Hiihtosuunnistuksen SM-mitalistit 2000-2009

2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005 | 2004 | 2003 | 2002 | 2001 | 2000

SM-mitalistit 2010-

2009
Sprintti – 28.3. Sodankylä
KultaHopeaPronssi
H21Matti Keskinarkaus, OHEivind Tonna, LHRJarkko Urpalainen, MiehVi
D21Hannele Tonna, HankaHanna-Maija Mäkelä, KooveeHeli Urpalainen, SonPa
H20Ville-Petteri Saarela, KemUOlli-Markus Taivainen PelPoTaneli Pantsar, PelPo
D20Kaisa Lylynperä, KooveeAnni Mattila, KPVMinna Saarinen, Koovee
H18Peter Sundelin, FemmanTommi Reponen, PRTero Linnainmaa, KyRa
D18Marjut Turunen, RasPiMira Kaskinen, UlvUraEeva-Liisa Hakala, KortJV
H16Tuomas Kotro, SKVuoksiLauri Nenonen, SKVuoksiKristian Kannus, KangSK
D16Katri Lylynperä, SuSeMaaret Turunen, RRVilmalotta Silvonen, SKVuoksi
Keskimatka – 14.3. Keuruu/Haapamäen Urheilijat
KultaHopeaPronssi
H21Matti Keskinarkaus, OHPetri Kiiskinen, RasPiStaffan Tunis, Botnia
D21Marttiina Joensuu, NivULiisa Anttila, KooveePinja Satri, Koovee
H20Leo Laakkonen, VaHaOlli-Markus Taivainen, PelPoAntti Vainio, MSParma
D20Kaisu Yli-Peltola, JalJaKatja Vanhalakka, KouRaHeini Papinsaari, KangSk
H18Peter Sundelin, FemmanLauri Linnainmaa, KyRaEero-Matti Vainio, MSParma
D18Mira Kaskinen, UlvUraEeva-Liisa Hakala, KortJVMarjut Turunen, RasPi
H16Tuomas Kotro, SKVuoksiLauri Nenonen, SKVuoksiKristian Kannus, KangSK
D16Vilmalotta Silvonen, SKVuoksiPaula Korpi, PoRaOona Valkonen, Kalske
Pitkä matka – 7.2. Jämi
KultaHopeaPronssi
H21Matti Keskinarkaus, OHStaffan Tunis, BotniaJarkko Urpalainen, MiehVi
D21Liisa Anttila, KooveeHanna-Maija Mäkelä, KooveeHannele Tonna, Hanka
H20Joni Hirvikallio, RaKaSJesse Martelius, MSParmaFredric Portin, Minken
D20Kaisa Lylynperä, KooveeKatja Vanhalakka, KouRaHeini Papinsaari, KangSk
H18Peter Sundelin, FemmanTommi Reponen, PRLauri Linnainmaa, KyRa
D18Sonja Mörsky, HUEeva-Liisa Hakala, KortJVMira Kaskinen, UlvUra
H16Tuomas Kotro, SKVuoksiLauri Nenonen, SKVuoksiSanteriSainio, KangSK
D16Hanna Varjus, SKVuoksiOona Valkonen, KalskeMarika Suominen, RR
Viesti 8.2. Jämi
KultaHopeaPronssi
H21RasPi (Markku Siponen, Pasi Kiiskinen, Simo Turunen, Petri Kiiskinen)PelPo (Tommi Uusimäki, Antti Ekonoja, Juho-Matti Taivainen, Olli-Markus Taivainen)OH (Mikko Kurkela, Teemu Niskanen, Hannu-Pekka Pukema, Matti Keskinarkaus)
D21Koovee (Johanna Niittymäki, Hanna-Maija Mäkelä, Liisa Anttila)EE (Sanna Sevanto, Anne-Mari Leskinen, Laura Salmi)Hanka (Arja Nuolioja, Annukka Varkoi, Hannele Tonna)
H20MSParma (Antti Vainio, Eero-Matti Vainio, Jesse Martelius)Minken (Toni Wik, Fredric Portin, Filip Brunell)KanSu (Tapio Keskitalo, Elmeri Juura, Pekka Niemi)
D17-20HU (Sari Anttonen, Milka Leppäsalmi, Sonja Mörsky)KangSK (Niina Papinsaari, Katariina Kannus, Heini Papinsaari)MSParma (Tiia Miettinen, Reeta Rantanen, Laura Juntunen)
H18KyRa (Riku Siren, Tero Linnainmaa, Lauri Linnainmaa)Femman (Otto Sund, Rasmus Tunis, Peter Sundelin)PoRa (Pauli Keisanen, Samu Heiska, Toni Saari)
H16SKVuoksi (Lauri Nenonen, Masa Juutilainen, Tuomas Kotro)KangSK (Karo Saarinen, Santeri Saivio, Kristian Kannus)S-JKL (Eeli Viholainen, Tuukka Jurvakainen, Misa Tuomala)
D16PoRa (Emma Rinta, Miia Saari, Paula Korpi)SKVuoksi (Hanna Varjus, Maiju Lonka, Vilmalotta Silvonen)KangSK (Anna-Liisa Rajalampi, Alma Toivonen, Aino Ojanen)
2008
Sprintti – 21.3. Keminmaa/Suunta 2000
KultaHopeaPronssi
H21Matti Keskinarkaus, OHPasi Kiiskinen, RasPiStaffan Tunis, Botnia
D21Marttiina Joensuu, NivUHanna-Maija Mäkelä, KooveeHannele Valkonen, Hanka
H20Ville-Petteri Saarela, KemULeo Laakkonen, VaHaJanne Keisanen, JRV
D20Tiia Tallila, VaHaHeini Papinsaari, KangSKAnni Honkimaa, EsSu
H18Taneli Pantsar, PelPoPekka Niemi, KanSuPeter Sundelin, Femman
D18Mira Kaskinen, UlvUraKaisa Lylynperä, KooveeMilka Leppäsalmi, HU
H16Toni Saari, PoRaMiika Arvola, KooveeTommi Reponen, PR
D16Marjut Turunen, RasPiAnna Närhi, JRVSalla Koskela, LHR
Keskimatka – 23.2. Raahe/Saloisten Reipas
KultaHopeaPronssi
H21Pekka Varis, OHJarkko Urpalainen, JoKuSeppo Mäkinen, S-2000
D21Mervi Pesu, RRHanna-Maija Mäkelä, KooveeJohanna Niittymäki, Koovee
H20Leo Laakkonen, VaHaJohannes Pohjala, HiisiTommi Uusimäki, PelPo
D20Katja Vanhalakka, KouRaAnni Honkimaa, EsSuHeini Papinsaario, KangSK
H18Antti Vainio, MSParmaLauri Linnainmaa, KyRaJesse Martelius, MSParma
D18Mira Kaskinen, UlvUraMilka Leppäsalmi, HUKaisa Lylynperä, Koovaa
H16Toni Saari, PoRaTommi Reponen, PRTero Linnainmaa, KyRa
D16Marjut Turunen, RasPiAnna Närhi, JRVEeva-Liisa Hakala, KortJV
Pitkä matka – 15.3. Ylä-Savon Rasti
KultaHopeaPronssi
H21Staffan Tunis, BotniaTeemu Köngäs, PuolRyJarkko Urpalainen, JoKu
D21Marttiina Joensuu, NivUHanna-Maija Mäkelä, KooveeJohanna Niittymäki, Koovee
H20Olli-Markus Taivainen PelPoLeo Laakkonen, VaHaTommi Uusimäki, PelPo
D20Tiia Tallila, VaHaAnni Honkimaa, EsSuHeli Jylhä, KPV
H18Antti Vainio, MSParmaPeter Sundelin, FemmanTaneli Pantsar, PelPo
D18Milka Leppäsalmi, HUMira Kaskinen, UlvUraSonja Mörsky, HU
H16Kare Kaskinen, UlvUraTero Linnainmaa, KyRaTuomas Kotro, KaaRa
D16Anna Närhi, JRVMarjut Turunen, RasPiEeva-Liisa Hakala, KortJV
Viesti – 16.3. Kiuruvesi
KultaHopeaPronssi
H21RasPi (Markku Siponen, Pasi Kiiskinen, Simo Turunen, Petri Kiiskinen)OH (Teemu Niskanen, Pekka Varis, Hannu-Pekka Pukema, Matti Keskinarkaus)S-2000 (Seppo Mäkinen, Ruslan Gritrsan, Jukka Kantomaa, Jari Sipilä)
D21Femman (Yvonne Häggblom, Pernilla Tunis, Olga Novikonva)Koovee (Johanna Niittymäki, Ritva Partanen, Hanna-Maija Mäkelä)KouRa (Katja Vanhalakka, Riikka Suomalainen, Kirsi Vanhalakka)
H20PelPo (Olli-Markus Taivainen, Taneli Pantsar, Tommi Uusimäki)JoKu (Atte Seppänen, Jarkko Tolsa, Teemu Myllärinen)Minken (Toni Wik, Fredric Portin, Filip Brunell)
D17-20VaHa (Minna-Mari Olli, Susanna Laakkonen, Tiia Tallila)MSParma (Tiia Miettinen, Reeta Rantanen, Laura Juntunen)KPV (Anni Mattila, Sini Mattila, Heli Jylhä)
H18MSParma (Antti Vainio, Eero-Matti Vainio, Jesse Marrtelius)Femman (Otto Sund, Rasmus Tunis, Peter Sundelin)RaKaS (Joni Hirvikallio, Aaro Nurmiainen, Ville Saikko)
H16KyRa (Riku Siren, Eetu Nisula, Tero Linnainmaa)PoRa (Pauli Keisanen, Santeri Kössi, Toni Saari)SKVuoksi (Lauri Similä, Simo Villanen, Lauri Nenonen)
D16RR (Maaret Turunen, Ilona Lehtinen, Marika Suominen)JRV (Laura Janhunen, Minna Närhi, Anna Närhi)Femman (Elin Sund, Susanna Björkstrand, Julia Björkstrand)
2007
Sprintti – 24.3. Länsi-Rajan Rasti
KultaHopeaPronssi
H21Petri Kiiskinen, RasPiJari Sipilä, S-2000Jarkko Urpalainen, JoKu
D21Katja Rajaniemi, OTaruKirsi Vanhalakka, KouRaMarttiina Joensuu, NivU
H20Vili Virtanen, JRVJuho-Matti Taivainen, PelPoSimo Turunen, RasPi
D20Johanna Kriikkula, JalJaAnni Honkimaa, EsSuAnnelie Haka, NOK
H18Ville-Petteri Saarela, KemUTaneli Pantsar, PelPoAntti Vainio, MSParma
D18Kaisa Lylynperä, SuSeKatja Vanhalakka, KouRaHeini Papinsaari, KangSK
H16Eero-Matti Vainio MSParmaPeter Sundelin, FemmanToni Saari, Pora
D16Milka Leppäsalmi, HUMarjut Turunen, RasPiTiia Miettinen, MSParma
Keskimatka – 17.3. Kuortaneen Kunto
KultaHopeaPronssi
H21Matti Keskinarkaus, OHSeppo Mäkinen, S-2000Eivind Tonna, LHR
D21Liisa Anttila, KooveeMervi Pesu, RRErja Jokinen, HU
H20Henrik Väisänen, NaviSimo Turunen, RasPiVili Virtanen, JRV
D20Anni Honkimaa, EsSuTiia Tallila, VaHaSanni Salonen, VaHa
H18Olli-Markus Taivainen PelPoLeo Laakkonen, VaHaAntti Vainio, MSParma
D18Heini Papinsaari, KangSKKaisa Lylynperä, SuSeAnni Mattila, KPV
H16Tommi Reponen, PRLauri Linnainmaa, KyRaPeter Sundelin, Femman
D16Mira Kaskinen, UlvUraSonja Mörsky, HUMarjut Turunen, RasPi
Pitkä matka – 10.3. Alajärven Ankkurit
KultaHopeaPronssi
H21Eivind Tonna, LHRJukka Lanki, LHRJarkko Urpalainen, JoKu
D21Liisa Anttila, KooveeHannele Valkonen, HankaMervi Pesu, RR
H20Tommi Uusimäki, LänRaSimo Turunen, RasPiAri-Pekka Lassila, VetU
D20Niina Laininen, SiiRaTiia Tallila, VaHaAnni Honkimaa, EsSu
H18Olli-Markus Taivainen PelPoLeo Laakkonen, VaHaAntti Vainio, MSParma
D18Kaisa Lylynperä, SuSeHeini Papinsaari, KangSKKatja Vanhalakka, KouRa
H16Eero-Matti Vainio, MSParmaPeter Sundelin, FemmanLauri Linnainmaa, KyRa
D16Milka Leppäsalmi, HUSonja Mörsky, HUTiia Miettinen, MSParma
Viesti
KultaHopeaPronssi
H21Botnia (Juuso Tuomaala, Tuomas Haapalehto, Teemu Rantala, Staffan Tunis)LHR (Raino Pesu, Mika Tervala, Eivind Tonna, Jukka Lanki)OH (Teemu Niskanen, Pekka Varis, Hannu-Pekka Pukema, Matti Keskinarkaus)
D21Koovee (Pinja Satri, Johanna Niittymäki, Liisa Anttila)Femman (Yvonne Häggblom, Pernilla Tunis, Olga Novikova)KouRa (Katja Vanhalakka, Riikka Suomalainen, kirsi Vanhalakka)
H20JRV (Janne Keisanen, Aapo Summanen, Vili Virtanen)PelPo (Jukka Ekonoja, Taneli Pantsar, Olli-Markus Taivainen)JoKu (Jarkko Tolsa, Tuomas Uusitalo, Teemu Myllärinen)
D17-20VaHa (Minna-Mari Olli, Sanni Salonen, Tiia Tallila)KangSK (Maija Ojanen, Laura Palm, Heini Papinsaari)RasPi (Marjut Turunen, Suvi Hyvönen, Taru Kilpeläinen)
H18MSParma (Sami Hämäläinen, Eero-Matti Vainio, Jesse Martelius)Minken (Toni Wik, Filip Brunell, Fredric Portin)VaHa (Jukka Sappinen, Rasmus Alen, Leo Laakkonen)
H16KyRa (Tero Linnainmaa, Riku Siren, Lauri Linnainmaa)Koovee (Markus Sinijärvi, Ville Paldan, Miika Arvola)KanSu (Joni Penttinen, Jukka-Pekka Seppänen, Antti Alppi)
D16HU (Sonja Mörsky, Sari Anttonen, Milka Leppäsalmi)KangSK (Noora Palm, Katariina Kannus, Niina Papinsaari)TP (Sonja Kyrölä, Lotta Karhola, Saana Vahvelainen)
2006
Pikamatka – 18.3. Luumäki
KultaHopeaPronssi
H21Staffan Tunis, BotniaSeppo Mäkinen, S-2000Sami Vähänen, HyRa
D21Katja Rajaniemi, OTaruLiisa Anttila, KooveeHannele Valkonen, Hanka
H20Simo Turunen, RasPiAri-Pekka Lassila, VetUVili Virtanen, JRV
D20Olga Trifanova, KRMaarit Korpi, BotniaMarika Hara, Koovee
H18Olli-Markus Taivainen PelPoJanne Keisanen, JRVJohannes Pohjala, Hiisi
D18Nadezhda Lyapsina, KRTiia Tallila, VaHaKatja Vanhalakka. KouRa
H16Antti Vainio, MSParmaJesse Martelius, MSParmaMarkku OikarinenS-JKL
D16Mira Kaskinen, UlvUraTamara Ezhkova, KRSonja Mörsky, HU
Normaalimatka – 13.3. Ylivieska
KultaHopeaPronssi
H21Staffan Tunis, BotniaPetri Kiiskinen, RasPiPasi Kiiskinen, RasPi
D21Katja Rajaniemi, OTaruErja Jokinen, HUKirsi Vanhalakka. KouRa
H20Juho-Matti Taivainen, PelPoAlexey Kulbacho, KRAntti Myllärinen, JoKu
D20Olga Trifanova, KRMarika Hara, KooveeJohanna Kriikkula, JalJa
H18Janne Keisanen, JRVLeo Laakkonen, VaHaOlli-Markus Taivainen PelPo
D18Galina Ezhkova, KRHeini Papinsaari, KangSKNadezhda Lyapsina, KR
H16Antti Vainio, MSParmaTaneli Pantsar, PelPoEero-Matti Vainio, MSParma
D16Milka Leppäsalmi, HUAnni Mattila, KPVTamara Ezhkova, KR
Viesti – 12.3. Ylivieska
KultaHopeaPronssi
H21S-2000 (Seppo Mäkinen, Jari Sipilä, Jukka Kantomaa, Ruslan Gritsan)OH (Teemu Niskanen, Pekka Varis, Hannu-Pekka Pukema, Matti Keskinarkaus)Navi (Topi Suomalainen, Jarno Parkkinen, Mikko Salmela, Arto Lilja)
D21Koovee (Johanna Niittymäki, Pinja Satri, Hanna-Maija Mäkelä)KouRa (Sari Vääränen, Riikka Rauhala, Kirsi Vanhalakka)Femman (Yvonne Häggblom, Lena Paxal, Pernilla Tunis)
H20PelPo (Jukka Ekonoja, Juho-Matti Taivainen, Olli-Markus Taivainen)JRV (Janne Keisanen, Vili Virtanen, Aapo Summanen)
D17-20Koovee (Minna Saarinen, Saija-Leena Tikkinen, Marika Hara)VaHa (Sanni Salonen, Minna-Mari Karppinen, Tiia Tallila)KangSK (Noora Palm, Laura Palm, Heini Papinsaari)
H18JoKu (Jarkko Tolsa, Tuomas Uusitalo, Teemu Myllärinen)YKV (Olli Korpi, Tuomo Istolahti, Matti Mäki-Torkko)Minken (Toni Wik, Filip Brunell, Fredric Portin)
H16MSParma (Eero-Matti Vainio, Jesse Martelius, Antti Vainio)RaKaS (Joni Hirvikallio, Aaro Nurmiainen, Ville Saikko)PelPo (Eelipekka Matti, Eetu Pantsar, Taneli Pantsar)
D16HU (Sonja Mörsky, Sari Anttonen, Milka Leppäsalmi)LaiVe (Jutta Salmela, Jenni Rahko, Satu Väyrynen)VaHa (Susanna Laakkonen, Heidi Kannelmaa, Minna-Mari Olli)
2005
Pikamatka – 19.3. Vaajakoski
KultaHopeaPronssi
H21Matti Keskinarkaus, OHRuslan Gritsan, S-2000Jukka Lanki, LHR
D21Erja Jokinen, HUMervi Pesu, RRKatja Rajaniemi, OTaru
H20Jouko Liuha, PetPeLauri Leinonen, KaSuJuuso Tuomaala, Botnia
D20Marika Hara, KooveePernila Tunis, FemmanHanna Laakso, KouRa
H18Juho-Matti Taivainen, PelPoSimo Turunen, RasPiAri-Pekka Lassila, VetU
D18Riikka Annila, TPNiina Laininen, SiiRaSanni Salonen, VaHa
H16Olli-Markus Taivainen PelPoVille-Petteri Saarela, KemUAntti Vainio, MSParma
D16Heini Papinsaari, KangSKKatja Vanhalakka, KouRaKaisu Yli-Peltola, JalJa
Normaalimatka 19.2. Imatra
KultaHopeaPronssi
H21Jukka Lanki, LHRPekka Varis, OHArto Lilja, Navi
D21Erja Jokinen, HUKatja Rajaniemi, OTaruMervi Pesu, RR
H20Jouko Liuha, PetPeAntti Myllärinen, JoKuLauri Leinonen, KaSu
D20Pernila Tunis, FemmanAnna-Kaisa Viita, LänRaEmma Lähdekorpi, RR
H18Juho-Matti Taivainen, PelPoAri-Pekka Lassila, VetUAapo Summanen, RR
D18Riikka Annila, TPAnni Honkimaa, EsSuSanni Salonen, VaHa
H16Olli-Markus Taivainen PelPoAntti Vainio, MSParmaLeo Laakkonen, HlS
D16Heini Papinsaari, KangSKKaisa Lylynperä, SuSeMaija Ojanen, KangSK
Viesti – 20.2. Imatra
KultaHopeaPronssi
H21RasPi (Markku Siponen, Simo Turunen, Pasi Kiiskinen, Petri Kiiskinen)Navi (Mikko Salmela, Jarno Parkkinen, Topi Suomalainen, Arto Lilja)JoKu (Teppo Pellinen, Antti Myllärinen, Vesa Tielinen, Jarkko Urpalainen)
D21Koovee (Johanna Niittymäki, Hanna-Maija Mäkelä, Liisa Anttila)OH (Maria Laitinen, Kaisa Laitinen, Eeva-Liisa Oikarinen)KouRa (Riikka Rauhala, Kirsi Vanhalakka, Salla Lehto)
H20LHR (Antti Kuusela Pyry Lehtimäki, Jussi Simula)IisVi (Andrei Lanev, Timo Mähönen, Olli Puustinen)Botnia (Fredrik Hagström, Tommy Åbacka, Juuso Tuomaala)
D17-20KouRa (Sari Vääränen, Katja Vanhalakka, Hanna Laakso)VaHa (Sanni Salonen, Minna-Mari Karppinen, Tiia Tallila)RR (Saara Nikkari, Johanna Kojonen, Emma lähdekorpi)
H18PelPo (Olli-Markus Taivainen, Jukka Ekonoja, Juho-Matti Taivainen)JoKu (Teemu Myllärinen, Jarkko Tolsa, Tuomas Uusitalo)Navi (Henrik Väisänen, Olli Viljakainen, Juha Hyyryläinen)
H16MSParma (Eero-Matti Vainio, Jesse Martelius, Antti Vainio)Minken (Markus Nyholm, Toni Wik, Fredric Portin)LuuRa (Joni Hirvikallio, Juho Hämäläinen, Aaro Nurmiainen)
D16KangSK (Niina Papinsaari, Maija Ojanen, Heini Papinsaari)TP (Venla Niemi, Elina Virekunnas, Riina Stolze)ÄU (Hanna Aho, Eeva-Stiina Väätäinen, Hanna Sivén)
2004
Pikamatka – 20.3. Iisalmi
KultaHopeaPronssi
H21 Matti Keskinarkaus OH Jukka Lanki LHRJarkko Urpalainen JoKu
D21 Salla Lehto EEHanna-Maija Mäkelä  KooveeHannele Valkonen Hanka
H20 Jonne Lehto KouRaIlkka Torniainen LaaRiJouko Liuha PetPe
D20 Pernilla Tunis FemmanMari Puhakka SipRaLinda Sundqvist Botnia
H18 Juho-Matti Taivainen PelPoAntti Myllärinen JoKuVili Virtanen JRV
D18 Riikka Annila TP Marika Hara Koovee Hanna Laakso Koura
H16 Olli-Markus Taivainen PelPoVille-Petteri Saarela KemUJanne Keisanen ÄhtU
D16 Anni Honkimaa EsSuSaara Nikkari RRNiina Laininen SiiRa
Normaalimatka – 13.3. Liperi
KultaHopeaPronssi
H21 Arto Lilja NaviPasi Kiiskinen RasPiMatti Keskinarkaus OH
D21 Liisa Anttila KooveeErja Jokinen HUHanna-Maija Mäkelä Koovee
H20  Jonne Lehto KouRaMatti Olli TarpSuJussi Ojala PoRa
D20 Anna-Kaisa Viita LänRaLinda Sundqvist BotniaPernilla Tunis Femman
H18 Antti Myllärinen JoKuJussi Laurila JalJaJuho-Matti Taivainen PelPo
D18 Marika Hara KooveeNiina Karstunen IisuAnnelie Haka NOK
H16 Olli-Markus Taivainen OH Mikko Kurkela OHJohannes Pohjala Hiisi
D16 Tiia Tallila VaHaAnni Honkimaa EsSuHeini Papinsaari KangSK
Viesti – 14.3. Kontiolahti
KultaHopeaPronssi
H21 Navi (Mikko Salmela, Jarno Parkkinen, Topi Suomalainen, Arto Lilja) OK Botnia (Tomas Wikblom, Markus Björklund, Kalle Junnikkala, Staffan Tunis) Ounasvaaran Hiihtoseura (Teemu Niskanen, Pekka Varis, Hannu-Pekka Pukema, Matti Keskinarkaus)
D21 Koovee (Johanna Niittymäki, Hanna-Maija Mäkelä, Liisa Anttila) Epilän Esa (Johanna Perkkalainen, Aino-Maria Hirvi, Salla Lehto) Saloisten Reipas (Riitta Mattila, Maarit Dahlman-Tervala, Anu Kopra)
H20 Petäjäveden Petäjäiset (Ismo Kotamäki, Vesa Hytönen, Jouko Liuha) OK Botnia (Fredri Hagström, Tommy Åbacka, Juuso Tuomaala) Pohjankyrön Rasti (Panu Heiska, Jussi Ojala, Antti Hemminki)
D17-20 OK Botnia (Elina Varinen, Heini Wennman, Linda Sundqvist)Kouvolan Rasti (Sari Vääränen, Katja Vanhalakka, Hanna Laakso)Rasti-Pielinen, Tuula Kilpeläinen, Jenni Järvinen, Tarja Kilpeläinen)
H18 Pellon Ponsi (Olli-Markus Taivainen, Jukka Ekonoja, Juho-Matti Taivainen) Iisalmen Visa (Andrei Lanev, Timo Mähönen, Olli Puustinen) Ähtärin Urheilijat (Janne Keisanen, Paavo Väätäinen, Ville Keskisaari)
H16 Säynäisten Salpa (Antti Pendikäinen, Paavo Pendikäinen, Anton Pendikäinen) IF Minken (Markus Nyholm, Tony Wik, Fredric Portin) Rajamäen Rykmentti ( Vili Niemi, Teemu Kattilakoski, Jari-Matti Hiltunen)
D16 MS Parma (Tiia Miettinen, Laura Juntunen, Anna-Sofia Vainio) Jalasjärven Jalas (Kaisu Yli-Peltola, Jonna Korkeamäki, Susanna Laurila)Kangasala SK ( Maija Ojanen, Laura Palm, Heini Papinsaari)
2003
Pikamatka -29.3. Ylitornio
KultaHopeaPronssi
H21 Teemu Köngäs PuolRyPekka Varis OHRaino Pesu LHR
D21Salla Lehto EEHannele Valkonen HankaTerhi Holster OH
H20 Tuukka Turskka KouRaSimon Fröjdö BotniaJyri Mäkäläinen KouRa
D20 Pinja Satri KooveeMarttiina Joensuu NivUMari Puhakka SipRa
H18 Jussi SImila HiisiAntti Myllärinen JoKuLauri Oikarinen S-101
D18 Marika Hara KooveeSaara Turkka KouRaPernilla Tunis Femman
H16 Juho-Matti Taivainen PelPoMiika Lotvonen LaiVeJanne Keisanen ÄhtU
D16 Riikka Annila TPAnnelie Haka NORTiia Tallila VaHa
Normaalimatka
KultaHopeaPronssi
H21 Sarja mitätöitiin koodivirheen vuoksi ja uusintakilpailu peruttiin lumipulan takia.
D21 Liisa Anttila KooveeErja Jokinen HUKatja Rajaniemi OTaru
H20 Tuukka Turkka KouRaJuha Karstunen IisuJyri Mäkeläinen KouRa
D20 Sari Suomalainen LeSiPinja Satri KooveeMarttiina Joensuu NivU
H18 Ilkka Torniainen LappRiAndrei Lanev IisViAntti Myllärinen JoKu
D18 Saara Turkka KouRaPaula Iso-Markku Lynx Pernilla Tunis Femman
H16 Juho-Matti Taivainen PelPoSimo Turunen RasPiVili Virtanen JRV
D16 Johanna Kriikkula JalJaSanni Salonen VaHaRiikka Annila TP
Viesti 23.3. Ähtäri
KultaHopeaPronssi
H21Lounais-Hämeen Rasti (Mika Tervala, Jussi Syrjälä, Raino Pesu, Jukka Lanki) Joutsenon Kullervo (Juha Mikkola, Vesa Tielinen, Teppo Pellinen, Jarkko Urpalainen) Navi (Mikko Salmela, Jarno Parkkinen, Topi Suomalainen, Arto Lilja)
D21
H20 Kouvolan Rsti (Tuukka Turkka, Jyri Mäkeläinen, Jonne Lehto)OK Botnia (Simon Fröjdö, Andreas Åbacka, Kristian Åbacka)Kouvolan Rasti 2 (Aapo Laiho, Teemu Lojamo, Matti Liukkonen)
D17-20 Kouvolan Rasti (Sari Vääränen, Hanna Laakso, Saara Turkka)Koovee (Saijaleena Tikkinen, Marika Hara, Pinja Satri)Lynx (Emilia Hoikkala, Suvi Kujala, Paula Iso-Markku)
H18 Iisalmen Visa (Lauri Leinonen, Andrei Lanev, Olli Puustinen) Oulun NMKY (Jaakko Tervo, Ville Ruokamo, Jarmo Klasila)Joutsenon Kullervo (Mikko Viskari, Teemu Myllärinen, Antti Myllärinen)
H16 Pellon Ponsi (Olli-Markus Taivainen, Jukka Ekonoja, Juho-Matti Taivainen)SK Savo (Paavo Pendikäinen, Antti Pendikäinen, Antti Nurmonen) Kuopion Suunnistajat (Joona Putkonen, Joona Forss, Sami Hyvönen)
D16 Jalasjärven Jalas (Riikka Mansikkaviita, Vilja Anttila Johanna Kriikkula)Jalasjärven Jalas 2 (Kaisu Yli-Peltola, Susanna Laurila, Jonna Korkiamäki)Valkeakosken Haka (Sanni Salonen, Tiia Tallila, Minna-Mari Karppinen)
2002
Pikamatka – 16.3. Kuopion Suunnistajat
KultaHopeaPronssi
H21 Jarkko Urpalainen JoKuArto Lilja NaviMatti Keskinarkaus OH
D21 Liisa Anttila KooveeEsja Jokinen HUHanna-Maija Mäkelä Koovee
H20 Staffan Tunis FemmanTuukka Turkka KouRaPasi Jokinen HU
D20 Katri Mehtälä LänRaTia Junnola JRVKaisa Karjalainen SaRa
H18 Jonne Lehto EEIlkka Torniainen LappRiJussi Simula Hiisi
D18 Saara Turkka KouRaMari Puhakka SipRaSanna Keisanen PoRa
H16 Jaakko Sorvisto LapViVille Ruokamo ONMKYJoona Järvinen Koovee
D16 Marika Hara KooveeMaarit Korpi PoRaMinna-Mari Karppinen VaHa
Normaalimatka – 9.3. Hauhon Sisu
KultaHopeaPronssi
H21 Tomi Ruutiainen SaSuJukka Lanki LHRMatti Keskinarkaus OH
D21 Erja Jokinen HUHanna Koskonen ORaLiisa Anttila Koovee
H20 Staffan Tunis FemmanTuukka Turkka  KouRaPasi Jokinen HU
D20 Kaisa Karjalainen SaRaMarttiina Joensuu NivUSari Suomalainen PoPy
H18 Jonne Lehto EEIlkka Torniainen LappRiAntti Hemminki PoRa
D18 Pernilla Tunis FemmanSaara Turkka KouRaSusanna Tervo RR
H16 Olli Saavalainen SaRaOlli Puustinen SavoAntti Myllärinen JoKu
D16 Niina Karstunen IisuMarika Hara KooveeReija Hytönen PetPe
 Viesti
KultaHopeaPronssi
H21 Lounais-Hämeen Rasti (Mika Tervala, Jussi Syrjälä, Raino Pesu, Jukka Lanki)Sotkamonen Jymy (Mika Hakkarainen, Harri Hakkarainen, Lasse Köngäs, Teemu Niskanen)Joutsenon Kullervo (Juha Mikkola, Teppo Pellinen, Vesa Tielinen, Jarkko Urpalainen)
D21 Koovee (Johanna Niittymäki, Hanna-Maija Mäkelä, Liisa Anttila)Epilän Esa (Johanna Perkkalainen, Aino Hirvi, Salla Lehto)Saloisten Reipas (Anu Kopra, Maria Ruutiainen, Mervi Anttila)
H20 Epilän Esa (Mårten Boström, Jan Tolkkinen, Jonne Lehto)OK Botnia (Simon Fröjdö, Kristian Åbacka, Andreas Åbacka)Kouvolan Rasti (Aapo Laiho, Simo Mertanen, Tuukka Turkka)
D17-20 IF Femman (Lena Paxal, Pernilla Tunis, Yvonne Häggblom)SK Savo (Outi-Maria Saastamoinen, Anne Puustinen, Ritva Partanen)Porin Pyrintö (Laura Salmi, Anne-Mari Mannila, Sari Suomalainen)
H18 Petäjäveden Peäjäise (Ismo Kotamäki, Jouko Liuja, Vesa Hytönen)Pohjankyrön Rasti (Panu Heiska, Jussi Ojala, Antti Hemminki)Luumäen Rasti (Tommi Punkkinen, Petri Hirvikallio. Vesa Ovaska)
H16 Ähtärin Urheilijat (Paavo Keisanen, Paavo Väätäinen, Ville Keskisaari)Kuopion Suunnistajat (Joona Forss, Sami Hyvänen, Joona Putkonen)Oulun NMKY (Jaakko Tervo, Mihkel Järveoja, Ville Ruokamo)
D16 IiSu (Kaisa Liedes, Kati Sergejeff, Niina Karstunen)Koovee (Mari Saarinen, Riikka Annila, Marika Hara)Jalasjärven Jalas (Riikka Mansikkaviita, Vilja Anttila, Johanna Kriikkula)
2001
Pikamatka – 3.3. Savon Rasti
KultaHopeaPronssi
H21 Jukka Lanki LHRMatti Keskinarkaus OHViktor Kortchagin HyRa
D21 Hannele Valkonen HankaErja Jokinen HUSalla Lehto EE
H20 Juho Saarinen HyRaStaffan Tunis FemmanJarno Parkkinen JuvU
D20 Kirsi Vanhalakka KouRaKatri Mehtälä LänRaO-M Saastamoinen SK Savo
H18 Tuukka Turkka KouRaTuomas Tervo RRJonne Lehto EE
D18 Marttiina Joensuu NivUPinja Satri KooveeElisa Niiranen LS-37
H16 Ilkka Torniainen LappRiJouko Liuha PetPeJuuso Tuomaala KoS
D16 Marjo Hämäläinen KaSuJaana Pulkkinen KoSPernilla Tunis Femman
Normaalimatka – 24.3. Oulun NMKY
KultaHopeaPronssi
H21 Jukka Lanki LHRViktor Kortchagin HyRaJussi Syrjälä LHR
D21 Hanna Koskonen ORaSalla Lehto EETerhi Hämäläinen IPR
H20 Jarno Parkkinen JuvUMatti Juutinen IisuPasi Jokinen HU
D20 Kirsi Vanhalakka KouRaKatri Mehtälä LänRaKatri Saavalainen SaRa
H18 Juha Karstunen IisuTuukka Turkka KouRaJonne Lehto EE
D18 Martiina Joensuu NivUSari Suomalainen LeSiKaisa Karjalainen SaRa
H16 Jussi Simula HiisiAapo Laiho KouRaIlkka Torniainen LappRi
D16 Marjo Hämäläinen KaSuMarika Hara KooveeSaara Turkka KouRa
Viesti – 25.3. Oulun NMKY
KultaHopeaPronssi
H21 HR (Mika Tervala, Jussi Syrjälä, Raino Pesu, Jukka Lanki)SoJy (Harri Hakkarainen, Teemu Niskanen, Lasse Köngäs, Teemu Köngäs)HyRa (Tapani Partanen, Antti Virtanen, Arto Lilja, Viktor Kortchagin)
D21 EE (Aino-Maria Hirvi, Johanna Perkkalainen, Salla Lehto)SalRe (Anu Kopra, Maarit Tervala-Dahlman, Maria Ruutiainen)Koovee (Katri Niittymäki, Johanna Niittymäki, Hanna-Maija Mäkelä)
H20 EE (Jussi Perlinen, Mårten Boström, Jan Tolkkinen)KouRa (Aapo Laiho, Simo Mertanen, Tuukka Turkka)SV (Janne Erlund, Jonas Nilsson, Jörgen Wickholm)
D20 LänRa (Teija Hyvärinen, Jaana Jaako, Katri Mehtälä)SaRa (Sini Nousiainen, Katri Saavalainen, Kaisa Karjalainen)NivU (Henna Kukkola, Leena Haapalehto, Marttiina Joensuu)
H18 Botnia (Simon Fröjdö, Kristian Åbacka, Andreas Åbacka)Iisu (Ari-Pekka Liedes, Kimmo Keltamäki, Juha Karstunen)KoS (Anro Fränti, Juuso Tuomaala, Juho Hyyppä)
H16 Koovee (Joona Järvinen, Matti Sillanpää, Miika Järvinen)SK Savo (Timo Mähönen, Pekka Pöyhönen, Olli Puustinen)ÄhtU (Paavo Väätäinen, Paavo Keisanen, Ville Keskisaari)
D16  RasPi (Tarja Kilpeläinen, Tuula Kilpeläinen, Eeva-Maria Nousiainen)KouRa (Saara Turkka, Hana Laakso, Maria Kahelin)Iisu (Kaisa Liedes, Niina Karstunen, Kati Sergejeff)
2000
Pikamatka – 25.3. Lieksa
KultaHopeaPronssi
H21 Matti Keskinarkaus, OH Raino Pesu, LHRJarkko Urpalainen, JoKu
D21 Erja Jokinen, HU Terhi Hämäläinen, IPRMaria Ruutiainen, SalRe
H20 Teppo Pellinen, JoKuJari Sillman, SVMarkus Björklund, Botnia
D20 Aino-Maria Hirvi, EE Salla Lehto, KySHanna-Riikka Partanen, HyRa
H18Matti Juutinen, IiSuSimon Fröjdö, BotniaIivo Kotamäki, PetPe
D18 Katri Mehtälä, LänRaMarttiina Joensuu, NivUPinja Satri, Koovee
H16 Jussi Simula, Hiisi Jonne Lehto, KySIsmo Kotamäki, PetPe
D16 Linda Sundqvist, Botnia Miia Karetjoki, LS-37Jaana Jaako, LänRa
Normaalimatka – 18.3. Säynäisten Salpa
KultaHopeaPronssi
H21 Jukka Lanki LHRVictor Kortchagin HyRaKalle Junnikkala KaJu
D21 Liisa Anttila RR Hanna Kosonen ORa Maria Ruutiainen SalRe
H20 Petri Kiiskinen RasPiPasi Kiiskinen RasPi Timo Saarinen VaHa
D20 Aino-Maria Hirvi EE Salla Lehto KySKirsi Vanhalakka KouRa
H18 Staffan Tunis FemmanVille Siven ÄhtU Mårten Boström EE
D18 Kaisa Karjalainen SaRaOuti-Marja Saastamoinen YSRKatri Mehtälä LänRa
H16 Jonne Lehto KyS Ilkka Torniainen LappRiJuhani Rauhalammi HU
D16 Marja Puhakka SipRa Silja Tarvonen KalskeKaisa Honkanen RasPi
Viesti – 19.3. Nurmeksen Sepot
KultaHopeaPronssi
H21 Lounais Hämeen Rasti (Risto Karjalainen, Mika Tervala, Raino Pesu, Jukka Lanki) Sotkamon Jymy (Mika Hakkarainen, Teemu Niskanen, Lasse Köngäs, Teemu Köngäs) Joutsenon Kullervo (Juha Mikkola, Tommi Tervo, Vesa Tielinen, Jarkko Urpalainen)
D21 Rajamäen Rykmentti (Mervi Väisänen, Mervi Anttila, Liisa Anttila) Saloisten Reipas (Riitta Mattila, Maarit Dahlman-Tervala, Maria Ruutiainen) Epilän Esa (Aino-Maria Hirvi, Arja Nuolioja, Johanna Perkkalainen)
H20 Hyvinkään Rasti (Pekka Itävuo, Jari Juntunen, Juho Saarinen) Rasti-Pielinen (Eero Hirvonen, Pasi Kiiskinen, Petri Kiiskinen) Ähtärin Urheilijat (Jukka Aho, Kalle Siven, Ville Siven)
D17- 20 Lähsi-Rajan Rasti (Katri Mehtälä, Teija Hyvärinen, Nina Jaako) Nivalan Urheilijat (Marttiina Joensuu, Leena Haapalehto, Henna Kukkola) IF Sibbo-Vargarna (Marie Lundgren, Leena Jauhiainen, Linda Jauhiainen)
H18 Epilän Esa (Jan Tolkkinen, Matti Perlinen, Mårten Boström) Kouvolan Rasti -72 (Tuukka Turkka, Aapo Laiho, Simo Mertanen) OK Botnia (Simon Fröjdö, Kristian Åbacka, Andreas Åbacka)
H16 Suunta 101 (Janne Häkkinen,  Lauri Oikairinen, Jouko Liuha)Rajamäen Rykmentti (Oliver Reiling, Timo Savelainen, Aleksi Räsänen) Pohjankyrön Rasti (Panu Heiska, Jussi Ojala, Antti Hemminki)
D16 Rasti-Pielinen (Emmi Kaalimaa, Reetta Haikala, Kaisa Honkanen) Länsi-Rajan Rasti (Anna-Kaisa Viita, Jenni Siponen, Jaana Jaako)Savon-Suunta (Eija Westerlund, Henna Koponen, Päivi Ruutiainen)

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail