Suunnistuksen SM-mitalistit 2000-2009

2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000 |

Vuodet 2010-

2009
Sprintti –
KultaHopeaPronssi
H21 Tero Föhr Tuomas Tervo Mats Haldin
D21 Kauppi MinnaRantanen MerjaFincke Anni-Maija
H20 Vili NiemiKalle LiukkonenAntti Vainio
D20 Marika TeiniHeini PapinsaariVenla Niemi
H18 Peter SundelinEinari HeinaroMikko Huhtinen
D18 Mira KaskinenFrida LönnbergKirsi Nurmi
H16 Tuukka JurvakainenEeli ViholainenPanu Kangas
D16 Marika SuominenKatri LylynperäEmmi Mähönen
Keskimatka
KultaHopeaPronssi
H21 Topi AnjalaJohan Bäckman
Petteri Muukkonen
D21 Anni-Maija FinckeMerja RantanenRiina Kuuselo
H20 Samu LehtolaPetteri HuikkoTaneli Pantsar
D20 Marjo LiikanenAnastasia TihonovaSari Nurmela
H18 Florian HowaldToni SaariEinari Heinaro
D18 Mira KaskinenFrida LönnbergSari Anttonen
H16 Otto LoukkalahtiLauri NenonenLuukas Valtonen
D16 Emmi MähönenHenna-Riikka HaikonenHenna Skog
Pitkä matka
KultaHopeaPronssi
H21 Jani LakanenSimo MartomaaJohan Bäckman
D21 Inga DambeMerja RantanenAnne-Mari Leskinen
H20 Olli-Markus TaivainenSamu LehtolaFredric Portin
D20 Venla NiemiMarjo LiikanenEva-Lina Skogvik
H18 Topias TiainenSeveri KymäläinenEinari Heinaro
D18 Mira KaskinenSari AnttonenFrida Lönnberg
H17 Otto SimosasSami HämäläinenMiika Suominen
D17 Reeta RantanenEmma SilvennoinenSanna Minkkinen
H16Aleksi TuovinenSanteri SainioPanu Kangas
D16Emmi MähönenEssi HietaojaJohanna Hulkkonen
H15 Kristian KannusLuukas ValtonenOtto Loukkalahti
D15 Jenna LaukkarinenHenna SkogElisa Mäkinen
Erikoispitkä
KultaHopeaPronssi
H21 Mats HaldinEsa HuttunenPasi Ikonen
D21 Minna KauppiMerja RantanenAnni-Maija Fincke
H20 Olli-Markus TaivainenSamu LehtolaJoni Hirvikallio
D20 Eva-Lina SkogvikHeini PapinsaariÅsa Granqvist
H18 Victor Lövdal Otto SimosasOskari Mikkola
D18 Frida LönnbergMira KaskinenKirsi Nurmi
H16 Kristian KannusJermu KujanpääOtto Loukkalahti
D16 Johanna HulkkonenEssi HietaojaEmilia Mänttäri
KultaHopeaPronssi
H21 Esa HuttunenOskari LiukkonenPasi Ikonen
D21 Merja RantanenRiina KuuseloAnne-Mari Leskinen
H20 Samu LehtolaPetteri HuikkoTaneli Pantsar
D20 Marika TeiniVenla NiemiSabrina Meriheinä
H18 Einari HeinaroMikko HuhtinenAntti Honkimaa
D18 Mira KaskinenLotta KarholaSari Anttonen
H16 Kristian KannusOtto LoukkalahtiHeikki Virekunnas
D16Emmi MähönenSilja AnnilaElisa Mäkinen
Viesti
KultaHopeaPronssi
H21 Vehkalahden Veikot (Tuomas Mattila, Jonne Lehto, Petteri Muukkonen, Tero Föhr)Vaajakosken Terä (Jouni Kahelin, Jonne Lakanen, Pasi Ikonen, Jani Lakanen)Tampereen Pyrintö (Hannu Saarijärvi, Jarkko Huovila, Elmeri Vähänen, Timo Saarinen)
D21 Tampereen Pyrintö (Saila Kinni, Riina Kuuselo, Anni-Maija Fincke)Koovee (Pinja Mäkinen, Liisa Anttila, Merja Rantanen)Lynx (Aino Leskinen, Anne-Mari Leskinen, Karoliina Sundberg)
H20 Pellon Ponsi (Taneli Pantsar, Sami-Petteri Juopperi, Olli-Markus Taivainen)Koovee (Johannes Turunen, Miika Arvola, Juho Westerlund)Delta (Jonatan Karjus, Jaakko Laine, Kalle Liukkonen)
D20 Tampereen Pyrintö (Elina Virekunnas, Ellu Munukka, Venla Niemi)Vehkalahden Veikot (Sanna Kauppila, Sari Nurmela, Marjo Liikanen)Helsingin Suunnistajat (Nelli Hietaoja, Milla Mattila, Essi Hietaoja)
H18 Kangasala SK (Martti Siikaluoma, Kenny Kivikas, Topias Tiainen)Tampereen Pyrintö (Jussi Kivelä, Florian Howald, Severi Kymäläinen)Turun Suunnistajat (Mikko Huhtinen, Lauri Lappalainen, Matti Saari)
D18Koovee (Natalia Kanko, Henna Skog, Miina Kanko)Keuruun Kisailijat (Milka Leppäsalmi, Sonja Mörsky, Sari Anttonen)Kangasniemen Kalske (Oona Valkonen, Tiina Laitinen, Outi Valkonen)
H16 Helsingin Suunnistajat (Luukas Valtonen, Tommi Oksanen, Panu Kangas)Suunta Jyväskylä (Eeli Viholainen, Misa Tuomala, Tuukka Jurvakainen)SK Vuoksi (Lauri Similä, Lauri Nenonen, Tuomas Kotro)
D16 Kokkolan Suunnistajat (Ruska Saarela, Roosa Hämäläinen Kuopion Suunnistajat (Emilia Mänttäri, Anniina Suhonen, Johanna Ukkola)Kangasala SK (Aino Ojanen, Alma Toivonen, Iida Savolainen)
2008
Sprintti –
KultaHopeaPronssi
H21 Antti AnttonenAntti HarjuJevgeni Fadejev
D21 Mikkola MarikaVroni König-SalmiMarttiina Joensuu
H20 Leo LaakkonenLauri TammemäeJuri Kirjanov
D20 Aino LeskinenMaija SianojaSaara Nikkari
H18 Ville-Matti Kalske
Kenny Kivikas
Severi Kymäläinen
Daniel Blomster
D18 Venla NiemiSari AnttonenHanna Raitanen
H16 Miika ArvolaJesse LaukkarinenMiika Suominen
D16 Tytti KirvesmiesIida SavolainenJulia Björkstrand
Keskimatka
KultaHopeaPronssi
H21 Pasi IkonenTero FöhrValentin Novikov
D21 Minna KauppiMaria RantalaBodil Holmström
H20 Olli-Markus TaivainenLeo LaakkonenAaro Asikainen
D20 Maija SianojaMaiju NurmelaOuti Ojanen
H18 Oskari MikkolaSeveri KymäläinenTaneli Pantsar
D18 Venla NiemiSari AnttonenFrida Lönnberg
H16 Otto SimosasSami HämäläinenMatti Saari
D16 Tuulia VibergEeva-Liisa HakalaHenna-Riikka Haikonen
Pitkä matka
KultaHopeaPronssi
H21 Tero FöhrJonne LakanenTopi Anjala
D21 Inga DambeMaria RantalaBodil Holmström
Anne-Mari Leskinen
H20 Olli-Markus TaivainenLeo LaakkonenSamu Lehtola
D20 Maija SianojaAnna-Sofia MarilaMarika Teini
H18 Topi PenttinenVictor MansnerAntti Vainio
D18 Venla NiemiSari NurmelaSanni Lepola
H17 Einari HeinaroTapani MäkinenOtto Sund
D17 Lotta KarholaSari AnttonenTiia Miettinen
H16 Mikko HuhtinenMiika SuominenMiika Arvola
D16 Tytti KirvesmiesTuulia VibergKirsi Nurmi
H15 Tuukka JurvakainenPanu KangasAnssi Vesanto
D15 Henna-Riikka HaikonenAnnika KottonenSanni Kivelä
Erikoispitkä
KultaHopeaPronssi
H21 Vesa TaanilaMats DahlenMikael Fabritius
D21 Vroni König-SalmiRiina KuuseloYvonne Gunell
H20 Leo LaakkonenJohannes PohjalaVili Niemi
D20 Aino LeskinenMarjo LiikanenMaija Sianoja
H18 Victor MansnerPetteri HuikkoTaneli Pantsar
D18 Fiona KirkVenla NiemiAnna-Kaisa Asikainen
H16 Matti SaariMartti SiikaluomaOtto Simosas
D16 Henna-Riikka HaikonenJohanna HulkkonenTuulia Viberg
KultaHopeaPronssi
H21 Timo SaarinenVesa TaanilaAntti Nurmonen
D21 Merja RantanenPinja SatriMarttiina Joensuu
H20 Olli-Markus TaivainenLeo LaakkonenAaro Asikainen
D20 Maija SianojaMarika TeiniHanna Siven
H18 Severi KymäläinenNiko-Petteri SaloAntton Viljakainen
D18 Venla NiemiMira KaskinenTiia Miettinen
H16 Sami HämäläinenOtto SimosasMiika Suominen
D16 Henna-Riikka HaikonenJohanna HulkkonenEmmi Mähönen
Viesti
KultaHopeaPronssi
H21 Rajamäen Rykmentti (Kimmo Vilska, Matthias Mertz, Marko Väisänen, Tuomas Tervo)Paimion Rasti (Mats Dahlen, Francois Gonon, Kim Fagerudd, Markus Lindeqvist)Vehkalahden Veikot (Tuomas Mattila, Simo-Pekka Fincke, Jonne Lehto, Tero Föhr)
D21 Paimion Rasti (Satu Vesalainen, Inga Dambe, Katri Lindeqvist)Asikkalan Raikas (Sirkka-Liisa Huusari, Kirsi Vanhalakka, Minna Kauppi)SK Pohjantähti (Laura Hokka, Heini Wennman, Marttiina Joensuu)
H20 Pellon Ponsi (Taneli Pantsar, Tommi Uusimäki, Olli-Markus Taivainen) Valkeakosken Haka (Jussi Nurminen, Rasmus Alen, Leo Laakkonen)Lynx (Tommi Pajula, Tuomas Metsälä, Rainer Kujala)
D20 Kangasala SK (Heini Papinsaari, Laura Palm, Outi Ojanen)Anttolan Urheilijat (Kati Korhonen, Laura Pajunen, Henna-Riikka Haikonen)Tampereen Pyrintö (Saana Vahvelainen, Elina Virekunnas, Anna-Sofia Marila)
H18 IF Femman (Otto Sund, Victor Lövdal, Peter Sundelin)Helsingin Suunnistajat (Mikko Laakso, Attila Molnar, Einari Heinaro)IF Sibbo-Vargarna (Daniel Blomster, Sebastian Meriheinä, Victor Mansner)
D18 Tampereen Pyrintö (Ellu Munukka, Lotta Karhola, Venla Niemi)Koovee (Kaisa Lylynperä, Miia Niittynen, Miina Kanko)Keuruun Kisailijat (Sonja Mörsky, Milka Leppäsalmi, Sari Anttonen)
H16 Rajamäen Rykmentti (Otso Seppälä, Aapo Aaltio, Miika Suominen)Paimion Rasti (Tommi Reponen, Jere Sipponen, Janne Nieminen)Lapuan Virkiä (Valtteri Patana, Santeri Kössi, Toni Saari)
D16 Turun Suunnistajat (Salla Koskinen, Vera Österman, Tuulia Viberg)Angelniemen Ankkuri (Milla Saarimäki, Pinja Kurppa, Sanni Kivelä)Koovee (Vilma Multisilta, Henna Skog, Natalia Kanko)
2007
Sprintti –
KultaHopeaPronssi
H21 Mats HaldinTero Föhr
Jani Lakanen
D21 Paula Iso-MarkkuHeli JukkolaJohanna Pietilä
H20 Oskari LiukkonenRobin FröbergAaro Asikainen
D20 Heini SaarimäkiAino LeskinenMarjo Niittynen
H18 Leo LaakkonenTuomo IstolahtiVili Niemi
D18 Venla NiemiMarjo LiikanenHeini Papinsaari
H16 Victor Lövdal Sami ValkamaSeveri Kymäläinen
D16 Mira KaskinenTuulia VibergLotta Karhola
Keskimatka
KultaHopeaPronssi
H21 Thierry GueorgiouValentin NovikovJonne Lehto
D21 Heli JukkolaBodil HolmströmNatalia Korzhova
H20 Oskari LiukkonenAaro AsikainenLauri Tammemäe
D20 Aino LeskinenHeini SaarimäkiSofia Haajanen
H18 Olli-Markus TaivainenLeo LaakkonenJohannes Turunen
D18 Venla NiemiAnna-Sofia MarilaTuija Timonen
H16 Einari HeinaroSami ValkamaEero-Matti Vainio
D16 Lotta KarholaSari AnttonenLaura Juntunen
Pitkä matka
KultaHopeaPronssi
H21 Jarkko HuovilaPetteri MuukkonenJarno Parkkinen
D21 Minna KauppiBodil HolmströmHeli Jukkola
H20 Oskari LiukkonenAaro AsikainenNiklas Saramäki
D20 Saila KinniAino LeskinenSaara Norrgrann
H18 Samu LehtolaLeo LaakkonenVili Niemi
D18 Marjo LiikanenMarika TeiniAnna-Sofia Marila
H17 Taneli PantsarMikko SirénVictor Mansner
D17 Venla NiemiEllu MunukkaKaisa Lylynperä
H16Severi KymäläinenLauri LehtinenEinari Heinaro
D16Mira KaskinenTiia MiettinenSari Anttonen
H15 Tommi Reponen Sami HämäläinenMiika Arvola
D15Tytti Kirvesmies Tuulia VibergAnna Närhi
Erikoispitkä
KultaHopeaPronssi
H21 Jarkko HuovilaPetteri MuukkonenJarno Parkkinen
D21 Johanna PietiläAnni-Maija FinckeLaura Häsä
H20 Robin FröbergJuho-Matti TaivainenHenrik Väisänen
D20 Heini SaarimäkiAino LeskinenMarjo Niittynen
H18 Leo LaakkonenAntti VainioDaniel Stenlund
D18 Venla NiemiMarjo LiikanenHeini Papinsaari
H16 Eetu SummanenVictor LövdalAntti Alppi
D16 Mira KaskinenTuulia VibergLotta Karhola
KultaHopeaPronssi
H21 Thierry GueorgiouMatthias MerzTero Föhr
D21 Minna KauppiSatu VesalainenHeli Jukkola
H20 Oskari LiukkonenAaro AsikainenLauri Tammemäe
D20 Outi OjanenSaila KinniSaara Norrgrann
H18 Samu LehtolaLeo LaakkonenJaakko Laine
D18 Marika TeiniMarjo LiikanenVenla Niemi
H16 Peter SundelinSeveri KymäläinenLauri Lehtinen
D16 Mira KaskinenNiina PapinsaariSari Anttonen
Viesti
KultaHopeaPronssi
H21 Kalevan Rasti (Hannu Airila, Simo Martomaa, Antti Harju, Thierry Gueorgiou)Tampereen Pyrintö (Timo Saarinen, Pekka Itävuo, Elmeri Vähänen, Jarkko Huovila)Vaajakosken Terä (Antti Anttonen, Juha Sorvisto, Jouni Kahelin, Jonne Lakanen)
D21 Paimion Rasti (Satu Vesalainen, Inga Dambe, Katri Lindeqvist) Angelniemen Ankkuri (Sanna Heinonen, Heli Elovaara, Maria Rantala)Turun Suunnistajat (Tea Laurila, Vroni König-Salmi, Bodil Holmström)
H20 Pellon Ponsi (Tommi Uusimäki, Juho-Matti Taivainen, Olli-Markus Taivainen)Lynx (Rainer Kujala, Niklas Saramäki, Juuso Metsälä)Kalevan Rasti (Oleg Busigin, Antti Nurmonen, Aaro Asikainen)
D20 Angelniemen Ankkuri (Joosefiina Kukkonen, Sanna Nurmi, Heini Saarimäki)Rajamäen Rykmentti (Hanna Raitanen, Ly Trei, Saara Nikkari)Valkeakosken Haka (Tiia Tallila, Senni Salonen, Essi Partanen)
H18 Kangasala SK (Topias Tiainen, Mikko Hölli, Samu Lehtola)MS Parma (Peltola Tuomas, Antti Vainio, Jesse Martelius)Delta (Jani Flaaming, Jaakko Laine, Kalle Liukkonen)
D18 Tampereen Pyrintö (Ellu Munukka, Anna-Sofia Marila, Venla Niemi)Kangasala SK (Maija Ojanen, Laura Palm, Heini Papinsaari)IK Kronan (Emma Storvall, Ida-Marie Skogvik, Eva-Lina Skogvik)
H16 Rajamäen Rykmentti (Eetu Summanen, Miika Suominen, Lauri Lehtinen)Helsingin Suunnistajat (Panu Kangas, Antti Pirilä, Einari Heinaro)Kankaanpään Suunnistajat (Risto-Matti Hakola, Joni Penttinen, Antti Alppi)
D16 Keuruun Kisailijat (Sonja Mörsky, Milka Leppäsalmi, Sari Anttonen)MS Parma (Saana Taimisto, Laura Juntunen, Tiia Miettinen)Tampereen Pyrintö (Saana Vahvelainen, Emmi Mähönen, Lotta Karhola)
 2006
Sprintti – 4.6. Tuusula / Tuusulan Voima-Veikot
KultaHopeaPronssi
H21 Tero FöhrPetteri MuukkonenJani Lakanen
D21 Heli JukkolaLiisa AnttilaMinna Kauppi
H20 Oskari LiukkonenJanne HeikkaAntti Nurmonen
D20 Saila KinniUlrika UotilaHeini Wennman
H18 Olli-Markus TaivainenMathias HallLeo Laakkonen
D18 Outi OjanenMaija SianojaMari Mäki-Torkko
H16 Severi KymäläinenPetteri HuikkoVictor Lövdal
D16 Venla NiemiLotta KarholaSari Anttonen
Keskimatka (aiemmin pikamatka)
KultaHopeaPronssi
H21 Tero FöhrPetteri MuukkonenJani Lakanen
D21 Minna KauppiMaria RantalaBodil Holmström
H20 Oskari LiukkonenJanne Heikka Juho-Matti Taivainen
D20 Saila KinniHeini SaarimäkiSanna Nurmi
H18 Olli-Markus TaivainenAaro AsikainenJohannes Pohjala
D18 Aino LeskinenEssi PartanenOuti Ojanen
H16 Topias TiainenAntti VainioPetteri Huikko
D16 Mira KaskinenKaisa LylynperäVenla Niemi
Pitkä matka (aiemmin normaalimatka) – 3.9. Rajamäen Rykmentti
KultaHopeaPronssi
H21 Jani LakanenPasi IkonenPetteri Muukkonen
D21 Maria RantalaVroni König-SalmiBodil Holmström
H20 Janne HeikkaJuho-Matti TaivainenSebastian Snickars
D20 Saila KinniHeini WennmanHeini Saarimäki
H18 Aaro AsikainenJohannes PohjalaAntero Ranki
D18 Anni HonkimaaAino LeskinenOuti Ojanen
H17 Olli-Markus TaivainenJuho WesterlundFredric Portin
D17 Marika TeiniAnna-Sofia MarilaMarjo Liikanen
H16Antti VainioVille KosolaPetteri Huikko
D16Venla NiemiKaisa LylynperäSari Nurmela
H15 Topias Tiainen Jesse UkkolaLövdal Victor
D15 Laura Juntunen Lotta KarholaSaana Taimisto
Erikoispitkä (aiemmin pitkä) – 20.5. Juvan Urheilijat, Olavin Rasti, Sulkavan Urheilijat -41
KultaHopeaPronssi
H21 Samuli LauniainenMarkus Lindeqvist Topi Anjala
D21 Minna KauppiHeli JukkolaMari Sane
H20 Aki KauppinenJaakko TervoLasse Suonpää
D20 Heini WennmanPaula Iso-MarkkuSofia Haajanen
H18 Aaro AsikainenJanne NurminenJohannes Pohjala
D18 Aino LeskinenMarjo LiikanenTiia Tallila
H16 Victor MansnerJesse MarteliusVictor Lövdal
D16 Milka LeppäsalmiSari AnttonenLotta Karhola
Yö – 23.9. Paimion Rasti
KultaHopeaPronssi
H21 Simo MartomaaJarkko HuovilaTimo Saarinen
D21 Minna KauppiMerja RantanenTiina Kivimäki
H20 Oskari LiukkonenJanne HeikkaJuho-Matti Taivainen
D20 Saara NorrgrannHeini SaarimäkiSanna Nurmi
H18 Leo LaakkonenAaro AsikainenVili Niemi
D18 Marjo LiikanenHeini PapinsaariLaura Leijola
H16 Rasmus AlenPetteri HuikkoAntti Vainio
D16 Venla NiemiTiia MiettinenLaura Juntunen
Viesti – 17.9. Turun Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21Vaajakosken Terä (Heikki Nousiainen, Jani Lakanen, Jonne Lakanen, Pasi Ikonen) Kalevan Rasti (Hannu Airila, Samuli Launiainen, Simo Martomaa, Antti Harju)Vehkalahden Veikot (Janne Weckman, Jarkko Liuha, Jonne Lehto, Tero Föhr)
D21 Asikkalan Raikas (Kirsi Vanhalakka, Sirkka-Liisa Huusari, Minna Kauppi)Koovee (Pinja Satri, Liisa Anttila, Paula Haapakoski)Paimion Rasti (Mirkka Salmelin, Satu Vesalainen, Katri Lindeqvist)
H20 Delta (Gatis Caics, Janne Heikka, Oskari Liukkonen)Navi (Antti Myllärinen, Jere Pajunen, Henrik Väisänen)Kalevan Rasti (Timo Mähönen, Antti-Ville Korhonen, Aaro Asikainen)
D20 Angelniemen Ankkuri (Joosefiina Kukkonen, Sanna Nurmi, Heini Saarimäki)Suunta-Sepot (Kaisa Lylynperä, Maija Sianoja, Ulrika Uotila)Oriveden Ponnistus (Miia Niittynen, Taina Uotila, Marjo Niittynen)
H18 Angelniemen Ankkuri (Mikko Sirén, Olli Salo, Janne Nurminen)Kokkolan Suunnistajat (Tuomas Hongell, Samuli Saarela, Eino Kattilakoski)Valkeakosken Haka (Matti Takala, Rasmus Alen, Leo Laakkonen)
D18 Kangasala SK (Laura Palm, Heini Papinsaari, Outi Ojanen)Valkeakosken Haka (Tiia Tallila, Sanni Salonen, Essi Partanen)Kalevan Rasti (Anna-Kaisa Asikainen, Tuija Timonen, Galina Ezhkova)
H16 IF Sibbo-Vargarna (Daniel Blomster, Sebastian Meriheinä, Victor Mansner)Kangasala SK (Martti Siikaluoma, Mikko Hölli, Topias Tiainen)MS Parma (Jesse Martelius, Sami Hämäläinen, Antti Vainio)
D16 Tampereen Pyrintö (Ellu Munukka, Lotta Karhola, Venla Niemi)MS Parma (Tiia Miettinen, Saana Taimisto, Laura Juntunen)Koovee (Tanja Mäennenä, Miina Kanko, Minna Saarinen)

 

2005
Sprintti –
KultaHopeaPronssi
H21 Mårten BoströmTuomas TervoKim Fagerudd
D21 Minna KauppiAnni-Maija FinckeHeli Jukkola
H20 Matti KiveläKoistinen Olli-PekkaHannu Airila
D20 Ulrika UotilaSusanna TervoEmma Lähdekorpi
H18 Oskari LiukkonenTero ToivonenAaro Asikainen
D18 Sofia HaajanenSaila KinniOuti Ojanen
H16 Olli-Markus TaivainenVili NiemiAntti Vainio
D16 Kaisa LylynperäHeini PapinsaariVenla Niemi
Pikamatka
KultaHopeaPronssi
H21 Jonne LakanenJarkko HuovilaJani Lakanen
D21 Minna KauppiHeli JukkolaBodil Holmström
H20 Hannu AirilaJanne HeikkaMatti Kivelä
D20 Paula Iso-MarkkuEmma LähdekorpiPernilla Tunis
H18 Oskari Liukkonen Niklas SaramäkiJuuso Kujanpää
D18 Saila KinniAino LeskinenOuti Ojanen
H16 Jaakko LaineTuomo IstolahtiTimo Huusari
D16 Kaisa LylynperäSari NurmelaVenla Niemi
Normaalimatka (myöh pitkä matka)
KultaHopeaPronssi
H21 Jani LakanenPetri Saari
Jonne Lakanen
D21 Heli JukkolaKaroliina SundbergBodil Holmström
H20 Hannu AirilaOlli-Pekka KoistinenAndreas Hall
D20 Paula Iso-MarkkuUlrika UotilaPernilla Tunis
H18 Henrik VäisänenJuho-Matti TaivainenNiklas Saramäki
D18 Saila KinniJohanna KiikkulaSofia Haajanen
H17 Eino KattilakoskiVesa AhlqvistJonne Nurminen
D17 Aino LeskinenOuti OjanenMaija Sianoja
H16Olli-Markus TaivainenVili NiemiJaakko Laine
D16Heini PapinsaariMarika TeiniTeija Kujanpää
H15 Petteri HuikkoMarkku OikarinenSebastian Meriheinä
D15 Sanna KauppilaVenla NiemiSari Nurmela
Pitkä (myöh erikoispitkä)
KultaHopeaPronssi
H21 Petteri MuukkonenSimo MartomaaTopi Anjala
D21 Heli JukkolaVroni König-SalmiKatri Kerkola
H20 Hannu AirilaOlli-Pekka KoistinenAleksi Mattila
D20 Heini WennmanSusanna TervoMatleena Ojapalo
H18 Juuso MetsäläOskari LiukkonenRobin Fröberg
D18 Sanna NurmiAnni HonkimaaSaila Kinni
H16 Olli-Markus TaivainenLauri MäkinenTuomo Istolahti
D16 Anna-Sofia MarilaHeini PapinsaariMaija Ojanen
KultaHopeaPronssi
H21 Tuomas TervoJarkko LiuhaPetri Noponen
D21 Satu VesalainenSirkka-Liisa HuusariMerja Rantanen
H20 Hannu AirilaJanne HeikkaMatti Kivelä
D20 Susanna TervoUlrika UotilaMarika Hara
H18 Niklas SaramäkiOskari LiukkonenAntti Nurmonen
D18 Anni HonkimaaSaila KinniOuti Ojanen
H16 Olli-Markus TaivainenLeo LaakkonenJaakko Laine
D16 Marika TeiniMaija OjanenMarjo Liikanen
Viesti
KultaHopeaPronssi
H21 Vaajakosken Terä (Jouni Kahelin, Heikki Nousiainen, Jonne Lakanen, Jani Lakanen)Kalevan Rasti (Tommi Tölkkö, Simo Martomaa, Antti Harju, Thierry Gueorgiou)Turun Metsänkävijät (Sami Hämälistö, Martins Sirmais, Manu Mutka, Toni Louhisola)
D21 Turun Suunnistajat (Johanna Pietilä, Vroni König-Salmi, Bodil Holmström)Tampereen Pyrintö (Maria Pietilä, Liisa Anttila, Riina Kuuselo)Asikkalan Raikas (Sirkka-Liisa Huusari, Kirsi Vanhalakka, Minna Kauppi)
H20 IF Femman (Andreas Hall, Mathias Hall, Robin Bäckström)Kalevan Rasti (Aaro Asikainen, Philippe Adamski, Hannu Airila)Kokkolan Suunnistajat (Jaakko Kattilakoski, Esa Hongell, Eino Kattilakoski)
D20 Rajamäen Rykmentti (Emma Lähdekorpi, Saara Nikkari, Susanna Tervo)Suunta-Sepot (Kaisa Lylynperä, Maija Sianoja, Ulrika Uotila)Lynx (Suvi Kujala, Aino Leskinen, Paula Iso-Markku)
H18 Lynx (Juuso Metsälä, Niklas Saramäki, Juuso Kujanpää)Pellon Ponsi (Jukka Ekonoja, Juho-Matti Taivainen, Olli-Markus Taivainen)Lynx2 (Rainer Kujala, Tuomas Metsälä, Lauri Kleemola)
D18 Valkeakosken Haka (Tiia Tallila, Sanni Salonen, Essi Partanen)Tampereen Pyrintö (Laura Virekunnas, Riikka Annila, Saila Kinni)MS Parma (Anna-Sofia Vainio, Saana Vähä-Kouvola, Riina Taimisto)
H16 Kankaanpään Suunnistajat (Heikki Joensuu, Antti Alppi, Elmeri Juura)Delta (Kalle Liukkonen, Olli Hiidensalo, Jaakko Laine)Kangasala SK (Topias Tiainen, Mikko Hölsö, Samu Lehtola)
D16 Kangasala SK (Anna Sippola, Maija Ojanen, Heini Papinsaari)Tampereen Pyrintö (Lotta Karhola, Anna-Sofia Marila, Venla Niemi)Koovee (Tanja Mäennenä, Miina Kanko, Minna Saarinen)
2004
Sprintti –
KultaHopeaPronssi
H21 Antti HarjuMårten BoströmPetteri Muukkonen
D21 Heli JukkolaSatu VesalainenBodil Holmström
H20 Hannu AirilaJussi SimulaAntti Anttonen
D20 Tea LaurilaPaula OjanenLinda Sundqvist
H18 Mikko KiveläSebastian SnickarsAntti Myllärinen
D18 Sanna NurmiSaila KinniHeini Wennman
H16 Olli-Markus TaivainenMathias HallVesa Ahlqvist
D16 Marika TeiniMari HiltunenMarjo Liikanen
Pikamatka
KultaHopeaPronssi
H21 Pasi IkonenJonne LakanenJanne Salmi
D21 Minna KauppiVroni König-SalmiMarika Mikkola
H20 Juha-Matti HuhtanenHannu AirilaJonne Lehto
D20 Fincke Anni-MaijaPernilla TunisEmma Lähdekorpi
H18 Oskari LiukkonenAntti MyllärinenSebastian Snickars
D18 Heini WennmanLiisa KujanpääUlrika Uotila
H16 Olli-Markus TaivainenUku RooniJanne Nurminen
D16 Anna-Sofia MarilaMaija SianojaMarika Teini
Normaalimatka
KultaHopeaPronssi
H21 Jani LakanenPetteri MuukkonenMiika Hernelahti
D21 Heli JukkolaPaula HaapakoskiMarika Mikkola
H20 Hannu AirilaJuho-Matti HuhtanenJonne Lehto
D20 Silja TarvonenAnni-Maija FinckePernilla Tunis
H18 Janne HeikkaTimo NissinenSebastian Snickars
D18 Paula Iso-MarkkuHeini WennmanUlrika Uotila
H17 Oskari LiukkonenJuuso KujanpääNiklas Saramäki
D17 Saila KinniHeini SaramäkiRiikka Annila
H16Mathias HallJanne Ala-ÄijäläOlli Salo
D16Anni HonkimaaEssi PartanenLaura Lammila
H15 Tuomas MetsäläElmeri JuuraOlli-Markus Taivainen
D15 Marika TeiniTeija KujanpääJuulianna Jussinniemi
Pitkä
KultaHopeaPronssi
H21 Manu MutkaSimo MartomaaTuomas Tervo
D21 Heli JukkolaMinna KauppiPaula Haapakoski
H20 Hannu AirilaTopi AnjalaAleksi Mattila
D20 Silja TarvonenSusanna TervoReetta Peltonen
H18 Antti MyllärinenJussi LaakkioMikko Kivelä
D18 Henna HöglundPaula Iso-MarkkuSaila Kinni
H16 Olli-Markus TaivainenJanne NurminenJaakko Laine
D16 Heini PapinsaariOuti OjanenPäivi Nieminen
KultaHopeaPronssi
H21 Timo SaarinenMiika HernelahtiJani Virta
D21 Sanna NymalmIngela MattssonKatja Peltola
H20 Juha-Matti HuhtanenHannu AirilaJonne Lehto
D20 Linda SundqvistSusanna TervoEmma Lähdekorpi
H18 Jaakko KattilakoskiAapo SummanenOskari Liukkonen
D18 Ulrika UotilaPaula Iso-MarkkuSofia Haajanen
H16 Olli-Markus TaivainenJanne NurminenOlli Salo
D16 Sanni SalonenAnna-Sofia MarilaOuti Ojanen
Viesti
KultaHopeaPronssi
H21 Kalevan Rasti (Mika Venho, Tommi Tölkkö, Antti Harju, Simo Martomaa)MS Parma (Jussi Aumo, Mikko Heikelä, Asgeir Mjösund, Petteri Muukkonen)Delta (Lasse Torpo, Jonne Lakanen, Miika Hernelahti, Jani Lakanen)
D21 Rastikarhut (Anu Kopra, Tiina Jukkola, Heli Jukkola)Paimion Rasti (Mirkka Salmelin, Inga Dambe, Katri Kerkola)Asikkalan Raikas (Riina Kauppi, Kirsi Vanhalakka, Minna Kauppi)
H20 Ikaalisten Nouseva-Voima (Henri Taanila, Ismo Katajamäki, Topi Anjala)Lapuan Virkiä (Juuso Tuomaala, Mikko Patana, Juho Sorvisto)Rasti E4 (Antti Kaivosaari, Jani Heikkinen, Antti Anttonen)
D20 Vehkalahden Veikot (Riikka Timperi, Veera Posti, Anni-Maija Fincke)Tampereen Pyrintö (Eeva Nieminen, Riikka Annila, Saila Kinni)Angelniemen Ankkuri (Joosefiina Kukkonen, Heini Saarimäki, Sanna Nurmi)
H18 Delta (Ville Luoma, Oskari Liukkonen, Janne Heikka)Lynx (Juuso Metsälä, Niklas Saramäki, Juuso Kujanpää)SK Pohjantähti (Jaakko Tervo, Ville Ruokamo, Janne Harju)
D18 ei sarjaa
H16 Delta (Joonas Rauhansalo, Jaakko Laine, Vesa Ahlqvist)Angelniemen Ankkuri (Olli Salo, Mikko Sirén, Janne Nurminen)Lapin Veikot (Mikko Tilja, Johannes Turunen, Sami-Petteri Juoppi)
D16 Valkeakosken Haka (Tiia Tallila, Sanni Salonen, Essi Partanen) Kangasala SK (Outi Ojanen, Maija Ojanen, Heini Papinsaari)Tampereen Pyrintö (Venla Niemi, Elina Virekunnas, Anna-Sofia Marila)
2003
Sprintti –
KultaHopeaPronssi
H21 Valentin NovikovMårten BoströmJani Lakanen
D21 Liisa AnttilaMinna KauppiSatu Vesalainen
H20 Juho-Matti HuhtanenSimon FröjdöAntti Anttonen
D20 Pinja SatriAnnamaria Väli-KlemeläLaura Hokka
H18 Olli-Pekka KoistinenHannu AirilaJussi Simula
D18 Heini WennmanPaula Iso-MarkkuSusanna Tervo
H16 Oskari LiukkonenTero ToivonenJuuso Metsälä
D16 Liisa KujanpääMatleena MannelinHeini Saarimäki
Pikamatka
KultaHopeaPronssi
H21 Pasi IkonenJonne LakanenJuha Peltola
D21 Reeta-Mari KolkkalaHeli JukkolaLiisa Anttila
H20 Tuomas TervoPentti Iso-MarkkuKristaps Jaudzems
D20 Pinja Satri Marttiina JoensuuAnni-Maija Fincke
H18 Hannu AirilaJussi SimulaEsa Hongell
D18 Paula Iso-Markku Susanna TervoHeini Wennman
H16 Oskari LiukkonenNiklas SaramäkiJuuso Metsälä
D16 Saila KinniSanna Nurmi Matleena Mannelin
Normaalimatka
KultaHopeaPronssi
H21 Thierry GueorgiouAntti HarjuJanne Salmi
D21 Heli JukkolaMinna Kauppi Paula Haapakoski
H20 Pentti Iso-MarkkuJuha-Matti HuhtanenTopi Anjala
D20 Anni-Maija FinckePinja SatriMarttiina Joensuu
H18 Hannu AirilaLauri OikarinenTopi Bäckström
D18 Pernilla TunisSanni SalonenEssi Partanen
H17 Janne HarjuJanne HeikkaTimo Nissinen
D17 Heini WennmanHanna SareliaMaarit Korpi
H16Niklas SaramäkiOskari LiukkonenJuuso Metsälä
D16Heini SaarimäkiSaara NorrgrannHenna Höglund
H15 Janne NurminenJohannes PohjolaJoonas Rauhansalo
D15 Päivi NieminenSanni SalonenEssi Partanen
Pitkä
KultaHopeaPronssi
H21 Petteri MuukkonenTommi TölkköMats Dahlen
D21 Paula HaapakoskiLiisa AnttilaHeidi Liljeström
H20 Juha-Matti Huhtanen Simon FröjdöPentti Iso-Markku
D20 Anni-Maija FinckeJohanna HonkanenPinja Satri
H18 Hannu AirilaAleksi MattilaOlli-Pekka Koistinen
D18 Silja TarvonenHeini WennmanPernilla Tunis
H16 Oskari LiukkonenRobin FröbergJanne Mänkärlä
D16 Heini SaarimäkiSanni SalonenEssi Partanen
KultaHopeaPronssi
H21 Jani LakanenTimo SaarinenPasi Ikonen
D21 Minna KauppiHeli JukkolaTiina Kivimäki
H20 Tuomas Tervo Pentti Iso-MarkkuKristaps Jaudzems
D20 Pinja SatriMarttiina JoensuuTea Laurila
H18 Aleksi MattilaArttu PulliHannu Airila
D18 Pernilla TunisSusanna TervoSanna Laaksonen
H16 Oskari LiukkonenJuuso KujanpääElias Supponen
D16 Outi OjanenSaila KinniSanni Salonen
Viesti
KultaHopeaPronssi
H21 Delta (Jonne Lakanen, Miika Hernelahti, Valentin Novikov, Jani Lakanen) Kalevan Rasti (Antti Harju, Simo Martomaa, Tommi Tölkkö, Thierry Gueorgiou) Tampereen Pyrintö (Jouni Kahelin, Jarmo Puttonen, Jouni Mähönen, Ilkka Leppävuori)
D21 Liedon Parma (Katja Peltola, Reeta-Mari Kolkkala, Outi Sareila)Tampereen Pyrintö (Maria Rantala, Satu Vesalainen, Heidi Haapasalo)OK 77 (Bodil Holmström, Marie Lundgren, Brigitte Grüniger)
H20 Lapuan Virkiä (Juuso Tuomaala, Mikko Patana, Juha Sorvisto)Angelniemen Ankkuri (Janne Kivelä, Jussi Suna, Tuomas Kari)Kymin Suunnistajat (Tuomas Mattila, Matti Töyrylä, Jonne Lehto)
D20 Koovee (Marika Hara, Tuuli Paunonen, Pinja Satri)Tampereen Pyrintö (Tiina Vuorenpää, Maija Koivisto, Paula Ojanen)Jämsän Retki-Veikot (Tia Junnola, Jenni Järvinen, Laura Hokka)
H18 Turun Suunnistajat (Pekka Hyvönen, Tomi Mattila, Aleksi Mattila)Suunta-101 (Pasi Sillanpää, Jouko Liuha, Lauri Oikarinen)Delta (Tuomo Laine, Jaakko Saarinen, Janne Heikka)
D18  ei sarjaa
H16Lynx (Juuso Metsälä, Juuso Kujanpää, Niklas Saramäki)Rajamäen Rykmentti (Jari-Matti Hiltunen, Teemu Kettula, Aapo Summanen)Lynx 2 (Rainer Kujala, Tuomas Metsälä, Lauri Kleemola)
D16 Angelniemen Ankkuri (Joosefiina Kukkonen, Sanna Nurmi, Heini Saarimäki)Lammin Säkiä (Mari-Anna Tikkanen, Sanna Veikkola, Elina Jouppi)Lynx (Laura Kolehmainen, Teija Kujanpää, Aino Leskinen)
2002
Pikamatka – 14.9. Askola/Keravan Urheilijat
KultaHopeaPronssi
H21 Jonne LakanenIlkka LeppävuoriJouni Mähönen
D21 Maria RantalaHeli JukkolaPaula Haapakoski
H20 Jörgen Wickholm Tuomas TervoMårten Boström
D20 Pinja Satri Lena JauhiainenSusanna Honkanen
H18 Juha-Matti HuhtanenJohan BäckmanRonny Bäckman
D18 Silja Tarvonen Susanna TervoMarika Piironen
H16 Janne HeikkaJuuso KujanpääJaakko Kattilakoski
D16 Heini WennmanMarika HaraHanna Laine
Normaalimatka – 1.9. Mikkeli/Navi
KultaHopeaPronssi
H21 Jani LakanenHarri RomppanenMats Haldin
D21 Liisa AnttilaYvonne GunellHeidi Haapasalo
H20 Jörgen WickholmTuomas KariTuomas Tervo
D20 Pinja SatriMarttiina JoensuuLena Jauhiainen
H18 Juha SorvistoJuha-Matti HuhtanenJuha Tommila
D18 Fincke Anni-MaijaKatja KarvinenKirsi Saarinen
H17Hannu AirilaJarkko SaarinenAleksi Mattila
D17Silja TarvonenMatleena OjapaloSaara Turkka
H16 Martti Hyvönen Jaakko SorvistoLasse Suonpää
D16 Paula Iso-MarkkuHeini WennmanMarika Hara
H15Juho-Matti TaivainenOskari LiukkonenAntti Nurminen
D15Saila KinniHeini SaarimäkiJohanna Kriikkula
Pitkä – 18.5. Lavia/Länsi-Lavian Loiske
KultaHopeaPronssi
H21 Marius MazulisSimo MartomaaRisto Haikonen
D21 Terhi HolsterHeidi HaapasaloBodil Holmström
H20 Tuomas Tervo Simon Fröjdö Jörgen Wickholm
D20 Minna Kauppi Pinja SatriLaura Hokka
H18 Hannu Airila Jussi SimulaJuha-Matti Huhtanen
D18 Linda Sundqvist Silja TarvonenMatleena Ojapalo
H16 Timo NissinenJaakko KattilakoskiJanne Harju
D16 Heini WennmanPaula Iso-MarkkuSaila Kinni
Yö – 21.9. Keuruu/Keuruun Kisailijat
KultaHopeaPronssi
H21 Miika HernelahtiMikko VäisänenJanne Virtanen
D21 Heidi HaapasaloMerja RantanenTiina Jukkola
H20 Jörgen Wickholm Esa HuttunenJani Ojala
D20 Pinja Satri Tiina KivimäkiMarttiina Joensuu
H18 Robin Bäckström Juha TommilaTimo Savelainen
D18 Silja Tarvonen Emma LähdekorpiPernilla Tunis
H16 Antti MyllärinenTimo NissinenJoona Järvinen
D16 Saila KinniPaula Iso-MarkkuRiikka Annila
Viesti – 15.9. Nurmijärvi/Rajamäen Rykmentti
KultaHopeaPronssi
H21 Delta (Samuli Launiainen, Jonne Lakanen, Jani Lakanen, Miika Hernelahti) MS Parma (Jussi Aumo, Mikko Heikelä, Petteri Muukkonen, Juha Peltola) Vehkalahden Veikot (Perttu Mäkelä, Simo-Pekka Fincke, Janne Weckman, Tero Föhr)
D21 Pargas IF (Ingela Mattsson, Raija Rantanen, Yvonne Gunell) Kalevan Rasti (Anu Annus, Heidi Liljeström, Monica Boström)Liedon Parma (Katja Peltola, Outi Sareila, Katja Honkala)
H20 Rasti-Jussit (Ville Uitto, Lasse Kautto, Juha-Matti Huhtanen)Angelniemen Ankkuri (Jussi Suna, Tuomas Kari, Olli Vesalainen)Rasti-Saimaa (Jyri Mäkäläinen, Matti Liukkonen, Jouni Pyykönen)
D20 IF Femman (Pernilla Tunis, Ann-Sofie Sundelin, Yvonne Häggblom) Hiisirasti (Eveli Saue, Lenita Lempainen, Noora-Sofia Ruotsalainen) Tampereen Pyrintö (Paula Ojanen, Maija Koivisto, Maria Pietilä)
H18 Lapuan Virkiä (Juuso Tuomaala, Mikko Patana, Juha Sorvisto)Tampereen Pyrintö (Lauri Kilpinen, Mika Rantanen, Juho Kinni)OK Orient (Robin Bäckman, Ronny Bäckman, Johan Bäckman)
D18 ei sarjaa
H16 Lynx (Niklas Saramäki, Lauri Kleemola, Juuso Kujanpää) Oulun NMKY (Mihkel Järveoja, Ville Ruokamo, Jaakko Tervo)Delta (Ville Luoma, Janne Heikka, Oskari Liukkonen)
D16 Tampereen Pyrintö (Hanna Lajunen, Laura Virekunnas, Saila Kinni)Lynx (Suvi Kujala, Aino Leskinen, Paula Iso-Markku)Närpes OK (Maria Westerlund, Annelie Haka, Saara Norrgrann)
2001
Pikamatka – 15.9.  Kisko/Hiidenkiertäjät
KultaHopeaPronssi
H21 Pasi IkonenJani LakanenValentin Novikov
D21 Liisa AnttilaReeta-Mari KolkkalaMaria Hoffman
H20 Jörgen Wickholm Timo MikkolaMårten Boström
D20 Bodil Holmström Tiina KivimäkiLena Jauhiainen
H18 Juha-Matti HuhtanenMatti HakalaTuomas Tervo
D18 Pinja Satri Laura HokkaPiia Gustafsson
H16 Hannu AirilaJussi SimulaVesa Mörsky
D16 Silja TarvonenMatleena OjapaloHeini Wennman
Normaalimatka – 2.9. Nilsiä/Nilsiän Nujakka
KultaHopeaPronssi
H21 Jani LakanenJonne LakanenSvante Nilsson
D21 Liisa AnttilaVroni König-SalmiMarika Mikkola
H20 Jörgen WickholmSimo-Pekka FinckeStaffan Tunis
D20 Minna KauppiBodil HolmströmTiina Kivimäki
H18Tuomas TervoJussi UusitaloTuomas Mattila
D18Laura HokkaPinja SatriMarttiina Joensuu
H17 Juha-Matti HuhtanenJuha SorvistoTopi Anjala
D17 Anni-Maija FinckeEveli SaueMaija Hakala
H16 Ilkka Torniainen Panu HeiskaMatti Kivelä
D16Silja TarvonenSusanna TervoJenny Finnäs
H15Janne HeikkaTimo MähönenPaavo Väätäinen
D15 Veera PostiPaula Iso-MarkkuHeini Wennman
Pitkä 26.5. Luopioinen/Valkeakosken Haka
KultaHopeaPronssi
H21 Janne SalmiMats HaldinPasi Ikonen
D21 Maria RantalaKaisa SalminenYvonne Gunell
H20 Ville Uitto Jörgen WickholmMårten Boström
D20 Bodil Holmström Camilla KulmalaJenni Laine
H18Tuomas Tervo Simon FröjdöAri-Pekka Kaivosaari
D18 Pinja Satri Laura HokkaSusanna Honkanen
H16 Hannu AirilaJussi SimulaAleksi Mattila
D16 Silja TarvonenPaula Iso-MarkkuMatleena Ojapalo
Yö – 21.9. Rauma/Rasti-Lukko
KultaHopeaPronssi
H21 Marius MazulisMarko VäisänenMikael Boström
D21 Johanna AsklöfJohanna ToivonenAnu Äijälä
H20 Simo-Pekka Fincke Jörgen WickholmElmeri Vähänen
D20 Minna Kauppi Lena JauhiainenBodil Holmström
H18 Juha-Matti Huhtanen Topi AnjalaPentti Iso-Markku
D18 Pinja Satri Marttiina JoensuuLaura Salmi
H16 Robin BäckströmTimo SavelainenJussi Simula
D16 Ulrika UotilaPaula Iso-MarkkuEmma Lähdekorpi
Viesti – 16.9. Karjaan Ura
KultaHopeaPronssi
H21 IF Femman (Petri Saari, Ilkka Leppävuori, Michael Jedlicka, Mats Haldin) Turun Suunnistajat (Ville Repo, Mika Venho, Janne Salmi, Jörgen Rostrup) Delta (Samuli Launiainen, Jonne Lakanen, Valentin Novikov, Jani Lakanen)
D21 Liedon Parma (Katja Peltola, Reeta-Mari Kolkkala, Outi Sareila, Anniina Paronen) Espoon Suunta (Pernilla Rantamäki, Mirka Haataja, Sini Kemppainen, Marika Mikkola)Lynx (Elo Saue, Sari Salo, Teresa Kollanen, Karoliina Heiskanen)
H20 Tampereen Pyrintö (Hannu Saarijärvi, Jouko Juntunen, Elmeri Vähänen)Lynx (Tuomas Saramäki, Aleksi Leskinen, Mårten Boström)Ikaalisten Nouseva-Voima (Jani Ojala, Ville Siven, Iivo Kotamäki)
D20 Koovee (Tuuli Paunonen, Vendula Klechova, Pinja Satri)Asikkalan Raikas (Riina Kauppi, Kirsi Vanhalakka, Minna Kauppi)Tampereen Pyrintö (Jenni Uusimaa, Jenni Laine, Maria Pietilä)
H18 Kymin Suunnistajat (Tuomas Mattila, Matti Töyrylä, Jonne Lehto)OK Orient (Mikael Fabritius, Esa Huttunen, Ronny Bäckman)Rajamäen Rykmentti (Aleksi Räsänen, Antti Räsänen, Tuomas Tervo)
D18 ei sarjaa
H16 Kokkolan Suunnistajat (Esa Hongell, Jaakko Kattilakoski, Juuso Tuomaala)Lapuan Virkiä (Jukka Pajula, Jaakko Perälä, Juha Sorvisto)Suunta-101 (Jouko Liuha, Pasi Sillanpää, Lauri Oikarinen)
D16 Rajamäen Rykmentti (Matleena Ojapalo, Riikka Lindberg, Susanna Tervo)Suunta-Sepot (Erika Uotila, Elina Laine, Ulrika Uotila)Kouvolan Rasti -72 (Maria Kahelin, Sari Vääränen, Saara Turkka)
2000
Pikamatka – 16.9. Muurame/Suunta-101
KultaHopeaPronssi
H21 Jani LakanenSimo MartomaaJarmo Puttonen
D21 Simone LuderSatu VesalainenMonica Boström
H20 Elmeri Vähänen Teemu VärePekka Itävuo
D20 Maria Rantala Angela WildMarie Lundgren
H18 Staffan TunisTuomas TervoJani Ojala
D18 Laura Hokka Pinja SatriMinna Kauppi
H16 Juha SorvistoHannu AirilaJuha-Matti Huhtanen
D16 Eveli SaueAnni-Maija FinckeMiia Karetjoki
Normaalimatka – 3.9. Nokia /Rasti-Nokia
KultaHopeaPronssi
H21 Jani LakanenMats HaldinJanne Salmi
D21Vroni König-SalmiReeta-Mari KolkkalaSatu Mäkitammi
H20 Timo SaarinenJari SillmanHannu Saarijärvi
D20 Maria RantalaSara ForsströmKaroliina Heiskanen
H18Jörgen WickholmAleksi LeskinenJani Myllärinen
D18Minna KauppiTiina KivimäkiYvonne Häggblom
H17 Tuomas TervoMatti LiukkonenHannu Saviharju
D17 Laura HokkaLiina LänsiluotoPinja Satri
H16 Jonne Lehto Juha-Matti HuhtanenJuha Sorvisto
D16Anni-Maija FinckeMaija AsikainenLinda Sundqvist
H15Jussi SimulaMatti SillanpääRobin Bäckström
D15 Noora-Sofia RuotsalainenKatrina KukkonenPernilla Tunis
Pitkä – 27.5. Kouvola/Kouvolan Rasti -72
KultaHopeaPronssi
H21 Jouni KahelinJanne SalmiJani Lakanen
D21Kirsi BoströmHeli NummelinHeidi Liljeström
H20 Pasi Ikonen Jarno ParkkinenJari Sillman
D20 Maria Rantala Sara ForsströmRiina Kauppi
H18 Mårten Boström Tuomas TervoJani Myllärinen
D18 Minna Kauppi Pinja SatriTiina Kivimäki
H16 Hannu AirilaJonne LehtoMikko Patana
D16 Hakala MaijaSundqvist LindaFincke Anni-Maija
Yö – 23.9. Lemi/ Lappeen Riento
KultaHopeaPronssi
H21 Miika HernelahtiTommi TölkköJarmo Puttonen
D21 Satu VesalainenYvonne GunellTiina Jukkola
H20 Timo Saarinen Jari SIllmanMarkus Lindeqvist
D20 Maria Rantala Sara ForsströmSalla Lehto
H18 Jörgen Wickholm Tuomas TervoMårten Boström
D18 Pinja Satri Laura HokkaTia Junnola
H16 Pentti Iso-MarkkuIsmo KotamäkiJonne Lehto
D16 Tea Laurila Pernilla TunisSilja Tarvonen
Viesti – 17.9. RastiE4
KultaHopeaPronssi
H21 Delta (Samuli Launiainen, Jonne Lakanen, Miika Hernelahti, Jani Lakanen Kalevan Rasti (Thierry Gueorgiou, Tommi Tölkkö, Mikael Boström, Simo Martomaa) MS Parma (Marko Suuronen, Petteri Muukkonen, Juha Peltola, Mikko Heikelä)
D21 Liedon Parma (Katja Peltola, Anniina Paronen, Outi Sareila, Reeta-Mari Kolkkala)Kalevan Rasti (Monica Boström, Heidi Liljeström, Johanna Asklöf, Kirsi Boström)Pargas IF (Ingela Mattsson, Sari Koskinen, Yvonne Gunell, Sanna Nymalm)
H20 Paimion Rasti (Matti Tahvonen, Teemu Väre, Markus Lindeqvist)IF Sibbo-Vargarna (Dan Johansson, Jörgen Wickholm, Jari Sillman)Hyvinkään Rasti (Jari Juntunen, Elmeri Vähänen, Pekka Itävuo)
D20 Tampereen Pyrintö (Maria Pietilä, Katri Kerkola, Maria Rantala)OK77 (Angela Wild, Bodil Holmström, Marie Lundgren)Jämsän Retki-Veikot (Merja Rantanen, Miia Junnola, Laura Hokka)
H18 IF Femman (Viktor Forss, Anders Bäckström, Staffan Tunis)Lynx (Tuomas Saramäki, Aleksi Leskinen, Mårten Boström)Kymin Suunnistajat (Jussi Taussi, Jonne Lehto, Tuomas Mattila)
D18 ei sarjaa
H16 Lapuan Virkiä (Jaakko Sorvisto, Mikko Patana, Juha Sorvisto)OK Orient (Robin Bäckman, Johan Bäckman, Ronny Bäckman)Rajamäen Rykmentti (Joona Ojapalo, Oliver Breiling, Aleksi Räsänen)
D16 Rajamäen Rykmentti (Matleena Ojapalo, Sara Niemi, Susanna Tervo)IF Femman (Hanna Björkstrand, Monika Sandvik, Pernilla Tunis)Vehkalahden Veikot (Riikka Timperi, Veera Posti, Anni-Maija Fincke)

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail