Miesten pisteet

2016
SijaNimiSeuraPaimio 17.4.Anttola 5.6.Kouvola 16.6.Porvoo 2.7.Yht
1Fredric PortinPaimion Rasti100801000280
2Frederic TranchandPaimion Rasti502640100216
3Olli-Markus TaivainenPellon Ponsi0100450145
4Hannu AirilaKalevan Rasti6045326143
5Miika KirmulaAngelniemen Ankkuri4520536106
6Timo SildKoovee045322299
7Toni SaariVaajakosken Terä8000080
7Olav LundanesHalden Skiklubb0080080
7Vili NiemiRajamäen Rykmentti0008080
10Elias KuukkaTampereen Pyrintö263222080
11Oskari LiukkonenHiidenkiertäjät165012078
12Aleksi NiemiTampereen Pyrintö121505077
13Mårten BoströmIFK Lidingö SOK0096069
14Aaro AsikainenKalevan Rasti36726069
15Otto SimosasOK Trian02144561
16Oleksandr KratovKoovee0600060
16Magne DaehlieHalden Skiklubb0060060
18Sami HämäläinenMS Parma418141652
19Graham GristwoodIFK Mora0050050
20Tero FöhrVehkalahden Veikot4502047
21Jarkko HuovilaHalden Skiklubb29018047
22Jani LakanenKoovee02916045
23Jussi SunaTurun Metsänkävijät01402943
24Mikko SirénAngelniemen Ankkuri5360041
25Artem PopovEspoon Suunta0004040
26Miika SuominenRajamäen Rykmentti0932638
27Niklas SaramäkiLynx22160038
28Olli-Pekka KoistinenHiidenkiertäjät15220037
29Daniel HubmannKoovee0036036
30Mikko HuhtinenPaimion Rasti141201036
31Tobias HenrikssonOK Trian24100034
32Sander VaherRajamäen Rykmentti0103233
33Topi RaitanenHelsingin Suunnistajat3200032
34Andrei HramovHiisirasti18011029
35Joni HirvikallioKoovee0128727
36Olli OjanahoOunasvaaran Hiihtoseura0240024
36William LindMalung OK Skogsmardarna0024024
36Tuomo MäkeläAngelniemen Ankkuri0002424
39Einari HeinaroHelsingin Suunnistajat6610022
40Aleksi KarppinenIkaalisten Nouseva-Voima2000020
40Edgars BertuksTurun Metsänkävijät0020020
40Veli KangasHelsingin Suunnistajat0002020
43Aapo LeskinenLynx0001818
44David AnderssonMalung OK Skogsmardarna0016016
45Lauri SildKoovee0140014
45Topi PenttinenOK Trian0001414
47Severi KymäläinenTampereen Pyrintö1300013
47Kristo HeinmannKangasala SK0001313
49Juuso MetsäläKalevan Rasti850013
50Antti AnttonenVaajakosken Terä0001212
51Anton KuukkaTampereen Pyrintö1100011
51Santeri SainioKangasala SK0001111
53Markus RäsänenKuopion Suunnistajat740011
54Yannick MichielsTurun Metsänkävijät1000010
55Petteri MuukkonenVehkalahden Veikot90009
55Santeri SilvennoinenKalevan Rasti00099
57Jörgen WickholmOK Trian08008
57Tommaso ScaletHelsingin Suunnistajat00088
59Andreas HallHiidenkiertäjät03058
60Öystein Kvaal ÖsterböIFK Lidingö SOK00707
61Danis GrishmanRastivarsat00606
62Juha SorvistoVaajakosken Terä00055
63Topias AholaNavi00044
64Aki SaariVaajakosken Terä30003
64Pasi IkonenPaimion Rasti30003
64Jere SipponenPaimion Rasti00033
67Topi HasuOK Trian00022
68Kenny KivikasKoovee10001
68Jakob LööfMalung OK Skogsmardarna00101
68Mikko PatanaHiidenkiertäjät00011
Pistelasku

Kaikissa osakilpailuissa pisteitä saa 30 parasta kilpailijaa seuraavasti:

1. sija 100 pistettä, 2. sija 80 pistettä, 3. sija 60 pistettä, 4. sija 50 pistettä, 5. sija 45 pistettä, 6. sija 40 pistettä, 7. sija 36 pistettä, 8. sija 32 pistettä, 9. sija 29 pistettä, 10. sija 26 pistettä, 11. sija 24 pistettä, 12. sija 22 pistettä, 13. sija 20 pistettä, 14. sija 18 pistettä, 15. sija 16 pistettä, 16. sija 15 pistettä, 17.sija 14 pistettä, … , 30. sija 1 piste.

Kokonaispisteisiin lasketaan kaikkien osakilpailujen yhteenlaskettu pistemäärä.

Vanhat pisteet

2015
2014
2013
2011
2010
2009

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail