Turku

Yhteystiedot

Nuorten Olympiavalmentaja Jari Sipilä, p. 040 593 7016, jari.sipila(a)suunnistusliitto.fi

Valmennuskoordinaattori Janne Salmi, p. 040 652 7490, janne.j.salmi(a)turku.fi

  • valmennus
  • valmennuksen suunnittelu ja koordinointi
  • ryhmävalinnat
  • lukiolaisten kurssimerkinnät

Valmennus

Turun Seudun Urheiluakatemian (TSUA) suunnistusvalmennuksen tavoitteena on auttaa urheilijoita määrätietoisessa harjoittelussa kohti kansainvälistä huippua tarjoamalla huippuvalmennusta hyvissä olosuhteissa, hyvien valmentajien johdolla parhaiden urheilijoiden sparratessa toisiaan. Valmennusta toteutetaan yhteistyössä henkilökohtaisten valmentajien ja seurojen kanssa.

Urheiluakatemian valmennusryhmät 2016-2017

Huippuryhmä

Naiset/tytöt (3): Enni Jalava Turun Suunnistajat, Noora Koskinen Hiisirasti, Amy Nymalm Pargas IF
Miehet/pojat (6):  Aaro Julkunen MS Parma, Miika Kirmula Angelniemen Ankkuri, Fredric Portin Paimion Rasti, Akseli Ruohola MS Parma, Mikko Siren Angelniemen Ankkuri
Ryhmämaksu 400 €.

Kansainvälinen ryhmä

Naiset (2): Emily Kemp Angelniemen Ankkuri (CAN), Ida Ness-Björgul Paimion Rasti (NOR)
Miehet (3): Andreas Boessen (DEN), Olav Lundanes Paimion Rasti (NOR), Frederic Tranchand Paimion Rasti (FRA)
Ryhmämaksu 400 €.

Haastajaryhmä 2016-2017

Tytöt/naiset (6): Jannina Gustafsson MS Parma, Eveliina Hirvonen Paimion Rasti, Johanna Hulkkonen KooVee, Sanni Kivelä Angelniemen Ankkuri, Maija Sianoja MS Parma
Miehet/pojat (5): Markku Elo AngA, Tobias Henriksson OK Trian, Eero Heinonen MS Parma, Sami Hämäläinen MS Parma, Otto Simosas OK Trian, Arto Talvinen MS Parma
Ryhmämaksu 400 €.

Kerttulin urheilulukion suunnistusvalmennusryhmä 2016-2017

Tytöt (5): Ilona Haapasaari, Alli Haavisto, Venla Kinnala, Anni Valtonen, Jenny Virtala
Pojat (11): Rasmus Ekström, Aleksi Hellman, Aleks Hiidenhovi, Aaro Julkunen, Ville Kinnala, Vesa Lahtinen, Eero Lapila, Tuukka Mäkinen, Konsta Piironen, Akseli Ruohola, Justus Vuori

Rata- ja maastotestit


Ks myös:

Facebooktwittergoogle_pluspinterestlinkedinmail