Miesten pisteet

2017
Sij.NimiSeura16.4.23.4.6.5.21.5.Yht
1Portin FredricPaimion Rasti608040100280
2Tranchand FredericPaimion Rasti10060500210
3Sild TimoKoovee4532060137
4Simosas OttoOK Trian3612806134
5Kuukka EliasTampereen Pyrintö8020267133
6Asikainen AaroKalevan Rasti22362250130
7Niemi AleksiTampereen Pyrintö088040128
8Heinaro EinariHelsingin Suunnistajat6291380128
9Taivainen Olli-MarkusNavi3250045127
10Kirmula MiikaAngelniemen Ankkuri32262929116
11Savolainen EetuIkaalisten Nouseva-Voima2645036107
12Lundanes OlavPaimion Rasti010000100
12Michiels YannickTurun Metsänkävijät001000100
14Boström MårtenIFK Lidingö SOK220401274
15Runesson JohanTampereen Pyrintö50016066
16Hramov AndreiHiisirasti71840065
17Ojanaho OlliHelsingin Suunnistajat40020060
18Hirvikallio JoniKoovee0545050
19Airila HannuKalevan Rasti24240048
20Talvinen ArtoMS Parma151002045
21Bäckman JohanMalungs OK Skogsmårdarna4603242
22Anttolainen AleksiLahden Suunnistajat -3702220042
23Novikov ValentinHiidenkiertäjät0400040
24Hämäläinen SamiMS Parma313111037
25Karppinen AleksiIkaalisten Nouseva-Voima16101835
26Nakonechnyi DmitryHiisirasti01414028
27Huhtinen MikkoPaimion Rasti0910928
28Parjanne AnttiTurun Metsänkävijät0002626
29Pawlak BartoszPaimion Rasti0002424
29Laukkarinen JessePaimion Rasti0024024
31Taanila VesaIkaalisten Nouseva-Voima0002222
32Lakanen JaniKoovee5001520
33Kivikas KennyKoovee1800018
34Wickholm JörgenOK Trian0001616
34Mäkelä TuomoAngelniemen Ankkuri0016016
34Tsvetkov DmitryIkaalisten Nouseva-Voima0160016
37Saari ToniVaajakosken Terä0150015
38Suna JussiTurun Metsänkävijät1302015
39Liukkonen OskariHiidenkiertäjät1230015
40Summanen AapoHelsingin Suunnistajat0001414
40Anjala TopiKoovee1400014
42Nenonen LauriKalevan Rasti0001313
43Novikov LeonidHiidenkiertäjät0120012
43Sorvisto JuhaVaajakosken Terä0012012
45Suominen MiikaRajamäen Rykmentti048012
46Oikarinen LauriVaajakosken Terä0001111
46Ruohola AkseliMS Parma110011
48Kuukka AntonTampereen Pyrintö1000010
49Knuuttila MikkoIkaalisten Nouseva-Voima90009
49Närvä TomiHiidenkiertäjät00909
51Pajunen JereIFK Lidingö SOK00088
51Sorsa AleksiEspoon Suunta80008
53Jubelis AndrisVehkalahden Veikot07007
53Patana MikkoHiidenkiertäjät00707
55Koistinen Olli-PekkaHiidenkiertäjät00606
55Palmen AlvarEspoon Suunta00606
57Saramäki NiklasLynx00055
58Mänkärlä JanneLynx00044
58Penttinen TopiOK Trian00404
60Leskinen AapoLynx02024
61Saari AkiVaajakosken Terä00033
61Popov IgorHiisirasti00303
63Huovila JarkkoTampereen Pyrintö20002
64Föhr TeroVehkalahden Veikot00011
64Henriksson TobiasOK Trian10001
64Kangas VeliHelsingin Suunnistajat00101
Pistelasku

Kaikissa osakilpailuissa pisteitä saa 30 parasta kilpailijaa seuraavasti:

1. sija 100 pistettä, 2. sija 80 pistettä, 3. sija 60 pistettä, 4. sija 50 pistettä, 5. sija 45 pistettä, 6. sija 40 pistettä, 7. sija 36 pistettä, 8. sija 32 pistettä, 9. sija 29 pistettä, 10. sija 26 pistettä, 11. sija 24 pistettä, 12. sija 22 pistettä, 13. sija 20 pistettä, 14. sija 18 pistettä, 15. sija 16 pistettä, 16. sija 15 pistettä, 17.sija 14 pistettä, … , 30. sija 1 piste.

Kokonaispisteisiin lasketaan kaikkien osakilpailujen yhteenlaskettu pistemäärä.

Vanhat pisteet

2016
2015
2014
2013
2011
2010
2009

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail