Suunnistuksen SM-mitalistit 2010-

2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010

2017
Sprintti – 17.9. Helsinki/Helsingin Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21 Olli Ojanaho, HSOlli-Pekka Koistinen, HiKi Topi Raitanen, HS
D21 Kirsi Nurmi, IFK GöteborgVenla Harju, TPMaija Sianoja, MSParma
H20 Teemu Eerola, TPRicardo Esteves Ferreira, MSParmaKirill Komarov, EsSu
D20 Veera Klemettinen, S-JKLAmy Nymalm, PIFNoora Koskinen, Hiisi
H18 Matias Salonen, HSJuha Lilja, TPAleks Hiidenhovi, MSParma
D18 Jasmiina Rantala, RaLuAmanda Strandvall, MinkenTuuli Heikkilä, Lynx
H17Teemu Oksanen, IkNVVille Mannonen, HSMikko Eerola, TP
D17Inka Nurminen, JRVVenla Taulavuori, AlatPiSara Kurth, TP
H16 Topias Arola, PRTimi Niemensivu, RaLuJuuso Viskari, HiKi
D16 Mikaela Karjalainen, JRVMaria Määttänen, EsSuOona Luoma, UlvUra
H15Touko Seppä, TuSKristian Salo, TrianAaro Ojala, KS
D15Riikka Lilja, S-JKLElisa Mattila, KSElsa Näpänkangas, S-JKL
H14Topias Kemppi, EsSuAarni Ronkainen, JRVKarim Mbembela, Lynx
D14Fanny Kukonlehto, KangSKInari Karppinen, EsAkIlona Tikkakoski, TP
Keskimatka – 21.5. Kangasala/Kangasala SK
KultaHopeaPronssi
H21Fredric Portin, PREinari Heinaro, HSAaro Asikainen, KR
D21Saila Kinni, TPMerja Rantanen, JRVMarika Teini, Pohjant
H20 Akseli Ruohola, MSParma Topi Syrjäläinen, HS Ollipekka Heikkilä, HS
D20 Sanni Norrbacka, Lynx Veera Klemettinen, S-JKL Emilia Ståhlberg, EsSu
H18 Mikko Eerola, TPLassi Vaismaa, JRVDaniel Koivisto, KyS
D18 Anu Tuomisto, VaaSu Leenukka Hanhijärvi, EsAkSiiri Silvennoinen, KR
H16 Lauri Syrjäläinen, HSJuuso Viskari, HiKiLeo Matinheikki, TP
D16 Maria Määttänen, EsSuIda Haapala, EsSuMelina Lahdenperä, EsSu
H15Aarni Ronkainen, JRVKristian Boström, LynxAlex Virtala, PIF
D15Elisa Mattila, KSSuvi Heikkilä, LynxHanne Hilo, EsSu
Pitkä matka – 3.9. Lapua/Lapuan Virkiä
KultaHopeaPronssi
H21Elias Kuukka, TPFredric Portin, PRJani Lakanen, Koovee
D21 Anna Haataja, PohjantHenna-Riikka Haikonen, AnttUSaila Kinni, TP
H20 Tuomas Heikkilä, HSTopi Syrjäläinen, HSOllipekka Heikkilä, HS
D20 Veera Klemettinen, S-JKLEmilia Ståhlberg, EsSuAmy Nymalm, PIF
H18 Aaro Aho, VaHaMiika Nurmi, VaaSuVille Kinnala, TuS
D18 Lotta Eerola, TPSatu Tuomisto, VaaSuElisa Viholainen, S-JKL
H16 Topias Arola , PRLeo Matinheikki, TPSamuli Peltola, KeuKi
D16 Ida Haapala, EsSuMikaela Karjalainen, JRVHilla Pitkänen, JRV
H15Touko Seppä, TuSMatias Lautamäki, HlSKristian Salo, Trian
D15Liisa Peltonen, KSRiikka Lilja, S-JKLElsa Näpänkanas, S-JKL
Erikoispitkä – 14.10. Loimaa/Loimaan Jankko
KultaHopeaPronssi
H21 Elias Kuukka TPOlli-Pekka Koistinen HiKiMikko Knuuttila IkNV
D21 Sanni Kivelä AngAMiia Niittynen KooveeJulia Järveläinen Femman
H20 Olli Ojanaho HSTopi Syrjäläinen HSPascal Buchs TP
D20 Anna Dvorianskaja HiisiVeera Klemettinen S-JKLAlexandra Enlund Femman
H18 Sakari Koivuniemi TPArttu Lindqvist KSAntton Sankelo LapVi
D18 Anu Tuomisto VaaSuInka Nurminen JRVLotta Eerola TP
H16 Leo Matinheikki TPPyry Willmann RasKaValtteri Kankainen SoJy
D16 Hilla Pitkänen JRVIda Haapala EsSuEssi Metsälä HlS
H15Touko Seppä TuSEmil Jansson FalkenAaro Ojala KS
D15Elisa Mattila KSLiisa Peltonen KSHanne Hilo EsSu
Yö – 23.9. Laihia/Laihian Luja
KultaHopeaPronssi
H21 Markus Räsänen KRJussi Suna TuMeAapo Leskinen Lynx
D21 Lotta Karhola TPMaija Sianoja MSParmaTuulia Viberg MSParma
H20 Aleksi Sorsa EsSuTopi Syrjäläinen HSLari Pernu EsSu
D20 Veera Klemettinen S-JKLAnni Haanpää TPAmy Nymalm PIF
H18 Aapo Viippola OuTaHenrik AsklöfMiika Nurmi VaaSu
D18 Inka Nurminen JRVTuuli Heikkilä LynxVenla Taulavuori AlatPi
H16 Topias Arola PRJuuso Viskari HiKiJoel Schüle Koovee
D16 Mikaela Karjalainen JRVIda Haapala EsSuMaria Määttänen EsSu
H15Jesper Alajoutsi KooveeMatias Lautamäki HlSEmil Jansson Falken
D15Elisa Mattila KSLiisa Peltonen KSInka Joensivu  VaHa
Viesti – 16.9. Espoo/Espoon Suunta
KultaHopeaPronssi
H21 Paimion Rasti (Daniel Stenlund, Jesse Laukkarinen, Fredric Portin, Olav Lundanes)Ikaalisten Nouseva-Voima (Mikko Knuuttila, Vesa Taanila, Aleksi Karppinen, Dmitri Tsvetkov)Koovee (Topi Anjala, Jani Myllärinen, Jani Lakanen, Oleksandr Kratov)
D21 Paimion Rasti (Inga Dambe, Emma Silvennoinen, Ida Marie Näss Björgul)Tampereen Pyrintö (Lotta Karhola, Saila Kinni, Venla Harju)MS Parma (Anastasia Rudnaja, Tuulia Viberg, Maija Sianoja)
H20 Helsingin Suunnistajat (Ollipekka Heikkilä, Topi Syrjäläinen, Tuomas Heikkilä)Espoon Suunta (Lari Pernu, Mihail Kuleshov, Aleksi Sorsa)MS Parma (Aaro Julkunen, Eero Heinonen, Akseli Ruohola)
D20 Lynx (Suvi Heikkilä, Sanni Norrbacka, Tuuli Heikkilä)Espoon Suunta (Heidi Plit, Anni Kivilaakso, Emilia Ståhlberg)Suunta Jyväskylä (Veera Klemettinen, Janika Puikkonen, Maiju Kovanen)
H18 Kouvolan Suunnistajat (Pyry Mattila, Arttu Lindqvist, Niklas Heikkilä)Turun Suunnistajat (Justus Vuori, Touko Seppä, Ville Kinnala)Helsingin Suunnistajat (Ville Mannonen, Topias Niemi, Matias Salonen)
D18 Tampereen Pyrintö (Melina Avelin, Sara Kurth, Lotta Eerola)Vaasan Suunnistajat (Eveliina Välimaa, Anu Tuomisto, Satu Tuomisto)Suunta Jyväskylä (Elisa Viholainen, Marika Aho, Kaisa Klemettinen)
H16 Tampereen Pyrintö (Akseli Julkunen, Akseli Konttila, Leo Matinheikki)Paimion Rasti (Jarkko Rantoja, Klaus Haanpää, Topias Arola)Helsingin Suunnistajat (Atte Ikola, Anton Hamppu, Lauri Syrjäläinen)
D16 Jämsän Retki-Veikot (Elena Konstari, Hilla Pitkänen, Mikaela Karjalainen)Espoon Suunta (Maria Määttänen, Melina Lahdenperä, Ida Haapala)Koovee (Hilla Niemelä, Jenny Ojala, Rosa Simola)
2016
Sprintti – 17.9. Vaasa/Vaasan Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21 Frederic Tranchand, PRMårten Boström, IFK LidingöJoni Hirvikallio, Koovee
D21 Merja Rantanen, JRVAnna Närhi, IFK GöteborgMarika Teini, Pohjant
H20 Topi Raitanen, HSOlli Ojanaho, OHOllipekka Heikkilä, Lynx
D20 Enni Jalava, TuSKaroliina Ukskoski, PerhKiValerie Aebischer, TP
H18 Tuomas Heikkilä, HSTeemu Eerola, TPAkseli Ruohola, MSParma
D18 Veera Klemettinen, S-JKLLeenukka Hanhijärvi, EsAkAmy Nymalm, PIF
H17 Aaro Aho, VaHaTopias Niemi, HSVille Kinnala, TuS
D17 Jasmiina Rantala, RaLuEssi Rantanen, MSParmaJanina Donner, OK77
H16Arttu Lindqvist, KSMikko Eerola, TPNiklas Heikkilä, KS
D16Inka Nurminen, JRVLotta Eerola, TPVenla Taulavuori, AlatPi
H15Leo Matinheikki, TPTopias Arola, PRSamuli Peltola, KeuKi
D15Mikaela Karjalainen, PäijRaMaria Määttänen, EsSuIda Haapala, EsSu
H14Touko Seppä, TuSNiilo Syrjälä, LHRKristian Salo, Trian
D14Elisa Mattila, KSMaria Hoskari, RasKeLiisa Peltonen, KS
Keskimatka – 5.6. Anttola/Anttolan Urheilijat
KultaHopeaPronssi
H21 Olli-Markus Taivainen, PelPoFredric Portin, PROskari Liukkonen, HiKi
D21 Marika Teini, PohjantSaila Kinni, TPMiia Niittynen, Koovee
H20 Anton Kuukka, TPOllipekka Heikkilä, LynxTopi Syrjäläinen, HS
D20 Enni Jalava, TuSEmmi Jokela, SuSeNoora Koskinen, Hiisi
H18 Akseli Ruohola, MSParmaTuomas Heikkilä, HSTeemu Eerola, TP
D18 Anu Tuomisto, VaaSuAnni Haanpää, TPJanina Donner, OK77
H16 Mikko Eerola, TPMiika Tala, HSNiklas Heikkilä, KS
D16 Lotta Eerola, TPInka Nurminen, JRVSiiri Silvennoinen, KR
H15Leo Matinheikki, TPTopias Arola, PRTouko Seppä, TuS
D15Ida Haapala, EsSuMikaela Karjalainen, PäijRaElisa Mattila, KS
Pitkä matka – 3.9. Kirkkonummi/Lynx & OK77
KultaHopeaPronssi
H21 Miika Kirmula, AngAHannu Airila, KRFredric Portin, PR
D21 Sari Anttonen, KeuKiSaila Kinni, TPEmily Kemp, AngA
H20 Olli Ojanaho, OHAnton Kuukka, TPAleksi Sorsa, EsSu
D20 Enni Jalava, TuSKaroliina Ukskoski, PerhKiLotta Kirvesmies, LS-37
H18 Aaro Julkunen, MSParmaAkseli Ruohola, MSParmaAaro Aho, VaHa
D18 Anu Tuomisto, VaaSuVeera Klemettinen, S-JKLAmy Nymalm, PIF
H16 Mikko Eerola, TPNiklas Heikkilä, KSVille Mannonen, HS
D16 Lotta Eerola, TPVenla Taulavuori, AlatPiInka Nurminen, JRV
H15Topias Arola, PRAkseli Julkunen, LHRJuuso Viskari, HiKi
D15Ida Haapala, EsSuHilla Pitkänen, JRVMilja Väätäjä, PR
Erikoispitkä – 15.10. Hämeenkyrö/Tampereen Pyrintö
KultaHopeaPronssi
H21 Mikko Knuuttila, IkNVOtto Loukkalahti, HiKiSami Hämäläinen, MSParma
D21 Emily Kemp, AngAMira Kaskinen, RasKaKirsi Nurmi, IFK Göteborg
H20 Eero Heinonen, MSParmaAnton Kuukka, TPMikko Rahkola, OH
D20 Enni Jalava, TSJekaterina Vlasova, HiisiKaroliina Ukskoski, PerhKi
H18 Tuomas Heikkilä, HSOtto Kaario, S-JKLAaro Julkunen, MSParma
D18 Simona Aebersold, TPAnni Haanpää, TPLeenukka Hanhijärvi, EsAk
H16 Mikko Eerola, TPArttu Lindqvist, KSLassi Kuva, RaVa
D16 Lotta Eerola, TPInka Nurminen, JRVHilda Kukonlehto, KangSK
H15Topias Arola, PRJuuso Viskari, HiKiEmil Piippo, KangSK
D15Maria Määttänen, EsSuIda Haapala, EsSuMelina Lahdenperä, EsSu
Yö – 24.9. Jyväskylä/Vaajakosken Terä
KultaHopeaPronssi
H21 Juha Sorvisto, VaajTeMikael Fabritius, TrianJussi Suna, TuMe
D21 Merja Rantanen, JRVMarttiina Joensuu, PohjantTuulia Viberg, MSParma
H20 Aleksi Sorsa, EsSuTopi Syrjäläinen, HSMihail Kuleshov, EsSu
D20 Karoliina Ukskoski, PerhKiEmilia Ståhlberg, EsSuRiikka Haltia, RR
H18 Akseli Ruohola, MSParmaTommi Hakuli, SKUusiValtteri Heikkinen, VeVe
D18 Leenukka Hanhijärvi, EsAkAnu Tuomisto, VaaSuVeera Klemettinen, S-JKL
H16 Mikko Eerola, TPNiklas Heikkilä, KSOskari Silvennoinen, KR
D16 Inka Nurminen, JRVSiiri Silvennoinen, KRMarika Aho, S-JKL
H15Topias Arola, PRJuuso Viskari, HiKiLauri Syrjäläinen, HS
D15Maria Määttänen, EsSuIda Haapala, EsSuHilla Pitkänen, JRV
Viesti – 18.9. Kurikka/Rasti-Kurikka
KultaHopeaPronssi
H21 Koovee (Topi Anjala, Jarno Parkkinen, Jani Lakanen, Timo SIld) Paimion Rasti (Jesse Laukkarinen, Daniel Stenlund, Frederic Tranchand, Fredric Portin)OK Trian (Mikael Fabritius, Jörgen Wickholm, Tobias Henriksson, Otto Simosas)
D21 Tampereen Pyrintö (Lotta Karhola, Venla Harju, Saila Kinni)SK Pohjantähti (Heini Wennman, Marttiina Joensuu, Marika Teini)Angelniemen Ankkuri (Sanna Kauppila, Sanni Kivelä, Emily Kemp)
H20 Helsingin Suunnistajat (Anton Salmenkylä, Topi Syrjäläinen, Topi Raitanen)Espoon Suunta (Kiril Komarov, Aleksi Sorsa, Lari Pernu)Navi (Lars Vicari, Joonas Ahola, Topias Ahola)
D20 Turun Suunnistajat (Alli Haavisto, Venla Kinnala, Enni Jalava)SK Pohjantähti (Sara Niva, Juliaana Näsi, Anna Haataja)Kouvolan Suunnistajat (Tuuli Suutari, Henna Pylvänäinen, Noora Hyyrynen)
H18 MS Parma (Rasmus Ekström, Aaro Julkunen, Akseli Ruohola)Helsingin Suunnistajat (Topias Niemi, Matias Salonen, Tuomas Heikkilä)Tampereen Pyrintö (Juha Lilja, Konsta Puranen, Teemu Erola)
D18 Pargas IF (Jenny Virtala, Ida-Marie Cederberg, Amy Nymalm)Suunta Jyväskylä (Maiju Kovanen, Elisa Viholainen, Veera Klemettinen)Tampereen Pyrintö (Salla Pitkänen, Anni Haanpää, Simona Aebersold)
H16 Kouvolan Suunnistajat (Pyry Mattila, Arttu Lindqvist, Niklas Heikkilä)Tampereen Pyrintö (Lasse Viilo, Leo Matinheikki, Mikko Eerola)OK77 (Valter Mårtensson, Jonny Donner, Eljas Talja)
D16 Jämsän Retki-Veikot (Elena Konstari, Hilla Pitkänen, Inka Nurminen)Espoon Suunta (Melina Lahdenperä, Ida Haapala, Maria Määttänen)Tampereen Pyrintö (Ida Jussila, Kaisa Haanpää, Lotta Eerola)
2015
Sprintti – 19.9. Tampere/Epilän Esa
KultaHopeaPronssi
H21 Tuomo Mäkelä, AngAJesse Laukkarinen, PROtto Simosas, Trian
D21 Sofia Haajanen, PohjantAnna Närhi, IFK GöteborgMaija Sianoja, MSParma
H20 Topi Raitanen, HSAleksi Niemi, TPTopias Ahola, Navi
D20 Anna Haataja, PohjantKaroliina Ukskoski, PerhKiPihla Otsamo, HS
H18 Ollipekka Heikkilä, LynxLari Pernu, EsSuTopi Syrjäläinen, HS
D18 Noora Koskinen, HiisiVenla Kinnala TuSAlexandra Enlund, Femman
H17Teemu Eerola, TPTuomas Heikkilä, HSEmil Sevelius, Trian
D17Veera Klemettinen, S-JKLJohanna Räsänen, KuoSuHeidi Plit, EsSu
H16 Arttu Vesterinen, TPMiika Nurmi, VaaSuAleks Hiidenhovi, MSParma
D16 Leenukka Hanhijärvi, EsAkAnu Tuomisto, VaaSuJasmiina Rantala, RaLu
H15Lassi Kuva, RaVaNiklas Heikkilä, KSArttu Lindqvist, KS
D15Inka Nurminen, JRVHilda Kukonlehto, KangSKVenla Turakainen, HS
H14Juuso Viskari, HiKiAkseli Julkunen, LHRLeo Matinheikki, TP
D14Milja Väätäjä, PRMikaela Karjalainen, PäijRaHeta Virtanen, HlS
Keskimatka – 24.5. Ikaalinen/Ikaalisten Nouseva-Voima
KultaHopeaPronssi
H21 Fredric Portin, Halden SKSeveri Kymäläinen, TPTero Föhr, VeVe
D21 Saila Kinni, TPMerja Rantanen, JRVSonja Kyrölä, TP
H20 Aleksi Niemi, TPTopi Raitanen, HSAnton Kuukka, TP
D20 Pihla Otsamo, HSAnna Haataja, Pohjant Emmi Jokela, SuSe
H18 Topi Syrjäläinen, HSOllipekka Heikkilä, LynxEmil Lönnström, Trian
D18Emilia Ståhlberg, EsSuEnni Jalava, TuSSonja Mellberg, VaaSu
H17Akseli Ruohola, MSParmaTuomas Heikkilä, HSAaro Julkunen, MSParma
D17 Amy Nymalm, PIFVeera Klemettinen, S-JKLElla Mahlamäki, EsSu
H16 Aaro Aho, VaHaAntti Pasi, KySAleks Hiidenhovi, MSParma
D16Leenukka Hanhijärvi, EsAkAnu Tuomisto, VaaSuTuuli Heikkilä, Lynx
H15Akseli Julkunen, LHRNiklas Heikkilä, KSMikko Eerola, TP
D15 Lotta Eerola, TPJenny Vuori, TuSSanni Oikkonen, OH
Pitkä matka – 6.9. Karjaan Ura
KultaHopeaPronssi
H21 Toni Saari VaajTeElias Kuukka TPMiika Kirmula TP
D21 Minna Kauppi LS-37Saila Kinni TPHenna-Riikka Haikonen AnttU
H20 Topi Raitanen HSArto Talvinen MSParmaVeli Kangas HS
D20 Anna Haataja PohjantNiina Hulkkonen SKUusiPihla Otsamo HS
H18 Aleksi Sorsa EsSuEevert Toivonen KangSKAnton Salmenkylä HS
D18 Enni Jalava TuSKaroliina Martikainen TrianJuliaana Näsi Pohjant
H17 Tuomas Heikkilä HSAaro Julkunen MSParmaAkseli Ruohola MSParman
D17 Amy Nymalm PIFLiinu Nummela MUElla Mahlämäki
H16Aaro Aho VaHaAntti Pasi KySVille Kinnala TuS
D16Leenukka HanhijäviTuuli Heikkilä LynxElla Hyvärinen RaVa
H15Valter Mårtenson OK77Mikko Eerola TPVili Mähönen TP
D15Venla Turakainen HSInka Nurminen JRVSiiri Silvennoinen KR
Erikoispitkä – 18.19. Vehkalahden Veikot
KultaHopeaPronssi
H21 Olli-Markus Taivainen PelPoMiika Kirmula AngAFrederic Tranchand PR
D21 Merja Rantanen JRVSonja Kyrölä TPSaila Kinni TP
H20 Anton Kuukka TPAleksi Karppinen IkNVAnssi Koirikivi RasTiimi
D20 Emmi Jokela SuSePihla Otsamo HSAnna Kotkajuuri KangSK
H18 Emil Lönsström TrianTobias Jern OK77Pyry Mustonen TP
D18 Enni Jalava TuSKaroliina Martikainen TrianHenna Yliluikki SuSi
H17 Akseli Ruohola MSParmaArttu Laaksonen AngAOtto Kaario S-JKL
D17 Amy Nymalm PIFAnni Haanpää TPVeera Klemettinen S-JKL
H16Justus Vuori TuSAntti Pari KySAaro Aho VaHa
D16Leenukka Hanhijärvi EsAkAnu Tuomisto VaaSuJanina Donner OK77
H15Niklas Heikkilä KSHenrik Asklöf LynxVäinö Venetjoki KoS
D15Inka Nurminen JRVHilda Kukonlehto KangSKVenla Turakainen HS
Yö – 25.9. Vierumäki / Lahden Suunnistajat -37
KultaHopeaPronssi
H21 Jani Lakanen  KooveeAapo Leskinen LynxVille Parkkinen IkNV
D21 Merja Rantanen JRVEmily Kemp AngAMarttiina Joensuu Pohjant
H20 Santeri Silvennoinen KRAki Saari VaajTeAntti Saikko LappRi
D20 Anna Kotkajuuri KangSkEmmi Jokela SuSePihla Otsamo HS
H18 Aleksi Sorsa EsSuEero Heinonen MSParmaEevert Toivonen KangSK
D18Enni Jalava TuSRiikka Haltia RREmilia Ståhlberg EsSu
H17Tuomas Heikkilä HSOtto Kaario S-JKLAkseli Ruohola MSParma
D17 Anni Haanpää TPVeera Klemettinen S-JKLLiinu Nummela MU
H16Daniel Koivisto KySAapo Viippola OuTaJustus Vuori TuS
D16Henna Pylvänäinen KSAnu Tuomisto VaaSuAlli Haavisto TuS
H15 Mikko Eerola TPLasse Viilo TPVili Mähönen TP
D15 Sara Kurth TPElisa Ståhlberg EsSuKaisa Klemettinen S-JKL
Viesti – 20.9. Hämeenkyrö/Kyrös-Rasti
KultaHopeaPronssi
H21 Kalevan Rasti (Aaro Asikainen, Jere Pajunen, Hannu Airila, Thierry Gueorgiou)Paimion Rasti (Jesse Laukkarinen, Markus Lindeqvist, Kim Fagerudd, Frederic Tranchand)Ikaalisten Nouseva-Voima (Tero Linnainmaa, Dmitri Tsvetkov, Mikko Knuuttila, Vesa Taanila)
D21 Tampereen Pyrintö (Venla Harju, Sonja Kyrölä, Saila Kinni)SK Pohjantähti (Heini Wennman, Marttiina Joensuu, Sofia Haajanen)Angelniemen Ankkuri (Heini Saarimäki, Sanni Kivelä, Emily Kemp)
H20 Tampereen Pyrintö (Anssi Huostila, Anton Kuukka, Aleksi Niemi)Helsingin Suunnistajat (Arttu Syrjäläinen, Veli Kangas, Topi Raitanen)Navi (Jeremias Lipsanen, Joonas Ahola, Topias Ahola)
D20 Helsingin Suunnistajat (Helena Matilainen, Venla Heikkilä, Pihla Otsamo)MS Parma (Emilia Rantanen, Anni Valtonen, Essi Hakala)Vaasan Suunnistajat (Cecilia Sjövall, Sonja Mellberg, Hanne Manderbacka)
H18 Espoon Suunta (Alvar Palmen, Aleksi Sorsa, Lari Pernu)Tampereen Pyrintö (Konsta Puranen, Pyry Mustonen, Teemu Eerola)Ounasvaaran Hiihtoseura (Mikko Rahkola, Niilo Ojanaho, Olli Ojanaho)
D18 Turun Suunnistajat (Alli Haavisto, Venla Kinnala, Enni Jalava)Suunta Jyväskylä (Maiju Kovanen, Janika Puikkonen, Veera Klemettinen)Pargas IF (Jenny Virtala, Johanna Brink, Amy Nymalm)
H16 Tampereen Pyrintö (Vili Mähönen, Lasse Viilo, Mikko Eerola)Helsingin Suunnistajat (Miika Tala, Matias Salonen, Topias Niemi OK77 (Linus Jern, Valter Mårtensson, Eljas Talja)
D16 Vaasan Suunnistajat (Emma Stenbacka, Anu Tuomisto, Satu Tuomisto)Suunta Jyväskylä (Anu Kovanen, Kaisa Klemettinen, Elisa Viholainen)Rastivarsat (Eveliina Lohikainen, Roosa Pelkonen, Ella Hyvärinen)
2014
Sprintti 20.9. – Hollolan Urheilijat -46
KultaHopeaPronssi
H21 Jesse Laukkarinen RROlli-Pekka Koistinen HiKiOtto Simosas Orient
D21 Sari Anttonen KeuKiSofia Haajanen PohjantMaija Sianoja MSParma
H20Miika Kirmula AngAAleksi Niemi TP Veli Kangas HS
D20 Niina Hulkkonen SKUusiEkaterina Savkina EsSuPihla Otsamo HS
H18Topi Raitanen HSSamuli Schoderus PohjantAleksi Sopo KuoSu
D18Anna Haataja OHHanne Manderbacka VaaSuKaroliia Ukskoski
H17 Olli Ojanaho OHEero Heinonen MSParmaTopi Syrjäläinen HS
D17 Noora Koskinen HiisiVenla Kinnala TuSElla-Noora Rahkola OH
H16 Tuomas Heikkilä HSTeemu Eerola TPAaro Julkunen MSParma
D16 Ida-Marie Cederberg PIFVeera Klemettinen S-JKLIlona Haapasaari TuS
H15Antti Pasi KySAaro Aho VaHaArttu Vesterinen TP
D15 Jasmiina Rantala RaLuEssi Rantanen MSParmaLeenukka Hanhijärvi EsAk
 H14Niklas Heikkilä KSVille Mannonen HSKimmo Kontio KangSK
 D14Sara Kurth TPHanga Szuromi TuSLotta Eerola TP
Keskimatka 24.5. – Joutsenon Kullervo/Joutseno
KultaHopeaPronssi
H21 Pasi Ikonen VaajTe Mikko Siren AngAOlli-Markus Taivainen PelPo
D21 Inga Dambe PRVenla Harju TP Tuulia Viberg MSParma
H20 Aleksi Niemi TPOtto Loukkalahti HiKi Veli Kangas HS
D20 Henna Skog KooVeePihla Otsamo HSAino Väyrynen KyS
H18Topias Ahola NaviAnton Kuukka TP Eemeli Suominen HiKi
D18 Emmi Jokela SuSeKaroliina Ukskoski PerhKiNetta Rajamäki KangSK
H17Eevert Toivonen KangSKLauri Lavikainen KySTopi  Syrjäläinen HS
D17Emilia Ståhlberg EsSuNoora Koskinen HiisiAlexandra Enlund Femman
H16Aaro Julkunen MSParmaTeemu Eerola TPTuomas Heikkilä HS
D16 Ella Mahlamäki EsSuLiinu Nummela MUAmy Nymalm PIF
 H15Niilo Ojanaho OHTopias Niemi HSJustus Vuori TuS
 D15Elisa Viholainen S-JKLHenna Pylvänäinen KSJanina Donner OK77
Pitkä matka 6.9. – Suunta Jyväskylä/Muuratsalo
KultaHopeaPronssi
H21 Jani Lakanen VaajTeJere Pajunen KRMårten Boström SWE
D21 Saila Kinni TPSari Anttonen KeuKiSanni Kivelä AngA
H20 Aleksi Niemi TPElias Kuukka TPEetu Savolainen SiiRa
D20 Jannina Gustafsson SKUusiPihla Otsamo HSAino VäyrynenKyS
 H18Jonas Jern FemmanJoonas Ahola NaviAnton Kuukka TP
 D18Annabella Tolonen RRKaroliina Ukskoski PerhKiLotta Kirvesmies LS-37
H17Olli Ojanaho OHOlli-Pekka Heikkilä LynxEero Heinonen MSParma
D17 Emilia Ståhlberg EsSuNoora Koskinen HiisiEnni Jalava TuS
 H16Tuomas Heikkilä HSVesa Lahtinen HiKiTommi Hakuli SKUusi
 D16Amy Nymalm PIFVeera Klemettinen S-JKLIda-Marie Cederberg PIF
H15 Antti Pasi KySMikko Ahola KangSKLauri Heinaro EsSu
D15 Essi Rantanen MSParmaJasmiina Rantala RaLuLeenukka Hanhijärvi EsAk
Erikoispitkä 18.10. – Hyvinkään Rasti/ Hyvinkään Usmi
KultaHopeaPronssi
H21 Mårten Boström IFKLidingöAleksi Anttolainen LS-37Einari Heinaro HS
D21 Saila Kinni TPYvonne Gunell PIFSatu Heittola RasKu
H20 Miika Kirmula AngAEero Saleva SKUusiOtto Loukkalahti HiKi
D20 Jannina Gustafsson SKUusiAino Väyrynen KySLilja Österman TuS
H18 Aleksi Sopo KuoSuAnton Kuukka TPAntti Saikko LappRI
D18Anna Haataja OHAnnabella Tolonen RRLotta Kirvesmies LS-37
H17Eero Heinonen MSParmaMikko Rahkola OHJuho Ylinen JRV
D17 Ellen Myrskog KronanKaroliina Martikainen SVEnni Jalava TuS
H16Akseli Ruohola MSParmaTommi Härkönen KaSuValtteri Heikkinen VeVe
D16Liinu Nummela MUIda-Marie Cederberg PIFVeera Klemettinen S-JKL
H15Mikko Ahola KangSKAaro Aho VaHaTopias Niemi HS
D15 Leenukka Hanhijärvi EsAkEmma Stenbacka VaaSuAnu Tuomisto VaaSu
Yö 26.9. – Olavin Rasti/ Tanhuvaara
KultaHopeaPronssi
H21 Fredric Portin PRMikko Sirén AngATopi Penttinen Orient
D21 Sanni Kivelä AngAMira Kaskinen RasKaMarika Teini Pohjant
H20 Elias Kuukka TPLuukas Valtonen HSAleksi Niemi TP
D20 Lisa Schubnell TuSAino Väyrynen KySSanni Kymäläinen TP
H18 Topi Raitanen HSAnton Kuukka TPAntti Saikko LappRi
D18Petra Aho NaviJohanna Viilo TPAnnabella Tolonen RR
H17Ollipekka Heikkilä LynxEevert Toivonen KangSKEmil Lönnström Orient
D17 Emilia Ståhlberg EsSuRiikka Haltia RREnni Jalava TuS
H16 Tuukka Mäkinen HiisiAkseli RUohola MSParmaTommi Hakuli SKUusi
D16 Ida-Marie Cederberg PIFAmy Nymalm PIFVeera Klemettinen S-JKL
H15Mikko Ahola KangSKJustus Vuori TuSAntti Pasi KyS
D15Essi Rantanen MSParmaTuuli Heikkilä LynxJanina Donner OK77
Viesti 21.9. – Pukkila/Mäntsälän Urheilijat
KultaHopeaPronssi
H21 Paimion Rasti (Daniel Stenlund, Frederic Tranchand, Kim Fagerudd, Fredric Portin)Vaajakosken Terä (Petri Saari, Tue Lassen, Jonne Lakanen, Jani Lakanen)Kalevan Rasti (Juuso Metsälä, Jarkko Huovila, Jeer Pajunen, Thierry Gueorgiou)
D21 SK Pohjantähti (Marika Teini, Marttiina Joensuu, Sofia Haajanen)MS Parma (Tiia Miettinen, Tuulia Viberg, Maija Sianoja)Paimion Rasti (Eveliina Hirvonen, Inga Dambe, Saara Norrgrann)
H20 Tampereen Pyrintö (Jussi-Elmeri Halme, Elias Kuukka, Aleksi Niemi)Suunta Jyväskylä (Ilari Sulkula, Misa Tuomala, Eeli Viholainen)Navi (Joonas Ahola, Topias Ahola, Nicolas Rio)
D20 Espoon Suunta (Venla Heikkilä, Anniina Suhonen, Pihla Otsamo)Koove (Henna Saarinen, Iiris Taubert, Henna Skog)Rajamäen Rykmentti (Sirkku Minkkinen, Marika Suhonen, Maaret Turunen)
H18 Espoon Suunta (Juha Rauhala, Aleksi Sorsa, Lari Pernu)Tampereen Pyrintö (Vili Mustonen, Pyry Mustonen, Anton Kuukka)Helsingin Suunnistajat (Anton Salmenkylä, Topi Syrjäläinen, Topi Raitanen)
D18 Rajamäen Rykmentti  (Mirabella Tolonen, Riikka Haltia, Annabella Tolonen),IK Kronan  (Alexandra Strandvall, Linnea Myrskog, Ellen Myrskog) Vaasan Suunnistajat  (Emma Stenbacka, Sonja Mellberg, Hanne Manderbacka)
H16 S Parma  (Aaro Julkunen, Eero Lapila, Akseli Ruohola) Kymin Suunnistajat (Daniel Koivisto, Antti Väyrynen, Antti Pasi) Tampereen Pyrintö (Konsta Puranen, Taavi Mustajoki, Teemu Eerola)
D16 Pargas IF (Jenny Virtala, Ida-Marie Cederberg, Amy Nymalm) Suunta Jyväskylä (Maiju Kovanen, Elisa Viholainen, Veera Klemettinen) Mäntsälän Urheilijat (Riikka Mäkinen, Laura Kylmälä, Liinu Nummela)
2013
Sprintti 18.5. – Mikkeli/Navi
KultaHopeaPronssi
H21 Tuomo Mäkelä AngAMårten Boström LynxAntti Anttonen VaajTe
D21 Minna Kauppi ARVenla Niemi TPMerja Rantanen JRV
H20 Aleksi Anttolainen LS-37Miika Kirmula AngASanteri Sainio KangSK
D20 Jannina Gustafsson TVVJohanna Hulkkonen PihkanElli Peltomäki RasKa
H18 Aleksi Niemi TPArto Talvinen MSParmaSanteri Silvennoinen KR
D18 Niina Hulkkonen PihkanPinja Hietanen KSPihla Otsamo HS
H17 Topi Raitanen TVVEemeli Suominen HiKiAnton Kuukka TP
D17Lotta Kirvesmies LS-37Anna Haataja OHKaroliina Ukskoski PerhKi
H16Olli Ojanaho OHMikko Rahkola OHEero Heinonen MSParma
D16 Noora Koskinen HiisiAlexandra Enlund FemmanEllen Myrskog Kronan
H15Emil Sevelius OrientTuomas Heikkilä MUAaro Julkunen LHR
D15Veera Klemettinen S-JKLAnni Haanpää TPJosefina Sundman HiKi
H14Veeti Otsamo HSAaro Aho VaHaTopias Niemi HS
D14Essi Rantanen MSParmaElisa Viholainen S-JKLTuuli Heikkilä Lynx
Keskimatka 21.9. – Rasti E4 / Uurainen
KultaHopeaPronssi
H21 Thierry Gueorgiou KR Leonid Novikov HiKi Pasi Ikonen VaajTe
D21 Minna Kauppi AR Anni-Maija Fincke TP Marjo Liikanen RR
H20 Eetu Savolainen SiiRa Luukas Valtonen HS Tuukka Jurvakainen VaajTe
D20 Sanni Kivelä AngA Henna-Riikka Haikonen AnttU Elli Peltomäki RasKa
H18 Arto Talvinen MSParma Aleksi Niemi TP Santeri Silvennoinen KR
D18 Pihla Otsamo HS Niina Hulkkonen Pihkan Suvi Heittola RasKu
H17 Topi Raitanen TVV Topias Ahola Navi Miro Tuomala S-JKL
D17 Emmi Jokela SuSe Anna Haataja OH Netta Rajamäki KangSK
H16Olli Ojanaho OHTopi Syrjäläinen HSEevert Toivonen KangSK
D16Noora Koskinen HiisiRiikka Haltia RRJanika Puikkonen S-JKL
H15Tuomas Heikkilä MUAaro Aho VaHaAaro Julkunen LHR
D15Veera Klemettinen S-JKLJosefina Sundman HiKiHeidi Plit Lynx
Pitkä matka 7.9. – Pudasjärvi/Pudasjärven Urheilijat & SK Pohjantähti
KultaHopeaPronssi
H21 Thierry Gueorgiou KR Timo Sild HiKi Jani Lakanen VaajTe
D21 Tuulia Viberg MSParma Anni-Maija Fincke TP Venla Niemi TP
H20 Miika Kirmula AngA Aleksi Anttolainen LS-37 Lauri Nenonen SKVuoksi
D20 Sanni Kivelä AngA Elli Peltomäki RasKa Jannina Gustafsson TVV
H18 Arto Talvinen MSParma Aleksi Niemi TP Edvard Sundman Raseborg
D18 Niina Hulkkonen Pihkan Aino Väyrynen KyS Pihla Otsamo HS
H17 Topias Ahola Navi Anton Kuukka TP Joonas Ahola Navi
D17 Petra Aho Navi Lotta Kirvesmies LS-37 Helena Matilainen HS
H16Olli Ojanaho OHAnton Salmenkylä HSOllipekka Heikkilä Lynx
D16Alexandra Enlund Femman Ella-Noora Rahkola OHEmilia Ståhlberg EsSu
H15Teemu Eerola TPAkseli Ruohola MSParmaAaro Julkunen LHR
D15Josefina Sundman HiKiHeini Rintanen KangSKIda-Marie Cederberg PIF
Erikoispitkä 19.5. – Puumala/Anttolan Urheilijat
KultaHopeaPronssi
H21 Jonne Lakanen VaajTeVesa Taanila IkNVJarno Parkkinen RR
D21 Karoliina Sundberg LynxOuti Ojanen KangSKYvonne Gunell PIF
H20 Aleksi Anttolainen LS-37Lauri Nenonen SKVuoksiSanteri Sainio KangSK
D20 Jannina Gustafsson TVVElli Peltomäki RasKaJohanna Hulkkonen Pihkan
H18 Arto Talvinen MSParmaSanteri Silvennoinen KRArttu Syrjäläinen HS
D18 Niina Hulkkonen PihkanAnni-Kaisa Mäkipää HiisiPihla Otsamo HS
H17 Topi Raitanen TVVAnton Kuukka TPValtteri Rantala Rava
D17 Emmi Jokela SuSeLotta Kirvesmies LS-37Annabella Tolonen RR
H16Olli Ojanaho OHTopi Syrjäläinen HSMikko Rahkola OH
D16Noora Koskinen HiisiAlexandra Enlund FemmanEmilia Ståhlberg EsSu
H15Tuomas Heikkilä MUAaro Julkunen LHRAkseli Ruohola MSParma
D15Ida-Marie Cederberg PIFAnni Haanpää TPJohanna Räsänen KuoSu
Yö 27.9. – Alastaro, Loimaan Jankko, Punkalaitumen Kunto, Rasti 88
KultaHopeaPronssi
H21 Mikko Sirén AngA Antti Parjanne Lynx Severi Kymäläinen TP
D21 Marjo Liikanen RR Maija Sianoja MSParma Marttiina Joensuu Pohjant
H20 Miika Kirmula AngA Eetu Savolainen SiiRa Elias Kuukka TP
D20 Emmi Mähönen TP Sanni Kivelä AngA Oona Valkonen Kalske
H18 Santeri Silvennoinen KR Arto Talvinen MSParma Aleksi Karppinen Pohjant
D18 Suvi Heittola RasKu Niina Hulkkonen Pihkan Venla Heikkilä MU
H17  Topias Ahola Navi Anton Kuukka TP Jonas Jern Femman
D17 Katja von Schoultz OK77 Petra Aho Navi Hanne Manderbacka VaaSu
H16Olli Ojanaho OHAleksi Sorsa PihkanJoona Tynys KS
D16Enni Jalava VaRaAnni Valtonen MSParmaKrista Lahtinen HS
H15Tuomas Heikkilä MUEmil Sevelius OrientAkseli Ruohola MSParma
D15Ida-Marie Cederberg PIFJosefina Sundman HiKiEssi Roininen HS
Viesti -22.9.  Saarijärven Pullistus / Saarijärvi
KultaHopeaPronssi
H21 VaajTe (Antti Anttonen, Jani Lakanen, Anders Nordberg, Pasi Ikonen) VaajTe 2 (Juha Sorvisto, Petteri Huikko, Toni Saari, Tue Lassen) KR  (Jarkko Huovila, Aaro Asikainen, Jere Pajunen, Thierry Gueorgiou)
D21 TP (Saila Kinni, Anni-Maija Fincke, Venla Niemi) PR(Salla Fagerudd, Vroni König-Salmi, Inga Dambe) Koovee (Miia Niittynen, Liisa Anttila, Ulrika Uotila)
H20 TP (Jussi-Elmeri Halme, Elias Kuukka, Aleksi Niemi) KangSK (Antti Rantala, Santeri Sainio, Kristian Kannus) KuoSu  (Markus Räsänen, Aleksi Tuovinen, Janne Kukkonen)
D20 TP  (Suvi Harju, Sanni Kymäläinen, Emmi Mähönen) AngA (Emma Laakkio, Anni Reiman, Sanni Kivelä) RaVa (Inka Komonen, Emilia Hyvärinen, Milla Lohikainen)
H18 Navi (Antti-Ville Salomaa, Joonas Ahola, Topias Ahola) HS  (Lauri Roininen, Ville Lampinen, Veli Kangas)MSParma (Eero Heinonen, Aaro Ruohola, Arto Talvinen)
D18 TP (Salla Saarijärvi, Jutta Jussila, Johanna Viilo) HS (Helena Matilainen, Mona Juppo, Pihla Otsamo) MU (Liinu Nummela, Laura Sinisalo, Venla Heikkilä)
H16 OH (Mikko Rahkola, Tuomas Oikarinen, Olli Ojanaho) PudU (Lasse Moilanen, Taneli Härkönen, Aleksi Härkönen) MSParma (Eero Jalli, Eero Lapila, Akseli Ruohola)
D16 S-JKL(Janika Puikkonen, Elisa Viholainen, Veera Klemettinen) TP (Sanni Alatalo, Salla Pitkänen, Anni Haanpää) TuS (Venla Kinnala, Laura Jerkku, Inna Antikainen)
2012
Sprintti 3.6. – Tampere / Koovee
KultaHopeaPronssi
H21 Mårten Boström Lynx, Tuomo Mäkelä AngA jaettu kulta Tuomas Tervo RR
D21 Marika Teini Pohjant, Ulrika Uotila Koovee  jaettu kulta Merja Rantanen JRV
H20 Otto Simosas Orient Jesse Laukkarinen RR Sami Hämäläinen MSParma
D20 Anna Närhi Delta Iida Savolainen KangSK Saana-Maria Rahko Pohjant
H18 Miika Kirmula AngA Eeli Viholainen S-JKL Ville Parkkinen Pohjant
D18 Jannina Gustafsson TVV Sara Karvonen Lynx Oona Valkonen Kalske
H17Aleksi Niemi TPArto Talvinen MSParmaHenri Similä SKVuoksi
D17Anni Reiman AngANiina Hulkkonen PihkanVenla Heikkilä MU
H16Topi Raitanen TVVTopias Ahola NaviJoonas Ahola Navi
D16Lotta Kirvesmies LS-37Anna Haataja OHHanne Manderbacka VaaSu
H15 Anton Salmenkylä HS Mikko Rahkola OH Topi Syrjäläinen HS
D15 Alexandra Enlund Femman Noora Koskinen Hiisi Anni Valtonen MSParma
H14 Teemu Eerola TPAaro Julkunen LHRNiku Rintala TeuRi
D14Liinu Nummela MUAnni Haanpää TPAmy Nymalm PIF
Keskimatka 15.9. – Savon Suunta, Joroinen
KultaHopeaPronssi
H21Thierry Gueorgiou KR Antti Nurmonen KR Simo-Pekka Fincke KR
D21 Minna Kauppi AR Saila Kinni TP Merja Rantanen JRV
H20 Miika Suominen RR Tobias Henriksson PIF Toni Saari VaajTe
D20 Tuulia Viberg MSParma Anna Närhi Delta Sanni Kivelä AngA
H18 Eeli Viholainen S-JKL Miika Kirmula AngA Christian Kronberg Femman
D18 Elisa Mäkinen MU Oona Valkonen Kalske Henna Saarinen Koovee
H17Santeri Silvennoinen KRAleksi Niemi TPVeli Kangas HS
D17Niina Hulkkonen PihkanAnni Reiman AngA) Pihla Otsamo HS
H16 Topi Raitanen TVV Anton Kuukka TP Topias Ahola Navi
D16 Emmi Jokela SuSe Lotta Kirvesmies LS-37 Karoliina Ukskoski PerhKi
H15Olli Ojanaho OHEmil Sevelius OrientTuomas Heikkilä MU
D15Veera Klemettinen S-JKLRiikka Haltia RRJohanna Räsänen KuoSu
Pitkä matka 25.8.  – Hämeenlinna, Hämeenlinnan Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21 Fredric Portin PR Simo-Pekka Fincke KR Jani Lakanen VaajTe
D21 Minna Kauppi AR Merja Rantanen JRV Venla Niemi TP
H20 Miika Suominen RR Toni Saari VaajTe Tobias Henriksson PIF
D20 Henna-Riikka Haikonen AnttU Sanni Kivelä AngA Tuulia Viberg MSParma
H18 Kristian Kannus KangSK Eeli Viholainen S-JKL Miika Kirmula AngA
D18 Elisa Mäkinen MU Henna Skog Koovee Emilia Sågfors Botnia
H17 Veli Kangas HS Santeri Silvennoinen KR Arto Talvinen MSParma
D17 Pihla Otsamo HS Niina Hulkkonen Pihkan Essi Hakala MSParma
H16Topi Raitanen TVVAnton Kuukka TPTopias Ahola Navi
D16Emmi Jokela SuSe, Anna Haataja OH  jaettu kultaNetta Rajamäki KangSK
H15Olli Ojanaho OHTopi Syrjäläinen HSEmil Lönnström Orient
D15Roosa Metsola KySAlexandra Enlund FemmanSanni Alatalo TP
Erikoispitkä 27.5.  – Kortesjärven Järvi-Veikot
KultaHopeaPronssi
H21 Mikko Patana IkNV Simo-Pekka Fincke KR Einari Heinaro HS
D21 Yvonne Gunell PIF Laura Lammila MSParma Mari Väisänen KR
H20 Otto Simosas Orient Tommi Oksanen HS Tobias Henriksson PIF
D20 Henna-Riikka Haikonen AnttU Tuulia Viberg MSParma Johanna Hulkkonen Pihkan
H18 Luukas Valtonen HS Kristian Kannus KangSK Miika Kirmula AngA
D18 Elisa Mäkinen MU Oona Valkonen Kalske Johanna von Frenckell Raseborg
H17 Santeri Silvennoinen KR Aleksi Niemi TP Arto Talvinen MSParma
D17Eliisa Alatalo TPVenla Heikkilä MUHanna Lehto LapVi
H16Topias Ahola NaviTopi Raitanen TVVJoonas Ahola Navi
D16 Emmi Jokela SuSe Anna Haataja OH Lotta Kirvesmies LS-37
H15Olli Ojanaho OHTopi Syrjäläinen HSEevert Toivonen KangSK
D15Ellen Myrskog KronanAnni Valtonen MSParmaElla-Noora Rahkola OH
Yö 28.9.  – Kouvola, Kuusankosken Urheiluseura
KultaHopeaPronssi
H21 Antti Nurmonen KR Simo-Pekka Fincke KR Antti Parjanne Lynx
D21 Merja Rantanen JRV Ulrika Uotila Koovee Anni-Maija Fincke TP
H20 Miika Suominen RR Santeri Sainio KangSK Tobias Henriksson PIF
D20 Tuulia Viberg MSParma Saana-Maria Rahko Pohjant Henna-Riikka Haikonen AnttU
H18 Kristian Kannus KangSK Elias Kuukka TP Luukas Valtonen HS
D18Henna Skog Koovee Oona Valkonen Kalske Sanni Kymäläinen TP
H17 Aleksi Niemi TP Arttu Syrjäläinen HS Arto Talvinen MSParma
D17 Niina Hulkkonen Pihkan Tiina Haapakoski RasKa Pihla Otsamo HS
H16Joonas Ahola NaviSamuli Schroderus PohjantAnton Kuukka TP
D16Anna Haataja OHEssi Väisänen SKVuoksiSanni Marttinen Navi
H15Olli Ojanaho OHOllipekka Heikkilä LynxTopi Syrjäläinen HS
D15Noora Koskinen HiisiRiikka Haltia RREnni Jalava VaRa
Viesti 16.9.  – Leppävirta, Kuopion Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21 Kalevan Rasti 2  (Jere Pajunen, Aaro Asikainen, Jarkko Huovila, Philippe Adamski) Kalevan Rasti 1 (Hannu Airila, Simo-Pekka Fincke, Antti Nurmonen, Thierry Gueorgiou) Paimion Rasti  (Teemu Väre, Kim Fagerudd, Markus Lindeqvist, Fredric Portin)
D21 Tampereen Pyrintö (Anni-Maija Fincke, Venla Niemi, Saila Kinni) Asikkalan Raikas (Riina Liuha, Kirsi Kiiskinen, Minna Kauppi) Paimion Rasti(Saara Norrgrann, Vroni König-Salmi, Inga Dambe)
H20 Turun Suunnistajat  (Matti Saari, Olli Huhtinen, Mikko Huhtinen) Rajamäen Rykmentti  (Aapo Aaltio, Otso Seppälä, Miika Suominen) Kangasala SK (Antti Rantala, Santeri Sainio, Kristian Kannus)
D20 Delta (Sonja Liukkonen, Kerstin Uiboupin, Anna Närhi) Vaasan Suunnistajat (Ella Nurmi, Essi Varjonen, Kirsi Nurmi)Lahden Suunnistajat -37 (Tytti Kirvesmies, Filomena Kovacs, Lotta Kirvesmies)
H18 Suunta Jyväskylä  (Ilari Sulkula, Misa Tuomala, Eeli Viholainen) Helsingin Suunnistajat  (Veli Kangas, Arttu Syrjäläinen, Luukas Valtonen) Tampereen Pyrintö  (Elias Kuukka, Jussi-Elmeri Halme, Aleksi Niemi)
D18 Koovee  (Amanda Uusitalo, Henna Saarinen, Henna Skog), Mäntsälän Urheilijat  (Venla Heikkilä, Laura Sinisalo, Elisa Mäkinen) Rajamäen Rykmentti  (Sirkku Minkkinen, Maaret Turunen, Marika Suominen)
H16 Navi  (Anton Sihvonen, Joonas Ahola, Topias Ahola) Ounasvaaran Hiihtoseura  (Mikko Rahkola, Markku Bergman, Olli Ojanaho) MS Parma (Eero Heinonen, Akseli Ruohola, Aaro Ruohola)
D16 Ounasvaaran Hiihtoseura (Ella-Noora Rahkola, Laura Kotila, Anna Haataja) Tampereen Pyrintö  (Salla Saarijärvi, Anni Haanpää, Johanna Viilo) Navi  (Sanni Marttinen, Iita Pulkkinen, Alisa Laitinen)
2011
Sprintti – 5.6. Piikkiö/Paimion Rasti & RastiPiikkiö
KultaHopeaPronssi
H21 Petteri Muukkonen VeVeOlli-Markus Taivainen PelPoOlli-Pekka Koistinen Delta
D21 Anni-Maija Fincke TPMerja Rantanen KooveeVenla Harju TP
H20 Toni Saari VaajTeJesse Laukkarinen RRSeveri Kymäläinen TP
D20 Mira Kaskinen UlvUraTuulia Viberg MSParmaSari Anttonen KeuKi
H18 Kristian Kannus KangSKLuukas Valtonen HSTuukka Jurvakainen S-JKL
D18 Henna-Riikka Haikonen AnttUHenna Skog KooveeJohanna Hulkkonen Pihkan
H16 Aleksi Niemi TPSanteri Silvennoinen KRTopi Raitanen TVV
D16 Pihla Otsamo HSAnna Haataja OHSuvi Heittola RasKu
Keskimatka 17.9. –  Rastiketut
KultaHopeaPronssi
H21 Topi Anjala IkNVThierry Gueorgiou KRPetteri Muukkonen VeVe
D21 Minna Kauppi ARInga Dambe PRSaila Kinni TP
H20 Florian Howald TPTopias Tiainen KangSKJesse Laukkarinen RR
D20 Kirsi Nurmi VaaSuTuulia Viberg MSParmaAnna Närhi Delta
H18 Eeli Viholainen S-JKLTommi Oksanen HSJussi-Elmeri Halme TP
D18 Annika Kottonen LynxEmilia Mänttäri KuoSuSanni Kivelä AngA
H16 Santeri Silvennoinen KRTopias Ahola NaviAleksi Niemi TP
D16 Elisa Alatalo TPAnna Haataja OHHanna Lehto LapVi
Pitkä matka 4.9. – Liedon Parma / Yläne
KultaHopeaPronssi
H21 Thierry Gueorgiou KRTopi Anjala IkNVTero Föhr VeVe
D21 Merja Rantanen KooveeMinna Kauppi ARAnni-Maija Fincke TP
H20 Topias Tiainen KangSKSami Hämäläinen MSParmaSeveri Kymäläinen TP
D20 Mira Kaskinen UlvUraMiina Kanko KooveeLotta Karhola TP
H18 Santeri Sainio KangSKLauri Nenonen SKVuoksiTommi Oksanen HS
D18 Henna-Riikka Haikonen AnttUSanni Kivelä AngAJohanna Hulkkonen Pihkan
H17 Eeli Viholainen S-JKLLuukas Valtonen HSJussi-Elmeri Halme TP
D17 Elisa Mäkinen MUJannina Gustafsson TVVSara Karvonen Lynx
H16Arto Talvinen MSParmaArttu Syrjäläinen HSAleksi Niemi TP
D16Hanna Lehto LapViSuvi Heittola RasKuTanja Moser TP
H15Topi Raitanen TVVTopias Ahola NaviJoonas Ahola Navi
D15Anna Haataja OHSalla Saarijärvi TPEssi Väisänen SKVuoksi
Erikoispitkä 21.5. – Kalevan Rasti
KultaHopeaPronssi
H21 Petteri Muukkonen VeVeKiril Nikolov KRPasi Ikonen VaajTe
D21 Aino Mänkärlä LynxInga Dambe PRAnni Heikkonen RasKa
H20 Tobias Herniksson PIFToni Saari VaajTeSami Hämäläinen MSParma
D20 Sari Anttonen KeuKiMira Kaskinen UlvUraSonja Kyrölä TP
H18 Tommi Oksanen HSLuukas Valtonen HSElias Kuukka TP
D18 Henna Skog KooveeHenna-Riikka Haikonen AnttUElisa Mäkinen MU
H16 Aleksi Niemi TPTopias Ahola NaviJesse Ihalainen Navi
D16 Anna Haataja OHLotta Kirvesmies LS-37Petra Aho Navi
Yö 1.10. – Kyrös Rasti / Mouhijärvi, Sastamala
KultaHopeaPronssi
H21 Olli-Markus Taivainen PelPoJanne Heikka TPTimo Sild Delta
D21 Inga Dambe PRMarttiina Joensuu PohjantLaura Portin MSParma
H20 Topias Tiainen KangSKEinari Heinaro HSToni Saari VaajTe
D20 Mira Kaskinen UlvUraSonja Kyrölä TPEmma Silvennoinen PR
H18 Elias Kuukka TPTuukka Jurvakainen S-JKLJere Sipponen PR
D18 Jenna Pajunen NaviEssi Hietaoja HSSanni Kivelä AngA
H16 Santeri Silvennoinen KRArto Talvinen MSParmaJoonas Ahola Navi
D16 Annabella Tolonen RRSuvi Heittola RasKuJohanna Viilo TP
Viesti 18.9 – Alajärven Ankkurit / Vimpeli
KultaHopeaPronssi
H21 Vaajakosken Terä (Juha Sorvito, Jani Lakanen, Pasi Ikonen, Anders Nordberg)Paimion Rasti (Teemu Väre, Kim Fagerudd, Markus Lindeqvist, Fredric Portin) Kalevan Rasti (Jere Pajunen, Antti Nurmonen, Simo-Pekka Fincke, Thierry Gueorgiou)
D21 Tampereen Pyrintö  (Venla Niemi, Saila Kinni, Anni-Maija Fincke) Paimion Rasti (Saara Norrgrann, Katri Lindeqvist, Inga Dambe) MS Parma (Laura Lammila, Outi Sareila, Maija Sianoja)
H20  Rajamäen Rykmentti (Aapo Aaltio, Jesse Laukkarinen, Miika Suominen) Kangasala SK (Kristian Kannus, Santeri Sainio, Topias Tiainen) Paimion Rasti(Henri Kalve, Janne Nieminen, Tommi Reponen)
D20 Koovee (Henna Saarinen, Henna Skog, Miina Kanko) Angelniemen Ankkuri (Milla Saarimäki, Pinja Kurppa, Sanni Kivelä) MS Parma (Tiia Miettinen, Reeta Rantanen, Tuulia Viberg)
H18 Hämeenlinnan Suunnistajat (Vili Virkki, Atte Mäkelä, Ari Meriläinen) Tampereen Pyrintö  (Heikki Virekunnas, Jussi-Elmeri Halme, Elias Kuukka) SK Vuoksi (Lauri Nenonen, Lauri Similä, Tuomas Kotro)
D18 Rajamäen Rykmentti  (Ilona Lehtinen, Marika Suominen, Maaret Turunen) Mäntsälän Urheilijat (Venla Heikkilä, Laura Sinisalo, Elisa Mäkinen) Angelniemen Ankkuri  (Emma Laakkio, Anni Reiman, Lilia Emaldinova)
H16 Helsingin Suunnistajat  (Ville Lampinen, Veli Kangas, Arttu Syrjäläinen) Tuusulan Voima-Veikot (Eero Tuomaala, Eero Saleva, Topi Raitanen) Delta (Vilho Loukkalahti, Eemeli Suominen, Edvard Sundman)
D16 Ounasvaaran Hiihtoseura (Ella Rahkola, Suvi Oikarinen, Anna Haataja) Rajamäen Rykmentti  (Riikka Haltia, Mirabella Tolonen, Annabella Tolonen) Helsingin Suunnistajat  (Helena Matilainen, Essi Roininen, Krista Lahtinen)
2010
Sprintti – 22.5. Lynx
KultaHopeaPronssi
H21 Tuomas Tervo RRMatthias Merz RRVesa Taanila IkNV
D21 Minna Kauppi ARKaroliina Sundberg LynxMerja Rantanen Koovee
H20 Antti Vainio MSParmaSeveri Kymäläinen TPJoni Hirvikallio LappRi
D20 Anastasia Tihonova HiisiVenla Niemi TPMonika Gajde KangSK
H18 Miika Suominen RROtto Simosas OrientMikko Huhtinen TuS
D18 Henna-Riikka Haikonen AnttUSaana-Maria Rahko PohjantJohanna Hulkkonen Pihkan
H16 Kristian Kannus KangSKOtto Loukkolahti DeltaVille Parkkinen Pohjant
D16 Jannina Gustafsson TVVMarika Suominen RRNiina Hulkkonen Pihkan
Keskimatka 18.9. – Rastivarsat
KultaHopeaPronssi
H21 Kim Fagerudd PRPasi Ikonen VaajTeJarkko Huovila TP
D21 Minna Kauppi AR Anni-Maija Fincke TPKaroliina Sundberg Lynx
H20 Victor Mansner SVEinari Heinaro HSOskari Mikkola HS
D20  Venla Niemi TPHanna Raitanen RRFrida Lönnberg PIF
H18 Sami Hämäläinen MSParmaMatti Saari TuSMikko Huhtinen TuS
D18 Emmi Mähönen TPSaana-Maria Rahko PohjantTytti Kirvesmies LS-37
H16 Eeli Viholainen S-JKLEdvard Sundman DeltaVille Parkkinen Pohjant
D16 Maaret Turunen RRJannina Gustafsson TVVAnniina Suhonen KuoSu
Pitkä matka 5.9. – Karjaan Ura
KultaHopeaPronssi
H21 Pasi Ikonen VaajTePetteri Muukkonen VeVeOlli-Markus Taivainen PelPo
D21 Minna Kauppi ARMerja Rantanen KooeeAnni-Maija Fincke TP
H20 Einari Heinaro HSAntti Vainio MSParmaTopi Penttinen Orient
D20 Venla Niemi TPMira Kaskinen UlvUraMiina Kanko Koovee
H18Sami Hämäläinen MSParmaMiika Suominen RRJesse Laukkarinen RR
D18Tytti Kirvesmies LS-37Tuulia Viberg TuSAnna Närhi JRV
H17Tommi Oksanen HSAapo Aaltio RRAnssi Vesanto EsSu
D17Johanna Hulkkonen PihkanHenna-Riikka Haikonen AnttUEssi Hietaoja HS
H16 Otto Loukkalahti DeltaKristian Kannus KangSKEeli Viholainen S-JKL
D16 Elisa Mäkinen MUEmilia Mänttäri KuoSuMaaret Turunen RR
H15 Edvard Sundman DeltaAleksi Niemi TPArto Talveinen MSParma
D15 Suvi Heittola RasKuNiina Hulkkonen PihkanPihla Otsamo HS
Erikoispitkä 23.5. Someron Esa
KultaHopeaPronssi
H21 Petteri Muukkonen VeVeAntti Parjanne LynxFredric Portin Brahe
D21 Riina Kuuselo TPSilja Tarvonen KalskeUlrika Uotila Koovee
H20 Oskari Mikkola HSJoni Hirvikallio LappRiVictor Mansner SV
D20 Sari Anttonen KeuKiMonika Gajde KangSKHanna Raitanen RR
H18 Otto Simosas OrientMiika Suominen RRMikko Huhtinen TuS
D18 Essi Hietaoja HSSonja Liukkonen DeltaElli Peltomäki SiikSi
H16 Eeli Viholainen S-JKLOtto Loukkolahti DeltaLuukas Valtonen HS
D16 Niina Hulkkonen PihkanElisa Mäkinen MUSuvi Heittola RasKu
Yö 2.10. – Mynämäen Suunnistajat -52
KultaHopeaPronssi
H21 Leo Laakkonen TPAntti Nurmonen KRAapo Leskinen Lynx
D21 Marika Teini RaLuMarttiina Joensuu PohjantInga Dambe PR
H20 Einari Heinaro HSMikko Siren AngASeveri Kymäläinen TP
D20 Venla Niemi TPSari Anttonen KeuKiEllu Munukka TP
H18 Miika Suominen RROtto Simosas OrientMiika Arvola Koovee
D18 Sanni Kivelä AngATuulia Viberg TuSHenna-Riikka Haikonen AnttU
H16 Luukas Valtonen HSEeli Viholainen S-JKLSanteri Silvennoinen KR
D16 Marika Suominen RROona Valkonen KalskeEliisa Alatalo TP
Viesti 19.9. Vihti
KultaHopeaPronssi
H21 Kalevan Rasti (Jere Pajunen, Antti Nurmonen, Hannu Airila, Thierry Gueorgiou) Vaajakosken Terä  (Antti Anttonen, Jonne Lakanen, Jani Lakanen, Pasi Ikonen) Rajamäen Rykmentti  (Jarno Parkkinen, Vili Niemi, Tuomas Tervo, Matthias Merz)
D21 SK Pohjantähti (Heini Wennman, Marttiina Joensuu, Sofia Haajanen) Tampereen Pyrintö (Riina Kuuselo, Saila Kinni, Anni-Maija Fincke) Paimion Rasti (Saara Norrgrann, Jaana Röytiö, Inga Dambe)
H20 Helsingin Suunnistajat (Attila Molnar, Oskari Mikkola, Einari Heinaro) Kangasala SK (Rasmus Alén, Santeri Sainio, Topias Tiainen) MS Parma (Eero-Matti Vainio, Antti Vainio, Sami Hämäläinen)
D20 Tampereen Pyrintö (Ellu Munukka, Lotta Karhola, Venla Niemi) Kangasala SK  (Niina Papinsaari, Iida Savolainen, Monika Gajda) Rajamäen Rykmentti (Ilona Lehtinen, Sanna Minkkinen, Hanna Raitanen)
H18 Rajamäen Rykmentti  (Jesse Laukkarinen, Aapo Aaltio, Miika Suominen) SK Vuoksi (Lauri Nenonen, Lauri Similä, Tuomas Kotro) Helsingin Suunnistajat  (Panu Kangas, Lassi Aaltonen, Tommi Oksanen)
D18 Kuopion Suunnistajat (Emilia Mänttäri, Anniina Suhonen, Miitu Korhonen) Rasti-Lukko (Anna Laitinen, Silja Annila, Emilia Teini) Tampereen Pyrintö (Suvi Harju, Emmi Mähönen, Liisa Parviainen)
H16 Tampereen Pyrintö  (Aleksi Niemi, Jussi-Elmeri Halme, Elias Kuukka) Delta (Miika Kirmula, Edvard Sundman, Otto Loukkalahti) Navi (Arttu Syrjäläinen, Jesse Ihalainen, Topias Ahola)
D16 Rajamäen Rykmentti  (Marika Suominen, Sirkku Minkkinen, Maaret Turunen) Turun Suunnistajat  (Laura Neuvonen, Lilja Österman, Emmi Haavisto) Lapuan Virkiä  (Jenna Lehto, Salla Pajula, Hanna Lehto)

 

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail