta.

Jäsenmaksun voi tarkistaa kirjautumalla seurakäyttäjänä IRMAan ja valitsemalla vasemmalta valikosta ”SSL jäsenmaksu”. Mikäli jäsenmaksu on maksamatta, ”maksettu” ruutu on tyhjä.

Kiitos pikaisesta maksusuorituksesta!

Facebooktwitterpinterestlinkedinmail