Lasten ja nuorten ratavalvojat

Alueilla toimii alueiden esittämä ja Suunnistusliiton nimeämä lasten ja nuorten ratojen valvoja. Lasten ratojen ratamestarin tulee lähettää hyvissä ajoin ennen kilpailutapahtumaa suunnitellut radat kommentoitavaksi tälle valvojalle. Radat voi toimittaa sähköisessä muodossa esim. pdf-tiedostona.

Nämä alueelliset henkilöt toimivat lasten ratojen ratamestareiden sparraajana ja tarvittaessa he vastaavat ratamestareita askarruttaviin kysymyksiin.

Ohjeita lasten ratojen laadintaan ja lasten kilpailujen toteutukseen.

Alueelliset lasten ja nuorten ratojen valvojat 2018

Listaa päivitetään sen mukaan, kun alueet ilmoittavat tietoja.

Etelä-Pohjanmaa, Tapio Karppi; tapio.karppi(a)gmail.com
FSO / Nyland, Kristian Forsell; kristian.forsell(a)2me.fi
FSO / Österbotten, Filip Brunell; filip.brunell(a)gmail.com
FSO / Åboland, Ann-Catherine Henriksson; Ann-Catherine.Henriksson(a)pargas.fi
Häme, Mikko Eskola; mikkoeskola(a)kolumbus.fi
Toimi-Pekka Olkkonen; tomi.pekka.olkkonen(a)gmail.com ja
Teppo Salmia; teppo.salmia(a)ideal.fi
Kaakko, Hannu Peni; han6mich(a)gmail.com
Kainuu, Petteri Haikola; petteri.haikola(a)gmail.com
Keski-Pohjanmaa, Päivi Lassila; paivi.lassila(a)haapajarvi.fi ja
Raimo Haapalehto; raimo.haapalehto(a)veteli.fi
Keski-Suomi, Jarmo Puttonen; jake.puttonen(a)gmail.com
Lappi, Juha Rantala; rantala.juha(a)gmail.com
Pohjois-Pohjanmaa, Ville Kosola; villekosola(a)outlook.com
Päijät-Häme, Katja Iivonen; katja.iivonen(a)asikkalanraikas.net
Satakunta, Sanna Koivusalo; koivusalosanzi(a)gmail.com
Savo-Karjala, Timo Suhonen; timo.suhonen(a)banssi.fi
Uusimaa, Kai Hilo; kaihilo2(a)gmail.com
Varsinais-Suomi, Pentti Tamminen; pentti.tamminen(a)pp2.inet.fi

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail